Setari Cookie-uri

Helicobacter pylori

Ceau...si eu acum cam 7 luni am descoperit ca am H.P am urmat tratamentul.....am facut eco abdominal....dar nimik nici in zi de azi nu mi-a trecut am ameteli ...stari de voma.....
AkyRa
Postat pe 8 Martie 2010 17:07
De la: AkyRa, la data 2010-03-08 17:07:45Ceau...si eu acum cam 7 luni am descoperit ca am H.P am urmat tratamentul.....am facut eco abdominal....dar nimik nici in zi de azi nu mi-a trecut am ameteli ...stari de voma.....


daca mai e prezent sau nu ar trebui sa stabilesti prin endoscopie sau printr-o analiza la sange... echografic nu prea ai cum. daca totusi se confirma cunoasc remediul naturist cu care a scapat mama de helicobacter pylori.
camiflorea
Postat pe 8 Martie 2010 17:23
salut! care este remediul naturist?!
momica
Postat pe 9 Martie 2010 15:02
De la: momica, la data 2010-03-09 15:02:59salut! care este remediul naturist?!
TRANSFER FACTOR PLUS !!!!


"Au fost obtinute rezultate convingatoare prin folosirea TF Plus in tratamentele multiple ale helicobacter pilori (Hp), asociat cu ulcerul duodenal, de catre V. Telnyikh de la Academia Medicala Sechenov din Moscova.
La studiile clinice au luat parte 35 de pacienti cu ulcer duodenal asociat cu Hp. Au fost impartiti in doua grupe. Celor din grupul de control (15 pacienti) li s-au administrat omez, amoxicilina si claritromicina potrivit cu tratamentul traditional cu scopul distrugerii Hp. Cei din grupul principal (20 pacienti) au primit TF Plus timp de 10 zile, cate 6 capsule pe zi (2-2-2), apoi pentru urmatoarele 20 de zile cate 3 capsule pe zi (1-1-1), impreuna cu terapia de eradicare (distrugere).
Rezultatele de laborator care au masurat imunitatea celulara si umorala, au aratat existenta unui dezechilibru imun pronuntat la pacientii cu ulcer duodenal asociat cu boala H Pylori unde aceasta a persistat mai mult de 10 ani si unde au existat conditii patologice ale sistemului hepato-biliar. Mostrele de sange de la acesti indivizi au aratat ca a aparut o scadere atat procentuala cat si a numarului absolut de celule NK (distrugatori naturali) cu scaderea activitatii, o scadera a T-helper(ajutatori) si o crestere a numarului de distrugatori-T(care interzic) care duc la scaderea indexului imunoregulator. Alti autori au obtinut date asemanatoare (4,5,53,55). Terapia de 10 zile de distrugere(eradicare) cu omez, amoxicilina si claritromicina a agravat dezechilibrul imunitar care a dus la dezvoltarea unei imunodeficiente se-cundare datorita activitatii antibiotice si a agravarii dysbiosis-ului sau intestinal.
Combinarea terapiei de distrugere a Hp cu imunomodulatorul natural TF Plus a adus o imbunatatire importanta din punct de vedere statistic atat a imunitatii celulare cat si umorale fapt ce a dus la normalizarea indexului imunoregulator si imbunatatirea conditiei pacientilor cu ulcer duodenal. In mod specific, eficacitatea terapiei de distrugere(eradicare) a crescut cu 21.7%, durerile si sindromul dys-peptic, in mod special, au disparut cu 4-4.5 zile mai devreme si ulcerul mucos s-a cicatrizat cu 8 zile mai devreme la grupul caruia i s-a administrat TF Plus prin comparatie cu grupul de control. Distrugerea Hp a fost in proportie de 73.3% in grupul de control si de 95% in grupul care a primit TF Plus.
Datele clinice obtinute si datele de la alti autori au aratat eficacitatea folosirii TF si TF Plus in diverse patologii somatice si infectioase. "

extras din CARTE METODOLOGICA, Moscova , 2004 AUTORI:

• Academician A.A. Vorobiev, Academia Rusa de Stiinte Medicale (RAMS), Cercetator laureat al Federatiei Ruse, Doctor in imunologie
• Profesorii Iu.v’ Telnuikh (Doctor in Medicina) si E.O. Khalturina (DM), Academia Medicala Sechenov, Moscova, Profesor M.V. Kisielevsky (DM), Centrul Rus de Cercetari pentru Cancer Blokhin, RAMS
• Doctorii N.v’ Karbuisheva (DM), Profesor v’M Granitov si Profesorii Asociati A.S. Chabarov, D.V. Kipriyanov, N.Iu. Raiu, Spitalul Minicipal Nr.5, Universitarea Medicala de Stat Altay, Bamaul
• Candidati in Stiinte Medicale L.V. Sultanov, E.Iu. Kozhevnikova, S.I.
• Belyich, Centrul Regional Altay pentru controlul si prevenirea SIDA
• Profesorii v’A. Dadali, A.v’ Rak, E.S. Stolpnylk, Candidati ai Academiei Medicale de Stat G.A. Baslovich, L.B. Gaykovskaya, Sto Petersburg
• Doctorii E. Oganova (DM) si C.W. Mc. Causland, cercetatori chimisti ai 4Life Research SUA
• Profesor Asociat G.M. Letifov (DM), Universitatea Medicala din Statul Rostov
REFERENTI: Academician B.A. Tutelian, Directorul Institutului de Cercetari ale Nutritiei, RAMS si Profesor A.v’ Karaulov (DM) Departamentul de Imunologie Clinica, Academia Medicala Sechenov, Moscova.



4Life
Postat pe 9 Martie 2010 15:11
De la: 4Life, la data 2010-03-09 15:11:52
De la: momica, la data 2010-03-09 15:02:59salut! care este remediul naturist?!
TRANSFER FACTOR PLUS !!!!


"Au fost obtinute rezultate convingatoare prin folosirea TF Plus in tratamentele multiple ale helicobacter pilori (Hp), asociat cu ulcerul duodenal, de catre V. Telnyikh de la Academia Medicala Sechenov din Moscova.
La studiile clinice au luat parte 35 de pacienti cu ulcer duodenal asociat cu Hp. Au fost impartiti in doua grupe. Celor din grupul de control (15 pacienti) li s-au administrat omez, amoxicilina si claritromicina potrivit cu tratamentul traditional cu scopul distrugerii Hp. Cei din grupul principal (20 pacienti) au primit TF Plus timp de 10 zile, cate 6 capsule pe zi (2-2-2), apoi pentru urmatoarele 20 de zile cate 3 capsule pe zi (1-1-1), impreuna cu terapia de eradicare (distrugere).
Rezultatele de laborator care au masurat imunitatea celulara si umorala, au aratat existenta unui dezechilibru imun pronuntat la pacientii cu ulcer duodenal asociat cu boala H Pylori unde aceasta a persistat mai mult de 10 ani si unde au existat conditii patologice ale sistemului hepato-biliar. Mostrele de sange de la acesti indivizi au aratat ca a aparut o scadere atat procentuala cat si a numarului absolut de celule NK (distrugatori naturali) cu scaderea activitatii, o scadera a T-helper(ajutatori) si o crestere a numarului de distrugatori-T(care interzic) care duc la scaderea indexului imunoregulator. Alti autori au obtinut date asemanatoare (4,5,53,55). Terapia de 10 zile de distrugere(eradicare) cu omez, amoxicilina si claritromicina a agravat dezechilibrul imunitar care a dus la dezvoltarea unei imunodeficiente se-cundare datorita activitatii antibiotice si a agravarii dysbiosis-ului sau intestinal.
Combinarea terapiei de distrugere a Hp cu imunomodulatorul natural TF Plus a adus o imbunatatire importanta din punct de vedere statistic atat a imunitatii celulare cat si umorale fapt ce a dus la normalizarea indexului imunoregulator si imbunatatirea conditiei pacientilor cu ulcer duodenal. In mod specific, eficacitatea terapiei de distrugere(eradicare) a crescut cu 21.7%, durerile si sindromul dys-peptic, in mod special, au disparut cu 4-4.5 zile mai devreme si ulcerul mucos s-a cicatrizat cu 8 zile mai devreme la grupul caruia i s-a administrat TF Plus prin comparatie cu grupul de control. Distrugerea Hp a fost in proportie de 73.3% in grupul de control si de 95% in grupul care a primit TF Plus.
Datele clinice obtinute si datele de la alti autori au aratat eficacitatea folosirii TF si TF Plus in diverse patologii somatice si infectioase. "

extras din CARTE METODOLOGICA, Moscova , 2004 AUTORI:

• Academician A.A. Vorobiev, Academia Rusa de Stiinte Medicale (RAMS), Cercetator laureat al Federatiei Ruse, Doctor in imunologie
• Profesorii Iu.v’ Telnuikh (Doctor in Medicina) si E.O. Khalturina (DM), Academia Medicala Sechenov, Moscova, Profesor M.V. Kisielevsky (DM), Centrul Rus de Cercetari pentru Cancer Blokhin, RAMS
• Doctorii N.v’ Karbuisheva (DM), Profesor v’M Granitov si Profesorii Asociati A.S. Chabarov, D.V. Kipriyanov, N.Iu. Raiu, Spitalul Minicipal Nr.5, Universitarea Medicala de Stat Altay, Bamaul
• Candidati in Stiinte Medicale L.V. Sultanov, E.Iu. Kozhevnikova, S.I.
• Belyich, Centrul Regional Altay pentru controlul si prevenirea SIDA
• Profesorii v’A. Dadali, A.v’ Rak, E.S. Stolpnylk, Candidati ai Academiei Medicale de Stat G.A. Baslovich, L.B. Gaykovskaya, Sto Petersburg
• Doctorii E. Oganova (DM) si C.W. Mc. Causland, cercetatori chimisti ai 4Life Research SUA
• Profesor Asociat G.M. Letifov (DM), Universitatea Medicala din Statul Rostov
REFERENTI: Academician B.A. Tutelian, Directorul Institutului de Cercetari ale Nutritiei, RAMS si Profesor A.v’ Karaulov (DM) Departamentul de Imunologie Clinica, Academia Medicala Sechenov, Moscova.



concluzia,nu a consumat nimeni produse de la firma asta ,nu sunt dovezi practice.
ene_m_gabriel
Postat pe 9 Martie 2010 21:58
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-03-09 21:58:28
De la: 4Life, la data 2010-03-09 15:11:52
De la: momica, la data 2010-03-09 15:02:59salut! care este remediul naturist?!
TRANSFER FACTOR PLUS !!!!


"Au fost obtinute rezultate convingatoare prin folosirea TF Plus in tratamentele multiple ale helicobacter pilori (Hp), asociat cu ulcerul duodenal, de catre V. Telnyikh de la Academia Medicala Sechenov din Moscova.
La studiile clinice au luat parte 35 de pacienti cu ulcer duodenal asociat cu Hp. Au fost impartiti in doua grupe. Celor din grupul de control (15 pacienti) li s-au administrat omez, amoxicilina si claritromicina potrivit cu tratamentul traditional cu scopul distrugerii Hp. Cei din grupul principal (20 pacienti) au primit TF Plus timp de 10 zile, cate 6 capsule pe zi (2-2-2), apoi pentru urmatoarele 20 de zile cate 3 capsule pe zi (1-1-1), impreuna cu terapia de eradicare (distrugere).
Rezultatele de laborator care au masurat imunitatea celulara si umorala, au aratat existenta unui dezechilibru imun pronuntat la pacientii cu ulcer duodenal asociat cu boala H Pylori unde aceasta a persistat mai mult de 10 ani si unde au existat conditii patologice ale sistemului hepato-biliar. Mostrele de sange de la acesti indivizi au aratat ca a aparut o scadere atat procentuala cat si a numarului absolut de celule NK (distrugatori naturali) cu scaderea activitatii, o scadera a T-helper(ajutatori) si o crestere a numarului de distrugatori-T(care interzic) care duc la scaderea indexului imunoregulator. Alti autori au obtinut date asemanatoare (4,5,53,55). Terapia de 10 zile de distrugere(eradicare) cu omez, amoxicilina si claritromicina a agravat dezechilibrul imunitar care a dus la dezvoltarea unei imunodeficiente se-cundare datorita activitatii antibiotice si a agravarii dysbiosis-ului sau intestinal.
Combinarea terapiei de distrugere a Hp cu imunomodulatorul natural TF Plus a adus o imbunatatire importanta din punct de vedere statistic atat a imunitatii celulare cat si umorale fapt ce a dus la normalizarea indexului imunoregulator si imbunatatirea conditiei pacientilor cu ulcer duodenal. In mod specific, eficacitatea terapiei de distrugere(eradicare) a crescut cu 21.7%, durerile si sindromul dys-peptic, in mod special, au disparut cu 4-4.5 zile mai devreme si ulcerul mucos s-a cicatrizat cu 8 zile mai devreme la grupul caruia i s-a administrat TF Plus prin comparatie cu grupul de control. Distrugerea Hp a fost in proportie de 73.3% in grupul de control si de 95% in grupul care a primit TF Plus.
Datele clinice obtinute si datele de la alti autori au aratat eficacitatea folosirii TF si TF Plus in diverse patologii somatice si infectioase. "

extras din CARTE METODOLOGICA, Moscova , 2004 AUTORI:

• Academician A.A. Vorobiev, Academia Rusa de Stiinte Medicale (RAMS), Cercetator laureat al Federatiei Ruse, Doctor in imunologie
• Profesorii Iu.v’ Telnuikh (Doctor in Medicina) si E.O. Khalturina (DM), Academia Medicala Sechenov, Moscova, Profesor M.V. Kisielevsky (DM), Centrul Rus de Cercetari pentru Cancer Blokhin, RAMS
• Doctorii N.v’ Karbuisheva (DM), Profesor v’M Granitov si Profesorii Asociati A.S. Chabarov, D.V. Kipriyanov, N.Iu. Raiu, Spitalul Minicipal Nr.5, Universitarea Medicala de Stat Altay, Bamaul
• Candidati in Stiinte Medicale L.V. Sultanov, E.Iu. Kozhevnikova, S.I.
• Belyich, Centrul Regional Altay pentru controlul si prevenirea SIDA
• Profesorii v’A. Dadali, A.v’ Rak, E.S. Stolpnylk, Candidati ai Academiei Medicale de Stat G.A. Baslovich, L.B. Gaykovskaya, Sto Petersburg
• Doctorii E. Oganova (DM) si C.W. Mc. Causland, cercetatori chimisti ai 4Life Research SUA
• Profesor Asociat G.M. Letifov (DM), Universitatea Medicala din Statul Rostov
REFERENTI: Academician B.A. Tutelian, Directorul Institutului de Cercetari ale Nutritiei, RAMS si Profesor A.v’ Karaulov (DM) Departamentul de Imunologie Clinica, Academia Medicala Sechenov, Moscova.



concluzia,nu a consumat nimeni produse de la firma asta ,nu sunt dovezi practice.
concluzia este ca habar nu ai ce vorbesti !!! sunt deja 3 persoane care si-au rezolvat H.Pylori cu TRANSFER FACTOR alaturi de medicatia recomandata de doctor !!! pentru cine este interesat, va pot pune in legatura cu acei oameni, unul din sibiu, altul din medias si inca o persoana din constanta !!!

p.s aceste produse se consuma de 11 ani in peste 50 tari din lume, se vand de peste 2.5 milioane $ zilnic la nivel mondial...
4Life
Postat pe 10 Martie 2010 16:36
De la: momica, la data 2010-03-09 15:02:59salut! care este remediul naturist?!


paraprotex, probiobalance si rhodiolin.
camiflorea
Postat pe 10 Martie 2010 19:05
draga mea aceasta bacterie ramane in corp 2 ani.
clau_gabby
Postat pe 13 Martie 2010 13:33
pt.evelina19
d-na,helycobacter nu e carcinom, e o bacterie care poate duce prin leziunile produse la carcinom
se trateaza ca orice bacterie cu antibiotice dupa o anumita schema. Odata ce s-a ajuns la cancer singurul tratament e bisturiul ,nu tratamente naturiste.
corina40_healthy
Postat pe 14 Aprilie 2010 17:33
De la: , la data 2009-01-23 11:06:11Buna ziua!
Va rog mult de tot sa-mi spuneti cat de grav este acest virus Helicobacter, eu si sotul meu, in urma unor analize medicale, am descoperit ca avem acest virus, dupa cate am citit se scapa de el foarte greu. Ce parere aveti, a mai avut cineva dintre dvs.?
Va multumesc foarte mult!


