Setari Cookie-uri

buna ziua,sunt o femeie in virsta de 33 de ani,am un copil de 10 ani din prima casatorie si as dori sa ramin din nou insarcinata.Mentionez ca am nascut normal,nu am probleme ginecologice,menstruatie normala dar actualul meu sot este in virsta de 58 de ani

EU AM 49 SI SOTUL MEU ARE 70 UNDE E PROBLEMA?SI DACA VREAU UN COPIL ACUM CINE MA TINE?NICI MACAR NU CER SFATUL LA NIMENII IN LUMEA ASTA IGNORANTA SI PLINA DE INVIDIOSI SI GELOSII.
belami
Postat pe 4 Mai 2009 21:55
in primul rand ce a fost in mintea ta sa fii cu bunicul tau si mai vrei si copii!!! doamne fereste....eu am 50 de ani si stiu ce inseamna sa stai cu un asemenea barbat(sotul meu are 52)mai vrei copii???cred ca glumesti!
eurobgb_yahoo_com
Postat pe 1 Iunie 2009 08:17
E cam complicata situatia in problemele astea numai cu doctor poti sa discuti,noi nu prea avem cu sa te ajutam,e bn ca mai vrei un copil cu toate ca multe vad ca au o parere diferita,dar e decizia ta si la asta nu poate nimeni sa ti dea vreun sfat ,asta e parerea mea.Acum ramane sa luati decizia sa mergeti la doctor sa vedeti care e problema ca sa puteti sa o rezolvati.Sper sa reusesti si sa ne spui si noua bineinteles daca nu ai nimic impotriva,astept sa ne rapuzi
healthyoo3274
Postat pe 12 Iunie 2009 22:11
Buna ,daca vrei sa ramai insarcinata e ok ,trebuie doar pentru linustea voastra personala sa ai faci sotului o spermograma completa care iti va arata starea de fertilitate a sotului tau. De la o anumita varsta spermatozoizii nu mai sunt api sa fecundeze un ovul si deci trebuie stiut din timp cum sa actionati!Pupici si succes!
stefanescu_marina25
Postat pe 1 Iulie 2009 07:51
De la: 1969, la data 2009-01-23 19:17:42sotul sa faca o spermograma daca nr de spermatozoizi este prea mic poti incerca inseminare artificiala


Ramane insarcinata si in aceste conditii, fara sa trebuiasca nici o insamantare artificiala.
Chestia asta este ''poveste''. Se pare ca toata Medicina conventionala este de poveste ...

''Problema'' este de alta natura se pare. Isi face probleme pentru diferenta de varsta. A se vedea

Ori nu inteleg care este problema ACUMA, din moment ce nu si-a pus aceasta problema atunci cand s-a casatorit!?!
Simply_i
Postat pe 1 Iulie 2009 16:11
De la: Simply_i, la data 2009-07-01 16:11:37
De la: 1969, la data 2009-01-23 19:17:42sotul sa faca o spermograma daca nr de spermatozoizi este prea mic poti incerca inseminare artificiala


Ramane insarcinata si in aceste conditii, nici ''viabilitatea'' lor nu-i mare caz, deci ramane si fara sa trebuiasca nici un fel de insamantare artificiala.
Chestia asta este ''poveste''. Se pare ca toata Medicina conventionala este de poveste ...

''Problema'' este de alta natura se pare. Isi face probleme pentru diferenta de varsta. A se vedea

Ori nu inteleg care este problema ACUMA, din moment ce nu si-a pus aceasta problema atunci cand s-a casatorit!?!
Simply_i
Postat pe 1 Iulie 2009 16:13
problema nu e varsta ta,ci a lui,daca vrea sa aiba un copil la varsta asta caci nu mai are 20-30-40 d ani...tatal meu la 50 are un nepot d 2 ani...parerea mea e ca si copii se fac la varsta cand ai rabdare ,sanatate ri ganestete k la 70 ani ai sotului tau copilul o sa aib in jur d 10 ani...eu iti propun sa discuti u el treaba asta,pt ca voi sunteti ei im plicati
izab33lla
Postat pe 8 Iulie 2009 10:17
si care e problema voastra? varsta lui sa inteleg? ca a ta vad ca in nici un caz....ma gandesc acum ca daca nu mai poate face el copii asta e! are totusi ceva ani...nu stiu cum e la aceasta varsta pentru barbati ca nu am ajuns inca in ipostaza de a avea un sot cu aceeasi varsta...iti poate explica cineva care se afla in aceasta situatie cred, un barbat eventual...dar ma gandesc ca ei mai pot avea erectie ,ce e drept poate mai rar la asemenea varsta, dar poate ca nu mai au spermatozoizi care sa poata indeplini ceea ce trebuie...altfel care sa fie motivul pt. care nu poti avea copil? deci daca asa stau lucrurile ....poate ca ar trebui sa iti iei gandul... poate ca e la mijloc vre-o stare materiala super a lui si tu esti interesta mai ales de acest aspect,:)), altfel de ce te-ai mai stresa ca vad ca ai deja un copil!
sagara_laksami
Postat pe 10 Iulie 2009 15:51
vada ca acest mesaj este foarte vechi sa rezolvat ati facut copilul mult dorit
kudika078676
Postat pe 22 Iulie 2009 20:08
Cata rautate exista pe lume!

