Setari Cookie-uri

sexul anal - nociv?

" Cine are minte,ia aminte!"
domnita2007
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:31
Beula, Trinitron.....nu am nimic cu voi, pe cuvant!! daca fac sex anal este insa alegerea mea..daca imi place bine, daca nu...iara bine!! Nu inseamna ca sunt vreo pacatoasa din acest motiv!!
Dar totusi daca o tot tineti cu D-zeu sus si tare...spuneti-mi dragele mele colege de forum...Adam si Eva au avut la inceput doi fii, nu?Cain si Abel! Apoi...cum s-au reprodus? stiind ca Eva era singura femeie!?!?!? Stiti ce...prefer sa fac sex anal (nu ca as fi facut) decat sa fac sex cu fratele sau tatal meu!
Numai bine...si iubiti-va aproapele;) dar nu prea mult
jaqueline29
Postat pe 13 Ianuarie 2009 21:33
Fetelor, ati cam deviat de la subiect din cite vad eu... Tema era nocivitatea sexului anal, nu Apocalipsa sau alte teme legate de religie sau pedepsele lui Dumnezeu.....
Am 19 ani si nu mi-e rusine sa recunosc ca am incercat sexul anal. Nu mi-a placut totusi si sunt sigura k nu o sa-l mai practic vreodata. Ideea e k fiecare avem dreptul sa acumulam experiente in diferite sfere si sa decidem in final daca ce ne place sau nu. Nu are dreptul nimeni sa ne judece, deci doamnelor de 40 de ani, pastrati-va comentariile despre "pustoaice"(cum ne numiti voi), k ati fost si voi de virsta noastra si ati facut si voi suficiente greseli, k sa apareti aici pe forum si sa ne aratati in final cit sunteti de sfinte
Beula, sau cum te mai numesti: nu am nimik cu commentul tau, pentru ca cred si eu in Dumnezeu si in legile lui. Ar fi bine insa sa te abtii de la dat sfaturi k din cite pare, nu o sa ai parte de prea multi sustinatori aici pe site.... Ti-ai spus parerea si cred k e suficient, restul comentariilor au fost de prisos.
domnita_89
Postat pe 14 Ianuarie 2009 03:58
De ce atata sfada ?
Lamureste cineva pe altcineva ?
N-ar fi mai simplu sa-si vada fiecare de treaba lui, s-o faca fiecare cum considera el sau ea ca-i place si e fericit ?
Succes !
sbucur
Postat pe 22 Ianuarie 2009 04:10
sbucur, sunt total de acord cu tine!!
jaqueline29
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:41
Beula - Ma intreb de ce totusi continui cu greselile gramaticale. Sunt de acord cu religia, sunt de acord cu sexul in familie, dar te rog, doar invata un pic degramatica, sau macar accepta sfaturile altora,daca vrei sa auzim si noi sfaturile tale
beatricea
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:44
De la: amyandra, la data 2009-01-04 11:03:28Doamneeeeeeeeeeeeee sunt pe jos de ras =))))) :))))) daca ar fi vorba sa ne luam dupa toate lucrurile ar insemna sa nu mai facem sex decat daca suntem casatoriti ca dumnezeu nu e de acord cu sexul inainte de o casatorie, nu? :))) hai bah fratilor ce drq'? :)))) Beula nu vreau sa t jignesc dar cred ca ai ceva probleme cu dibla :)))))))) =))))))) oricum ai fost tare haioasa :)) iti multumesc ca m-ai facut sa rad in halu' asta :)))))))))))) si.... :D in legatura cu sexu' anal :D o prietena care a incercat mi-a zis ca doare destul d rau si nu se merita :D asa si e :)) dc sa avem parte de durere cand putem avea parte de placere? :-? ;))


