Setari Cookie-uri

capsula minune pentru slabit

Buna!sunt Claudia din Berlin.Am incercat sa va contactez,mail-ul meu e aromena33@yahoo.co.uk Pupici,claudia
aromena33
Postat pe 25 Martie 2009 16:14
Buna! as vrea, te rog, daca ai timp si disponibilitate sa imi spui si mie ce compozitie are aceasta "capsula de slabit".Banuiesc k avand pastilele,ai si prospectul.Si sora mea a slabit cu ajutorul unor pastile ,care se recomanda a fi naturale, si voiam sa vad daca vreunul dintre ingrediente corespunde.Sunt cam ingrijorata pt ea, caci e palida si ii cade parul ,iar eu ma gandesc k din cauza pastilelor(cred k si ea,dare multumita ca a slabit).Multumesc anticipat!
kudika061640
Postat pe 25 Martie 2009 17:32
eu recomand reductil. reactiile adverse depind de la organism la organism, dar pentru mine care nu fac nici 10 minute de sport au fost benefice. sete, ameteala si o usoara stare de insomnie am avut si eu, dar nu atat de grav pe cat se zice, si in nici un caz tendinte de suicid sau mai stiu eu ce grozavie,,,
dana_lacatusu
Postat pe 26 Martie 2009 10:33
am cura 309 aproape de o luna si dupa ce am vazut ce se scrie pe aici cred ca o sa arunc totul si sa presupun ca nu am avut banutii respectivi ...asta este ....daca mai stie cineva detali despre 309 va rog sa-mi scrieti.va multumesc.
pagany
Postat pe 26 Martie 2009 15:05
foarte bine....arunca tot si gandeste-te ca ai dat banii unui om nevoias...pe bune...reactiile alea adverse nu sunt bune...
rilury
Postat pe 26 Martie 2009 15:13
E adevarat ca aceasta cura "309" inseamna 3 zile de regim, dupa care slabesti urmatoarele 12 zile o gramada de kg, fara nici un regim??? oare poate fi adevarat ?? Daca stie cineva ceva de aceasta cura sa ne zica si noua..
EmaM
Postat pe 26 Martie 2009 15:20
intr`adevar,cura ,,309,, mi se pare cam utopica.Sa fim realisti,cum Dumnezeu poti slabi 9 kg in 12 zile?!nici daca nu as manca nimic o saptamana nu as da jos atata.Si in plus,multa lume nu cunoaste produsul,nu am vazut pe careva care sa vina cu date si statistici concrete.In schimb despre capsula de slabit am citit f mult aici.Si mai ales ca am folosit`o si eu,deci ma pot pronunta.Deci..eu zic sa nu ne luam dupa cum bate vantul,adik sa ,,cercetam,, inainte de a lua un produs
deni_healthy
Postat pe 29 Martie 2009 22:50
Iata ce am gasit despre aceasta capsula minune:
Capsulele de slabit nu se recomanda tuturor persoanelor cu deficiente de greutate. Exista unele grupuri de oameni carora le este strict interzisa administrarea de astfel de stimulenti nutritivi, ca cei din listele de mai jos:

* copii pana in 14 ani
* femeile gravide
* persoanele care sufera de boli cardio-vasculare, diabet si boli de rinichi
* persoanele care urmeaza tratamente cu antibiotice
* etc

Daca nu va incadrati in aceste grupuri de persoane, pastilele de slabit va vor ajuta. Insa, pentru a fi 100% siguri, nu utiati sa aveti analizele facute la zi si chiar sa cereti sfatul unui medic nutritionist sau farmacist inainte de a folosi astfel de suplimente nutritive.


