Setari Cookie-uri

CUM UN BARBAT POATE IUBII 2 femei in acelasi timp,?

nuj.nu cred.poate la una e iub iar a 2a e atasare .?
m_geani
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:03
vreau sa va povestesc si eu cate ceva pentru ca am observat ca sunteti multe persoane in dilema asta...pai ..hmm incep.. am vorbit cu el pe net 2 luni de zile apoi a venit cu un prieten sa ma vada el fiind din bucuresti eu din pitesti,120 de km.. si dupa ce ma vazut ne am sarutat si stiam ca are prietena de 1 an de zile si ca o iubeste si ca e femeia pe care a iubit o cel mai mult in viata lui, ea fiind aceiasi zodie ca mine leu,, mi a spus ca seman foarte mult cu ea ca si comportament, dupa ce a plecat el sa despartit de ea ia spus ca a gasit pe altcineva , ea plangea la telefon se tinea dp el il suna de 100 de ori pe zi mesaje tot felul, eu am stat cu el 3 luni de zile am stat 3 saptamani la el acasa ma mutasem cu el, eu avand 19 ani el 20.. nu m am uitat o perioada in tel lui dar cand m am uitat am gasit mesaj de la el pentru ea "mi e dor de tine te iubesc coboara sa te vad" mi a psus ca nu are explicatie ca nu stie ce sa imi spuna, atunci am trecut peste dar plangand ,el imi spunea mereu ca ma iubeste si eram fericiti cat de cat cu exceptia ei,ea fiind o fata care sa culcat de la 15 ani cu diferiti baieti, eu am hotarat sa fac pasul asta cu el ,deci m am dezvirginat cu el,s au intamplat mai multe cu aia tot timpu se ducea sa o vada sa vorbeasca cik..
prietenele mele mi au spus dai mesaj si spunei ca sa temrinat ca meriti ceva mai bun si dak te lasa definitiv inseamna ca nu merita si ca nu te iubeste
si asa a fost.. ma lasat definitiv,,, nu stiu ce sa fac sunt terminata de 3 saptamani incerc sa trec peste si sanumai plang si sa nu l mai vad doar pe el. am auzit ca sa mutat cu el ea .. si ca sunt foarte fericiti.. oricum dati mi cateva sfaturi sa il recuperez ca imi e foarte greu fara el. multumesc astept raspuns ....
healthy008455
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:58
Esti in cea mai usoara situatie posibila, doar ca nu ai taria de a recunoaste. Nu ai curajul si nu stii ca viata iti asterne in jur o multime de lucruri mninunate. Si nu le vesi pentru ca ai acesti ochelari cu imaginea lui la ochi. Ia ochelarii si pune-i intr-un sertar. Inchide sertarul si vinde-l cuiva necunoscut.
Altfel spus, da-i drumul din mintea ta si mergi mai departe. E o copilarie, o "adolescentie" (nu exista acest cuvant, dar sper sa intelegi sensul lui).
Iti garantez (doar cu ceea ce spun) ca ai inainte minuni pe care ai sanse sa le ratezi, doar pentru ca mergi cu capul in pamant si mintea blocata. Asculta ce ti se spune!
Vorbeste cu parintii tai, indiferent de ce ti-ar zice. Nu trebuie sa faci ce-ti spun ei, ci doar sa vorbesti cu ei. Vei intelege mai tarziu. Si te vei bucura.
Mergi inainte! Va fi bine!
R.
DrRaducu
Postat pe 10 Noiembrie 2009 00:15
De la: healthy008455, la data 2009-11-09 11:58:16vreau sa va povestesc si eu cate ceva pentru ca am observat ca sunteti multe persoane in dilema asta...pai ..hmm incep.. am vorbit cu el pe net 2 luni de zile apoi a venit cu un prieten sa ma vada el fiind din bucuresti eu din pitesti,120 de km.. si dupa ce ma vazut ne am sarutat si stiam ca are prietena de 1 an de zile si ca o iubeste si ca e femeia pe care a iubit o cel mai mult in viata lui, ea fiind aceiasi zodie ca mine leu,, mi a spus ca seman foarte mult cu ea ca si comportament, dupa ce a plecat el sa despartit de ea ia spus ca a gasit pe altcineva , ea plangea la telefon se tinea dp el il suna de 100 de ori pe zi mesaje tot felul, eu am stat cu el 3 luni de zile am stat 3 saptamani la el acasa ma mutasem cu el, eu avand 19 ani el 20.. nu m am uitat o perioada in tel lui dar cand m am uitat am gasit mesaj de la el pentru ea "mi e dor de tine te iubesc coboara sa te vad" mi a psus ca nu are explicatie ca nu stie ce sa imi spuna, atunci am trecut peste dar plangand ,el imi spunea mereu ca ma iubeste si eram fericiti cat de cat cu exceptia ei,ea fiind o fata care sa culcat de la 15 ani cu diferiti baieti, eu am hotarat sa fac pasul asta cu el ,deci m am dezvirginat cu el,s au intamplat mai multe cu aia tot timpu se ducea sa o vada sa vorbeasca cik..
prietenele mele mi au spus dai mesaj si spunei ca sa temrinat ca meriti ceva mai bun si dak te lasa definitiv inseamna ca nu merita si ca nu te iubeste
si asa a fost.. ma lasat definitiv,,, nu stiu ce sa fac sunt terminata de 3 saptamani incerc sa trec peste si sanumai plang si sa nu l mai vad doar pe el. am auzit ca sa mutat cu el ea .. si ca sunt foarte fericiti.. oricum dati mi cateva sfaturi sa il recuperez ca imi e foarte greu fara el. multumesc astept raspuns ....



