Setari Cookie-uri

teama de a zbura cu avionul

si eu am aceeasi problema cu tine,numai k la mine emai grav eu trebuie sa zbor 16 ore pina in california ce ma fac?
kudika008153
Postat pe 7 Mai 2010 21:44
cel mai simplu mod de a nu te mai stresa STAI ACASA
healthy015035
Postat pe 7 Mai 2010 22:22
De la: healthy006545, la data 2010-05-07 21:44:21si eu am aceeasi problema cu tine,numai k la mine emai grav eu trebuie sa zbor 16 ore pina in california ce ma fac?


Dupa escala mai ai doar 13 ore de zbor care cu un shnaps trec repede!E moaca in avion asa ca....
micabis
Postat pe 8 Mai 2010 05:16
Se poate gasi in marile farmacii produsul Sedacur - pe baza de plante/ fara reteta - care va rezolva problema chiar cu 1/2 ora inainte de zbor ; acelasi efect si pentru orice alt gen de frica EX de examen . dentist etc. Eli
healthy011235
Postat pe 9 Mai 2010 00:23
De la: Lara2005, la data 2010-05-07 10:11:23
De la: sfronea, la data 2009-02-05 06:17:36Hei,iubitilor nu va fie frica de avion pentru daca e sa se intample ceva rau nu e nevoie sa fiti in aer.Eu zbor cam in fiecare vara,uneori si de doua ori pe an pe ruta Vancouver Bucuresti si inapoi cam 12 ore din doua zboruri,primul 9 si ceva si e atat de placut .Pentru cei care au probleme cu altitudinea e bine sa va procurati gavrol.


Cine nu traieste panica nu intelege ! Nu e vorba de frica de inaltime, absolut deloc, pot sta pe cele mai inalte varfuri, nu am o problema cu inaltimea. Dar de zburat nu pot zbuta. Inainte sa nasc m-am chinuit sa zbor, cam de 20 ori in total, cu 2 pastile diazepam si 2 distonocalm, doza unica, degeaba. In avion era treaza, la aterizare...eram lemn.
Acum...m-am linistit. Am inteles ca daca Dumnezeu ar fi vrut sa zbor...mi-ar fi dat aripi, nu am aripi asa ca merc cu masina sau trenul, desi este mai periculos, stiu, dar nu vreau sa mor de inima inainte de vreme.Plec in Anglia anual cu masina sau trenul, e super!!!!La fel oriunde in Europa, imi iau ceva timp sa ajung acolo si gata....Conduc cu atentie, nu plec cu ceasul pe bord, ma opresc, vizitez, e ca o calatorie in care imbin placutul cu utilul.