Se vorbeste ca este 100%naturala,si ma intreb de ce contraindicatii,ma mai intreb la cine se refera cand spune "etc"?Am o rugaminte,cine are "prospectul"cu ingredientele sa-l posteze aici pentru a discuta despre aceasta pilula magica.
enemgabriel
Postat pe 30 Martie 2009 12:47
"Persoanele care urmeaza tratamente cu antibiotice"???Wooow..intamplator am intrerupt sa iau pilula cand am inceput tratamentul cu antibiotice..pt. ca ma simteam prea slabita si fara vlaga si din cauza racelii. nu am citit cu atentie.. sper sa nu fi facut ceva rau pt. ca am inceput antibioticele imediat in prima zi fara pastila..Poate din cauza asta s-a agravat de am ajuns si la urgenta. De obicei nu ajungeam nici la antibiotice..
EmaM
Postat pe 30 Martie 2009 15:39
Diana CP...sa nu exagerem! Nici alcool nu prea e bine sa bei cand iei antibiotic nu? Daca iei anticonceptionale..nu prea e bine sa iei antibiotic, grapefruit-ul nu e bine sa fie mancat in cantitati prea mari cand iei anticonceptionale sau antibiotic..si exemplele pot continua..
Poate ca daca iei antibiotice, se reduce efectul capsulelor de slabit..cine stie?
jaqueline29
Postat pe 31 Martie 2009 17:21
Fetelor, am luat deja aproape 2 folii din capsula de slabit si nu am dat jos decat 3 kg, desi uit sa mai mananc, beau apa si fac tot ce e de facut. Adica, chiar ma straduiesc! La voi cum merge? Dati-mi, careva, sperante...
bichon
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:33
Pt. Enemgabriel:


Pai, dupa prospectul tradus din chineza (sa-i credem pe cuvant)ar fi urmatoarele substante:
1. "Koncing nut" este cunoscut in China , America si Europa ca "Bomba Incediara de Grasime" - actioneaza mai intai diminuand straturile adipoase de pe talie si abdomen , astfel se obtine un efect rapid de slabire si in acelasi timp veti fi plini de energie avand treptat o piele mai ferma datorita functiei tehnologice de hranire a celulelor care accelereaza semnificativ metabolismul si regleaza greutatea corpului .
2. "Garcinia Cambogia" a carei principala calitate este aceea de a transforma grasimea in energie , metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala , fara grasimi, ele fiind arse.
3. "Mar" activeaza celulele moi ale muschilor stomacali permitindu-le restabilirea elasticitatii si revenirea la capacitatea normala a stomacului in timp ce se micsoreaza considerabil apetitul.Calitatle marului: slab energetice (au 54 kcal la 100 de grame) merele au o multime de insusiri - fibre, multe oligoelemente si minerale, zahar natural, vitamine. Consumate in fiecare zi, combat colesterolul si protejeaza sistemul vascular.
4. Kiwi dizolva repede proteinele din carne si stopeaza absorbtia de grasimi. Kiwi si substantele nutritive
Fructul Kiwi contine o gama larga de substante nutritive:
- luteina, o substanta care este apreciata din ce in ce mai mult pentru eficacitatea ei in reducerea riscului de aparitie a cancerului, a bolilor de inima si in prevenirea cataractei. Kiwi este considerat a fi, dupa porumb, fructul cu cea mai bogata sursa de luteina.
- fructul kiwi contine toate tipurile de fibra care protejeaza impotriva bolilor de inima, a diabetului, cancerului, etc.
- cuprul este un mineral cu rol vital in procesul de crestere a copiilor pentru ca ajuta la intarirea oaselor, la dezvoltarea creierului si la construitea sistemului imunitar.
- alte minerale si substante: magneziu, fier, calciu, vitamina E, B6, C, acid folic, magneziu, crom, potasiu.
2. COMPOZITIE
Acest produs este un fel de mâncare de sanatate, care este, in principal, facuta de koncing nuca garcinia cambogia de mere kiwi glucomannan fibra de konjac extract de cartof-dulce celuloza Bazat pe funcional de test acest produs a fost certificata de a poseda functii de sanatate si de a pierde greutate .
Koncing nuca, garcinia cambogia de mere, kiwi, glucomannan fibra, extract de konjac de cartofi si de celuloza dulce.
Cele de mai sus se dovedesc conform aprobare "WSYZ(1998) NR 0875"