Draga mea eu la 16 ani as incerca intai sa citesc biblia, si apoi sa ma distrez cand mi se zice daca sa fac sau nu sex inainte de casatorie. Sau crezi ca e foarte sanatos al 16 ani sa incepi sa schimbi barbatii ca pe sosete? Asta cred ca e mult mai nociv decat sexul anal.
beatricea
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:48
fetelor de ce va luati atat de greselile gramaticale? sunt mai importante decat mesajul in sine? unul care nu pune accent pe ultimele update-uri ale gramaticii limbii romane care, sa fim seriosi, se schimba de la un an la altul n-are niciun drept sa scrie sa-si exprime opinia?
aveti toate doctoratul in limba romana? asta pare sindrom de profesoara.
pentru mine nu e important cum se scrie mesajul ca nu e o scrisoare oficiala, e doar un forum unde toata lumea e libera sa participe.

eu intru pe un forum care are sectiune pentru 6 limbi si particip in 2 limbi pe care le cunosc mai bine, dar in toti anii de cand intru, n-am vazut pe nimeni sa corecteze greselile altcuiva, multa lume foloseste translator online care nu e impecabil. important e sa comunici.
numai la noi exista obiceiul asta. absolut de prost gust.
eleain
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:17
eleain atunci intra doar acolo.....intelegi in romana sau vrei in alta limba de circulatie internationala?
jaqueline29
Postat pe 27 Ianuarie 2009 01:23
Salutari,vreau sa-i intreb pe cei care recomanda doar sexul clasic,cite avorturi au facut? Eu daca as fi Femeie,dupa primul avort nu mi-ar mai trebui sex normal.Si revenind la religie,avortul este un pacat infinit mai mare decit sexul anal sau orice alta forma de sex.Mai ginditi-va cei ce aruncati cu pietre.
15011982
Postat pe 27 Ianuarie 2009 08:32
Bingo...pt multe "a gandi" e ceva
jaqueline29
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:43
ma scuzati ca intervin, stiu ca nu ar trebui sa fac asta pt ca is doar un pusti de 15 ani dar am ceva de zis. nu mai radeti de tipa care a spus chestia cu sodoma si gomora. sau cum se numeau orasele alea sau ce erau ele. dumnezeu le-a ars pt ca oamenii practicau sexul anal. si sa nu credeti ca il bagam pe dumnezeu in asta dar asa ceva scrie in biblie. sexu inainte de casatorie, sexul anal chiar si dupa casatorie, masturbarea etc sunt pacate. dumnezeu a lasat acele organe ca sa ne reproducem nu ca sa ne simtim bine cu ajutorul lor. si partea a2a. fetelor daca practicati sexul anal o sa aveti probleme pt ca o sa aveti in spate un crater si nu veir mai apuca sa va duceti la wc si veti face pe voi cunosc un caz si daca il mai amestecati cu sexul normal o sa aveti parte si de infectii vaginale si tot felul de chestii pt ca microbii din spate ajung in fata. mie personal sexul anal mi se pare o tampenie si nu am sa fac asa ceva cu nici o fata. oricum parerea mea nu prea cred ca va conta
smotocel69
Postat pe 28 Ianuarie 2009 00:30
Amotocel..ori esti un baiat sensibil si pasator (ceea ce e cam rar dar te felicit) ori o persoana care face misto...nu-mi dau seama
Oricum..Sodoma so Gomora..nu avea legatura directa cu sexul anal! Pt oamenii din acea perioada nu mai conta..frate, sora, mama, tata, noara...erau compatibili toti sexual:P asta era ideea! ca poate practicau sex anal..D-zeu stie, desi ..tot ce se poate!
jaqueline29
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:40
nu fac misto. de ce sa fac asta? sunt sincer.
eu nu sunt ca ceilalti de varsta mea. deci va mai spun o data. sexul anal face rau;)
si app stiu si eu care e faza cu sodoma si gomora. deci acolo scrie clar ca organele sexuale nu sunt lasate ca sa ne simtim noi bine ci ca sa ne inmultim;)
smotocel69
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:31
sodoma si gomora au fost distruse din cauza depravarii si a rautatii oamenilor. si a infectiei care era, nu neaparat pt ca dumnezeu uraste... dumnezeu nu uraste nimic, nu stiu de ce unii il vad ca pe un batranel carcotas. nu stiu daca ati oservat dar majoritatea legilor vechiului testament si mai apoi reluate de biserica se refera pur si simplu la igiena si la simt civic, asfel incat oamenii sa poata trai in comunitate.

