Setari Cookie-uri

stie cineva vreun remediu impotriva petelor maro ramase din timpul sacini?

RETIN-A
doareu_healthy
Postat pe 30 Martie 2009 15:34
Nu este adevarat ca nu poti iesi din casa dupa microdermabraziune.Poate cine ti-a facut nu se pricepea deloc.Nici nu este scumpa aceasta procedura si se face in foarte multe locuri.Cat despre uniton:contine hydroquinona,un ingredient interzis in foarte multe tari datorita reactiilor sale adverse in urma folosirii pe termen lung ,adica produce ochronoza-albastrirea tegumentelor
sparkle
Postat pe 30 Martie 2009 17:11
Nu nu am stat la soare dupa tratament asta e teama mea ca vor reapare dupa expunerea la soare.Nu stiam ca hidrochinona albastreste tegumentule.
maria1931
Postat pe 30 Martie 2009 19:16
naturist pot sa iti recomand eu. si eu am ramas dupa sarcina.
naturistul
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:19
ITI RECOMAND CREMA EPIBLANC DE LA FOREVER. DA REZULTATE FRUMOASE.DACA DORESTI SA STII CUM POTI SA O ACHIZITIONEZI SCRIE-MI : rodilantos@yahoo.com.
rodilantos
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:14
Si nu mai reapar nici dupa ce expunere la soare?Nu stiu dar daca mergi in concediu vara nu prea ai cum sa nu stai la soare oricum te vede soarele vrei nu vrei are alta intensitate ca la Cluj oriunde la mare.Si folosesc si eu pentru fata creme cu factor de protectie 20 tot timpul anului chiar si iarna iar in concediu cu 50 si se spune adica scrie pe ele ca sunt rezistente la apa dar oricum le aplic de fiecare data cind ies din apa.Epiblanc e mai bun ca sa nu reapara niciodata?
maria1931
Postat pe 3 Aprilie 2009 08:13
buna

nu va prostiti cu microdermoabraziune sau peelinguri chimice pt niste pete aparute dupa sarcina... incercati mai intai produse cosmetice si abia dupa aceea apelati la metode mai puternice

eu am folosit produse bruno vassari . le gasiti in salon si au si tratamente specifice pentru albire .

dupa nastere am avut aceeasi problema am mers la cosmeticiana si mi-a facut la inceput o data pe saptamana cate un tratament de genul acesta , apoi o data pe luna si zilnic acasa am folosit mai multe creme cu factor de protectie 50 , o crema locala care se aplica direct pe pata , tonic , demachiant etc din aceeasi gama si acum au disparut complet dar necesita timp

nu va aruncati din prima la metode dure incercati-le si pe acestea mai soft

va pup
kudika013154
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:39
Ai dreptate nici eu nu recomand nimanui metode invazive ca dermoabraziunea.Zapaceste complet tenul cateva saptamini trebuie facuta pe timp de iarna pt ca vederea soarelui cel putin 6 saptamani dupa este complet interzisa.Sa nu mai spunem de usturimi dureri si arsuri nu mai stii cum sa stai pe perne i sfarsesti a dormi pe spate.Spun asta pt ca prietena mea a avut curajul sa faca asa ceva pt urme de la acneea juvenila.Intr-un sfarsit au disparut urmele nu spun ca nu dar cu ce sacrificii... si daca ai o piele mai sensibila si mai alergica cine stie cu ce minuni ramai?Sigur si eu sunt de parere ca trebuiesc incercate intai tratamentele cosmetice apoi microdermoabrazinea.Ah cineva intreba daca am stat la soare dupa Unitone 4....Atunci nu stiam ce va fi dar acum da pot raspunde am stat la soare dar cum spuneam si atunci cu o creama cu spf 15 pe fata pe corp nu am nevoie de creme cu factor de protectie si nu au reaparut deloc fata s-a bronzat dar foarte uniform ca altadata cand nu aveam petele si mafaceam ciocolata peste tot desi iarna pielea mea e alba .alba.Nu am un ten creol as fi vrut eu dar nu am acest noroc.Sunt mai blonda de la natura dar probabil am pigmentul bine format de ffffmicuta am fost la mare de doua ori pe vara si cu parintii si cu unchii si probabil de aceea.Nu locuiesc aproape de mare sunt din Cluj.
maria1931
Postat pe 18 Aprilie 2009 16:32
produse fitoterapeutice sub forma de tampoane intra vaginale. se introduc 3 pe luna timp de trei zile unul si pauza 2 zile intre ele. un tampon costa 50 ron si le pot trimite prin posta cu plata la primirea coletului. durata e minim 3 luni si ajuta la reglarile hormonale si infrumusetare. eu le-am folosit si de atunci ma simt mai bine si au disparut si petele de pe fata.
naturistul
Postat pe 20 Aprilie 2009 22:14
ai aceste tampoane te scapa de petele pigmentare ?
kudika012172
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:41
eu va recomand chic salon .. acolo gasiti produsele Bruno vassari de care vorbeste mai sus domnisoara care s-a tratat cu ele .. nu stiu daca acolo
insa eu frecventez acest salon si acolo le gasiti .. inclusiv sa le cumparati pt acasa
kudika012172
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:42
Si eu sunt de acord cu produsele Bruno Vassari.Si eu le folosesc in salon si sunt foarte bune
sparkle
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:41
De la: roxanica, la data 2009-04-22 20:42:47eu va recomand chic salon .. acolo gasiti produsele Bruno vassari de care vorbeste mai sus domnisoara care s-a tratat cu ele .. nu stiu daca acolo
insa eu frecventez acest salon si acolo le gasiti .. inclusiv sa le cumparati pt acasa

