Setari Cookie-uri

CUM UN BARBAT POATE IUBII 2 femei in acelasi timp,?

tind sa cred ca un barbat (la fel si o femeie) poate iubi doar o femeie (respectiv un barbat), daca mai sta cu o femeie/ un barbat o face din obisnuinta, mila, teama de singuratate, alternativa unui posibil viitor mai bun. Dar iubirea o acorzi numai unei persoane !
Aproape_eu
Postat pe 16 Ianuarie 2010 15:18
De la: kentfarafiltru, la data 2010-01-16 15:18:09tind sa cred ca un barbat (la fel si o femeie) poate iubi doar o femeie (respectiv un barbat), daca mai sta cu o femeie/ un barbat o face din obisnuinta, mila, teama de singuratate, alternativa unui posibil viitor mai bun. Dar iubirea o acorzi numai unei persoane !


Foarte corect si foarte adevarat.
kukla
Postat pe 17 Ianuarie 2010 23:38
Din pacate exista barbati, ca si femei, care nu pot iubi. Pur si simplu nu pot iubi o singura persoana, ei au nevoie de atentia si de dragostea neconditionata a tuturor femeilor (am sa ma refer la barbati acum) pe care le intalnesc. Sunt ca niste copii care nu sunt siguri pe locul lor in inima mamei si atunci trebuie sa seduca in permanenta pe cate cineva. Probabil au fost si inconjurati de mai multe persoane de sex feminin cand au fost mici (surori mai mari, matusi). Se folosesc de unele pentru a le seduce pe celelalte. Le spun "uite, ea ma iubeste dar eu te iubesc pe tine, esti mai nu stiu cum decat ea". Aceasta sete nu se va potoli niciodata. Sansa lor e sa dea peste o femeie care sa nu ii ia chiar asa in serios, careia chiar sa nu ii pese de nici o rivala, astfel ca ei sa nu mai fie nevoiti sa treca in act infidelitatea ci doar sa vorbeasca despre ea.
Dar problema nu este la ei, ci la tine. Cum esti tu "construita" de nu crezi ca exista si barbati care te pot iubi doar pe tine? Ce te impinge inspre seducatorul de profesie? De ce trebuie sa fii in competitie cu alta femeie? Daca, mai ales, ai mai avut si in trecut astfel de relatii cu barbati egoisti, este un semn de intrebare.
Succes si credinta.
crisva
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:12
Esti bulversata si esti nauca pentru ca el chiar crede ceea ce spune, si te si convinge. Nu vezi ca el se teme f tare ca va fi parasit? De indata ce il respingi, te doreste. Cand il accepti, se indreapta spre cealalta. Si viceversa. Ar vrea sa il iubesti neconditionat, absolut, indiferent de ceea ce face. Si fiindca in adancul sufletului el este convins ca nu e vrednic de iubirea niciuneia din voi, o sa va puna mereu la incercare. Pana scade rezistenta si iti iei campii. Insa un seducator de profesie stie cum sa faca ca sa nu ajungi acolo. Culmea e ca el o face instinctiv, nu e premeditat, pur si simplu nu poate altfel. Inca o data te intreb, ce-ti lipseste tie de ai nevoie de relatia asta? Numai cand vei raspunde la aceasta intrebare vei putea sa te eliberezi.
crisva
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:21
De la: healthy008455, la data 2009-11-27 08:38:44Deci pentru jessica23.. Scumpa mea dak tie ti se intampla asa ceva asta nu inseamna ca toate sunt niste carpe si ca tu esti cea mai buna . Nu aveam nevoie de sfatul tau ,decat sa il dai cu rautate mai bine nu-l mai dai ,nu?!
Si din moment ce eu eram indragostita de el cum vroiai sa reactionez cand el mi a spus sa fim impreuna ca o lasa p aia hai sa fim seriosi , cred ca nu gandesti.. te rog frumos numai raspunde ca nu ma ajuti cu nimic .sufera linistita ca daia te lasa si omul ala ca esti prea rea , ai sarit repede cand am spus ce am patit ,ca eu sunt de vina , eu am facut dupa inima nu am facut dupa creier sa stau sa ma gandesc cine sufera dupa urma mea si vorbesti in necunostinta de cauza pentru ca femeia aia care ma lasat era o ".." care nu il iubea si il facea de bani asa ca te rog frumos sa nu dai reply. multumesc pentru sfaturi si deja mi-a mai trecut :) viata e destul de draguta shi crede ma ca langa mine nu i-a lipsit nimic lui mi se pare normal ca dak eram virgina sa ma gandesc ca o sa ramana cu mine asta e conceptie de fata :) asa gandim toate te rog frumos sa nu te mai bagi ca esti incredibila .