acum ce se face in cuplu e treaba fiecaruia. desi mie mi se pare un lucru gay sau cel putin bisex. cui place mai mult? femeilor, barbatilor? e un trend?
si igiena? in conditiile in care lumea cere sfaturi pe blog sa trateze o candidoza in loc sa mearga la doctor? pai aia din filmele de profil au o foarte stransa relatie cu ginecologul, altfel ar intra in somaj.
un prieten al meu a incercat cu o fosta a lui si a zis ca a fost "ca si cand a facut-o in toaleta fara sa traga apa". elegant, nu?
si mai sunt unii care insinueaza ca ar fi o metoda contraceptiva asta?
eleain
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:47
deci da. nu a zis nimeni ca dumnezeu uraste sexul sau cel putin eo nu am zis asta. asa ca.....
smotocel69
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:49
Eu nu practic asa ceva....mi se pare dizgratios...dar nici nu sunt impotriva celor care il practica...dar nu ma atrage deloc sincer....celor ce il practica le urez multa bafta:)

Postat pe 29 Ianuarie 2009 22:56
asa e amo_18_tm. ei isi gauresc spatele nu ni-l gaurim noi. deci bagativio cat mai adanc fratilor e treaba voastra
smotocel69
Postat pe 30 Ianuarie 2009 02:41
femeie....esti bolnava!!!!mai lasa-ma cu d-zeu asta al tau.....cred in d-zeu,aceea forta care e superioara mult noua....nu in ingerasi si mai stiu eu ce.... beula....calugareste-te!!!!! esti tare enervanta!!!!nu mai fa sex...k poate se supara doamne doamne pe u!!!!!
anya
Postat pe 3 Februarie 2009 19:33
Esti optimista!! cum adik "nu mai fa sex"....din asta ar rezulta ca a facut pana acum...si sincer...n-as baga mana in foc
jaqueline29
Postat pe 5 Februarie 2009 19:15
De la: beula, la data 2008-12-01 17:21:12DUMNEZEU URASTE SEXUL AN ANUS.ESTE PACAT IAR PACATUL DEZLANTUIE MANIA LUI PESTE CEI CE FAC ASEMENEA LUCRURI .SODOMA SI GOMORA AU FOST NIMICITE DIN CAUZA ACESTUI PACAT,CITESTE GENEZA IN BIBLIE SI VEI VEDEA.DE ALTA PARTE SEXUL LA LOCUL LUI CU SOTUL TAU E ATAT DE PLACUT CA NU POATE FI COMPARAT CU NICI O PLACERE OMENEASCA, E UNICA .AM 40 ANI SI MA BUCUR CU SOTUL MEU MAI MULT CA PANA ACUM DE SEX,E SINGURUL DAR DE LA CREATORUL NOSTRU CARE NE EXTAZIAZA SI NE AMPLINESTE DOAR AN RELATIA SOT SOTIE .CAT DESPRE ALTE PROBLEME RELATIA DE FAMILIE E SINGURA SIGURA DE 20 DE ANI DE CAND SUNT CASATORITA N-AM AVUT PROBLEME DECAT CA LAUZA


Nu stiti ca in Biblie sta scris si ca ar fi indicat mai bine sa nu avem relatii sexuale? Sa ne abtinem complet?

Si ca nu trebuie sa ne risipim/aruncam samanta?

Ar trebui deci atunci sa fiti si IMPORTIVA PREZERVATIVULUI, A ANTICONCEPTIONALELOR, A STERILETULUI sau A STERILIZARII

Sunt de acord cu dvs. ca Biblia, Dumnezeu interzice anumite lucruri. A fost interzis si consumul fructelor din Copacul Raiului - dar n-a murit nimenea ...

