Setari Cookie-uri

cand sotul te inseala si ai doi copii

De la: healthy001067, la data 2009-10-26 13:53:24Nu stiu daca cea care a deschis topicul mai e dar eu mai sunt si sunt tot in aceeasi situatie.Sambata ,dupa o noua cearta urata(nu ne mai certasem de vreo 3 luni)si-a strans bagajele si s-a mutat la casa noastra de la tara spunandu-mi ca-si doreste divortul.Are dreptate,m-am codit prea mult.Nu-i asa?


.
saracul de el..il compatimesc...cine stie ce viata traieste omul de sa saturat in asa hal...!
4Life
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:41
Duce viata pe care o merita.I-am cerut sa renunte la amanta dar nu a facut-o,mintindu-ma in continuare.Am ramas cu el sperand ca va termina cu ea si ca vom reusi sa ne intelegem.El a ramas cu mine pt ca e las.
healthy001067
Postat pe 29 Octombrie 2009 13:01
Pentru cele care sunt in aceasta situatie am gasit ceva foarte interesant pentru " a-2-a" femeie, intrusa.....

Iata 5 realitati crude pe care nu ai cum sa le ignori. Daca poti trece peste ele, n~ai decat sa fii amanta propriului tau destin.
1. FII CONSTIENTA CA N~AI SANSE S~O PARASEASCA!!!!

Da, esti atat de indragostita,incat vei inghiti gogoasa cu "Stii ca doar pe tine te iubesc, dar nu pot s~o parasesc inca". In ochii tai el e un sfant martir, e amarat si chinuit si tu trebuie sa~i alini suferinta si sa~l rasfeti asa cum merita. Poate ca esti chiar convinsa ca el e sufletul tau pereche si ca pana la urma veti ramane impreuna. Posibil, dar la fel de clar e ca d~lui isi inseala sotia, iar tu ai doar o aventura cu un tip insurat.Daca mai are si copii, cu atat mai putin probabil sa~si paraseasca nevasta. Ei, tot simti ca e iubirea vietii tale? Te multumeste statutul de amanta stabila? ATUNCI CONTINUA.......

2.BINE, TE IA DE SOTIE, DAR VA AVEA ALTA AMANTA.....

Daca tipul se insoara cu amanta lui, se elibereaza un post nu~i asa? Va cauta o alta amanta. Asa cum a inselat~o pe fosta sotie, te va "traduce" si pe tine. Un tip aventurier se va plictisi repede de atmosfera casnica si va dori "actiune". Crezi ca a calcat stramb doar o data? Esti convinsa ca~l poti imblinzi? ATUNCI CONTINUA.....

3.GANDESTE~TE BINE CINE ESTI TU?

Odata intrata in triunghiul amoros, tu vei fi personajul negativ, cea care le~a stricat casa, care i~a furat barbatul celeilalte. A cincea roata la caruta...Daca nu~ti pasa ce crede lumea, sau mai grav, daca nu~ti pasa de tine....ATUNCI CONTINUA....

4.ANALIZEAZA~I FAMILIA SI... FINANTELE

Daca la un moment dat i~si va parasi familia, probabil ca fosta va fi, furioasa, razbunatoare si foarte costisitoare. Copiii lui iti vor purta pica si vei fi o mama vitrega ca si cele din poveste, "urata si rea". Pentru ca l~ai luat pe tati de langa mami....Un divort e costisitor, la fel si perioada de dupa, cand vei suporta plata pensiilor si nu numai...haine, educatie, computere, vacante....Esti pregatita pt marea aventura? ATUNCI CONTINUA.......

5. IMPACA~TE CU IDEEA CA ESTI ULTIMA PE LISTA PRIORITATILOR LUI

Pentru el viata va fi la fel ca inainte, cu exceptia faptului ca ai mai aparut si tu. Dar nu ai dat peste cap cursul firesc al lucrurilor. Asa ca, pregateste~te sufleteste..weekend~urile le vei petrece singurica, la fel si noptile, si sarbatorile si vacantele. Ti~ai dori sa~ti serbezi ziua de nastere undeva la munte doar tu cu el? NU SE POATE! La fel cum nu se poate nici sa~l suni la orice ora, ca nu~ti poate raspunde. Nu~l tine de mana pe strada! Nu poate veni cu tine la film pt ca merge co sotia intr~o vizita. Cina la restaurant? S~a contramandat!!! Ala micu are febra!!! Cat va dura dragostea voastra daca singura bucurie e intalnirea pe fuga de 2~3 ori pe saptamana????? Iti convine situatia? ATUNCI CONTINUA.......

Poate exista exceptii...casnicii fericite intemeiate in urma unor aventuri cu barbati insurati... Dar de ce sa ignori barbatii singuri care te~ar putea face cu adevarat fericita? E viata ta, tu alegi. Spune cu mana pe inima...esti multumita cu ce ai? ATUNCI OPRESTE~TE!!!!!

Check out the all-new Yahoo! Mail beta - Fire up a more powerful email and get things done faster.


Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
Check out new cars at Yahoo! Autos.
kukla
Postat pe 14 Noiembrie 2009 20:21
Suntem casatoriti de aproape 10 ani. Aveam o viata minunata pana acum ceva timp cand a inceput sa ma cam ignore. Am inceput sa am unele banuieli dar nimic concret. Acum o saptamana a cazut cerul pe mine. A recunoscut ca ma inseala, ca totul a inceput dupa ce l-am nascut pe al doilea copil care acum are deja 1 an si jumatate si ca nu a fost doar una. Mi-a spus ca a terminat, ca logica ii spune sa ramana cu noi, familia, ca pe copii ii iubeste iar pe mine nu vrea sa ma piarda dar sa-i dau totusi timp sa isi revina. Eu sunt terminata, inca il iubesc, fac eforturi sa salvez casnicia dar din partea lui nu vad decat un gol mare. A mai trecut cineva peste asta? Sa astept sa-si revina? Eu cred ca inca o iubeste, iar la mine tine destul de mult, ma admira, sexul impreuna e extraordinar dar nu stiu daca va mai fi ceva ca inainte si cum ar trebui sa ma comport? Daca incerc sa fie totul bine si sa fiu dragastoasa zice ca lasa ca merge ca uite ce usor a trecut peste totul; daca sunt deprinata iar nu e bine ca e tensiune acasa si nu era mai bine cu amanta numai lapte si miere?
Ce e de facut?
healthy009693
Postat pe 3 Decembrie 2009 09:35
Nu astepta sa mai fie ceva ca inainte.Nu vei uita niciodata ce a facut,mai ales ca s-a indragostit de alta.
healthy001067
Postat pe 9 Decembrie 2009 14:21
cata naivitate ! :)
healthy010802
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:57
draga mea, daca sexul impreuna este extraordinar si il iubesti, el vine acasa, te admira si tine la tine, crede-ma este singura cale sa il tii langa tine ! Fii calda, dragastoasa si nu vorbi niciodata desprea cealalta ! El va avea mustrari de constiinta si in final o va parasi.
Bafta !
healthy010802
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:03
De la: kukla, la data 2009-11-14 20:21:18Pentru cele care sunt in aceasta situatie am gasit ceva foarte interesant pentru " a-2-a" femeie, intrusa.....

Iata 5 realitati crude pe care nu ai cum sa le ignori. Daca poti trece peste ele, n~ai decat sa fii amanta propriului tau destin.
1. FII CONSTIENTA CA N~AI SANSE S~O PARASEASCA!!!!

Da, esti atat de indragostita,incat vei inghiti gogoasa cu "Stii ca doar pe tine te iubesc, dar nu pot s~o parasesc inca". In ochii tai el e un sfant martir, e amarat si chinuit si tu trebuie sa~i alini suferinta si sa~l rasfeti asa cum merita. Poate ca esti chiar convinsa ca el e sufletul tau pereche si ca pana la urma veti ramane impreuna. Posibil, dar la fel de clar e ca d~lui isi inseala sotia, iar tu ai doar o aventura cu un tip insurat.Daca mai are si copii, cu atat mai putin probabil sa~si paraseasca nevasta. Ei, tot simti ca e iubirea vietii tale? Te multumeste statutul de amanta stabila? ATUNCI CONTINUA.......

2.BINE, TE IA DE SOTIE, DAR VA AVEA ALTA AMANTA.....

Daca tipul se insoara cu amanta lui, se elibereaza un post nu~i asa? Va cauta o alta amanta. Asa cum a inselat~o pe fosta sotie, te va "traduce" si pe tine. Un tip aventurier se va plictisi repede de atmosfera casnica si va dori "actiune". Crezi ca a calcat stramb doar o data? Esti convinsa ca~l poti imblinzi? ATUNCI CONTINUA.....

3.GANDESTE~TE BINE CINE ESTI TU?

Odata intrata in triunghiul amoros, tu vei fi personajul negativ, cea care le~a stricat casa, care i~a furat barbatul celeilalte. A cincea roata la caruta...Daca nu~ti pasa ce crede lumea, sau mai grav, daca nu~ti pasa de tine....ATUNCI CONTINUA....

4.ANALIZEAZA~I FAMILIA SI... FINANTELE

Daca la un moment dat i~si va parasi familia, probabil ca fosta va fi, furioasa, razbunatoare si foarte costisitoare. Copiii lui iti vor purta pica si vei fi o mama vitrega ca si cele din poveste, "urata si rea". Pentru ca l~ai luat pe tati de langa mami....Un divort e costisitor, la fel si perioada de dupa, cand vei suporta plata pensiilor si nu numai...haine, educatie, computere, vacante....Esti pregatita pt marea aventura? ATUNCI CONTINUA.......

