Setari Cookie-uri

stie cineva vreun remediu impotriva petelor maro ramase din timpul sacini?

De la: danutza3012, la data 2009-03-19 16:20:42Conteaza foarte mult de cand ai aceste pete.in general ele dispar dupa cateva luni,daca nu poti incerca mai multe variante de tratament.O simpla crema nu este suficienta.Incearc microdermabraziune sau un peeling chimic mai usor


buna dupa cite vezi si tu citind ce spun fetele ,cita lipsa de informatie despre microdermabratziune?si cum au fost maltratate acolo unde au fost?sa nu poti dormi pe permna?la ce intensitate a folosit masina ?mai sunt si foarte multe persoane care nu respecta ce ii recomanda cosmeticiana,pur si simplu nu hidrateaza fata si nu pune nimic dupa in cazul asta da se poate sa ai astfel de reactii,toata lumea si peste tot traieste cu impresia ca se poate face magie cu o singura sedinta,daca ii spui de cite are nevoie crede ca vrei pur si simplu sa ii iei bani,si cind ii recomanzi creme pentru acasa i se par scumpe,si nu-i de condamnat clientul, si eu gindeam asa inainte ca nu stiam nimic in domeniul industriei cosmetice ,numai bine si multa sanatate.
kudika078676
Postat pe 13 August 2009 10:39
Intradevar este o problema,foarte multe cliente imi spuneau ca mergeau o data la un tratament de curatare dupa care considerau ca nu mai au nevoie sa mearga la cosmetica,pentru ca nici cosmeticiana nu le explica ce trebuie sa faca,cum si la ce interval.E foarte importanta comunicarea cu clientul.In acelasi imp sunt persoane care te asculta,stiu ce au de facut acasa,dar din momentul in care au iesit din cabinet nu mai fac nimic,si totusi se astepta la rezultate.Cosmetica tine 80% de cosmeticiana 20 %de ceea ce faci acasa.Cat despre microdermabraziune,nici nu credeam k exista cosmeticiene care sa abuzeze atat de aparat.In ritmul asta nu o sa mai vrea nimeni sa mearga la cosmetica.
sparkle
Postat pe 14 August 2009 11:13
De la: Baumann, la data 2009-05-28 17:16:01help caut cu disperare crema melanex trio , dar nu se gaseste niciunde , stie cineva de la ce farmacii se poate cumpara si cat costa de nu se gaseste?

o peioada nu s-a mai gasit dar acum exista in farmaciile DONA si CENTROFARM. De la CENTROFARM poti comanda si pe net. E in jur de 88 lei (asta daca nu cumva mai pinzi promotia cu 11 % reducere). Eu mi-am cumparat astazi si sper sa ma ajte ca de 2 ani ma chinui cu tot felul de tratamente.
Bafta !
True_BEAUTY
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:06
Buna!Imi puteti spune si mie cum se indeparteaza melenex trio?Prin clatire,prin stergere,cum?In prospect nu spune decat ca trebuie aplicat dimineata si seara pe fata curata!Va multumesc mult!
laurika81
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:23
incearca cu ulei de ricin..se gaseste la plafar,e ieftin si e foarte bun...
healthy006555
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:11
COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 25 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 25 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 25 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 15 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 15 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 100RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 6 Martie 2010 10:00
De la: iuliana13, la data 2008-11-06 13:03:41Buna fetelor ! Am si eu o problema si sper ca ma puteti ajuta. Dupa ce am nascut ,aproape un an, am ramas cu niste pete maro pe fata...stie cineva vreun remediu? Naturist sau produse cosmetice, orice... va poop


Un remediu sigur pentru petele maronii,ramse dupa nastere, este urmatorul:

desfaci o ceapa alba in foi si te masezi,timp de o saptamana,cu partea dinauntru a foii de ceapa, de 3-4 ori pe zi. Daca nu ai posibiltatea sa te masezi de atatea ori, te masezi seara mai mult timp si lasi toata noaptea sucul de ceapa pe fata. Daca nu trece intr-o saptamana, continui tratamnetul pana trec petele. De trecut, trec sigur.

Multa sanatate!
healthy005455
Postat pe 18 Martie 2010 22:13
Bitter Almond Lightening Serum (30 ml) - este un tratament intensiv, de mare eficienta pentru pete.

