Setari Cookie-uri

capsula minune pentru slabit

azi ar fi trebuit sa iau a 4-a pastila, dar am decis sa le opresc.
sanatatea mea este mai importanta, mai bine pufi si sanatoasa decat slaba si bolnava.
am avut niste frisoane de nu mai stiam de mine, eram rece ca mortul dar transpiram, nu cred ca am dormit mai mult de 4 ore pe noapte de cand le iau si colac peste pupaza pe piciorul drept mi-au aparut bubite ca la urticarie. de la mancare nu aveau cum sa fie ca am mancat numai salate si iaurt cu cereale.
un alt lucru care m-a determinat sa le o presc a fost un junghi la inima care ieri m-a pus in pat.
eu de obicei sunt energica iar acum sunt ca o leguma, abia astept sa treaca efectul acestor capsule.
de cand am inceput sa le iau am luat in fiecare zi protector hepatic, magneziu si calciu, am avut 3 mese pe zi si am baut in jur de 3 litri de apa pe zi. nu cred ca am gresit nicaieri... doar ca aceste pastile sunt TOXICE!
Juels_healthy
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:20
De la: Juels, la data 2009-04-24 13:06:23Prospect scanat:
Fata: http://i3.photobucket.com/albums/y83/giulia_kim/2.jpg
Verso: http://i3.photobucket.com/albums/y83/giulia_kim/1-2.jpg
Ambalaj - cutie cu 5 folii a cate 6 pastile.

Acelasi lucru luati si voi?

In prospect nu este specificat nimic despre antibiotice.



Pai capsule dinastea a luat si o vecina. A slabit foarte mult, e adevarat, dar era sa moara. Nu se mai putea tine pe picioare, ameteli, rau... A ajuns la spital cu salvarea, a stat acolo 2 zile si acasa a mai stat o saptamana la pat
Hm ...
MihaelaStanciu
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:56
De la: Juels, la data 2009-04-25 13:20:14azi ar fi trebuit sa iau a 4-a pastila, dar am decis sa le opresc.
sanatatea mea este mai importanta, mai bine pufi si sanatoasa decat slaba si bolnava.
am avut niste frisoane de nu mai stiam de mine, eram rece ca mortul dar transpiram, nu cred ca am dormit mai mult de 4 ore pe noapte de cand le iau si colac peste pupaza pe piciorul drept mi-au aparut bubite ca la urticarie. de la mancare nu aveau cum sa fie ca am mancat numai salate si iaurt cu cereale.
un alt lucru care m-a determinat sa le o presc a fost un junghi la inima care ieri m-a pus in pat.
eu de obicei sunt energica iar acum sunt ca o leguma, abia astept sa treaca efectul acestor capsule.
de cand am inceput sa le iau am luat in fiecare zi protector hepatic, magneziu si calciu, am avut 3 mese pe zi si am baut in jur de 3 litri de apa pe zi. nu cred ca am gresit nicaieri... doar ca aceste pastile sunt TOXICE!