Eu iti recomand Beauty Art
sparkle
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:43
Subscriu pentru Melanex Trio .... rezultate excelente , se gaseste in farmacii si este o crema din gama Noviderm pentru cunoscatoare aceleasi laboraboare din Franta care produc MUSTELA >
kudika066449
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:43
subscriu pentru Bruno Vassari
kudika013154
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:00
Pentru petele maro de pe fata incearca sa folosesti crema depigmentanta Melanex Trio din gama Noviderm, gasesti produsul in farmacii, eu l-am luat dintr-un Sensi Blu la recomandarea unei cosmeticiene. Ii multumesc si acum ca m-a scapat de petele alea de care de mult incercam sa scap si nu gasisem nici un remediu.

Postat pe 7 Mai 2009 17:13

Postat pe 7 Mai 2009 17:16
caut o crema antirid hranitoare cu factor de protectie peste 50...cunoaste cineva?...
kudika007253
Postat pe 18 Mai 2009 17:53
si eu caut crema de zi cu factor de protectie cat mai mare sau un fond de ten cu factor de protectie ce-mi recomandati?
Baumann
Postat pe 24 Mai 2009 23:10
De la: healthy001622, la data 2009-04-28 21:00:38subscriu pentru Bruno Vassari
nu imi spui si mie te rog unde se gasesc si cam cat costa?tratamentul presupun ca incepe dupa ce se termina expunerea la soare si radiatiile uv scad deci cam in noiembrie nu?merci.
maria1931
Postat pe 25 Mai 2009 15:31
help caut cu disperare crema melanex trio , dar nu se gaseste niciunde , stie cineva de la ce farmacii se poate cumpara si cat costa de nu se gaseste?
Baumann
Postat pe 28 Mai 2009 17:16
crema antirid cu factor de protectie,, True face line corrector,, de la Pharmanex costa cam 140 ron dar merita iti recomand cu drag
kudika029270
Postat pe 29 Mai 2009 15:22
draga 010101, care este adresa medcenter. mc mult
avalentin
Postat pe 20 Iunie 2009 22:43
draga 010101, care este adresa medicenter. mc mult
avalentin
Postat pe 20 Iunie 2009 22:55
Cu produse de la Forever puteti rezolva problema cu succes.Contactati-ma octavianpas@yahoo.com sau tel.0745450957
healthy003785
Postat pe 26 Iunie 2009 11:51
De la: healthy003785, la data 2009-06-26 11:51:51Cu produse de la Forever puteti rezolva problema cu succes.Contactati-ma octavianpas@yahoo.com sau tel.0745450957
care problema...ai dat la copy/paste de ti-a venit rau...lasa-ne cu foreverul tau nu ne mai minti...sunt altii vechi pe aici care nu au niciun succes..
4Life
Postat pe 28 Iunie 2009 22:21
Folositi GANODERMA fetelor, cea mai sanatoasa cafea din lume si va rezolva toate problemele in maxim 6 luni de zile. pentru informatii suplim. ma gasiti la telef. 0740585805 sau emailul : maminskaia@yahoo.com. Numai bine va doresc si nu ezitati si convingeti-va de succesul GANODERMEI, Maria.
maminskaia
Postat pe 28 Iunie 2009 22:28
De la: maria1931, la data 2009-03-13 13:43:27EU AM FOLOSIT UNITONE 4 DE NOAPTE SI UNITONE SPF 15 PENTRU ZI .CREMA DE NOAPTE CONTINE HIDROQUINONA CEL MAI PUTERNIC AGENT DE ALBIRE IAR CEA DE ZI ACID KOJIC.SUNT FOARTE BUNE NU USUCA TENUL MIE MI-AU FACUT BINE PT CA AM UN TEN USCAT. IAR EFECTUL DE ALBIRE A FOST EXTRAODINAR ADICA NU MAI SUNT PETELE DELOC.FIECARE COSTA IN JUR LA 30 LEI NOI DEPINDE DE FARMACIA DE UNDE LE CUMPERI SE GASESC DOAR IN FARMACII DUPA CATE STIU EU.TRATAMENTUL DUREAZA 3 LUNI EU IN MAI PUTIN DE 2 AM SCAPAT DE PETE DAR AM CONTINUAT TRATAMENTUL PINA LA 3 LUNI DE FRICA SA NU REAPARA.NU AU MAI APARUT.