Nu traiesti singura, nu uita, lasa si pe altii sa traiasca.

Pentru a ajuta persoanele cu probleme in fertilitate , exista la Compania Gano Excel suplimente nutritive ,care in decursul timpului s-au dovedit eficiente. Acestea restabilesc echilibrul pe care odata l-am avut in organism , si datorita greselilor de alimentatie, varstei, stresului... le-am pierdut.

Puteti obtine detalii pe www.ganoexcel.com , merita sa cunoaste-ti informatiile , totodata veti avea o surpriza placuta referitor la produse ,si astept sa ma contactati pe katigano@gmail.com .

Kati
katigano
Postat pe 5 August 2009 11:11
Este "doar" cu 25 de ani mai in virsta, si ce daca?
Ar putea fi coleg de breasla cu tatal tau.Fa-i un
copil si i-ai tot, asa-i la moda! Poate pina faci
copilul, tatal lui va fii de 60 de ani!
Ce "frumos" pe cind va fi de 5 ani sa-ti zica:
- Mami zi-i la bunicul sa-l cheme pe tati!
Dar dragul meu, asta-i tati!
Oh Shit, you're right!
DanWood70
Postat pe 8 Septembrie 2009 05:04
Probabil ca voi veti fi fericiti. Dar gandeste-te ce simte un adolescent cand se plimba cu tatal (de 75 de ani)pe strada sau cand acesta vine la sedintele de la scoala ....
Eu cred ca fiecare varsta are intelepciunea ei !
kudika056305
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:04
De la: healthy003913_maria, la data 2009-07-22 20:08:22vada ca acest mesaj este foarte vechi sa rezolvat ati facut copilul mult dorit


Nu cred ca au facut copilu', cred ca s-au si despartit de atunci...si apoi la cat de des se face sex cu un sot de 59...nici nu-i de mirare ca nu se poate face si un copil...
Cer_instelat
Postat pe 17 Septembrie 2009 08:37
De la: healthy004764, la data 2009-09-08 22:04:49 Probabil ca voi veti fi fericiti. Dar gandeste-te ce simte un adolescent cand se plimba cu tatal (de 75 de ani)pe strada sau cand acesta vine la sedintele de la scoala ....
Eu cred ca fiecare varsta are intelepciunea ei !


Mai ! Lasati oamenii sa faca ce vor !
Ce o sa zica un adolescent ? bla bla bla

Dac este educat corect o sa zica: multumesc tata pentru ca m-ai adus pe lume in ciuda varstei pe care o aveai.

toti avem dreptul la viata si la fericire. Iar daca Dumnezeu va permite sosirea pe lume a acestui copil fiti siguri/sigure ca se va ingriji si de destinul sau.

In privinta mamicii este destul de tanara. Cate femei cresc 2, 3, 4 copii singure? Multe va spun eu ca imi vin la cabinet zilnic.

Cate femei au soti tineri si buni de munca dar ii au doar ca sa fie la numar in casa ca de fapt tot ele singure cresc copii?

Deci, mai usor cu saritu' la gat. Femeia asta a vrut parerea lumii ca sa isi faca o idee, sa stie ce va avea de infruntat. Daca a hotarat sa faca copilul inseamna ca e sigura pe ea, pe fortele ei. Este foarte "barbata". Sper sa fie insarcinata deja. Felicitari !
Plantvita
Postat pe 19 Septembrie 2009 06:58
nu cred ca e problema noastra citi ani are sotul doamnei.e problema dinsei.
iti doresc sa-ti se implineasca visul!!!!!!!!!!!!!!!
gratziela_73
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina sau inchipuirea mea? 15 De la: healthy014147 24 Martie 2010 16:08
sani 3 De la: kentfarafiltru 31 Ianuarie 2010 12:42
nodulii mamari 7 De la: izab33lla 30 Septembrie 2010 22:35
Marvelon...pro sau contra? 8 De la: mikydutza 26 Februarie 2010 12:37
cum am ameliorat candida 9 De la: Arutzu28 25 August 2011 19:22