Subscriu la cele scrise de tine.Aceleasi simptome le-am avut si eu,numai ca eu le-am pus pe seama stresului ca tocmai fusesem disponibilizata!
nicmar
Postat pe 3 Mai 2009 07:12
am incercat si eu,nepoata mea si 2 colege de servici.eu am renuntat dupa 4 zile cans mi-a fost rau,inima o luase razna si picioarele nu le mai simteam.nepoata mea a ajuns la spital cu tahicardie,ce e drept nu foarte grava,iar celelalte 2 colege au patit la fe.nu contest,slabesti un pic de la ea mai ales ca nu iti mai e foame pur si simplu dar efectele secundare sunt dezastruoase.faci exact ce vrei dar te-as sfatui sa nu o incerci,cei de pe forum pe care ii auzi ca au slabit fara nici o problema sunt distribuitori sau poate fac parte din cei foarte putini care au luat-o cu succes.toti vrem sa slabim dar in acelasi timp sa nu depunem nici un efort ceea ce nu prea e normal.eu am incercat fel de fel si ceaiuri si pastile si pina la urma am renuntat dieta pe care am inceput-o nu e de prin nici o carte maninc orice dar de exemplu in loc de 3 cremwusti maninc doar 1 si searao salata bulgarerasca si la servici ma duc cu biclcleta si uite asa cred ca sunt pe drumul cel bun
lidia1967
Postat pe 3 Mai 2009 07:50
salut vreau sa va spun ca eu iau super slim care are exact aceleas ingrediente ca si capsula de slabit doar ca super slim este fabricat in china iar celelalte sunt romanesti si mult mai scumpe super slim costa 5o lei si eu iau de 10 zile am slabit 7 kg mancand cit de cit regulat fara paine dulciuri sare ...si beau cam 5-6l apa pe zi iar miscare nu fac prea multa pt ca lucrez pe scaun 8-9h cui ia fost rau de la ele probabil ca au probleme cu tensiunea sau altele de care nu stiu pt ca eu beau si 2 cafele pe zi si 1 ceai verde si mai fumez si 1 pachet de tigari si nu am nimic asa ca va recomand super slim dar cititi inante contraindicatile
danyla777
Postat pe 3 Mai 2009 07:55
heloo fetelor eu iau super slim si intr-o sat am dat 3,5 kg sunt super multumita ...si maninc putin fara dulciuri
AMIRAH
Postat pe 3 Mai 2009 09:56
Buna fetelor, am luat 1 luna de zile SUPER SLIM si am slabit 3 kg, acum mai iau o luna ca mai vreau sa slabesc un pic...sunt naturale 100% si produsul este din China, singurele chestii mai neplacute pe care le-am simtit era o foarte mare sete..aveam uscaciune a gurii si asta e bine ca eu nu prea beam multa apa, ameteli usoare uneori si cateodata nu reuseam sa adorm, acum depinde ca am si niste probleme de familie si sunt foarte stresata...
Faza e ca am prospectul in fata de la pastile si spune clar aici:este contraindicat copiilor sub 16 ani, femeilor insarcinate sau care alapteaza, persoanelor cardiace sau predispuse la boli de inima,persoanelor hipertensive sau cu tensiune oscilatorie, persoanelor ce au boli de rinichi, ficat sau diabet.
Atat am vrut sa spun...eu nu am mai luat pastile de slabit niciodata, dar mi-a aratat o prietena care a slabit cu ele si am zis sa incerc, ideeea este ca fiecare face ce vrea...your choice!!!
danielita
Postat pe 3 Mai 2009 10:16
cand spui ca ai luat si te-ai simtit bine,cand spui ca altii sa nu ia sau sa se opreasca,pai te hotarasti odata?
otescucarmen
Postat pe 3 Mai 2009 10:20
eu iau capsula de slabit de la ARPFARMA de o saptamana si am slabit 4 kg
camelia_caua
Postat pe 3 Mai 2009 10:48
[
camelia_caua
Postat pe 3 Mai 2009 10:51
Ma intreb care sunt rezultatele analizelor dupa acest program de slabit,este cineva care ne poate dovedi cu acte ca nu s-au imbolnavit dupa?
enemgabriel
Postat pe 3 Mai 2009 11:13
Draga mea eu am luat o luna de zile si a trebuit sa ma opresc,pe langa faptul ca nu am reusit sa dorm aproape de loc ,am avut impresia ca mi-a modificat si comportamentul de zi cu zi,agitata,nemultumita,inima batea aiurea,nu stiu ce sa-ti spun dar trebuie sa ai foarte mare grija si la primele simptome de acest fel opreste-te ca nu e de glumit.
marimoldo
Postat pe 3 Mai 2009 11:24