eu nu vreau sa-ti dau sfaturi... vreau doar sa-ti doresc ceva: SPER SA ITI GASESTI JUMATATEA IN LTA PARTE, SA FIE BABATUL VIETII TALE, SA IL IUBESTI LA NEBUNIE,SA VA INTELEGETI PERFECT si sa afli ca vorbeste cu una pe internet cu care se intalneste si cu care o sa se mute in scurt timp si o sa te lase singura ca o carpa in vant ... poate abia atunci o sa-ti dai seama de greseala pe care ai facut-o. Crezi ca daca tu erai virgina erai mai buna ca prietena lui pe care o iubea de un an de zile? crezi ca esti mai buna ca prietena lui? Dovada ti-e faptul ca tu stai si plangi singura asa cum meriti si el e cu iubita lui. Ti-ai bagat tu coada dorind ceea ce iti era interzis... si iti meriti soarta. Sper ca baiatul ala sa nu se mai uite la tine in viata lui si sa te lase in durerea ta , sa sufri asa cum a suferit si prietena baiatului. Si poate asta o a-ti fie invatatura de minte pt data viitoare
Pana la urma am sa-ti dau un sfat : MATURIZEAZA-TE !!!!!!!!!
jessica23_healthy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 01:17
nu vreau sa ma intelegeti gresit... nu am nimic cu fata dar am aflat acum cateva zile ca sotul meu vorbea cu una pe internet de vreo jumate de an. Una care stia ca e insurat si ca are o relatie perfecta si totusi isi baga coada ca o nesimtita stiind ca fce un lucru rau...
nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut eu ... doar celora care au facut asa ceva in viata ....care s-au bagat in viata perechilor fericite din invidie ... isi merita soata ...
jessica23_healthy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 01:23
...
DrRaducu
Postat pe 11 Noiembrie 2009 12:36
nad23
Postat pe 14 Noiembrie 2009 14:15
De la: healthy008455, la data 2009-11-09 11:58:16vreau sa va povestesc si eu cate ceva pentru ca am observat ca sunteti multe persoane in dilema asta...pai ..hmm incep.. am vorbit cu el pe net 2 luni de zile apoi a venit cu un prieten sa ma vada el fiind din bucuresti eu din pitesti,120 de km.. si dupa ce ma vazut ne am sarutat si stiam ca are prietena de 1 an de zile si ca o iubeste si ca e femeia pe care a iubit o cel mai mult in viata lui, ea fiind aceiasi zodie ca mine leu,, mi a spus ca seman foarte mult cu ea ca si comportament, dupa ce a plecat el sa despartit de ea ia spus ca a gasit pe altcineva , ea plangea la telefon se tinea dp el il suna de 100 de ori pe zi mesaje tot felul, eu am stat cu el 3 luni de zile am stat 3 saptamani la el acasa ma mutasem cu el, eu avand 19 ani el 20.. nu m am uitat o perioada in tel lui dar cand m am uitat am gasit mesaj de la el pentru ea "mi e dor de tine te iubesc coboara sa te vad" mi a psus ca nu are explicatie ca nu stie ce sa imi spuna, atunci am trecut peste dar plangand ,el imi spunea mereu ca ma iubeste si eram fericiti cat de cat cu exceptia ei,ea fiind o fata care sa culcat de la 15 ani cu diferiti baieti, eu am hotarat sa fac pasul asta cu el ,deci m am dezvirginat cu el,s au intamplat mai multe cu aia tot timpu se ducea sa o vada sa vorbeasca cik..
prietenele mele mi au spus dai mesaj si spunei ca sa temrinat ca meriti ceva mai bun si dak te lasa definitiv inseamna ca nu merita si ca nu te iubeste
si asa a fost.. ma lasat definitiv,,, nu stiu ce sa fac sunt terminata de 3 saptamani incerc sa trec peste si sanumai plang si sa nu l mai vad doar pe el. am auzit ca sa mutat cu el ea .. si ca sunt foarte fericiti.. oricum dati mi cateva sfaturi sa il recuperez ca imi e foarte greu fara el. multumesc astept raspuns ....