Dar eu consider ca cel mai periculos element din aceste pastile este AMFETAMINA, care poate avea urmari tragice!
...ca sa nu mai vorbesc de DEPENDENTA....
EmaM
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:27
AM INCERCAT EU CURA DE SLABIT 309 SI LA MINE NU A AVUT NICI UN EFECT.POATE DEPINDE DE METABOLISMUL PE CARE IL AVEM SI NU E VALABIL DECAT IN URMA UNOR ANALIZE
Danuca68
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:32
CURA 309 INSEAMNA DOAR BANI ARUNCATI IN VANT.NU A AVUT NICI UN EFECT LA MINE
Danuca68
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:35
MAI SPUNE ODATA CUM SE CHEAMA EXACT ACEST PRODUS.MULTUMESC
Danuca68
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:52
De la: DianaCP, la data 2009-04-03 10:27:15Pt. Enemgabriel:

Dar eu consider ca cel mai periculos element din aceste pastile este AMFETAMINA, care poate avea urmari tragice!
...ca sa nu mai vorbesc de DEPENDENTA....



doamnelor aveti grija cu amfetamina, cunosc o fata care a luat produse de slabit cu amfetamine si cat timp le-a luat a aratat fantastic si s-a simtit frumoasa, a slabit. dupa doi ani s-a imbolnavit in afara de faptul ca era deja dependenta. a trebuit sa renunte la pastile din cauza problemelor de sanatate si s-a ingrasat peste 30 kg !!! arata atat de rau incat si-a pierdut si jobul - era hostess/promoter in expozitii, targuri. va dati seama ca a si cazut in depresie. nu va distrugeti viata.

eleain
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:02
M-ati facut foarte curioasa ce pastile folositi voi de fapt. Am scanat prospectul fata verso si o sa pun pozele, dar momentan trebuie sa aflu cum.
Capsula de slabit de la plafar mi-a fost recomandata de doctora ginecolog. Am inceput de 2 zile si eu si sora mea la indicatia doctorei care mi-a si spus sa nu care cumva sa iau altceva fara acordul ei.
Doctora mi-a spus sa fiu atenta cand cumpar de la plafar acest medicament pt ca sunt doua produse cu aceeasi denumire dar cu ingrediente diferite. Unele sunt chinezesti si fac foarte rau, despre ele s-a vorbit si pe la TV.
Cele originale de la ARPFARM sunt cele care contin mar si nuca. Mi-a spus ca doar astea sunt 100% naturale si ca nu dauneaza sanatatii.
Am citit toate posturile de aici si am vazut ca una dintre fete a spus ca nu se iau daca faci tratament cu antibiotice. Pe acest prospect NU scrie asa ceva!
Juels_healthy
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:01
De la: Juels, la data 2009-04-23 17:01:14M-ati facut foarte curioasa ce pastile folositi voi de fapt. Am scanat prospectul fata verso si o sa pun pozele, dar momentan trebuie sa aflu cum.
Capsula de slabit de la plafar mi-a fost recomandata de doctora ginecolog. Am inceput de 2 zile si eu si sora mea la indicatia doctorei care mi-a si spus sa nu care cumva sa iau altceva fara acordul ei.
Doctora mi-a spus sa fiu atenta cand cumpar de la plafar acest medicament pt ca sunt doua produse cu aceeasi denumire dar cu ingrediente diferite. Unele sunt chinezesti si fac foarte rau, despre ele s-a vorbit si pe la TV.
Cele originale de la ARPFARM sunt cele care contin mar si nuca. Mi-a spus ca doar astea sunt 100% naturale si ca nu dauneaza sanatatii.
Am citit toate posturile de aici si am vazut ca una dintre fete a spus ca nu se iau daca faci tratament cu antibiotice. Pe acest prospect NU scrie asa ceva!