5. IMPACA~TE CU IDEEA CA ESTI ULTIMA PE LISTA PRIORITATILOR LUI

Pentru el viata va fi la fel ca inainte, cu exceptia faptului ca ai mai aparut si tu. Dar nu ai dat peste cap cursul firesc al lucrurilor. Asa ca, pregateste~te sufleteste..weekend~urile le vei petrece singurica, la fel si noptile, si sarbatorile si vacantele. Ti~ai dori sa~ti serbezi ziua de nastere undeva la munte doar tu cu el? NU SE POATE! La fel cum nu se poate nici sa~l suni la orice ora, ca nu~ti poate raspunde. Nu~l tine de mana pe strada! Nu poate veni cu tine la film pt ca merge co sotia intr~o vizita. Cina la restaurant? S~a contramandat!!! Ala micu are febra!!! Cat va dura dragostea voastra daca singura bucurie e intalnirea pe fuga de 2~3 ori pe saptamana????? Iti convine situatia? ATUNCI CONTINUA.......

Poate exista exceptii...casnicii fericite intemeiate in urma unor aventuri cu barbati insurati... Dar de ce sa ignori barbatii singuri care te~ar putea face cu adevarat fericita? E viata ta, tu alegi. Spune cu mana pe inima...esti multumita cu ce ai? ATUNCI OPRESTE~TE!!!!!

Check out the all-new Yahoo! Mail beta - Fire up a more powerful email and get things done faster.


Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
Check out new cars at Yahoo! Autos.



cata naivitate ! :)
healthy010802
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:33
De la: healthy010802, la data 2010-01-12 11:33:55
De la: kukla, la data 2009-11-14 20:21:18Pentru cele care sunt in aceasta situatie am gasit ceva foarte interesant pentru " a-2-a" femeie, intrusa.....

Iata 5 realitati crude pe care nu ai cum sa le ignori. Daca poti trece peste ele, n~ai decat sa fii amanta propriului tau destin.
1. FII CONSTIENTA CA N~AI SANSE S~O PARASEASCA!!!!

Da, esti atat de indragostita,incat vei inghiti gogoasa cu "Stii ca doar pe tine te iubesc, dar nu pot s~o parasesc inca". In ochii tai el e un sfant martir, e amarat si chinuit si tu trebuie sa~i alini suferinta si sa~l rasfeti asa cum merita. Poate ca esti chiar convinsa ca el e sufletul tau pereche si ca pana la urma veti ramane impreuna. Posibil, dar la fel de clar e ca d~lui isi inseala sotia, iar tu ai doar o aventura cu un tip insurat.Daca mai are si copii, cu atat mai putin probabil sa~si paraseasca nevasta. Ei, tot simti ca e iubirea vietii tale? Te multumeste statutul de amanta stabila? ATUNCI CONTINUA.......

2.BINE, TE IA DE SOTIE, DAR VA AVEA ALTA AMANTA.....

Daca tipul se insoara cu amanta lui, se elibereaza un post nu~i asa? Va cauta o alta amanta. Asa cum a inselat~o pe fosta sotie, te va "traduce" si pe tine. Un tip aventurier se va plictisi repede de atmosfera casnica si va dori "actiune". Crezi ca a calcat stramb doar o data? Esti convinsa ca~l poti imblinzi? ATUNCI CONTINUA.....

3.GANDESTE~TE BINE CINE ESTI TU?

Odata intrata in triunghiul amoros, tu vei fi personajul negativ, cea care le~a stricat casa, care i~a furat barbatul celeilalte. A cincea roata la caruta...Daca nu~ti pasa ce crede lumea, sau mai grav, daca nu~ti pasa de tine....ATUNCI CONTINUA....

4.ANALIZEAZA~I FAMILIA SI... FINANTELE

Daca la un moment dat i~si va parasi familia, probabil ca fosta va fi, furioasa, razbunatoare si foarte costisitoare. Copiii lui iti vor purta pica si vei fi o mama vitrega ca si cele din poveste, "urata si rea". Pentru ca l~ai luat pe tati de langa mami....Un divort e costisitor, la fel si perioada de dupa, cand vei suporta plata pensiilor si nu numai...haine, educatie, computere, vacante....Esti pregatita pt marea aventura? ATUNCI CONTINUA.......

5. IMPACA~TE CU IDEEA CA ESTI ULTIMA PE LISTA PRIORITATILOR LUI

Pentru el viata va fi la fel ca inainte, cu exceptia faptului ca ai mai aparut si tu. Dar nu ai dat peste cap cursul firesc al lucrurilor. Asa ca, pregateste~te sufleteste..weekend~urile le vei petrece singurica, la fel si noptile, si sarbatorile si vacantele. Ti~ai dori sa~ti serbezi ziua de nastere undeva la munte doar tu cu el? NU SE POATE! La fel cum nu se poate nici sa~l suni la orice ora, ca nu~ti poate raspunde. Nu~l tine de mana pe strada! Nu poate veni cu tine la film pt ca merge co sotia intr~o vizita. Cina la restaurant? S~a contramandat!!! Ala micu are febra!!! Cat va dura dragostea voastra daca singura bucurie e intalnirea pe fuga de 2~3 ori pe saptamana????? Iti convine situatia? ATUNCI CONTINUA.......