Este mai mult decat evident ca nu te iubeste. Faptul ca te-ai culcat cu el a fost alegerea ta, timpul nu-l mai poti intoarce dar tu poti privi inainte.
Cand Dumnezeu iti inchide o usa, altele se deschid, dar din pacate ramanem atat timp privind usa inchisa incat nu le vedem pe celelalte deschise pentru noi.
Exista o vorba care spune " CINE NU MA VREA NU MA MERITA"....
Nu ai ce si pe cine sa recuperezi. Nu te minti singura, nu crede in minciuni. La inceput doare, dar dupa putin timp aceasta durere se mai diminueaza din intensitate, ca in final sa ramana doar indiferenta.
Ai doar 19 ani, viata ta acum incepe, de ce vrei firmiturile de la masa alteia cand poti avea bucata ta doar pentru tine?
kukla
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:43
De la: DrRaducu, la data 2009-11-10 00:15:31Esti in cea mai usoara situatie posibila, doar ca nu ai taria de a recunoaste. Nu ai curajul si nu stii ca viata iti asterne in jur o multime de lucruri mninunate. Si nu le vesi pentru ca ai acesti ochelari cu imaginea lui la ochi. Ia ochelarii si pune-i intr-un sertar. Inchide sertarul si vinde-l cuiva necunoscut.
Altfel spus, da-i drumul din mintea ta si mergi mai departe. E o copilarie, o "adolescentie" (nu exista acest cuvant, dar sper sa intelegi sensul lui).
Iti garantez (doar cu ceea ce spun) ca ai inainte minuni pe care ai sanse sa le ratezi, doar pentru ca mergi cu capul in pamant si mintea blocata. Asculta ce ti se spune!
Vorbeste cu parintii tai, indiferent de ce ti-ar zice. Nu trebuie sa faci ce-ti spun ei, ci doar sa vorbesti cu ei. Vei intelege mai tarziu. Si te vei bucura.
Mergi inainte! Va fi bine!
R.