Si eu am fost sa vad un doctor dupa ce am avut niste dureri stomacale groaznice timp de aproape un an. Dupa analize, mi-a iesit pozitiv cu Helicobacter si mi-a dat un tratament cu 2 antibiotice si un protector gastric. Antibioticele sunt Augmentin si Clar 500, pe care le-am luat cate 1 la 12 ore timp de 7 zile, iar protectorul se numeste Controloc, si iau o data pe zi, dimineatza inainte de masa, timp de o luna. Tocmai am terminat de luat antibioticele si durerile au incetat. Astept sa termin tot tratamentul si voi vedea daca am scapat de bacterie sau nu. Sper ca v-am fost de folos! Multa sanatate!
_cristina1986_
Postat pe 3 Septembrie 2011 22:01
buna ziua,
acum cateva zile am avut niste dureri ingrozitoare in capul pieptului (stern) si in zona inimii, am fost trimisa la analize de catre doctor si am descoperit k am aceasta bacterie si lipsa de mg. mi s-a dat tratament omeprazol, metronidazol, claritromicina. dupa 3 zile de tratament am facut urticarie. sunt disperata k sunt pesimista si cate lucruri rele am citiit despre aceasta bacterie. doctorul mi-a scos claritromicina si am ramas cu cele 2 medicamente plus amoxacilina. atat de grav e cu aceasta bacterie. de la ea am avut acele dureri? e posibil sa am cancer sau ulcer? stau intr-un oras mic unde nu prea am unde sa-mi fac mai multe analize.sunt disperat!
maria_red
Postat pe 12 Decembrie 2011 14:10
da este adevarat se poate rezolva cu un tratament adecvat ,de durata!!
naturistul1
Postat pe 17 Decembrie 2011 12:24
aceasta bacterie nu se trateaza cu produse naturiste, numai cu antibiotice.
clau_gabby
Postat pe 19 Ianuarie 2012 18:30
Multumesc! Eram ingrozita de atatea antibiotice.
Lia_Voinea_1
Postat pe 13 Septembrie 2012 19:46
Raspunsul meu era pt sfatul de mai sus cu Paraprotex de la Calivita. Prefer sa incerc asa mai intai.
Lia_Voinea_1
Postat pe 13 Septembrie 2012 19:47
Mama mea a avut astfel de probleme.In primul rand pentru vindecare este nevoie de un regim alimentar care sa includa legume fragede, cu celulozã moale (morcov, spanac, salatã verde, conopidã, dovlecei, pãstãi de fasole), cartofi (fierþi, copþi sau piure). Sunt admise prãjituri cu mere dulci, brânzoaice, creme de vanilie ºi orez cu lapte.
Alimentele care nu se pot consuma în astfel de boli:
· fripturi din carne de porc, oaie, miel, gâscã, raþã, vânat, peºte gras prãjit
grãsimi animale, slãninã, unturã, mezeluri, cârnaþi, afumãturi, conserve, peºte oceanic (sãrat sau afumat)
supe concentrate de oase sau carne, ciorbe, sosuri cu rântaș, prãjeli, icre, maioneze, ochiuri ºi omletã prãjitã, sare în exces, cartofi prãjiþi
brânzeturi frãmântate, grase, sãrate ºi afumate, chefir
zarzavaturi fibroase, aþoase ºi cu celulozã durã (ridichi, gulii, fasole uscatã, mazãre, linte, ciuperci, vinete, ceapã, usturoi)
condimente iuþi ºi iritante (piper negru, boia iute, ardei iute, hrean, muºtar, murãturi. oþeturi)
pâine neagrã (bogatã în celulozã grosierã), coajã de pâine, aluaturi proaspete, foietaje, prãjituri de cofetãrie, cozonac, gogoºi, dulceaþã, marmeladã ºi alte produse zaharoase, îngheþate
fructe tari (alune, nuci, migdale)
ape minerale reci.
Este interzis consumul de alcooluri tari, tutun, cafeaua naturalã (mai ales pe stomacul gol), cacao, ceai rusesc, ciocolatã, siropuri sintetice cu cofeinã (de tip Coca-Cola) ºi abuz de medicamente de sintezã chimicã cu acþiune iritantã.Este bine ca bolnavul sã stea în cât mai multã liniºte, pentru cruþarea sistemului nervos, respectiv a scoarþei cerebrale, cu evitarea stresului ºi a eforturilor fizice ºi intelectuale,în prima perioadã a boli este bine ca pacientul sã stea cât mai mult în pat.
Recomand de asemenea argint coloidal si o serie de produse naturiste pe care le gasiti pe http://ofertesuper.ucoz.ro/
kudika_17127
Postat pe 2 Octombrie 2012 12:57
buna, evelina. stii cumva sa-mi spui daca pe schema 2 de tratament (claritromicina, amoxicilina si omeprazol)trebuie sa faci tratamentul 3 luni consecutiv, cate 7 zile cu pauza de 21, sau sunt de ajuns 7 zile. multumesc mult!
kudika_29645
Postat pe 16 Martie 2013 23:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diabetul 42 De la: spaleyna 15 Martie 2013 22:09
Esti o persoana in pas cu moda si te preocupi de sanatatea ta? 0 De la: 2 Septembrie 2010 10:13
Red Reishi 13 De la: kudika226898 26 Martie 2011 22:32
senzatie de arsura 6 De la: goanga 4 Martie 2010 21:10
balsam din verzisori 3 De la: doinitaeda 14 Decembrie 2009 13:12