Poate exista exceptii...casnicii fericite intemeiate in urma unor aventuri cu barbati insurati... Dar de ce sa ignori barbatii singuri care te~ar putea face cu adevarat fericita? E viata ta, tu alegi. Spune cu mana pe inima...esti multumita cu ce ai? ATUNCI OPRESTE~TE!!!!!

Check out the all-new Yahoo! Mail beta - Fire up a more powerful email and get things done faster.


Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
Check out new cars at Yahoo! Autos.



cata naivitate ! :)



Chiar crezi asta?
Din pacate cam asta este realitatea.
kukla
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:55
De la: camiflorea, la data 2009-01-09 16:43:56
iar cei gelosi pe ale lor partenere fidele au un complex de inferioritate comparativ cu ai lor colegi care isi impart samanta in toate directiile, sau calca ei stramb si pt a alunga indoielile isi acuza perechea.... pt cele inselate, nu ii acceptati, nu le va trece boala nici daca ii iertati si se caiesc, la prima voastra slabiciune o iau de la capat, e in codul lor genetic sa nu aiba o singura partenera, vaicarelile de genul: "mi-am dat seama ca nu ma mai iubeste sau nu ma mai apreciaza" sunt doar pt impresionarea viitoarei victime.


Mersi! Ma regasesc in ce ai scris. Prietenul meu este EXTREM DE GELOS, desi stie ca sunt . Este politist, deci bifez si "are un complex de inferioritate comparativ cu ai lor colegi care isi impart samanta in toate directiile". In plus i-am facut cateva teste la care a picat rusinos.

Il iubesc, este foarte atent, dar cum ai spus si tu ... "e in codul lor genetic sa nu aiba o singura partenera". Ma gandesc ... daca acum cand este asa innebunit dupa mine, se uita dupa altele, peste ani cand va disparea atractia de inceput ... ce va face?
Nu ma indoiesc ca ma iubeste, dar degeaba ...

Uneori am impresia ca incearca sa se razbune. Crede ca le zambesc colegilor de ma suna mereu ... lucru fals, de parca el nu stie cum sunt barbatii ... Si spune, lasa ca vorbesc si eu cu colegele atunci. Parca suntem la gradinita ...

In legatura cu subiectul topicului. Eu nu as suporta sa stiu ca ma inseala si sa accept. Din fericire am locuinta mea, am un job bun ... deci financiar mi-as permite sa traiesc fara el, impreuna cu un eventual bebe. As suferi enorm, dar m-as desparti de el ... mai bine sufar un an, decat sa traiesc 10 in minciuni si certuri. Viata e prea scurta ca sa nu faci tot posibilul sa fii fericit.
Daca dupa divort regreta, vede cum este fara familia lui etc ... il reprimesc, dar nu ma mai casatoresc cu el. Daca se muta cu amanta, sa fie sanatos.
Am doar 20 de ani, dar am ajuns la concluzia ca MAJORITATEA barbatilor sunt niste porci. Nu merita sa suferim pt ei.
monica_th_fur_immer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 23:30
De la: kukla, la data 2010-01-12 22:55:13
De la: healthy010802, la data 2010-01-12 11:33:55
De la: kukla, la data 2009-11-14 20:21:18Pentru cele care sunt in aceasta situatie am gasit ceva foarte interesant pentru " a-2-a" femeie, intrusa.....

Iata 5 realitati crude pe care nu ai cum sa le ignori. Daca poti trece peste ele, n~ai decat sa fii amanta propriului tau destin.
1. FII CONSTIENTA CA N~AI SANSE S~O PARASEASCA!!!!

Da, esti atat de indragostita,incat vei inghiti gogoasa cu "Stii ca doar pe tine te iubesc, dar nu pot s~o parasesc inca". In ochii tai el e un sfant martir, e amarat si chinuit si tu trebuie sa~i alini suferinta si sa~l rasfeti asa cum merita. Poate ca esti chiar convinsa ca el e sufletul tau pereche si ca pana la urma veti ramane impreuna. Posibil, dar la fel de clar e ca d~lui isi inseala sotia, iar tu ai doar o aventura cu un tip insurat.Daca mai are si copii, cu atat mai putin probabil sa~si paraseasca nevasta. Ei, tot simti ca e iubirea vietii tale? Te multumeste statutul de amanta stabila? ATUNCI CONTINUA.......

2.BINE, TE IA DE SOTIE, DAR VA AVEA ALTA AMANTA.....

Daca tipul se insoara cu amanta lui, se elibereaza un post nu~i asa? Va cauta o alta amanta. Asa cum a inselat~o pe fosta sotie, te va "traduce" si pe tine. Un tip aventurier se va plictisi repede de atmosfera casnica si va dori "actiune". Crezi ca a calcat stramb doar o data? Esti convinsa ca~l poti imblinzi? ATUNCI CONTINUA.....

3.GANDESTE~TE BINE CINE ESTI TU?

Odata intrata in triunghiul amoros, tu vei fi personajul negativ, cea care le~a stricat casa, care i~a furat barbatul celeilalte. A cincea roata la caruta...Daca nu~ti pasa ce crede lumea, sau mai grav, daca nu~ti pasa de tine....ATUNCI CONTINUA....