treaba ta ... daca nu sunt deacord cu tine nu am sa te sustin. Imi cer scuze ca am fost cam dura cu tine dar asta am simtit atunci. Si e adevarat ca daca nu ai trait situatia nu ai cum sa-ti dai seama de raul pe care l-ai provocat. Conceptia asta cu virginitatea o avem toate pana in momentul in care vedem ca daca au de inselat poti sa fii virgina si cu flori la puta ca tot se duce ... o sa-ti dai seama de treaba asta cu timpul. Numai bine ii doresc si sper ca ai trecut peste ...
jessica23_healthy
Postat pe 3 Februarie 2010 18:02
Nici un "BARBAT" ...nu poate IUBI doua femei in acslasi timp !!! Chiar daca cineva m-ar contrazice (in tarisoara asta oportunistii se simt cel mai bine) ,nu face altceva decat sa spuna BATZAGONII ! Sunt barbati care flirteaza din interes sau din amuzament cu mai multe doamne si indiferent de intensitatea relatiilor,mintea tot la una singura ii sta si care are un loc si o "influenta" aparte in inima lui ! Luati exemplul lui CASANOVA ! Iubea tot ce prindea,"muncea enorm"sa castige inimile numeroaselor "tentatii" si-ntr-un tarziu ,tot la iubita se retragea ! Totusi nu vreau sa fiu interpretat gresit ! Nu am fost si nu voi fi niciodata de acord cu INSELAREA ASTEPTARILOR PERSOANEI IUBITE si care stiu ca-si pune mari sperante in acea relatie si premeditat sa flirtez cu alte femei in acelasi timp !...A te complace in astfel de situatii inseamna ca INIMA NU-TI BATE SUFICIENT PENTRU NIMENI in mod special in acel moment ! Offf...la naiba cu berbantii astia !!!
crysis
Postat pe 26 Februarie 2010 08:20
sincer si eu sunt in aceeasi situatie:(doar ca eu nu am puterea sa l las si ma complac in situatia asta sunt constienta de tot dar nu pot sa l parasesc.......:((
kudika439339
Postat pe 21 Septembrie 2011 13:00
daca e sa o luam dupa logica initiala un barbat poate iubi si 4 femei in acelasi timp si mai tot ce vede in playboy
Gelico
Postat pe 21 Septembrie 2011 13:04
De la: Gelico, la data 2011-09-21 13:04:47daca e sa o luam dupa logica initiala un barbat poate iubi si 4 femei in acelasi timp si mai tot ce vede in playboy


la drea qu ce inima larga au barbatii astia!
kiss_my_ass
Postat pe 21 Septembrie 2011 13:06
Nu poate iubi doua femei in acelasi timp,le poate fu*e pe amandoua in acelasi timp.
broscoiu
Postat pe 21 Septembrie 2011 13:06
De la: Gelico, la data 2011-09-21 13:04:47daca e sa o luam dupa logica initiala un barbat poate iubi si 4 femei in acelasi timp si mai tot ce vede in playboy


Uite,ca vad si eu un barbat sincer! Este clar,vine sfarsitul lumii!
RAINBOWLADY
Postat pe 21 Septembrie 2011 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lentile de contact 11 De la: christin3 1 Decembrie 2009 18:20
Caut un cardiolog pediatru dedicat (din Bucuresti) 8 De la: Daleen 26 August 2015 11:16
Grup suport pentru viitoare mamici 3 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:43
Buze inflamate 2 De la: healthy002409 9 Iunie 2009 03:21
sanoo 7 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:24