Poate ca ai dreptate , dar uneori este bine sa deschizi acel sertar sa te uiti prin el, asa vei avea siguranta ca nu vei mai face aceeasi greseala si alta data. Octavian Paler spunea : "... Nu poti face pe cineva sa te iubeasca, tot ce poti este sa devii o persoana iubita"....
Cel ca te iubeste nu o sa te faca niciodata sa plangi de tristete, insa cel din cauza careia tu plangi acela nu te iubeste. Este trist, este dur dar este foarte adevarat.
kukla
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:53
Sunt de acord.
:)
DrRaducu
Postat pe 16 Noiembrie 2009 18:19
De la: DrRaducu, la data 2009-11-16 18:19:47Sunt de acord.
:)


Dina pacate cam asta este adevarul. Desi la-nceput avem tendinta sa ne mintim, sa ne inselam ca toate astea se vor sfarsii in favoarea noastra (desi automat ne cladim fericirea pe nefericirea alteia (altuia) in final toate partile implicate vor avea de suferit) si ca vom trai fericiti pana la adanci batraneti. Nu este asa.
Viata este atat de scurta si uneori atat de nedreapta incat nu merita sa traim in suferinta creata de noi. Daca alte suferinte nu le putem evita, asta care tine de noi o putem evita. Asa ca fugi draga mea pana cand tristetea nu te copleseste si mai mult.
kukla
Postat pe 17 Noiembrie 2009 19:20

ba poate iubi doua femei, la fel cum o femeie poate iubi doi barbati...........iti spun din proprie experienta.
maryjean_healthy
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:51
Iata si un raspuns pertinent. Cool!
DrRaducu
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:46
nu stiu daca e posibil ca cineva sa simta iubire pentru doi barbati in acelasi timp: pentru unul simte iubire sau mai mult obisnuinta, iar pentru celalalt pasiune, sexualitate. ...depinde ce ii ofera fiecare..de obicei ce nu poate gasi la unul se regaseste in celalalt insa, iubirea e una singura si unica.
miki2009
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:00
De la: healthy008654, la data 2009-11-18 19:51:15
ba poate iubi doua femei, la fel cum o femeie poate iubi doi barbati...........iti spun din proprie experienta.