4.ANALIZEAZA~I FAMILIA SI... FINANTELE

Daca la un moment dat i~si va parasi familia, probabil ca fosta va fi, furioasa, razbunatoare si foarte costisitoare. Copiii lui iti vor purta pica si vei fi o mama vitrega ca si cele din poveste, "urata si rea". Pentru ca l~ai luat pe tati de langa mami....Un divort e costisitor, la fel si perioada de dupa, cand vei suporta plata pensiilor si nu numai...haine, educatie, computere, vacante....Esti pregatita pt marea aventura? ATUNCI CONTINUA.......

5. IMPACA~TE CU IDEEA CA ESTI ULTIMA PE LISTA PRIORITATILOR LUI

Pentru el viata va fi la fel ca inainte, cu exceptia faptului ca ai mai aparut si tu. Dar nu ai dat peste cap cursul firesc al lucrurilor. Asa ca, pregateste~te sufleteste..weekend~urile le vei petrece singurica, la fel si noptile, si sarbatorile si vacantele. Ti~ai dori sa~ti serbezi ziua de nastere undeva la munte doar tu cu el? NU SE POATE! La fel cum nu se poate nici sa~l suni la orice ora, ca nu~ti poate raspunde. Nu~l tine de mana pe strada! Nu poate veni cu tine la film pt ca merge co sotia intr~o vizita. Cina la restaurant? S~a contramandat!!! Ala micu are febra!!! Cat va dura dragostea voastra daca singura bucurie e intalnirea pe fuga de 2~3 ori pe saptamana????? Iti convine situatia? ATUNCI CONTINUA.......

Poate exista exceptii...casnicii fericite intemeiate in urma unor aventuri cu barbati insurati... Dar de ce sa ignori barbatii singuri care te~ar putea face cu adevarat fericita? E viata ta, tu alegi. Spune cu mana pe inima...esti multumita cu ce ai? ATUNCI OPRESTE~TE!!!!!

Check out the all-new Yahoo! Mail beta - Fire up a more powerful email and get things done faster.


Ahhh...imagining that irresistible "new car" smell?
Check out new cars at Yahoo! Autos.



cata naivitate ! :)



Chiar crezi asta?
Din pacate cam asta este realitatea.


pentru mine nu asta a fost realitatea...fostul meu sot a trait 2 ani in paralel cu mine si amanta....venea si cu mine la ziua mea...se ducea si cu ea, la ziua ei... concediile, la fel si le impartea...pana la urma a ramas cu amanta...acum au doi copii, sunt fericiti.....si am mai multe exemple similare
healthy010802
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:15
De la: , la data 2008-10-31 15:32:18suntem casatoriti de aprox 15 ani si avem doua fetite, una de 8 ani si alta de 12. Am aflat acum un an ca ma inseala (mi-au spus prieteni care la-u vazut si i-au facut si poze dar el nu recunoaste nimic, zice ca-s photoshopuite) si de asemenea cam cu un an inainte de insel (cel de care am aflat) relatia noastra se strica... devenise violent verbal, mancarea nu mai era bna, hainele nu mai erau spalate bine, in casa nu mai mirosea frumos si viatanoastra intima incepea sa nu existe. de cand am aflat, de un an, am tot suferit... i-am spsus ca vreau sa ne despartim si a facut un scandal mosntru. Stiu ca pentru fericirea mea ar trebui sa divortam, desi fetitele ne vor impreuna, dar.... mi-e teama, groaza de el, de violenta, m-a si batut la ultima discutie... mi-e frica sa nu incerce sa-mi ia fetitele, si casa, sa vrea sa ma lase in strada... amanta lui are si ea o sit financiara buna, e divortata cu un copil de 10 ani... vreau sfaturi, pareri, idei care sa ma incurajeze sa iau o decizie! SA POT! am alaturi familia, dar.... am un gol imens in suflet... a mai trecut cineva pin asa ceva? Multumesc.


nu maI CONTINUA aceasta relatie! TE DISTRUGI. NIMENI NU ITI DA SANATATEA SI ANII PIERDUTI INAPOI.Nu te lasa santajata din punctul de vedre al copiilor. fiecare isi va face viata asa cum o sa-si doreasca. este important ca esti o mama foarte buna.Dumnezeu sa te aiba in paza. fii o curajoasa si bucura-te de viata!
kudika182838
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:16
De la: 4Life, la data 2009-10-26 14:41:09
De la: healthy001067, la data 2009-10-26 13:53:24Nu stiu daca cea care a deschis topicul mai e dar eu mai sunt si sunt tot in aceeasi situatie.Sambata ,dupa o noua cearta urata(nu ne mai certasem de vreo 3 luni)si-a strans bagajele si s-a mutat la casa noastra de la tara spunandu-mi ca-si doreste divortul.Are dreptate,m-am codit prea mult.Nu-i asa?


