Setari Cookie-uri

capsula minune pentru slabit

De la: camy77, la data 2008-11-12 09:01:01http://forum.romedic.ro/prod/capsula_de_slabit_-_mit,_realitate_sau_experiente_pe_oameni_017955.html
kudika059746
Postat pe 8 Februarie 2009 02:22
AUZI DRAGA DE CE ESTI ASA SNOABA SCUZE CA M-AM PERMIS SA INTREB CEVA POATE NU AM AVUT TIMP SA STAU SA ANALIZEZ SI SA FAC CORECTII CA VOI ,AM VRUT DOR SA VAD CITEVA PARERI ,DAR DACA DERANJEZ NU O SA MAI INTRU.IMI PARE RAU CA TREBUIE SA FITI ASA RELE,DAR INTREBAREA E DE CE?TE-AM DERANJAT CU CEVA.
pagany
Postat pe 10 Februarie 2009 11:08
Buna!
Am inceput si eu astazi la indrumarea unei prietene sa iau Capsula de Slabit.
Doar o data in viata mea,cand am avut tensiunea 16 cu 9 mi-a mai fost asa rau.Ameteli,stari de voma,multa sete,buze uscate ,frisoane si stari de "caderi in gol",daca pot spune asa.Nu stiu cum am trecut ziua,am baut f multa apa ca sa diminuez efectul.
Renunt,incep mai bine o cura,decat sa nu ma pot tine pe picioare.Cred ca nu fac bine organismului meu.
Magda
magdaandreica@yahoo.cpm
Postat pe 16 Februarie 2009 21:12
daca vreti intradevar sa slabiti cumparati ,,CONCENTRAT DE OTET DE MERE DE LA HOFIGAL''slabiti lent dar are efect si pe deasupra nu va mai ingrasati,nu se slabeste repede dar merita.,,,sa beti multe lichide ca dupa o perioada va doare burta din cauza otetului,si am uitat sa va spun mancati orice nu trebuie sa tineti regim,
succes,,
claraivascu@yahoo.com
Postat pe 16 Februarie 2009 23:14
imi pare rau sa te dezamagesc dar chestia asta cu concentratul de otet e cea mai gogonata pe care o aud pe aici..in primul rand se elimina doar apa din organism ceea ce nu e de dorit pt ca probabil ai nevoie sa elimini grasimile..iar ca ai voie sa mananci orice, asta e mai presus de cuvinte! serios, chiar nu va ganditi ca slabitul nu e o chestie pe care s-o faci dupa ureche, asa cum auzi la toate colturile de strada? asta bineinteles daca tii la sanatatea ta.la nivel celular se intampla lucruri de neimaginat pentru noi.
mai ganditi-va inainte de a incepe sa slabiti dupa orice regim auziti prin piata..dar cateva lucruri sunt sigure dupa parerea mea: daca nu ai un stil de alimentatie sanatos(nu doar o saptamana sau o luna), asta insemnand multe legume,alimente integrale in general, lactate degresate, carne mai mult alba, fara prajeli, dulciuri si grasimi in exces...bineinteles apa plata pentru hidratare si eliminarea toxinelor din corp si putin exercitiu fizic..macar mers pe jos..atunci nu poti sa speri ca slabesti si mai pastrezi si sanatatea in limite normale. Un rol major il au suplimentele nutritive si uitati de medicamente de slabit, sunt ce poate fi mai rau pt organism.Nu uitati de efectul de yo-yo care pentru organism are efecte devastatoare pe termen lung.
daca aveti nevoie de sfaturi in domeniu exprimati-va dorinta si va dau adresa mea de mail..sanatate maxima
camy77
Postat pe 17 Februarie 2009 15:50
buna.Nu vreau sa va dezamagesc dar in orasul meu toate cele care au incercat-o au avut probleme,unele chiar grave.Incercati un regim natural cum incerc si eu,stiu ca e greu dar e sanatos,depurifica organismul si chiar slabeste.Probabil ca o sa ne ingrasam inapoi dar trebuie sa facem dintr-n regim natural un mod de viata ptr.ca suntem dispuse la kg,in plus altfel n-am fi aici.Eu am slabit 6kg intr-o luna cu legume ,fructe,iaurturi,,peste.gratare.Cine spune ca nu se poate?M-am simtit mult mai bine dar am venit in Berlin si m-am indopat cu dulciuri si toate bunatatile,prietenul meu e bucatar!Am avut prietene in Romania care au slabit 30kg.Va cer putina mobilizare,azi am fost la ziua unui bebe de 1 an si am mancat torta dar de maine sunt la regim fara fite,cine vrea sa inceapa sa-mi spuna,o sa va spun cu o zi inainte ce mancam si ziua urmatore povestim.astep mesaje.Pupici,Claudia
aromena33
Postat pe 28 Februarie 2009 21:29
laetizia .parerea mea e sa nu-ti disrugi sanatatea cu capsulele alea,ca multa lume a avut priobleme de la ele.Am inteles ca nu sunt chiar asa naturale cum se spune si se pare ca ataca sistemul imunitar si fiecare persoana are reactii chiar daca nu aceleasi.Daca v-ati uita bine ati vedea ca scri pe ele ca sunt contraindicate persoanelor care au probleme de inima,rinichi.Daca ar fi total naturae n-ar trebui sa afecteze nimic.oricum prietenele mele care au luat erau sanatoase iar cand au inceput ratamentul au inceput sa se smta rau,una si-a pierdut cunostinta si abia au trezit-o si era sanatoasa tun.Eu nu le-as lua cu toate ca vreau neaparat sa slabesc.daca vrei,incepem regim impreuna.Cotactati-ma toate la mess aromena33@yahoo.co.uk Pupici,Claudia
aromena33
Postat pe 28 Februarie 2009 21:45
Buna fetelor,