buna, am luat si eu pastila de slabit - chinezeasca - si pot spune ca am fost multumita ,3 kg in 9 zile . m-am oprit la a 10a zi pt ca dimineata mi-a fost cam rau - o stare de ameteala si neliniste . sincer m-am speriat putin si am intrerupt . ce sa spun de atunci nu am mai pus la loc , si as vrea sa mai fac o cura de 12 zile ( fiind folii de cate 6 pastile )tinta mea fiind sa dau jos 5-7 kg. dar nu la toata lumea a avut acelasi efect ; asa ca fiecare sa se opreasca atunci cand simte ca nu mai poate - nu cred ca are rost sa te imbolnavesti cu buna stiinta chiar daca e vb de aspectul tau .
MYL
Postat pe 3 Mai 2009 12:20
Buna,
eu iau Capsula de slabit de 7 saptamani.
In primele doua saptamani mi-a fost foarte rau.
Am ajuns la cardiologie dearece aveam pulsul neregulat, marit si tensiunea imi era 130/98. Te retinut ca tensiunea mea normala era 110/70.
Plus dureri de stomac, ametelei, nu ma mai puteam concentra, am renuntat si la condus o saptamana ca nu puteam fi atenta in trafic.
Diareea este alt simtom dar care nu iti va trece.
CAt timp iei pastila vei avea scaun moale.
Eu am slabit in primele 2 saptamani 5 kg, dar pe urma in 5 saptamani doar 3 kg.
Daca vrei sa slabesti numai 5 kg mai bine nu manca dupa ora 18 si fa putina miscare.
E mai sanatos.
Eu am cam pus mai mult pe mine de cand mi-am scos uterul si hormonal m-am dat peste cap.
Acum ca s-a incalzit vremea voi renunta si eu la pastile , mai bine ma duc sa alerg putin.
Inainte de a lua Capsula minune, m-am interesat de ea.
Are foarte multe efecte negative. De aceea foarte putine farmacii o comercializeaza. Sunt persoane care au murit din cauza ei. Ai grija.
Trebuie sa bei foarte multa apa, mai mult decat necesarul zilnic de 2 litri.
Decizia iti apartine.
vmutnean
Postat pe 3 Mai 2009 13:00
ciao..vreau sa va spun ca am luat si eu aceasta pastila minune...mi-a fost f f f rau de la ea..greturi, ameteli, insomnii...o stare generala proasta..nervi nejustificati..dar intr-adevar am slabit...le-am oprit apoi...dar a, pus la loc...NU LE RECOMAND NIMANUI!!!!...mai bine aveti grija ce si cum mancati...faceti sport..si RAMANETI SANATOASE!!!.. numai bine!
anamariacizler
Postat pe 3 Mai 2009 13:09
Buna,
Daca vorbiti despre pilula minune Super Slim(cred ca asa se numeste)....care acum a ajuns pe undeva pe la 55-65 ron (ii cumpar varului meu,deci stiu sigur)va pot spune ca el o ia la recomandarea medicului insotit de regim alimentar si are anumite restrictii (totul sub indrumarea medicului).Personal nu sunt de acord cu ea,dar este o metoda care te poate ajuta numai daca tii cont de tot ce scrie pe prospect(si scrie sa stiti,are multe contraindicatii).Personal recomand un ceai,un detoxifiant,un regim tinut (toate aste sub indrumarea unui medic)si bineinteles miscare.Eu,pentru ca ajung seara pe la 21.00 acasa,plecata de dimineata fac miscare venind spre casa,folosesc scarile (nu scara rulanta sau liftul),fac miscare facand curat,pt ca nici timpul nici sanatatea nu imi permit o ora de "sala"...si am nevoie de vreo 5-6 kg .....mai putin,asta asa pt a ajunge la limita kg aferente varstei si inaltimii mele.Nu uitati:nu intotdeauna aceste pilule fac minuni..cred ca trebuie sa luptam un pic pentru ele,adica pt noi.Si tineti cont de inca un lucru f f important:e greu sa iti recapeti sanatatea. Aveti grija de voi,o zi minunata!
STEFFI
Postat pe 3 Mai 2009 14:01
buna eu am auzit de ceva mai bun care slabesti si nu te ingrasi la loc nu tre sa ti cura sau sa faci exercitii nimik din contra poti manca ce vrei si cat vrei,daca vreti va dau id si puteti vorbi direct cu cel care le aduce super slim asta e id si asa le zice si la capsule costa 90 de lei cutia si am auzit ca sant f bune numai ca va de senzatia de sete,tre sa beti cat mai multe lichide.va pup si astept raspunsuri de la voi cu lupta cu kg
anka36
Postat pe 3 Mai 2009 14:41
De la: anka36, la data 2009-05-03 14:41:34buna eu am auzit de ceva mai bun care slabesti si nu te ingrasi la loc nu tre sa ti cura sau sa faci exercitii nimik din contra poti manca ce vrei si cat vrei,daca vreti va dau id si puteti vorbi direct cu cel care le aduce super slim asta e id si asa le zice si la capsule costa 90 de lei cutia si am auzit ca sant f bune numai ca va de senzatia de sete,tre sa beti cat mai multe lichide.va pup si astept raspunsuri de la voi cu lupta cu kg