Din pacate este putin gresit. Iubesti 2 femei sau 2 barbati in acelasi timp ? Cum este posibil asa ceva ? Una este sa-ti iubesti persoana de langa tine si alta este sa ai senzatia ca iubesti acea persoana.
Iubirea se bazeaza pe respect, pe incredere. Pana la iubire treci prin cateva etape, nu treci peste aceste etape. Cum te poti impartii in doua in mod corect ? Cum iti poti darui inima in mod egal ? Nu se poate asa ceva. putem spune ca acel barbat nutreste pentru una din femei ( de cele mai multe ori una este sotie si cealalta este cu siguranta amanta) un sentiment de afectiune, atasament iar pentru cealalta, atractie sexuala.
Un barbat de cele mai multe ori isi inseala partenera de acasa (sotie , iubita, logodnica etc. ) cu alta pentru ca acasa nu primeste ceea ce-si doreste.Si de regula este vorba de sex. Intr-adevar intervine sentimentul de atasament fata de cealalta femeie (cea care de multe ori este ascunsa )dar fetelor, cati barbati au coloana vertebrala si isi lasa sotia, logodnica sau iubita pentru cea fata de care are doar sentimentul de atasament si atractie sexuala ? Foarte putini, toti amana momentul adevarului, indiferent catre cine este indreptat acest adevar, pentru cea de acasa sau pentru cea ascunsa. Vor gasi intotdeauna sute de motive pentru amanarea momentului adevarului. Vrei exemple ? nici o problema , uite cateva doar : nu o pot lasa acum pentru ca nu este momentul ; e bolnava si nu-i pot face una ca asta acum, astept sa se mai puna pe picioare ; avem inca rate la banca, crezi ca le vom putea plati fara ea? ; nu castig atat de bine sa-mi permit o casa cu chirie acum desi mi-as dori sa fiu cu tine mereu; si daca mai este implicat in aceasta ecuatie si un copil........., asa ca nu va mai mintiti singure fetelor.
Si noi femeile la fel ca si barbatii suntem lasi, foarte rar facem acest pas.
Iar daca el este si insurat si cu un copil........cu atat mai putin nu-si va lasa nevasta.
Imi pare rau, poate suna dur dar ........ asta este adevarul.
Regret daca aceste cuvinte au indurerat pe cineva, nu asta a fost scopul, scopul a fost sa nu ne mai lasam inselate si duse cu presuletul.
kukla
Postat pe 19 Noiembrie 2009 19:21
...ai mare dreptate!!!!
miki2009
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:49
Deci pentru jessica23.. Scumpa mea dak tie ti se intampla asa ceva asta nu inseamna ca toate sunt niste carpe si ca tu esti cea mai buna . Nu aveam nevoie de sfatul tau ,decat sa il dai cu rautate mai bine nu-l mai dai ,nu?!
Si din moment ce eu eram indragostita de el cum vroiai sa reactionez cand el mi a spus sa fim impreuna ca o lasa p aia hai sa fim seriosi , cred ca nu gandesti.. te rog frumos numai raspunde ca nu ma ajuti cu nimic .sufera linistita ca daia te lasa si omul ala ca esti prea rea , ai sarit repede cand am spus ce am patit ,ca eu sunt de vina , eu am facut dupa inima nu am facut dupa creier sa stau sa ma gandesc cine sufera dupa urma mea si vorbesti in necunostinta de cauza pentru ca femeia aia care ma lasat era o ".." care nu il iubea si il facea de bani asa ca te rog frumos sa nu dai reply. multumesc pentru sfaturi si deja mi-a mai trecut :) viata e destul de draguta shi crede ma ca langa mine nu i-a lipsit nimic lui mi se pare normal ca dak eram virgina sa ma gandesc ca o sa ramana cu mine asta e conceptie de fata :) asa gandim toate te rog frumos sa nu te mai bagi ca esti incredibila .
healthy008455
Postat pe 27 Noiembrie 2009 08:38
a.. shi crede ma ca am suportat batai 6 luni de zile de la el ca avea draci de la aia si eu plangeam si incercam sa il tin langa mine si sa nu i fac scandal sa ma port frumos sa trec peste tot am vazut ca n am cu cine aia e. acum oricum numai conteaza de 1 luna nu ne am mai vazut nu am mai vb numai e nimic si din partea mea o sa ramana dragoste vesnica si vreau sa imi fac un tatuaj in araba cu numele lui . si jessica lasa-ma femeie ca nu esti in postura sa dai sfaturi , cand un om trece printr un moment greu nu-l fa mai greu ;)

multumesc kukla multumesc dr rad:)
healthy008455
Postat pe 27 Noiembrie 2009 08:43
Cu placereee! Suntem prin zona.
DrRaducu
Postat pe 27 Noiembrie 2009 16:11
De la: DrRaducu, la data 2009-11-27 16:11:34Cu placereee! Suntem prin zona.


Si unde mai pui ca sfaturile ( parerile )noastre sunt gratis, fara programare si fara adeverinta de salariat.

kukla
Postat pe 27 Noiembrie 2009 17:55
De la: healthy008455, la data 2009-11-27 08:43:24a.. shi crede ma ca am suportat batai 6 luni de zile de la el ca avea draci de la aia si eu plangeam si incercam sa il tin langa mine si sa nu i fac scandal sa ma port frumos sa trec peste tot am vazut ca n am cu cine aia e. acum oricum numai conteaza de 1 luna nu ne am mai vazut nu am mai vb numai e nimic si din partea mea o sa ramana dragoste vesnica si vreau sa imi fac un tatuaj in araba cu numele lui . si jessica lasa-ma femeie ca nu esti in postura sa dai sfaturi , cand un om trece printr un moment greu nu-l fa mai greu ;)

multumesc kukla multumesc dr rad:)