De azi am inceput si eu sa iau capsula de slabit. am cumparat doar pentru o saptamana, ca sa vad cum ma simt. vreau sa va spun ca am inceput sa ma ameteli, greturi, frisoane, cand imi e frig, cand cald, si ma simt foarte molesita...astept sa vad cum imi mai e. eu nu trebuie sa slabesc mult-vreo 5-7 kg. vroiam sa va intreb daca si voi ati simtit aceste simtome. merci
mutzy
Postat pe 5 Martie 2009 14:18
Buna Claudia din Berlin!
Eu as fi interesata de regimul tau,eu nu pot functiona pe regimuri foarte restrictive.Clachez!
Magda din Constanta
magdaandreica@yahoo.cpm
Postat pe 5 Martie 2009 20:39
mitzy, ,,stai linistita,, daca pot sa zic asa.Aceleasi senzatii le`am avut si eu,adik:sete imensa,frisoane,ba imi e frig,ba cald.Insa tu ziceai ca te simti molesita?!eu exact din contra,am atata energie,sunt agitata,nu am stare.Dar cel mai nasol,am insomnii.Scrie clar pe prospect ca si asta poate fi un efect al pastilelor,dar e super nasol.Am inceput din nou sa le iau.De 2 zile le iau,ma culc la 00:00-1,dar mai mult de 3,4 ore nu pot dormii nici daca ma bati.Daca mai are cineva nelamuriri,sau vrea sa ma intrebe ceva,cu placere.
deni_healthy
Postat pe 6 Martie 2009 15:54
De la: deni, la data 2009-01-27 16:34:26Am tot citit prin reviste tot felu` de ,,metode,, prin care putem slabi un numar fabulos de kg,dar imi vine greu sa le crd.A auzit careva dintre voi de cura ,,309,,?????? O fi` asa buna cum se zice???
pls detalii dc stiti mai multe
pusi
id`u: kary_19_2006