Ai auzit?De ce crezi ca intreseaza pe cineva de ceva de care doar a auzit?
enemgabriel
Postat pe 3 Mai 2009 14:46
buna tuturor celor care cititi acest forum,

referitor la capsula de slabit de la arpfarm, vreau sa va spun ca eu o folosesc de 3 saptamani si am slabit deja 8 kg.
Am citit foarte multe forumuri despe aceasta capsula"minune", si astfel am aflat ca cu ajutorul ei poti slabi intre 4 si 15 kg pe luna, mancand absolut orice vrei...
deasemenea am vazut si ca exista la unele persoane reactii adverse cum sunt: moleseala, stare de ameteala, somn continuu, stare de voma in prezenta mancarii....eu personal nu am avut aceste reactii, singurul lucru evident este lipsa poftei de mancare.
Eu eram o persoana foarte gurmanda, iar aceasta capsula m-a oprit!
In timpusl folosirii acestei capsule trebuie evitata cafeaua, vinul rosu si energizantele, deoarece acestea provoaca o stare de nervozitate.. agitatie si foarte important este ca aceste capsule sa fie luate dimineata sau la pranz, in cazul in care luati pastila seara este foarte posibil sa nu puteti dormi.

Sunt niste capsule chinezesti pe baza de plante, eficiente in majoritatea cazurilor, foarte putine persoane spun ca le-a fost rau de la ele.