.
saracul de el..il compatimesc...cine stie ce viata traieste omul de sa saturat in asa hal...!
kudika182838
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:17
De la: 4Life, la data 2009-10-26 14:41:09
De la: healthy001067, la data 2009-10-26 13:53:24Nu stiu daca cea care a deschis topicul mai e dar eu mai sunt si sunt tot in aceeasi situatie.Sambata ,dupa o noua cearta urata(nu ne mai certasem de vreo 3 luni)si-a strans bagajele si s-a mutat la casa noastra de la tara spunandu-mi ca-si doreste divortul.Are dreptate,m-am codit prea mult.Nu-i asa?


.
saracul de el..il compatimesc...cine stie ce viata traieste omul de sa saturat in asa hal...!



oare de ce doi oameni care s-au iubit mult la inceputul relatiei acum, cand apare o problema nu mai au rabdare? de ce nu suntem statornici in iubire? imi pare tare raiu ca treci prin asa ceva. nimeni nu merita atat de mult sa fie in suferinta. iti doresc sa treci cu multa intelepciune prin aceasta situatie. nu te inrai. demonstreaza ca esti tu altfel. e mult mai bine pt sufletul tau.
kudika182838
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:21
pentru ca si iubirile mor, la fel ca si oamenii.




eleain
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:32
kudika098645
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:56
Doamnelor ,va dau un sfat, sunt mult mai in varsta si cu multa experientza.Nu mai acceptati, sa fiti batute, umilite, insultate.Trebuie sa va dati seama ca in acel moment ca nu mai reprezentati nimic pentru el.El isi continua viatza de familie pentru ca este un las, nu are curajul sa se rupa de familie , pentru ca nu stie ce il asteapta langa noua doamna, nu o cunoaste f bine, una este sa fii amanta, tot timpul dispusa ,pusa la punct zambitoare, si una este sa fii sotie cu toate greutatile pe cap si ale copiilor etc.Sunt doua variante, ori te desparti si asta ar fi demna ,nu l-ai mai obliga sa te vada zilnic, si sa te auda lamentandu-te, nu iti poate lua copii si casa, exista un tribunal, martori etc, si apoi el nici nu o sa vrea sa ia vreun copil pentru ca noile neveste nu vor copiii mari ai alteia , incat acesti copii sa aduca prezenta mamei lor in casa.deci prima varianta, iar a doua fara sa te consideri femeie usoara cu multa discretie sa ai si tu o viatza paralela, si vei vedea ca nu te va mai interesa si nu-ti va mai pasa ce face el.Balcanismul din viatza femeilor din romania trebuie sa inceteze.Formula , indur pentru ca am copii trebuie sa dispara. in peisaj trebuie sa apari si tu cu viatza ta.Tu nu esti sclava si ma refer defapt la toate femeile romance.Ca sa fii mama si sotie, nu trebuie sa induri batai, munca multa si rasplata numai de la copii, nu esti servitoare.As da un exemplu din Suedia unde femeile au inteles sa fie independente, si sa nu atarne de sot
healthy010960
Postat pe 9 Februarie 2010 12:34
nu inteleg de ce nu a aparut tot mesajul?
healthy010960
Postat pe 9 Februarie 2010 12:38
tu sa tii capul sus.nu esti singura,ma ofer umar pe care sa plangi.pentru sanatatea psihica a copiilor tai lasa-l.mai tarziu vei vedea ca le faci rau.ele vor intelege intr-un final.iti garantez ca vei gasii altul mai bun.de ce sa-i speli tu ciorapii si chilotii si el sa fie satisfacut?sau....incearca sa-l faci gelos.aranjeaza-te,iesi la plimbari singura.chiar daca te duci la o prietena.sa-i dai de inteles ca te poate pierde,sa se gandeasca ca poiate ai pe altul.la mine a mers super.il simteam cam rece si am trecut la atac.acum imi gateste el,isi calca,isi spala....numai sa nu ma piarda.am 26 ani.vorbim,ok?succes si tine-ma la curent
healthy010768
Postat pe 10 Februarie 2010 16:41
Buna Elena am cititdespre problema ta ,eu sunt o doamna de 53 de ani am 3 copii si am fost casatorita timp de 25 de ani fostul meu sot ma inselat cu diverse femei iar in ultimul timp ma inselat cu o femeie timp de zece ani ,eu nu am divortat ptr ca aveam 3 copii si am sperat ca se indreapta dar,speranta mea a fost inzadar ,la fel ca la tine mancarea nu era buna ca hainele nu-s spalate bine s.m.d plus scandaluri si batai pe rupte,e adevarat ca nu e usor sa dai sfaturi,dar e mai bine so faci acum decat mai tarziu ,ca daca a apucat pe calea aceasta cam greu al da pe brazda,eu itru-n final am divortat si acum sunt in proces pentru partaj ,daca te decizi sa divortezi acum nu ai ce pierde mai ales ca ai dovezi impotriva lui,pentru a castiga copii si bine inteles si casa,la copii nuti fa probleme ca ia il vrea doar pe el nu si copii lui,gandestete ca mai tarziu tot acolo ajungi asa ca bate ferul cat e cald .Si ca a facut scandal cand iai zis de divort stai linistita ca ala e doar teatru jucat de el nu fa ca mine ,eu acum imi dau seama ca mi-am perdut timpul degeaba ca tot la divort am ajuns copii sunt de partea mea acum sunt linistita ,adevarul e ca eu nu mam ferit de copii am fost deschisa cu ei leam spus adevarul desi copii vedeau si auzeau totul,esti tanara poti sa iti faci viitoru ,eu sunt invarsta si nu am nici de gand sa imi fac viitorul
healthy008026
Postat pe 6 Aprilie 2010 23:35
dac isi va lasa nevasta si copilul pt tine si pe tine te va lasa pt o alta femeie...alel frumos barbat de care ne spui face parte din categoria de barbati infideli...infidelitatea este o boala care nu se vindeca...daca esti pregatita sa iubesti si sa fi parasita aruncata ca pe un gunoi pt alta femeie continua relatia daca nu esti pregatita opreste-te aici ca este mai bine pt tine...si crede-ma sunt sigura de ceea ce spun... si sfatul meu ar fi sa renunti,nu face pe amanta daca doresti sa-ti intemeiezi o familie...amantele intodeauna vor pierde,amantele nu au valoare...succes
kudika_9540
Postat pe 10 Iunie 2012 17:05
De la: kudika_9540, la data 2012-06-10 17:05:05dac isi va lasa nevasta si copilul pt tine si pe tine te va lasa pt o alta femeie...alel frumos barbat de care ne spui face parte din categoria de barbati infideli...infidelitatea este o boala care nu se vindeca...daca esti pregatita sa iubesti si sa fi parasita aruncata ca pe un gunoi pt alta femeie continua relatia daca nu esti pregatita opreste-te aici ca este mai bine pt tine...si crede-ma sunt sigura de ceea ce spun... si sfatul meu ar fi sa renunti,nu face pe amanta daca doresti sa-ti intemeiezi o familie...amantele intodeauna vor pierde,amantele nu au valoare...succes