Este adecvat pentru pete pigmentare cauzate de varsta, expunere la soare, sarcina, substante fotosenzitive.

De asemene, se foloseste cu succes in tratarea acneei inflamatorii nonchistice.

Ingrediente active:

Mandelic Acid (derived from Bitter Almond)
Kojic Acid
Arbutin
Bitter Almond Oil - PRUNUS AMYGDALUS AMARA OIL
Rice Bran - ORYZA SATIVA EXTRACT
Caper - CAPPARIS SPINOSA EXTRACT
Olive Leaf - OLEA EUROPAEA EXTRACT
Vitamin E and C

Mod de intrebuintare:

Aplicati cateva picaturi de ser "Lightening" pe pielea perfect curatata, prin masaj, pentru a facilita absortia produsului. Se aplica de preferinta seara.
Recomandat este sa folositi produsul min 6 saptamani.

Important: Evitati contactul cu ochii, mucoasele si rani deschise.
Fabricat in Italia (erbe e vertu)
Produs certificat ECO BIO Cosmetics

http://www.magazine-online.ro/romdesimed/bitter-almond-lightening-serum/bitter-almond-lightening-serum-293214---293214
romdesimed
Postat pe 23 Martie 2010 20:11
buna
incearca cu zeama de lamiie si bicarbonat
le amesteci si te tamponezi de citeva ori pe zii
functioneaza si este ieftin
ILEANA_VIOLETA
Postat pe 30 Martie 2010 23:32
ce ai se numeste melasma....sau masca gravidica....si ar trebui sa incepi sa te dai cu fotoprotectie....creme cu factor de protectie 50..ca s anu iti mai apara altele....te dai in timpul primaverii si verii...apoi exista produse speciale..gen unitone..folosite pt acest tip de efactiuni..pt mai multe detalii scrie-mi senza_2004@yahoo.com si o sa incerc sa te ajut cu mult drag!
healthy017387
Postat pe 23 Iunie 2010 17:54
eu am folosit melanex trio (85 lei in farmacii) intr-un tratament si mi-a ramas mai mult de jumatate de tub..dk vrea cineva sa incerce crema o dau cu 30 lei
cat03
Postat pe 5 Decembrie 2010 12:15
Produse dermato foarte bune le puteti gasi si pe farmaciileremedia.ro,
eu am luat un metroruboril, isispharma, am vazut topicul aici, si sunt foarte multumita de produs,cred ca il puteti gasi si in farmacii
kudika_957181
Postat pe 6 Martie 2014 15:40
BUNA,CELE MAI BINE CREME PENTRU DEPIGMENTARE SUNT CELE CU ACID KOJIC SAU CUMPARA ACID KOJIC PULBERE SI PUNE IN CE CREMA TE DA-I,PUTIN,INTR-O LUNA NU MAI AI PETE
kudika_1001492
Postat pe 16 Februarie 2016 20:37
Recomand MAMA MIO O-mega wonderful, balsam reparator. ajuta refacerea pielii, mai ales dupa sarcina. este foarte bun!
Frumusete_La_Superlativ_1
Postat pe 12 Aprilie 2016 00:08
Salutare fetelor, nu demult mi-au aparut petele maronii, am luat unitone 4,spuneti-mi va rog,cum se foloseste si crema pt protectie solara si unitonul,pot simultan sau cum e procedura? Multumesc
Sabry_Ohara_1
Postat pe 23 Aprilie 2016 16:30
Produsele Mama Mio te-ar ajuta. Sora mea a avut succes dupa nastere cu produsele lor.
Frumusete_La_Superlativ_1
Postat pe 8 Mai 2016 03:43
buna,

procedura se numeste peeling chimic medical, insa se face doar in sezonul rece
medeeadea
Postat pe 30 Mai 2016 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epilare definitiva? 22 De la: Rainbow_healthy 6 Aprilie 2014 14:10
un salon bun de infrumusetare??? 28 De la: kudika_491 7 Martie 2012 13:31
vopsit syoss 6 De la: sysylysy 25 Septembrie 2013 17:40
ten iritat 1 De la: costyna 5 Aprilie 2010 21:31
o nevoie tot mai mare sa fiu frumoasa, feminina, admirata.. 43 De la: Summer_ 27 Decembrie 2010 17:31