Setari Cookie-uri

sangerare anormala...

ce fel de eco ai facut? transvaginal? din acesta trebuie facut nu doar abdominal. trebuie sa faci si un papa nicolau sa o biopsie, asa sigur va fi depistata problema ta. si eu am fost in aceeasi situatie cand am deschis acest topic, si m-am ales cu o anemie pe care am tratat-o mult timp dupa aceea. mergi la mai multi medici, in situatia asta nu se sta asa pur si simplu sub tratament. in fiecare zi trebuie sa fii investigata. Iti urez mult succes, si nu dispera, e doar o perioada nefasta prin care treci, multi trecem prin asemenea perioade. iti urez insanatosire grabnica!!!1
bunika
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:57


Dragele mele,
pentru pastrarea sanatatii in zona intima iti recomand folosirea constanta a absorbantelor Lady Anion. Aceste absorbante stimuleaza atât sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural, cât ºi circulatia sangelui la nivel capilar. Absorbantele din gama Lady ANION (www.ladyanion.ro) sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale textile si hartie pura, polimer ultra-absorbant, adezivi non toxici aprobati pentru industria alimentara, materiale impermeabile Hi-Tech care permit patrunderea aerului in timp ce retin lichidele. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cât si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana si antiinflamatorie perfecta. Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care iti vei putea determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului ginecologic. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa.
Printr-o folosirea constanta absorbantele Lady ANION pot avea efect profilactic si terapeutic in urmatoarele cazuri : Inflamatii si Dermatite, Alergii, Infectii cu bacterii de toate tipurile, Candidoze, mancarimi, arsuri, Infectii trompe uterine, Scurgeri excesive, Dismenoree, Migrene, Cancer de col uterin, Ciclu neregulat. De asemenea, ionii negativi asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Certificate de Ministerul Sanatatii.

Acum o oferta speciala de „crizã“ – de la 3 pachete (de orice tip), 17 lei /pachetul!!!! Oferta este limitata!!!!!

Pentru informatii detaliate ma poti gãsi la tel: 0768.05.68.69 sau la adresa loapersonal@yahoo.com

kudika028076
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:14
Eu am citit doatr acum mesajul tau. Am trecut si eu prin asta. Nu stiu daca s-a rezolvat problema ta. O sa iti spun ce m-a ajutat pe mine. Eu am luat tinctura de traista ciobanului si intr-o saptamana a incetat (dupa trei luni de sangerare). Eu nu am vrut sa merg la medic pentru ca inainte mi-a propus operatie si as vrea sa o aman cat mai mult posibil.
vldmelania
Postat pe 29 Noiembrie 2009 22:36
40 ani
diagnostic chisturi ovare si uter fibromatos
sangerare de o luna am incercat sabina 20 chla inceput si nua trecut, apoi fitometadionplus etasilat si degeaba, apoi duphaston si dupa 2 zile a inceput iar mai ales dimineata cand ma asez la toaleta.
sunt o simpla functionare deci nu fac efort si am 56 kg.
nu iau medicamente decat la raceala cate un nurofen, prefer natura nu am luat antibebe(am incercat dar nu mi-au facut bine nici foitele nici rigevidonul nici steriletul).
adevarat ca am multe chiuretaje ptr ca am vrut doar un copil
problema mea acum este ce sa fac in continuare cu un ovar de 4 si fibromul de 2.5.Maine sut programata la chiuretaj hemostatic nu imi surade ideeadar poate se opreste hemo .APOI?VREAU SA SCAP REPEDE DE CHIST SI OVAR FARA ALTE EXPERIENTE PE CORPUL MEU!
kudika_19468
Postat pe 27 Octombrie 2012 20:40
De la: kudika_19468, la data 2012-10-27 20:40:0640 ani
diagnostic chisturi ovare si uter fibromatos
sangerare de o luna am incercat sabina 20 chla inceput si nua trecut, apoi fitometadionplus etasilat si degeaba, apoi duphaston si dupa 2 zile a inceput iar mai ales dimineata cand ma asez la toaleta.
sunt o simpla functionare deci nu fac efort si am 56 kg.
nu iau medicamente decat la raceala cate un nurofen, prefer natura nu am luat antibebe(am incercat dar nu mi-au facut bine nici foitele nici rigevidonul nici steriletul).
adevarat ca am multe chiuretaje ptr ca am vrut doar un copil
problema mea acum este ce sa fac in continuare cu un ovar de 4 si fibromul de 2.5.Maine sut programata la chiuretaj hemostatic nu imi surade ideeadar poate se opreste hemo .APOI?VREAU SA SCAP REPEDE DE CHIST SI OVAR FARA ALTE EXPERIENTE PE CORPUL MEU!



Medicul obstretician ce recomandari ti-a facut???Exista calea chirurgicala,dar trebuie sa afli toate datele de la medicul respectiv!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Octombrie 2012 20:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
orgasmul 11 De la: Simply_i 25 Decembrie 2009 20:04
pietre la rinichi 6 De la: 333_ro_xy 13 Iulie 2011 01:28
senzatii de greata - anticonceptionale 4 De la: maliuka 28 Iunie 2011 13:59
cum rezolvati???? 9 De la: Al3xutzaa 14 Ianuarie 2011 16:25
tiroida autoimuna 3 De la: larisika 4 Februarie 2012 11:57