,,Amantele nu au valoare,,... depinde de la caz la caz...cunosc destule cazuri in care amantele au luat locul sotiilor.

si crezi tu ca in ziua de azi mai exista barbati care nu inseala?
___906
Postat pe 10 Iunie 2012 17:11
De la: kudika_7906, la data 2012-06-10 17:11:56
De la: kudika_9540, la data 2012-06-10 17:05:05dac isi va lasa nevasta si copilul pt tine si pe tine te va lasa pt o alta femeie...alel frumos barbat de care ne spui face parte din categoria de barbati infideli...infidelitatea este o boala care nu se vindeca...daca esti pregatita sa iubesti si sa fi parasita aruncata ca pe un gunoi pt alta femeie continua relatia daca nu esti pregatita opreste-te aici ca este mai bine pt tine...si crede-ma sunt sigura de ceea ce spun... si sfatul meu ar fi sa renunti,nu face pe amanta daca doresti sa-ti intemeiezi o familie...amantele intodeauna vor pierde,amantele nu au valoare...succes

,,Amantele nu au valoare,,... depinde de la caz la caz...cunosc destule cazuri in care amantele au luat locul sotiilor.

si crezi tu ca in ziua de azi mai exista barbati care nu inseala?
___906
Postat pe 10 Iunie 2012 17:13
Da sunt de acord cu tine. Amatele tot amante raman. Atunci cand un barbat merge la o amanta stie ca se duce la o ora doua de sex. Insa cand se duce la sotie se gandeste ca se duce acasa.

Si unde e mai bine ca acasa??

Haideti dragele mele sa incercam sa fim sotii sau partenere bune si sa nu ne lasam relatia in mana unor tipe care sunt preocupate doar de exterior.
kudika_2629
Postat pe 10 Iunie 2012 17:28
De la: kudika_2629, la data 2012-06-10 17:28:29Da sunt de acord cu tine. Amatele tot amante raman. Atunci cand un barbat merge la o amanta stie ca se duce la o ora doua de sex. Insa cand se duce la sotie se gandeste ca se duce acasa.

Si unde e mai bine ca acasa??

Haideti dragele mele sa incercam sa fim sotii sau partenere bune si sa nu ne lasam relatia in mana unor tipe care sunt preocupate doar de exterior.

si totusi, te simti bine cand sti de unde vine?
___906
Postat pe 10 Iunie 2012 18:28
De la: kudika_2629, la data 2012-06-10 17:28:29Da sunt de acord cu tine. Amatele tot amante raman. Atunci cand un barbat merge la o amanta stie ca se duce la o ora doua de sex. Insa cand se duce la sotie se gandeste ca se duce acasa.

Si unde e mai bine ca acasa??