Este foarte bine ca ai reusit in timp scurt sa te rupi de el. Sfatul meu insa este sa nu faci greseala de a-ti tatua numele lui. Chiar vrei sa-ti amintesti de el si atunci cand vei intalni un barbat care merita toata dragostea ta si pe care-l vei iubi mai mult decat crezi acum ca ai sa mai poti iubi vreodata. Crede-ma ca vei mai intalni barbati pe care ai sa-i iubesti mai mult decat pe cel cate te-a chinuit atat. Si apoi ce amintiri frumoase te leaga de el de vrei sa-i ai numele pe vecie pe corpul tau?
Mai gandeste-te putin si vezi daca merita sa-l privezi de imaginea ta (corpul tau nescrijelit cu numele aluilalt) pe cel care te va iubi si pe care-l vei iubi ?Durerea pricinuita de cel de care tocmai te-ai despartit va trece, va trece si sentimentul de dragoste pe care l-ai avut pentru el, ramane experienta acumulata si vigilenta de a nu mai face si altadata aceeasi prostie. Bafta.
kukla
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:21
Bravo, mai KUKLA, ai spus-o si pe asta! :)
DrRaducu
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:24
De la: DrRaducu, la data 2009-11-28 15:24:28Bravo, mai KUKLA, ai spus-o si pe asta! :)


Daca ceva din ce am spus te-a deranjat sau a deranjat pe cineva, imi cer scuze, dar asta este parerea mea.
kukla
Postat pe 29 Noiembrie 2009 23:40
Nu, nu! Poate m-am exprimat aiurea, dar era de bine. Ziceam ca ai subliniat si acel aspect, l-ai scos in evidenta.
DrRaducu
Postat pe 1 Decembrie 2009 02:46
De la: DrRaducu, la data 2009-12-01 02:46:27Nu, nu! Poate m-am exprimat aiurea, dar era de bine. Ziceam ca ai subliniat si acel aspect, l-ai scos in evidenta.


Dupa cum am mai spus asta este doar parerea mea. Din pacate respingerile in dragoste dor cel mai tare, atunci intreg omul este respins. Cei mai slabi de inger nu sunt pregatiti sufleteste sau financiar sa traiasca fara cel/cea care le-au oferit acea pseudo iubire si stabilitate financiara. Cat timp traim cu iluzia iubirii nu suntem receptivi la semnalele pe care le primim, sau nu vrem sa le intelegem, cand insa ne trezim, de cele mai multe ori ne dam seama ca doar noi am fost cei care am iubit, am suferit , am pierdut.
kukla
Postat pe 1 Decembrie 2009 12:10
cred ca prietena ta trebuie sa lase timpul sa decida ,poate el isi revine.Dar pleaca in permanenta,si asta a devenit obisnuita,si obisnuinta este a doua natura.Dar poate are si ea partea ei de vina.Nu are metoda.Si eu am trecut prin asa ceva,dar a mea nu pleca in strainatate,cu toate ca spunea ca se simte foarte bine cu mine la pat,nu a mai vrut.Din dragoste pentru fata,nu am divortat dar a trebuit sa caut?????,pe alte zari.Firea omului este foarte influientabila si foarte schimbatoare.
ninu_healthy
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:01
De la: ninu, la data 2009-12-02 10:01:17cred ca prietena ta trebuie sa lase timpul sa decida ,poate el isi revine.Dar pleaca in permanenta,si asta a devenit obisnuita,si obisnuinta este a doua natura.Dar poate are si ea partea ei de vina.Nu are metoda.Si eu am trecut prin asa ceva,dar a mea nu pleca in strainatate,cu toate ca spunea ca se simte foarte bine cu mine la pat,nu a mai vrut.Din dragoste pentru fata,nu am divortat dar a trebuit sa caut?????,pe alte zari.Firea omului este foarte influientabila si foarte schimbatoare.