Atentie mare! Contine INSULINA. Cititi prospectul cu atentie. Chiar daca sunteti sanatosi, nu este indicat sa luati insulina fara acordul medicului. Sharlatanii nu scriu nimic despre insulina pe site-ul lor. In plus, am dat telefon la ei si i-am intrebat in mod special ce contine formula. Raspunsul lor a fost: "contine numai plante, minerale si vitamine". Am insistat, spunandu-le ca sufar de sindromul rezistentei la insulina (se secreta mai multa insulina, invers decat la diabet). Ei mi-au raspuns ca nu are contraindicatii. Am facut comanda, am platit o groaza de bani si cand am primit coletul, surpriza. Am citit pe cutie din ce este facut. Si cum va spuneam, contine insulina. Va dati seama daca as lua 309 ca as putea face o coma?!
kudika_bobocu
Postat pe 7 Martie 2009 14:53
Buna fetelor .
Capsula de slabit , superslim , reductil si doamne iarta-ma ce alte pastile minune , nu fac altceva decat sa va distruga sanatatea . Am o foarte buna prietena pe care eram geloasa ca a slabit cu superslim fiind sanatoasa , eu avand HTA nu puteam lua , tin sa va spun ca in octombrie anul trecut ajunsesem la marea performanta de a "implini " 80 kg la o inaltime de 1,53 m , acum ea colinda spitalele pentru ca a imbolnavit rinichii , ficatul si inima iar eu care am tinut dieta hipocalorica ma simt minunat si am dat jos in 5 luni 22 kg . Sanatatea e mult prea pretioasa sa o distrugeti cu "pastilele astea minune " . Tin sa va spun ca eu beau ceaiul antiadipos chinezesc doar dimineata si ceai verde in jur de 4 cani dar doar pana in ora 17 , iar din alimentatie am exclus painea si dulciurile .
mara66
Postat pe 8 Martie 2009 10:02
buna fetelor LA MULTI ANI ... aveti grija de sanatate SI MULT NOROC
kudika162441
Postat pe 8 Martie 2009 10:08