healthy015990
Postat pe 10 Mai 2010 14:24
Buna tuturor am si eu problema cu frica de avion Lara spuneai ca poti sa mergi cu trenul la Londra zi-mi te rog cum?
healthy015990
Postat pe 10 Mai 2010 14:29
Daca ti-e frica, avionul trebuie privit ca ruleta ruseasca. Cauta-ti o placere in a risca, asa ceva exista si poate fi o alternativa la a scapa de frica.
Alta solutie este sa te pregatesti pentru ce poate fi mai rau. Fa-ti planul dinainte ce sa faci in caz de nenorocire: roaga-te, iarta pe toata lumea si pregateste-te in clipele care ti-au ramas sa faci voia Domnului.
Eventual le poti aplica pe amandoua.
Seascarf
Postat pe 30 Noiembrie 2010 15:11
Stimata doamna / Stimate domn,
Noi furnizam toate tipurile de Sexy Lingerie ºi costume sexy, de calitate, Cinstit de afaceri, preþ rezonabil, Safe Transport, Secure de platã. accepta paypal.
Suntem noi suntem cel mai mare din China Sexy Lingerie ºi costume distributor.http Sexy: / / hotsexy-lingerie.com / este un producãtor specializat de haine sexy în China, supplys piaþa internaþionalã, cu lenjerie sexy la modã ºi costume sexy din 2005. Cu servicii rapide ºi confortabile. Toate produsele noastre sunt de (calitate inalta), preþuri rezonabile ºi rapid de transport maritim. Acum avem clienþi din întreaga lume.
Vom navã de pachete International / DHL / UPS / TNT / EMS, general este nevoie de 5 zile lucrãtoare de la peste tot în lume.
Sper cã putem începe acum pentru a construi relaþii de afaceri.
Bine ati venit pentru a vizita site-ul nostru:
Website: http://hotsexy-lingerie.com
MSN & Email: hotsexy-lingerie@hotmail.com
Vã vom rãspunde fãrã nici o întârziere!
Vã rugãm sã nu ezitaþi sã ne contactaþi dacã aveþi nevoie de asistenþã suplimentarã sau aveþi orice questions.Best ceea ce priveºte, Xu
candy12
Postat pe 30 Decembrie 2010 16:59
Salut,cine imi spune si mie cum e zborul cu avionul catre new york,va trebuie sa zbor si eu ,si imi este tare frica
kudika503691
Postat pe 5 Februarie 2012 14:27
De la: alexandra_pinky866, la data 2008-11-13 19:50:22nu am mai calatorit cu avionul,iar in decembrie voi pleca in belgia pt a-mi vizita sora.abia astept sa ajung acolo,sa merg la shopping,dar am o mare problema:mi-e teama de zborul cu avionul!!!ma gandesc ca ma vor apuca atacurile de panica deoarece am spasmofilie,mi-e teama ca voi face iar o cadere de calciu ,desi nu am mai facut o criza de 7 ani,sunt ingrozita.ma gandesc ca mult asteptata vacanta nu va decurge asa cum imi doresc.nu stiu cum pot sa-mi infrang temerile si ma as dori sa stiu daca exista usoare sedative din plante si sa ma mai calmeze putin pe timpul zborului...
kudika503691
Postat pe 7 Februarie 2012 21:41
La fel am patit si eu ...e groaznic! Si peste 2 sapt tre ssa zbor iar
kudika467615
Postat pe 1 Aprilie 2012 16:30
Buna ziua, un remediu util in cazul zborului cu avionul este produsul natural, fara efecte secundare, Confort emotional.Se administreaza cate 1-2 capsule de 3-4 ori pe zi, sau la nevoie.Capsulele Digestie usoara, cu efect antiemetic, sunt si ele utile in astfel de situatii.
kudika_15604
Postat pe 8 Octombrie 2012 22:43
eu am zburat de cateva ori romania italia si am crezut ca mor oe tot parcursul zborului,faceam atac de panica deja de pe pamant inainte sa ma sui in avion,mi se inclesta dintii,simteam ca mi-a inghetat capul,imi batea inima rau,ca mi se inclestea gura,atacuri de panica severe. eu sufar de atacuri de panoca de 14 ani,am luat tratamente dar nu reusesc sa ma vindec. acum trebuie sa ma mut in america n.y.c si sunt 12 ore de zbor cu schimb de avion in germania,am inteles ca deasupra oceanului avionul terpideaza rau,ca nu mai auzi,ca face zgomote ca si cum sar ruoe,ca avionul la turbulente deasuora oceanului cade singur in gol 200 metri si simti in tine ca esti in aer apoi se ridica din nou,plec in maxim 2 luni iar eu deja imi fac probleme de zbor sa nu fac atacuri de panica desi am calmante xanax dar cand te ia nu te calmeaza o pastila ci o injectie in vena,nu stiu ce sa mafac oameni buni...mie frica rau mai ales ca o am si pe fetita mea de 9 ani,daca i se face rau si ei? am sa mor de frica,infart :((((
kudika_35662
Postat pe 29 Mai 2013 09:00
De la: kudika_35662, la data 2013-05-29 09:00:10eu am zburat de cateva ori romania italia si am crezut ca mor oe tot parcursul zborului,faceam atac de panica deja de pe pamant inainte sa ma sui in avion,mi se inclesta dintii,simteam ca mi-a inghetat capul,imi batea inima rau,ca mi se inclestea gura,atacuri de panica severe. eu sufar de atacuri de panoca de 14 ani,am luat tratamente dar nu reusesc sa ma vindec. acum trebuie sa ma mut in america n.y.c si sunt 12 ore de zbor cu schimb de avion in germania,am inteles ca deasupra oceanului avionul terpideaza rau,ca nu mai auzi,ca face zgomote ca si cum sar ruoe,ca avionul la turbulente deasuora oceanului cade singur in gol 200 metri si simti in tine ca esti in aer apoi se ridica din nou,plec in maxim 2 luni iar eu deja imi fac probleme de zbor sa nu fac atacuri de panica desi am calmante xanax dar cand te ia nu te calmeaza o pastila ci o injectie in vena,nu stiu ce sa mafac oameni buni...mie frica rau mai ales ca o am si pe fetita mea de 9 ani,daca i se face rau si ei? am sa mor de frica,infart :((((


Numarul accidentelor aeriene este extrem de redus, asa ca nu ar trebui sa-ti faci griji si scenarii, mai ales ca o sa fie si fetita ta cu tine.

Sa te inspaimante sa mergi cu masina mica, caci numarul accidentelor rutiere este extrem de mare, daca tot tii neaparat sa te inspaimanti din ceva.