Super, de cand se ocupa ginecologii de nutritie?Am vazut o gramada de medicamente recomandate de medici si cand te uiti pe prospect:bomba chimica,oare ei stiu???????????
enemgabriel
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:51
ne-a vazut pe amandoua (eu si sora) ca ne-am ingrasat de la anticonceptionale, care nu au fost recomandate de ea ci de un cabinet de planificare.
dorind sa ne ajute ne-a recomandat aceasta capsula de slabit.
problema pe care poate multe de aici nu o stiu este ca NU trebuie sa te infometezi. capsula te ajuta sa iti tii in frau poftele si nu ai senzatia de foame, dar asta nu inseamna ca poti uita sa mai manaci. daca nu ii dai hrana organismul cu ce se hraneste?
azi sunt la a 3-a pastila. aseara de exemplu nu imi era foame deloc dar totusi am mancat. doctora mi-a zis ca neaparat sa iau 3 mese pe zi, sa nu sar niciodata peste micul dejun, sa beau minim 2 litri de apa plata pe zi si eventual sa iau calciu + magneziu.
cu ce vi se pare ca m-a sfatuit de rau?
Juels_healthy
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:58
De la: Juels, la data 2009-04-24 10:58:32ne-a vazut pe amandoua (eu si sora) ca ne-am ingrasat de la anticonceptionale, care nu au fost recomandate de ea ci de un cabinet de planificare.
dorind sa ne ajute ne-a recomandat aceasta capsula de slabit.
problema pe care poate multe de aici nu o stiu este ca NU trebuie sa te infometezi. capsula te ajuta sa iti tii in frau poftele si nu ai senzatia de foame, dar asta nu inseamna ca poti uita sa mai manaci. daca nu ii dai hrana organismul cu ce se hraneste?
azi sunt la a 3-a pastila. aseara de exemplu nu imi era foame deloc dar totusi am mancat. doctora mi-a zis ca neaparat sa iau 3 mese pe zi, sa nu sar niciodata peste micul dejun, sa beau minim 2 litri de apa plata pe zi si eventual sa iau calciu + magneziu.
cu ce vi se pare ca m-a sfatuit de rau?

vezi intrebarea mea.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:05
enemgabriel pai si tu vinzi produse pentru sanatate fara sa fi medic. sau te confund cu alcineva? la fel ca cei care vand produse de cosmetica fara sa aiba pregatire de estetician. numai dezastre combinati

un doctor bun, fie el si ginecolog are cunostinte din medicina si poate prescrie si alte medicamente decat cele pentru tratarea candidozei. in privinta bombelor chimice- putine lucruri sunt naturale 100% fara adaosuri si apoi industria farmaceutica traieste prin intermediul medicilor - e un cerc. majoritatea medicilor "vand" un medicament recomandandu-l.
eleain
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:15
De la: eleain, la data 2009-04-24 11:15:43enemgabriel pai si tu vinzi produse pentru sanatate fara sa fi medic. sau te confund cu alcineva? la fel ca cei care vand produse de cosmetica fara sa aiba pregatire de estetician. numai dezastre combinati

un doctor bun, fie el si ginecolog are cunostinte din medicina si poate prescrie si alte medicamente decat cele pentru tratarea candidozei. in privinta bombelor chimice- putine lucruri sunt naturale 100% fara adaosuri si apoi industria farmaceutica traieste prin intermediul medicilor - e un cerc. majoritatea medicilor "vand" un medicament recomandandu-l.