numele lor este "capsula de slabit" si se pot cumpara de la orice farmacie
ganduri_mici
Postat pe 3 Mai 2009 15:04
Sunt farmacist de profesie si in principiu incerc cam toate suplimentele astea pe care le am in farmacie.
Nu am probleme cu inimia, cu tensiunea, cudiabetul...cu nimic.Nu beau cafea niciodata, nu fumez si nici alcoolo nu beau.Am un regim de viata foarte sanatos.
Am luat 1 SINGURA PASTILA DE CAPSULA DE SLABIT DE LA ARPFARMA pentru a verifica anumite efecte sesizate de unii pecienti si de o colega de-a mea de serviciu.
Nu va inchipuiti cat de RAU M-AM SIMTIT.Mi-a fost rau toata ziua, foarte agitata, neatenta, nervoasa, mergeam pe strada si aproape ca m-a calcat o masina...ma intreba cate un pacientcate ceva si nu eram in stare sa gandesc.Mi-am luat un respiro de la activitatile din farmacie in acea zi.
Dupa o zi a venit in farmacie o doamne disperata.Tipa era enhlezoiaca la origini...era terifiata de efectele pe care le avea de la aceasta CAPSULA DE SLABIT.Mi-a povestit ca in tineretea ei a consumat derivate amfetaminice prin cluburi, pe te miri unde pt ca asa era moda atunci...si ca apoi a urmat un lung tratament de dezintoxicare.Venise de curand in Roamnia, de vreo 2 saptamani si i-a fost recomandata Capsula de slabit pentru a slabi.A luat 3 zile...si a experimentat TOATE EFECTELE DERIVATELOR AMFETAMINICE PE CARE LE LUA IN TINERETE.Mi-a zis ca a vorbit cu un bun prietene de-al ei chinez care e medica parca...nu mai retin si i-a zis ca aceste medicamente toate sunt aduse din China si ca au in compozitie si amfetamina (desi pe mute prospecte nu srie).Ea deja stia, cum si eu stiam, ca acest medicament este INTERZIS IN FOARTE MULTE TARI SI CA S-AU RAPORTAT CAZURI GRAVE IN URMA UTILIZARII UNELE CAZURI DUCAND SI LA DECES LA PERSOANE SANATOASE (ca mine).Prietenul acesta i-a interzis sa mai ioa acese capsule...dar ea se simtea foarte speriata si agitata, ii amorteau mainile, o intepa inima, nu putea sa doarma si m-a rugat sa ii dau ceva sa doarma...ERA DISPERATA.Mi-a marturisit ca va face plangere la ministerul sanatatii de la noi pt a interzice la noi in tara comercializarea acestui "supliment nutritiv" sau macar sa fie obligatoriu sa se elibereze pe reteta.Mi-a zis ca nu s-a mai simtit atat de rau din tinerete (tipa are vreo 45 ani).
Nu mai incercati prostii sa bagati in voi fie ele si suplimente nutritive fie ele si din plante.Daca e din plante nu inseamna ca e si bun.Va dau un exeplu: una din cele mai puternice otravuri este cucuta si este de origine vegetala, curarizantele (sb care au efecte paralizante pe muschi) sunt de origine vegetala (erau folosite de unele triburi pentru vanatoare), digoxinul (un medicament pentru insuficienta cardiaca extras din digitalis purpurea=degetel) este foarte toxic dar necesar unor oameni cu inuficienta cardiaca, frunzele de dafin iar sunt foarte toxice mai ales in cantitati mari (romanii le foloseau in asasinate...)...si as putea sa continuu cu exemplele la nesfarsit.
Va recomand sa urmati o dieta specifica pentru GRUPA SANGVINA si sa faceti mult sport.Este cea mai sanatoasa cale.Dieta pe grupe sangvine este cea mai buna.de ce credeti ca unele persoane nu au niciun rezultat la unele diete minune?Tocmai pentru ca ele consuma exact ceea ce NU TREBUIE SA CONSUME PT GRUPA LOR SAGVINA...
Sanatate va doresc si MULTA INTELEPCIUNE.

Postat pe 3 Mai 2009 15:14
Iertati-mi eventualele greseli sau ambiguitati...Sunt de la tastatura, de la oboseala si de la graba.
Pupici