Cu un psiholog ai incercat sa discuti despre fobia ta de a zbura cu avionul?
kudika_32792
Postat pe 29 Mai 2013 09:06
Daca ai ajuns la xanax injectabil , e destul de grav. Intr-adevar , deasupra oceanului sunt turbulente , am trait-o si eu , dar incearca sa te gandesti ca mergi cu tractorul pe aratura si poate o sa-ti para mai usor.De intamplat , nu se intampla nimic. Succes
Rotty_
Postat pe 29 Mai 2013 09:09
.....Si mai gandeste-te ce frumos e acolo sus...

http://img.wallpaperstock.net:81/fantasy-de-zbor-wallpapers_11958_1600x1200.jpg
Rotty_
Postat pe 29 Mai 2013 09:16
De la: kudika_35662, la data 2013-05-29 09:00:10eu am zburat de cateva ori romania italia si am crezut ca mor oe tot parcursul zborului,faceam atac de panica deja de pe pamant inainte sa ma sui in avion,mi se inclesta dintii,simteam ca mi-a inghetat capul,imi batea inima rau,ca mi se inclestea gura,atacuri de panica severe. eu sufar de atacuri de panoca de 14 ani,am luat tratamente dar nu reusesc sa ma vindec. acum trebuie sa ma mut in america n.y.c si sunt 12 ore de zbor cu schimb de avion in germania,am inteles ca deasupra oceanului avionul terpideaza rau,ca nu mai auzi,ca face zgomote ca si cum sar ruoe,ca avionul la turbulente deasuora oceanului cade singur in gol 200 metri si simti in tine ca esti in aer apoi se ridica din nou,plec in maxim 2 luni iar eu deja imi fac probleme de zbor sa nu fac atacuri de panica desi am calmante xanax dar cand te ia nu te calmeaza o pastila ci o injectie in vena,nu stiu ce sa mafac oameni buni...mie frica rau mai ales ca o am si pe fetita mea de 9 ani,daca i se face rau si ei? am sa mor de frica,infart :((((


Mi-a venit o idee pentru tine: ce-ar fi daca in timpul zborului ai incerca sa dezlegi careuri sudoku, rebus, integrame? O solutie ar mai fi sa asculti muzica ambientala la casti, face minuni genul asta de muzica, te rog sa ma crezi.
kudika_32792
Postat pe 29 Mai 2013 09:16
O sa incerc si varianta asta dar nu cred ca tine...nu stiu ce sa ma fac,multumesc mult pt sfat si incurajare
kudika_35662
Postat pe 29 Mai 2013 15:40
Nu am luat in viata mea xanax injectabil,am presuous ca numai asa ma clameaza incat sa pot trece cele ore in avion...eu iau rivotril pt panica,niste pastile putin mai tari decat extraveralul,dar ma gandeam eu ca m-iar trebuii un xanax injectat ca sa suport in avion si sa nu fac un infart...mi-e teama si de fetita:-)mea daca o sa-infie rau si ei,mai rau ma speriu...ea a mai fost cu avionul dar asa o ora si 40 minute,e un zbor scurt si nu ia fost rau,dar aici vorbim de un zbor lung,deasupra oceanului,cu mari zdruncinaturi si etc...cade avionul in aer 200 metri de ti se ridica totul in gat apoi se ridica cu outere din nou sus,e totusi un zbor lung si neplacut...of ce ma fac :((((N
kudika_35662
Postat pe 29 Mai 2013 15:44
De la: kudika_35662, la data 2013-05-29 15:44:56Nu am luat in viata mea xanax injectabil,am presuous ca numai asa ma clameaza incat sa pot trece cele ore in avion...eu iau rivotril pt panica,niste pastile putin mai tari decat extraveralul,dar ma gandeam eu ca m-iar trebuii un xanax injectat ca sa suport in avion si sa nu fac un infart...mi-e teama si de fetita:-)mea daca o sa-infie rau si ei,mai rau ma speriu...ea a mai fost cu avionul dar asa o ora si 40 minute,e un zbor scurt si nu ia fost rau,dar aici vorbim de un zbor lung,deasupra oceanului,cu mari zdruncinaturi si etc...cade avionul in aer 200 metri de ti se ridica totul in gat apoi se ridica cu outere din nou sus,e totusi un zbor lung si neplacut...of ce ma fac :((((N


Cade 200 de metri, dar nu cade pana la sol, avand in vedere altitudinea la care zboara de obicei avioanele.

Invata sa-ti schimbi modul de gandire, deoarece esti nu pesimista, ci foarte persimista.
kudika_32792
Postat pe 31 Mai 2013 10:17
De la: Rotty_, la data 2013-05-29 09:16:36.....Si mai gandeste-te ce frumos e acolo sus...

http://img.wallpaperstock.net:81/fantasy-de-zbor-wallpapers_11958_1600x1200.jpg

[/quote]
Pfffuuuai, ce dor mi s-a facut!
rondina
Postat pe 31 Mai 2013 14:53
...Si Franceska VIO RICA a avut un accident de avion...se uita dupa un avion si a cazut intr-un canal
INTELIGENTUL
Postat pe 31 Mai 2013 15:34
intelijentule, tot pro.st ai ramas!
kudika_32792
Postat pe 1 Iunie 2013 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rinoplastie 9 De la: zabiela2002 3 Decembrie 2010 00:26
Hernia de disc-infiltratii cu ozon? 6 De la: kudika323343 27 Septembrie 2010 12:07
hernia de disc 6 De la: kudika410381 20 Februarie 2013 10:33
Iuliana Ionascu 2 De la: kudika_1042490 18 Septembrie 2021 16:23
epilare definitiva 20 De la: theditza04 23 Ianuarie 2011 19:51