Eu totusi cred ca i-ati oferit sotului dvs. destule PLACERI in sanul FAMILIEI dvs. stiind sa va protejati atunci cand era nevoie etc., etc., etc.

Felicitari pentru inteligenta, bune maniere, si toate celelalte CALITATI, precum si Religiozitate. Aveti noroc amandoi unul de celalalt.
Simply_i
Postat pe 5 Februarie 2009 23:30
observ ca se discuta mai mult despre beula decat despre subiectul propriuzis..as vrea totusi sa-mi spun si eu parerea care o contrazice si totodata o si aproba pe beula
derivat din denumirea Sodoma, cuvantul sodomie=relatii sexuale anormale intre persoane de acelasi sex sau intre om si animal...ceea ce este "interzis" de dumnezeu nu este sexul anal pe care il face un barbat cu o femeie, ci sexul anal practicat intre homosexuali...daca un barbat si o femeie se iubesc nu conteaza sub ce forma are loc actul lor sexual:normal,anal sau oral...atat timp cat cei doi sunt de acord si amandurora le face placere este ceva foarte normal intr-o relatie...anormal mi se pare sa platesti o prostituata pentru un sex normal decat un sex anal intre doi iubiti.
asa ca draga beula, cei din Sodoma au fost pedepsiti pentru desfraul lor anormal, nu pentru o forma de iubire..se pare ca nu te-ai exprimat corect..de aceea ai fost gresit inteleasa.deci,pe de-o parte iti dau dreptate,dar te si contrazic pe de alta parte..mare atentie la exprimare pentru ca se pot creea confuzii, ulterior si neintelegeri
in rest, numai bine..
randunika
Postat pe 7 Februarie 2009 16:25
De la: Bingo, la data 2009-01-27 08:32:43Salutari,vreau sa-i intreb pe cei care recomanda doar sexul clasic,cite avorturi au facut? Eu daca as fi Femeie,dupa primul avort nu mi-ar mai trebui sex normal.Si revenind la religie,avortul este un pacat infinit mai mare decit sexul anal sau orice alta forma de sex.Mai ginditi-va cei ce aruncati cu pietre.

este foarte mult de dezbatut pe tema avorturi...daca copilul acela se va naste cu o boala incurabila?daca nu are nicio sansa la viata din start?daca ii este mai bine sa nu se nasca?sunt multe motivele avortului...nu avortul in sine este pacat..poate salvezi multe vieti prin acel avort...ci motivul avortului poate fi un pacat, dar cateodata poate fi o salvare.
randunika
Postat pe 7 Februarie 2009 16:29
scuze de offtopic

pt smotocel69 : tu ai spus ca d zeu ne o dat organele acelea ca sa ne reproducem nu ca sa ne simtim bine cu ajutorul lor...

atunci dc ai orgasme (deci te simti bine) daca este numai pt reproducere????

si ca sa nu fie chiar offtopic...

eu n am nimcia impotriva a sexului anal. mie personal nu imi place dar n am nimica impotriva oameniilor care il practica.
Pimky_healthy
Postat pe 10 Februarie 2009 16:11
...........intradevar este placut sexul anal si ai orgasme mult mai puternice decat cele vaginale,dar trebuie facut cu "cap"ptr ca altfel nu vei simti placere ci durere......mie imi place mult si il practic de mai bine de 20ani fara nicio problema!....
brasoveank
Postat pe 20 Februarie 2009 15:50
m

Postat pe 23 Februarie 2009 19:30
Daca se tine cont de cateva reguli simple, nu este daunator dpdv fizic. Fiecare cu placerile lui
michelle_healthy
Postat pe 15 Martie 2009 21:38
De la: trinitron, la data 2009-01-13 12:49:38Beula, in primul rand da-mi voie sa-ti dau un sfat 'nu-ti arunca margaritarele inaintea porcilor' ,este o zicala destul de buna.
Fetiscanele astea vb. in necunostinta de cauza,probabil ca au niste parinti care le-au crescut departe de Dumnezeu,nu au o educatie religioasa.
Mai devreme sau mai tarziu isi vor da seama ce e bine si ce e rau.
Numai bine.