Postat pe 3 Mai 2009 15:20
Buna fetelor am si eu o intrebare cum se numeste aceasta capsula miraculoasa de slabit? Subnt interesata si eu pt ca am un surplus de si ceva de kg de dat jos. As vrea sa cooperez mai mult cu cei care au dat jos si va las un id de mess pt a putea discuta cu voi. dorina_darabus e id meu Astept raspunsul multumesc mult
mimisor_healthy
Postat pe 3 Mai 2009 15:41
am luat si eu pastila de salbit am slabit bn, cam 5 kg in 2 saptamani, dar nu ma simteam bine aveam gura amra, si ma dureau foarte tare sanii...asa ca amrenuntat... se slabeste dar nu stiu cu ce riscuri din punct de vedere medical
lils1974
Postat pe 3 Mai 2009 16:28
buna , de obicei citesc ce mai e nou pe forum nu prea obisnuiesc sa si scriu, de data aceasta scriu pentru ca subiectul e interesant si controversat. tin sa va spun ca la fel ca multe dintre voi am o problema cu greutatea..162 cm si 86 kg, in urma cu un an pe vremea aceasta m-am decis sa merg la endocrinolog care mi-a prescris un set de analize, mi-a descoperit un dezechilibru hormonal si mi-a recomandat sa slabesc fapt pt care mi-a prescris o serie de medicamente : lindaxa 1o, crom, metfogamma, si coenzima q 10cu nu mai stiu ce..; am cumparat aceste medicamente desi au fost scumpe , in jur de 180 de lei si am avut grija si la ce mancam..rezultatele au fost ff mici $ kg
iar dupa ce nu am mai luat am pus 8 desi am avut grija la mancare..
trageti voi concluzia...stia doctorita ce face??
eu cred ca nu
anul acesta m-am hotarat ca trebuie sa slabesc dar o voi face prin metode naturale..adica i-mi schimb modul de viata ..alimentatia si fac sport..adica innot ca tot i-mi place sa innot si aici in sf. gheorghe unde locuiesc intrarea la piscina e 5 lei si e si sauna inclusa asa ca urati-mi noroc si sper ca rezultatele sa apara in curand

ramonat15
Postat pe 3 Mai 2009 16:35
mai sus am vrut sa spun 4 kg...am slabit
ramonat15
Postat pe 3 Mai 2009 16:37
Te rog dami si mie "dieta nemteasca"
fratilagina2005
Postat pe 3 Mai 2009 16:58
De la: stanciumihaela29, la data 2009-02-01 19:35:03Lindaxa costa 63 lei cutia...cea de 10 mg...si in jur de 80 lei cea de 15 mg.Pupici

Buna.si eu imi doresc sa slabesc de aceea asi incerca aceste pastile lindaxa.Spune-mi te rog le pot cumpara de la orice farmacie fara reteta medicala?
Bebelebedolc3
Postat pe 3 Mai 2009 17:35
Salutare,fetelor!Eu am luat capsula de slabit si mi-a dat din prima zi niste reactii adverse cam nasoale...adica tremor, insomnii,extremitati reci si o stare naspa de excitabilitate.Am luat doar o saptamana si intr-adevar se cunoaste la pantaloni ca sunt cam largi...Dar am renuntat.Mai bine cu miscare,un pic de regim si multe lichide.
vladauvioleta@yahoo.com
Postat pe 3 Mai 2009 17:44
Buna si eu iau de 10 zile magnifica capsula de slabit dar nu am dat jos nici macar 100 de grame.E drept ca nu am timp sa fac cine stie ce sport performant nu am avut deloc nici o reactie adversa inafara de ste care e ok pt mine pt ca din pacate nu prea beau lichide in mod normal nu am senzatia de sete niciodata dar cu astea beau cam 1,5 litri de apa plata desigur bauturile carbogazoase nu mi-au placut niciodata.Chestiunea principala e ca nu am slabit deloc.
maria1931
Postat pe 3 Mai 2009 18:15
CRED CA NU STI CE INSEAMNA LUPTA CU KILOGRAMELE, altfel nu ai mai face un asemenea comentariu.Oricum nu-ti doresc sa ajungi sa lupti cu ele(kg)
aleculelia
Postat pe 3 Mai 2009 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 21:19
Cel mai bun aparat de slabit din prezent????? 22 De la: kudika226898 1 Octombrie 2010 14:24
Slim Complex 8 De la: kudika_nikole 7 Ianuarie 2012 01:45
help ! 2 De la: healthy000378 6 Octombrie 2009 09:51
Aloe vera in diete 314 De la: dorina27 5 Martie 2010 12:06