Buna,

Si eu folosesc capsula de slabit, si tin sa va spun ca ma simt bine, nu prezint nici un fel de reactie adversa, si am slabit dupa prima folie aproximativ 5 kg. Dupa o folie fac pauza 4 zile, Acum sunt la folia a 2-a si constat ca ma ajuta foarte mult. Depinde de organism, nu toti suntem la fel, dar cum spun pe mine ma ajuta. Tratamentul poate fi tinut pana la 6 luni, asa ca eu consider ca 2-3 folii ma ajuta doar sa revin la kg dorite
cristeamihaelaramona
Postat pe 8 Martie 2009 10:24
buna fetelor,
daca cineva a luat 309,va rog spuneti-mi si mie cum va este si daca are efect,pt ca eu le-am comandata si stau sa ma gandesc daca sa le iau sau nu.
pagany
Postat pe 9 Martie 2009 10:41
buna, fetele
si eu am slabit cu aceasta"minune" si dupa vreo 3 luni de cand le-am intrerupt am inceput sa pun la loc ce am dat jos, au trecut aproape 7 luni de cand nu le-am mai luat si am si am depasit ce am dat jos
renuntati la ele sunt niste porcarii care distrug organisnul, sunt foarte toxice
incercati cu regim si atat, e mai sanatos
vreau sa va spun ca am tinut un regim destul de "drastic"si in loc sa slabesc m-am ingrasat
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 19 Martie 2009 21:37
309..????
jaqueline29
Postat pe 24 Martie 2009 09:30
Cred ca e dezamagitor, dar haideti sa renuntam oata pt totdeuna la speranta asta desarta ca vom manca ce si cat vrem si luand o pastila, ceai, sau orice alta substanta vom slabi. Mai vrem eventual sa aratam si ferme si tonifiate, nu? Am vrea noi !
Oricat ne invartim in jurul cozii ajungem tot la ideea ca minuni face numai Dumnezeu, si niciodata o guma, pastila, ceai, otet etc.
Noua ne ramane aceeasi veche si sanatoasa reteta: Sportul, Moderatia in toate si Vointa.
bastiuta
Postat pe 24 Martie 2009 10:52
Draga mea, Mihaela Liliana..nu as vrea sa par...indiscreta...dar cred ca ai mancat bine de tot in astea 7 luni! Imi cer scuze..nu vreau sa te supar..dar ar fi trebuit sa fii mai cumpatata si nu se intampla asta. Dupa fiecare cura se mai pun acolo 2-3 kg...dar niciodata mai mult decat ai slabit, decat daca faci tot posibilul sa "recuperezi" cu tot ce nu ai putut manca in acesta perioada! Eu zic sa incerci din nou, dupa care sa-ti creezi un STIL de viata din a manca sanatos.
EmaM
Postat pe 24 Martie 2009 10:56
Se numeste capsula de slabit si se poate cumpara de la farmaciile naturiste, de la magazinele de ceaiuri etc. Este prezentata intr-o cutie metalica, f frumoasa, in care sunt 5 folii a cate 6 pastile. La Brasov costa 110 ron. Eu sunt la a treia pastila si inca nu se vede nimic. Sper sa vad rezultate saptamana viitoare. Succes!
bichon
Postat pe 24 Martie 2009 11:34
functioneazaaaaa am slabit 24 kg cu ea in 2 luni
raisa0510
Postat pe 24 Martie 2009 14:01
buna, fetelor...eu nu obisnuiesc sa trimit mesaje, dar urmaresc zilnic discutiile d aici..eu iau capsula de slabit de o luna si jumatate...dar dupa o luna am facut o sapt pauza...fortata, k s fiu sincera..de insomnii am suferit vreo 3 sapt, akum recuperez..nu mai am probleme nici cu tensiunea oscilanta, iar ametelile sunt din cauza lipsei de nutrienti in organism..mie doctorita de familie mi-a recomandat calciu efervescent..dar nu uitati k lipsa hranei din organism provoaca in primul rand aceste ameteli, asa k cel mai rapid remediu e o lingurita de zahar sau de miere..in cazul in care aveti un deficit de calciu sau magneziu, este indicat sa luati tablete..iar prin scaunul diareic se elimina cei mai multi nutrienti din organism, pentru a evita aceasta problema incercati pt o zi sau 2 mancare de regim(dar nu de slabire)..eu am slabit 8 kg in acest timp, dar nu pot renunta la bauturile carbogazoase..sunt mult prea comoda sa merg la sala, dar mi-am comandat un stepper(cu calculator de calorii) si Ab Rocket, asa k pot face miscare in fata televizorului la fel de bine..ar fi multe de spus despre acest subiect, eu m-am informat ft bine inainte de a incepe dieta avand in vedere k sufar de hipotiroidism si gastrita..solutii se gasesc pt orice problema, trebuie doar s l cautati..dak aveti intrebari sau doar doriti sa schimbam opinii p aceasta tema, id-ul meu e ramona_ssx..
sanatate si bafta la slabit!!
ramona_ssx
Postat pe 24 Martie 2009 14:08
pt Deni
am luat eu super slim si ...degeaba. acum iau capsula de slabit. sunt in a 3-a zi si de-abia astept sa vad efectele. deocamdata nu se vede nimic...
bichon
Postat pe 24 Martie 2009 15:24
ciao, ramona !
vad ca ai mai multa experienta cu aceste pastile ;
eu am luat prima data acum o luna ,vreo 12 pastile; am slabit 2-3 kg dar m-am speriat de reactiile (pe care vad ca toata lumea le acuza) si m-am oprit.
am inceput din nou sa iau acum 8 zile si am costatat ca reactiile neplacute sunt mult mai discrete, in schimb nu am mai dat jos nici un kg !
recunosc ca nu am tinut o dieta dar nici nu exagerez cu mancarea.
bineinteles ca eu as vrea sa slabesc fara sa ma retin de la mancare