buna pot sa te intreb unde aveai pete?eu am o cumnata care are cearcanele foarte inchise,se poate aplica si in jurul ochilor?daca mai ai prospectul poti sa te uiti?chiar si eu am deasupra buzei si pe git dar le am de la soare cind ma duc la mare se accentuiaza este buna pentru orce pete?multumesc anticipat.
kudika078676
Postat pe 13 August 2009 09:45
De la: maria1931, la data 2009-04-18 16:32:03Ai dreptate nici eu nu recomand nimanui metode invazive ca dermoabraziunea.Zapaceste complet tenul cateva saptamini trebuie facuta pe timp de iarna pt ca vederea soarelui cel putin 6 saptamani dupa este complet interzisa.Sa nu mai spunem de usturimi dureri si arsuri nu mai stii cum sa stai pe perne i sfarsesti a dormi pe spate.Spun asta pt ca prietena mea a avut curajul sa faca asa ceva pt urme de la acneea juvenila.Intr-un sfarsit au disparut urmele nu spun ca nu dar cu ce sacrificii... si daca ai o piele mai sensibila si mai alergica cine stie cu ce minuni ramai?Sigur si eu sunt de parere ca trebuiesc incercate intai tratamentele cosmetice apoi microdermoabrazinea.Ah cineva intreba daca am stat la soare dupa Unitone 4....Atunci nu stiam ce va fi dar acum da pot raspunde am stat la soare dar cum spuneam si atunci cu o creama cu spf 15 pe fata pe corp nu am nevoie de creme cu factor de protectie si nu au reaparut deloc fata s-a bronzat dar foarte uniform ca altadata cand nu aveam petele si mafaceam ciocolata peste tot desi iarna pielea mea e alba .alba.Nu am un ten creol as fi vrut eu dar nu am acest noroc.Sunt mai blonda de la natura dar probabil am pigmentul bine format de ffffmicuta am fost la mare de doua ori pe vara si cu parintii si cu unchii si probabil de aceea.Nu locuiesc aproape de mare sunt din Cluj.


imi permit sa iti spun ca cine ia facut pritenei tale dermabraziune nu ia facuto corect, a folosit intinsentitatea foarte mare ,si chiar daca se irita fata cu un ten mai sensibil se da un unguent farmaceutic dupa si trebuie sa hidratezi fata foarte bine si sa folosesti creme de intretinere acasa si nu se intimpla nimi, dar ce spui ca nu mai putea sa doarma pe perna este tragic la ce salon a facut? din cite stiu orce masina de acest fel are un instructaji facut de un profesionist tocmai de aceia cind ne hotarim sa mergem pentru astfel de tratamente cosmetice trebuie sa ne informam bine asupra locului unde o vom face .
kudika078676
Postat pe 13 August 2009 10:02
De la: semele_28, la data 2009-05-18 17:53:59caut o crema antirid hranitoare cu factor de protectie peste 50...cunoaste cineva?...


stind de vorba cu o vinzatoare de la produsele MERLE NORMAN COSMETICS mi-a spus ca orce crema pe care scrie mai mult de 15 protectie solara sa nul cumpar ca este chimic normal protectia ptr.soare este 15 nu stiu daca este adevarat? si eu am folosit crema NIVEA SUN DNAge cell protection anti-age face sun cream ,dar fetite mele in virsta de 18 ani iau aparut pistrui are cineva mai multe informatii ?asupra acestor produse de protectie solara ?ca dupa cite intinlim in comert pe aproape toate cremele scrie SPF 15?
kudika078676
Postat pe 13 August 2009 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iritatie sau arsura la axila! Ajutor va rog !!! 10 De la: kudika411434 6 Iulie 2011 09:47
colagenul marin,alternativa naturala a implantului cu botox 1 De la: darius1973 23 Februarie 2009 08:40
parfumuri preferate cu care il cuceresti 63 De la: cosmetice2011 21 Februarie 2011 20:56
Scoala de machiaj Cotimanis Show-cursuri de cosmetica si manichiura-pedichiura 1 De la: makeupartist_prof 31 Ianuarie 2011 10:20
CORP DE INVIDIAT 47 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 21:25