Setari Cookie-uri

sexul oral facur barbatilor

ce parere aveti despre sexul oral facut barbatilor? Ma rog... poate pentru celalalt (facut femeilor) mai am sanse sa devin pro
diana_elisabeta
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:26
pai nu e chiar asa, cum se pretinde mai nou ca trebuie facut ,si bineinteles nu la oricine,faci, dar cu persoana cu care crezi tu ca vei ramine intro relatie de viitor adica ,casnicie.intrucit facind cu orcine, esti pasibil de orice boala venerica ,In felul acesta contaminezi orice boala,.dar si cel mai repede ,Si mai ales in ziua de azi nimic nui mai sigur si daca ai luat HIV esti pe toata viata aranjata.
tina_b
Postat pe 18 Noiembrie 2008 00:11
eu cred ca e ceva ce tine de gradul intimitate la care ai ajuns intr-o relatie, de dorinta de a oferi placere atunci cand o primesti.
stella_m
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:03
vai de capu vostru cum sa iei hiv prin sex oral?!!!!!!!!!!!!! e clar e nevoie de educatie sexuala pe la noi.poti cel mult sa duci mai departe anumite bacterii sau sa te alegi cu un herpes ceva de genul...documenteaza te si o sa mi dai dreptate.cat despre placerea pe care o simte barbatul sau femeia ,sau despre moralitatea actului sexual parerile sunt impartite.un lucru e cert placerea este intensa si organul genital al persoanei pe care o iubesti DELICIOS/a, insa in absenta sentimentelor exista mai multe variante curiozitatea, insistentele partenerului ( mai mult in cazul lor ) caci femeile romance sunt pudice pe fondul indoctrinarii.Sfatul meu este urmatorul daca din diferite motive nu ti surade ideea de a face sex oral partenerului incearca sa l convingi pe el primul, placerea simtita te va determina sa i raspunzi in aceeasi maniera.Si inca ceva sexul insemana pe langa instinct animal, procreere etc si putina arta ....asa ca va recomand sa va documentati caci sexul oral trebuie facut CA LA CARTE! altfel seara va si un esec total.Si recunoasteti ca doar complexele va inhiba si teama de a nu fi ridicole ....barbatul excitat nu e atent nici la celulita nici la ce ai in cap ci doar la miscarile si gesturile tale ( odata ajunsi la orizontala e clar ca l atragi )....asa ca iubiti cu pasiune si dezinvolte demonstratile ca or fi ei capul dar noi suntem gatul =)) ( cum se spune in popor)
grasuta
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:35
demonstrati -le.
grasuta
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:37
HIV poate nu dar poti sa iei foarte bine Papiloma virus uman ... Din pacate , vestea proasta este ca multe din cancerele aparute la nivelul cavitatii bucale si esofagului se datoreaza acestui virus . Merita oare placerea ?????
cleutz
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:21
se poate sa iei si hiv doar prin practicarea sexului oral.e suficient sa ai o mica rana in cavitatea bucala ...zgarietura si daca barbatul e purtator al virusului hiv ....ganditi=va.
3041977
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:18
adica nu iei hiv prin sex normal dar iei prin oral? nu cred ca ideea topicului a fost sa sari cu gura pe necunoscuti. fetelor mai aveti putin si recomandati abstinenta totala cu gandul la toate bolile posibile
stella_m
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:08
ba poti sa iei hiv si prin sex normal si oral si de care vreti atat timp cat e fara prezervativ! MAI DOCUMENTATI-VA VOI INAINTE SA SARITI LA DAT SFATURI SI LA COMENTAT
annya_852004
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:43
eu nu am spus ca intr-un fel poti lua hiv si altfel nu...ba din contra.
nu e un motiv sa nu faci sex oral cu iubitul tau cu care faci dealtfel sex, din motiv ca poti lua hiv(de unde?). asta mi se pare absurd. pentru ca nu a zis nimeni de sex oral accidental. nici nu cred ca exista asa ceva. sexul oral ar trebui sa fie ceva intim, intre doua persoane care se cunosc si se iubesc, iar atunci cand vrei sa primesti si sa daruiesti placere nu te gandesti "oare ce boli iau eu acum?"
stella_m
Postat pe 16 Decembrie 2008 23:17
sincer poti lua orice fel de boala prin sex oral si sex normal neprotejat(hiv, sifilis, ciuperci, etc), dar nu cred ca te apuci sa faci sex oral cuiva de abia cunoscut ...si trebuie sa fi inconstienta sa te arunci in pat cu un necunoscut si sa faci sex neprotejat ...asa ca daca o faci "fa-o cu cap"si totul va fi ok . o zi buna!
dizzy_devilyn_healthy
Postat pe 17 Decembrie 2008 06:57
Ok, orice e posibil, poti lua orice boala oricum, dar viata sexuala e un subiect delicat...chiar pentru multi romani, care nu sunt deschisi si dornici sa exploreze, care nu inteleg ca viata intima si cea sociala sunt doua lucruri total diferite! Da.... ideal ar fi sa cunoastem "persoana", sa avem o seara minunata - discutand ma refer-sa ne dorim si a doua zi sa ne luam de manuta sa mergem la analize,sa fierbem apoi doua saptamani pana ies rezultatele si apoi sa sarim in pat! In viata reala nu se intampla asa, si fara analize facute...barbatii sunt necunoscutii straini purtatori asimptomatici de BTS chiar si dupa 3 ani de relatie cat despre sexul oral, nu trebuie sa faci daca nu vrei, poate ceva te impiedica, iar cand va veni momentul...vei sti crede-ma ! pupici la toti!
women_power
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:54
mi se pare mie sau se vorbeste doar despre ce boli sa ia femeile prin sex oral facut barbatilor?
parerea mea e ca barbatii pot lua mult mai multe de la femei, ciuperci si altele facand sex oral si cu toate astea nu-si fac atatea "filme" ca femeile.