Eu nu vand nimic.Promovez suplimente nutitive 100% naturale si nu trebuie sa fii medic ca sa recomanzi pasta de dinti,deodorant natural,creme etc.Corect,un medic fie el si ginecolog are cunostinte despre medicina si foarte putin despre nutritie.El prescrie medicamente si nu suplimente alimentare.Industria farmaceutica nu are legatura cu industria suplimentelor alimentare,in fond asta sunt,acum cred ca ai inteles ca nu este nevoie sa fi medic pentru a recomanda un supliment alimentar complex din punct de vedere nutritional si 100% sigur din punct de vedere al calitatii.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:22
eu stiu ce produse promovati, nu am inteles doar acum. am consumat si eu suc vreo cativa litri acum cativa ani cand am avut un accident. sunt produse ok, dar NU MIRACULOASE cum incercati sa-i faceti sa creada pe altii; sa consumi singur sucul de aloe asteptand sa te vindeci- nu ajuta. nu e suficient si nu ajuta singur. sa nu creada lumea altceva. cel mai mult m-a ajutat atunci un pansament cu silicon- hydrocoll se numea, care a tras tot din rana si a facut-o sa se inchida in cateva zile. puteam sa astept mult si bine cu sticlele de suc de aloe in frigider. l-am baut totusi ca rau nu face s-apoi il cumparasem deja. in romania sunt scumpe, dar dealtfel am incetat sa mai fim surprinsi, la noi totul e mai scump.
eleain
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:02
De la: eleain, la data 2009-04-24 12:02:50eu stiu ce produse promovati, nu am inteles doar acum. am consumat si eu suc vreo cativa litri acum cativa ani cand am avut un accident. sunt produse ok, dar NU MIRACULOASE cum incercati sa-i faceti sa creada pe altii; sa consumi singur sucul de aloe asteptand sa te vindeci- nu ajuta. nu e suficient si nu ajuta singur. sa nu creada lumea altceva. cel mai mult m-a ajutat atunci un pansament cu silicon- hydrocoll se numea, care a tras tot din rana si a facut-o sa se inchida in cateva zile. puteam sa astept mult si bine cu sticlele de suc de aloe in frigider. l-am baut totusi ca rau nu face s-apoi il cumparasem deja. in romania sunt scumpe, dar dealtfel am incetat sa mai fim surprinsi, la noi totul e mai scump.

De la ce firma era sucul de aloe?In rest ai spus corect,nu este deajuns aloe vera,dar poate fii un ajutor, nu miraculos, ci real.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:10
nu mai stiu, l-am luat din strainatate. usor acru la gust si se tinea in frigider dupa inceperea flaconului si 1 flacon trebuia consumat intr-o perioada scurta de timp, probabil din cauza ca era pasteurizat.
eleain
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:17
De la: eleain, la data 2009-04-24 12:17:26nu mai stiu, l-am luat din strainatate. usor acru la gust si se tinea in frigider dupa inceperea flaconului si 1 flacon trebuia consumat intr-o perioada scurta de timp, probabil din cauza ca era pasteurizat.

Ce culoare avea flaconul,ce termen de valabilitate,este posibil sa fi fost un produs contrafacut.Era sigilat?Avea siglele de recunoastere pentru calitate ,puritate si concentratie?Adica sigla consiliului international pentru aloe,sigla Kosher si cea islamica.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:21
avea si certificat de calitate. nu era contrafacut, cumparat dintr-un magazin specializat gen enigma.
eleain
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:24
Dupa cum ati vazut au un certificat de avizare de la IBA, pana saptamana viitoare va fac rost de toate substantele continute de capsula de slabit (chiar si cele nespecificate pe prospect, asta daca exista). Numele persoanelor trecute pe acel certificat sunt reale, nu este sa zic un certificat trucat.
Va dati seama ca si eu sunt curioasa daca imi otravesc sau nu organismul.
E prima data cand am apelat la asa ceva si cred ca si ultima data.

Juels_healthy
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:48
Prospect scanat:
Fata: http://i3.photobucket.com/albums/y83/giulia_kim/2.jpg
Verso: http://i3.photobucket.com/albums/y83/giulia_kim/1-2.jpg
Ambalaj - cutie cu 5 folii a cate 6 pastile.

Acelasi lucru luati si voi?

In prospect nu este specificat nimic despre antibiotice.
Juels_healthy
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:06
va recomand un film celor care luati aceste pastile de slabit!

REQUIEM FOR A DREAM

CRED CA VA VETI LAMURI IN PRIVINTA ACESTOR "MIRIFICE" PASTILE PTR SLABIT!
cei care au vazut filmul cred ca vor fi de parere cu mine ca aceste pastile sunt contraindicate!
rilury
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SA NE INGRASAM 65 De la: yrynagabryela 17 Aprilie 2014 20:54
epilare definitiva cu ipl 38 De la: white_lilly 31 Martie 2015 23:49
Liposuctie 31 De la: kudika_945784 17 Ianuarie 2014 00:19
Alli 19 De la: ioanabobocea 23 Octombrie 2009 09:34
FACTORI DE MAXIM RISC DIN ALIMENTATIA UMANA 27 De la: Donamishi 8 Aprilie 2010 10:07