Am urmarit de ceva timp topicul acesta..interesant! v-ati indepartat cu totul de la subiect. Ceea ce nu am inteles eu: de ce amestecati treburile??? Eu cred in Dumnezeu, insa imi traiesc viata asa cum cred eu. imi este frica de El, am regrete, incerc sa ma caiesc cand constientizez greseala...dar, consider ca mergeti prea departe. Ce face omul in patul lui nu are nici o legatura cu Dumnezeu! Poti sa afirmi ca traiesti o viata de sfant? Ca dai totul pentru apropiatii tai asa cum a facut Iisus? ca atunci cand primesti o palma intorci si celalalt obraz????
sexul anal..este o decizie care apartine ambilor parteneri..daca vor sa o faca , o fac..daca nu, nu? Are repercursiuni atunci cand nu sunt respectate regulile de igiena...cand nu sunt indeplinite toate conditiile.
care e problema daca incearca? o sa ajunga in iad? dar tu??? o sa ajungi in iad pentru ca ai mintit, ai pacatuit cu gandul?
fiecare are dreptul la o opinie...de acord!
in ceea ce priveste educatia pe care am primit-o acasa...multumesc lui Dumnezeu ca nu am avut parinti incuiati la minte cum descopar ca sunt unii pe aici!!!! Invatati sa fiti apropiati de copiii vostri, sa discutati cu ei, sa-i invatati..nu aruncati cu noroi in cei care aleg sa traiasca asa cum vor!!!!
mada212005
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:42
mai...sincer eu am facut si inca fac sex anal cu iubitul meu. singura problema de care am auzit de la un doctor e ca ai putea avea fisuri anale,sau sa faci infectii urinale daca treci de la sex anal la vaginal...de altfel ficare poate avea placeri sau neplaceri. eu zic sa va relaxatzi si o sa fie OK.
luluk
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:39
De la: amyandra, la data 2009-01-04 11:03:28Doamneeeeeeeeeeeeee sunt pe jos de ras =))))) :))))) daca ar fi vorba sa ne luam dupa toate lucrurile ar insemna sa nu mai facem sex decat daca suntem casatoriti ca dumnezeu nu e de acord cu sexul inainte de o casatorie, nu? :))) hai bah fratilor ce drq'? :)))) Beula nu vreau sa t jignesc dar cred ca ai ceva probleme cu dibla :)))))))) =))))))) oricum ai fost tare haioasa :)) iti multumesc ca m-ai facut sa rad in halu' asta :)))))))))))) si.... :D in legatura cu sexu' anal :D o prietena care a incercat mi-a zis ca doare destul d rau si nu se merita :D asa si e :)) dc sa avem parte de durere cand putem avea parte de placere? :-? ;))


fatuca draga... Nu subscriu la cei care au aberat pe aci ca sexul este doar pentru reproducere, insa trebuie sa iti spun si tie ca Dumnezeu chiar nu e de acord cu sexul inainte de casatorie si chiar nu iti cere tie parerea despre asta. El e acolo chiar daca tu nu crezi in El. Totusi e bine ca azi, tocmai ai aflat ceva despre EL. Faci pasi spre EL daca pui la inima ce ii place Lui si ce nu. El chiar iti vrea binele. Nu ar vrea sa te vada cu un plod in brate alergand prin curtea scolii dupa elevul care tocmai gata clasa a 12-a si chiar nu mai vrea sa auda de tine ca are alte planuri de viitor... Hm... think.

Postat pe 24 Aprilie 2009 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA 18-20 Septembrie 2009 2 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:50
contraceptia in absenta menstruatiei 8 De la: evrika 22 Ianuarie 2010 14:34
intarzierea menstruatiei 3 De la: kudika454187 24 Noiembrie 2011 22:43
am fost diagnosticata cu hpv 8 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:08
va roog ajutati-ma si pe mine! 4 De la: lorelei_surdu 16 Octombrie 2009 14:13