parerea mea, formata in timp, este ca daca exista sentimente si incredere se poate face tot ce-ti place si tie sa ti se faca.
eleain
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:04
daca te implici, poate sa fie super si pentru tine ... pentru el e extaz curat. intr-o relatie sigura si de durata de ce nu sa nu incerci?
27_healthy
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:15
Nu sant documentata, dar logic gandind prin sexul oral cu inghitirea spermei in principiu se pot transmite orice fel de boli; virusul hiv (sau oricare altul) o data ajuns in organismul partenerei / partenerului chiar si prin stomac...
umblataprinlume
Postat pe 7 Ianuarie 2009 01:15

pai eu ma refeream la sexul oral ca preludiu, nu ca "cina".
eleain
Postat pe 7 Ianuarie 2009 11:34
eleain,sa ma ierti ca ma bag ca musca-n lapte,dar comentariul tau m-a facut praf,am ras de am murit...s-am inviat!Am inviat sa-ti zic ca e super tare,merita sa intre in istorie!Eu l-am memorat si abia astept sa-l duc mai departe,cel mai probabil sub forma de intrebare sau recomandare,dupa caz

100101
Postat pe 7 Ianuarie 2009 20:04
kiru, nu te bagi, imagineaza-ti, e un forum public.
multumesc
eleain
Postat pe 7 Ianuarie 2009 20:31
da mai,dar dupa cum vad eu aici sunteti numai femei si ma cam simt stanjenit
100101
Postat pe 7 Ianuarie 2009 20:33
oricum, noi suntem expuse deja; ar trebui sa ne simtim stanjenite noi ca vorbim despre lucruri de fete. facute baietilor.
eleain
Postat pe 7 Ianuarie 2009 20:44
Draga grasesti!!!!GRAV si mai inveti si pe altii prostii ...Hiv-ul se transmite si daca te scuipa in ochi dar sa ajungi sa ai contact cu orice fel de mucoasa. ITI UREZ MULT NOROC .
snowflower
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:38
Mda!...vorba lui Ilie Moromete : E un punct de vedere!
100101
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:30
mda...interesante pareri...eu eram terifiata de sexul oral...pana mi=am luat inima in dinti si am incercat!si va garantez k e chiar o placere daca o faci cu dragoste.si..normal daca ai incredere si iti vrei prietenul/barbatul fericit...
ada_dulce
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:48
100101
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:37
Ai dreptate ada :)

Postat pe 29 Ianuarie 2009 22:51
Dumnezeule...cand citesc ce vorbesc unii ma crucesc de-a dreptul.Nu stiu ce varste aveti...da e clar ca aveti o problema cu a face sex si a ve simti bine.Cand esti cu persoana potrivita stii ce si cum sa faci!
petricpatricia
Postat pe 1 Februarie 2009 16:04
Mai p.patricia ,suntem numai ochi si urechi!Spune-ne tu cum se face ca noi nu stim!Ia infige-te in discutie si uimeste-ne!
100101
Postat pe 2 Februarie 2009 15:16
hello everybody! Eu am facut sex oral si sunt de parere ca atata timp cat te afli in siguranta relativa a unei relatii stabile si iubesti cu adevarat persoana respectiva poti obtine o placere la fel de mare ca cea a persoanei respective. La mine asta s-a intamplat la mult timp dupa ce mi-a facut el mie dar i-am precizat inca de la inceput ca daca el a facut asta nu inseamna ca eu sunt obligata sa fac si eu ceva si atunci cand m-am decis sa ii fac sex oral am inceput cu un simplu pupic si treptat am continuat de acolo.Ideea e ca am ajuns la un moment dat sa ma simt bine vazand ca el se simte bine deoarece asa ar trebui sa fie intr-o relatie nu? sa iti doresti sa ii provoci placere celuilalt si sa iti faca placere si tie sa faci asta!
nimeni_healthy
Postat pe 3 Februarie 2009 14:45
Mai draga...chestiile astea nu se spun, iti zic doar atat...am ochi verzi si sunt scorpion...intereseaza-te! Si in plus eu una, chiar nu as face sex dupa sfaturile altora...trebuie sa faci ce simti
petricpatricia
Postat pe 3 Februarie 2009 16:09
Mai patricia ce sa spun...esti belea!Daaar,subscriu la afirmatia ta,chestile astea nu se spun si nu sunt sabloane de urmat
100101
Postat pe 3 Februarie 2009 19:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima vizita la ginecologie 110 De la: Mella976 26 Aprilie 2012 14:00
ovule 1 De la: rubya 3 Aprilie 2010 02:19
duphaston 2 De la: camiflorea 20 Martie 2010 08:19
AJUTATI-MA VA ROG 3 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:20
pauza anticonceptionalelor 3 De la: lilicea 19 Ianuarie 2010 12:44