Haideti dragele mele sa incercam sa fim sotii sau partenere bune si sa nu ne lasam relatia in mana unor tipe care sunt preocupate doar de exterior.
prin urmare amantele sunt tot femei si astea suntem noi pt ca uneori ne multumim si cu putin
criszoe
Postat pe 10 Iunie 2012 18:43
De la: kudika_7906, la data 2012-06-10 17:11:56
De la: kudika_9540, la data 2012-06-10 17:05:05dac isi va lasa nevasta si copilul pt tine si pe tine te va lasa pt o alta femeie...alel frumos barbat de care ne spui face parte din categoria de barbati infideli...infidelitatea este o boala care nu se vindeca...daca esti pregatita sa iubesti si sa fi parasita aruncata ca pe un gunoi pt alta femeie continua relatia daca nu esti pregatita opreste-te aici ca este mai bine pt tine...si crede-ma sunt sigura de ceea ce spun... si sfatul meu ar fi sa renunti,nu face pe amanta daca doresti sa-ti intemeiezi o familie...amantele intodeauna vor pierde,amantele nu au valoare...succes

,,Amantele nu au valoare,,... depinde de la caz la caz...cunosc destule cazuri in care amantele au luat locul sotiilor.

si crezi tu ca in ziua de azi mai exista barbati care nu inseala?
dap...au luat locul pt ca au stiut sa faca barbatul fericit si totusi mai exista barbati care nu inseala cum exista totusi si femei
criszoe
Postat pe 10 Iunie 2012 18:44
Si referitor la subiect ''cand sotul te inseala si ai doi copii'' ori ierti si mergi mai departe ca si cum nik nu s-a intamplat,ori iti iei viata in maini si renunti la el si iti vezi de viata ta.
Tu alegi.
criszoe
Postat pe 10 Iunie 2012 18:47
De la: criszoe, la data 2012-06-10 18:44:59
De la: kudika_7906, la data 2012-06-10 17:11:56
De la: kudika_9540, la data 2012-06-10 17:05:05dac isi va lasa nevasta si copilul pt tine si pe tine te va lasa pt o alta femeie...alel frumos barbat de care ne spui face parte din categoria de barbati infideli...infidelitatea este o boala care nu se vindeca...daca esti pregatita sa iubesti si sa fi parasita aruncata ca pe un gunoi pt alta femeie continua relatia daca nu esti pregatita opreste-te aici ca este mai bine pt tine...si crede-ma sunt sigura de ceea ce spun... si sfatul meu ar fi sa renunti,nu face pe amanta daca doresti sa-ti intemeiezi o familie...amantele intodeauna vor pierde,amantele nu au valoare...succes

,,Amantele nu au valoare,,... depinde de la caz la caz...cunosc destule cazuri in care amantele au luat locul sotiilor.

si crezi tu ca in ziua de azi mai exista barbati care nu inseala?
dap...au luat locul pt ca au stiut sa faca barbatul fericit si totusi mai exista barbati care nu inseala cum exista totusi si femei

posibil... si totusi cred ca sunt foarte rari.
si cei sau cele care au alaturi acest gen de raritati, sa se simta norocosi!!!
___906
Postat pe 10 Iunie 2012 22:07
De la: niki4, la data 2008-12-10 13:16:36mereu am condamnat rolul de amanta, iar destinul imi juaca feste. L-am cunoscut pe el, frumos, stilat, educat, destept.Am crezut ca l-am prins pe D-zeu de un picior, ca pe urma el "frumosul" sa-mi spuna ca e insurat si are si o fetita, doar ca locuieste separat de sotie ( ceea ce nu cred. Iar eu nu stiu ce sa fac. Mi-a povestit motivele pentru care nu se intelege cu doamna lui. Dar eu sunt sigura ca daca ea mi-ar fi spus adevarata problema i-as fi dat ei dreptate. Iar eu... cred ca-l iubesc! si nu stiu ce sa fac! Ce sa fac? Imi doresc o familie normala, copii ca orice fata tanara... dar nu cred ca am vreo sansa cu el. De divortat nici nu incape vorba...


Poate voi puteti sa-mi povestiti din experienta voastra.


Nu face greseala asta, lasa-l, fugi cat mai ai timp.....nu iti inchide viata si nu strica nici viata celeilalte femei si a fetitei lui.....Intr-o zi s-ar putea ca cineva sa-ti strice si tie viata in acelasi mod..... Inainte de toate gandeste-te ce fel de viata iti doresti....sa fi amanta de vineri? sper ca esti constienta ca week-end-urile si le va petrece acasa, in familie, FAMILIA LUI, sarbatorile? Singura, el va fi cu FAMILIA LUI. Vrei sa iesiti intr-o seara la restaurant? NU se poate, cea mica a facut febra....Concedii? Singura sau poate cu niste prietene, insa nu cu el...
Nu face prostia sa te increzi in vorbele lui...
kukla
Postat pe 11 Iunie 2012 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURS RELATIA PSIHOTERAPEUTICA: 27-29 NOIEMBRIE 2009 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 23 Octombrie 2009 13:41
Tratament naturist pentru diabet - Mangosteen 18 De la: kudika325960 17 Octombrie 2010 16:17
STARE DE RAU SI VOMA 7 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:52
Buna sunt un baiat si as vrea sa va intreb daca ... 4 De la: cjcrdd 2 Februarie 2010 21:15
astm bronsic 2 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 23:38