nu stiu daca are rost sa le mai iau...tu ce crezi?
letipop
Postat pe 24 Martie 2009 15:28
cati ani aveti fetele?voi nu ati vazut la tv ce face pastila voastra minune???poate ar trebui sa mai urmariti stiri,noutati....credeti ca insomnii si greturi si sete abundenta sunt bune ptr organism??mai cititi cate ceva...toate cele mentionate de voi sunt simptone ale diferitelor boli...de ce nu faceti miscare??suntem chiar o tara intreaga de puturosi???eu am 22 ani si fac sport de la 7ani...initial de performanta dar acum merg la o sala...trebuie intr-adevar sa va retineti de la anumite produse...dar suportati ptr ca tot din cauza voastra v-ati ingrasat...mergeti pe jos...nu mai mancati grasimi si dulciuri si multa multa miscare...lasati toate artificiile gen pastile...corpul trebuie sa functioneze corecte si sa se mentina in limitele unor anumite echilibre(hidric,acido-bazic,fosfo-calcic)de ce sa va jucati cu natura?
la nivelul celulelor se poat produce erori de diviziune datorita pierderii echilibrelor mentionate mai sus...ceea ce duce la faptul ca viitorii vostri copii vor avea sanse mari sa sufere mutatii genice si nu cred ca va doriti un copil cu cine stie ce malformatii...niciun medic nu cred ca ar recomanda asemenea pastile...
aveti grija de voi,de corp si de viitor.....multa sanatate!
rilury
Postat pe 24 Martie 2009 15:53
si sa nu va ganditi ca efectele asupra corpului se refera de la gat in jos.....dezechilibrele pot afecta si tot ce tine de cap...sa zic asa...vreti acuitate vizuala scazuta?sau auditiva scazuta?sau imposibilitatea de a oxigena creierul?daca sunteti mereu obosite...creierul nu funtioneaza la capacitate maxima...oricum nu folosim decat foarte putin din creier ptr gandire si logica...vreti sa mai reduceti??ptr eleve si studente...nu cred ca nu exista timp sa faceti si miscare...iar ptr femeile care deja au cariera si familie...doamnele mele..sunteti femei...dupa ce ca munciti toata ziua acordati-va macar o ora din zi...macar de 2-3 ori pe saptamana ptr a avea grija de voi...meritati....lasati copilul cu tatal sau nu acceptati cateva ore suplimentare de la servici...cu ambitie si vointa se poate...
sa nu uitam...MINTE SANATOASA IN CORP SANATOS!!!!!!
hraniti-va corect si nu va mai dopati cu pastile!
rilury
Postat pe 24 Martie 2009 16:06
Eu zic sa va informati bine de tot inainte de a lua pastile de slabit. Eu am nevoie sa dau jos doar 5-6 kg pe care le-ma pus din cauza lipsei de miscare si eram tentata sa incerc cu pastilele astea, dar uite ce comentarii am gasit pe http://www.garbo.ro/articol/Sanatate/1478/Capsulele-de-slabit-chinezesti.html
Imi ziceam ca nu poate face rau o luna de cura cu pastile, dar se pare ca dau dependenta. Eu cred ca nu e in regula sa bei 9 l de apa pe zi.
leoness
Postat pe 24 Martie 2009 16:38
O informatie cu caracter general:

Formula 309 sucks !!! am luat prima doza, la pretul de 98 lei, si SURPRIZA !!! m-am ingrasat 3 kg in loc sa slabesc si inca ma mai ingras, pentru ca am ramas cu pofta mare de mancare si cu dureri de stomac.

Nu incurajez curele de slabire pe baza pastilelor. Nu merita. Peste vreo luna voi incepe sa merg la o sala de sport / fitness si voi incerca sa mananc mai putin.

Bafta multa pentru cele care vor sa slabeasca si le urez dieta usoara.
In primul rand SANATATE MULTA !!!
maryssnake
Postat pe 24 Martie 2009 19:43
dupa ce am luat acele "minunate" pastile de slabit nu am putut sa mai dau jos nici macar un gram, am fost chiar si la nutritionist, nu am mancat prajit fast food sau chestii din astea,am o alimentatie echilibrata, nu consum mai mult de 1000-1200 de calorii pe zi, si alea luate din fructe , legume, lactate, piept de pui fiert.
orice persoana poate slabi cu acest regim , eu ..........nu
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 24 Martie 2009 20:10
Cel mai bine ar fi fara pastile,si sa fii constienta atunci cand mananci ca ,trebuie sa te ridici de la masa in momentul cand nu mai ai senzatia de foame,sa mananci incet,si sa raresti mancarurile care crezi ca ingrasa.Autocontrolul este cel mai bun remediu.Si eu mai am de dat jos cateva kg. pe care le-am acumulat in perioada sarbatorilor,dar prin aceasta metoda pot spune ca am slabit.Nu mult, dar merg inainte.Un psihic bun conteaza .
soris73
Postat pe 25 Martie 2009 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri la urinare 20 De la: kudika431413 5 Septembrie 2011 17:22
Batoane proteice 3 De la: Artemis25 21 August 2013 12:48
vergeturile in timpul sarcinii.. 4 De la: Monicamm85 21 Iunie 2010 14:00
dieta cu....dulciuri! 29 De la: Smokey 20 Decembrie 2016 13:33
foarte important 1 De la: healthy014993 14 Aprilie 2010 20:15