Cu riscul de a ma repeta, am sa mai spun ultima oara ca, nu intotdeauna barbatii sunt vinovati sau nu sunt singurii vinovati de ruptura care se produce intr-un cuplu.
Daca il respingi in mod constant cu traditionala durere de cap, el se reorienteaza.
Intr-un cuplu flacara pasiunii trebuie intretinuta.
Nu cunosc nici un barbat care sa aleaga intre o femeie aranjata, parfumata, epilata si cu parul aranjat una care este saturata de toti si de tot ce o inconjoara, care a inlocuit un miros fin de parfum cu mirosul mancarii proaspat gatita, care inca nu a renuntat la vechii pantaloni de trening pentru ca sunt commfy, la cosmetica a trecut ultima oara acum vreo 2 luni, iar parul este strans in eterna coada.
Dragelor, daca va regasiti in a-2-a descriere, schimbati repede locul. Parerea mea este ca si maritate putem apela la o lengerie sexi, o pereche de ciorapi cu banda adeziva si alte artificii.
kukla
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:04
De la: ninu, la data 2009-12-02 10:01:17cred ca prietena ta trebuie sa lase timpul sa decida ,poate el isi revine.Dar pleaca in permanenta,si asta a devenit obisnuita,si obisnuinta este a doua natura.Dar poate are si ea partea ei de vina.Nu are metoda.Si eu am trecut prin asa ceva,dar a mea nu pleca in strainatate,cu toate ca spunea ca se simte foarte bine cu mine la pat,nu a mai vrut.Din dragoste pentru fata,nu am divortat dar a trebuit sa caut?????,pe alte zari.Firea omului este foarte influientabila si foarte schimbatoare.


Cu riscul de a ma repeta, am sa mai spun ultima oara ca, nu intotdeauna barbatii sunt vinovati sau nu sunt singurii vinovati de ruptura care se produce intr-un cuplu.
Daca il respingi in mod constant cu traditionala durere de cap, el se reorienteaza.
Intr-un cuplu flacara pasiunii trebuie intretinuta.
Nu cunosc nici un barbat care sa aleaga intre o femeie aranjata, parfumata, epilata si cu parul aranjat una care este saturata de toti si de tot ce o inconjoara, care a inlocuit un miros fin de parfum cu mirosul mancarii proaspat gatita, care inca nu a renuntat la vechii pantaloni de trening pentru ca sunt commfy, la cosmetica a trecut ultima oara acum vreo 2 luni, iar parul este strans in eterna coada.
Dragelor, daca va regasiti in a-2-a descriere, schimbati repede locul. Parerea mea este ca si maritate putem apela la o lengerie sexi, o pereche de ciorapi cu banda adeziva si alte artificii.
kukla
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:04
Poate suna pentru unii/ele ciudat, dar eu cred ca atat timp cat flacara pasiunii care ne-a unit la inceput este tinuta aprinsa sansele ca ei sa calce stramb sunt destul de mici.
Nu mai stiu unde am citit ca " daca o durere de cap tine de mai bine de 7 luni este cazul sa mergi la doctor..."
Aflati ce-i place barbatului de langa voi, care sunt fanteziile lui erotice sau nu, provocati-l, fiti pentru el intai prietena dupa care amanta si dupa aceea sotie. E bine sa gasiti mereu noi metode sa-l surprinde-ti frumos, si iertat sa-mi fie dar nu ducem lipsa de farmacii, banci si sex shop-uri. Incercati uneori un masaj cu un ulei cald special la care puteti "asorta" o lenjerie sexi, jucati mereu alt rol, nu-l lasati sa se plictiseasca alaturi de voi. Odata plictisit isi va cauta alta jucarie iar dumneavoastra ve-ti fi abandonata intr-un colt al casei.
kukla
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:56
Probabil ca da,dar pe rand. In acelasi timp e deja prea mult Teoretic nici nu ai cu ce
NimeniDoarEu
Postat pe 7 Decembrie 2009 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua 6 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:25
transplant de rinichi 4 De la: kudika_1045539 3 Aprilie 2023 15:02
spasmofilie cosmarul meu 56 De la: Carmen1_healthy 29 Decembrie 2014 21:02
pilozitate abundenta 150 De la: roxpopovici 15 Ianuarie 2013 10:17
Vitamina D3 100.000 si 300.000 ui injecabil 1 De la: kudika475382 22 Noiembrie 2011 09:28