Setari Cookie-uri

Atractia intre femei

Buna.

Vreau sa stiu de fapt prin acest topic deschis cum considerati ideea de atractie intre femei. Boala psihica, un lucru normal, descoperire/explorare a corpului si sentimentelor in adolescenta, o chestiune de alegere si de gusturi.. etc?

Sunt interesata de parerile voastre mai ales din cauza anonimatului. Pareri live am auzit si am tras concluzia ca nu au fost spuse cu toata sinceritatea, nici fata de mine nici fata de ele insele(ei insisi).

http://www.healthy.ro/comunitate/forum/new_topic/0.html#
frenzy
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:36
e normal sa apreciezi ce e frumos si daca esti fata si daca esti baiat :D
aristodeea
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:56
nimanui nu-i plac femeile? :D
frenzy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:14
CE este frumos si lui D- zeu ai place , acu bineinteles pana la o limita , ca eu una nu as putea sa ma uit la o femeie frumoasa cu aceliasi idei pe care le am in cap cand vad un barbat frumos, o femeie frumoasa e de admirat dar un barbat frumos e de devorat , nu ? eu asa zic
ioana2280
Postat pe 23 Februarie 2009 10:13
Cum sa nu-ti placa femeile?:P
jaqueline29
Postat pe 23 Februarie 2009 11:23
chestiune de alegere si gusturi,nicidecum boala psihica sau alte asemenea idei. in viata merita incercat orice atata timp cat nu dauneaza grav sanatatii
anabel
Postat pe 25 Februarie 2009 19:38
Daca apreciez cum arata unele femei, nu inseamna ca ma si atrag...
Nu e vorba de boala psihica, e vorba de alte preferinte, alt gen de relatii. Unele persoane asa s-au nascut, sau asa si-au dat seama ca sunt.
Insa acum e si ceva farte la moda, se pare...
Cat despre mine: nu...
Sarah_healthy
Postat pe 26 Februarie 2009 16:49
Dar ce-ti veni cu intrebarea asta?
jaqueline29
Postat pe 26 Februarie 2009 19:31
Eram curioasa daca si voi (fetele) simtiti/ganditi ca mine, ca sa-mi dau seama daca sunt o adolescenta intarziata sau ce e cu senzatia asta pe care o am fata de unele femei
frenzy
Postat pe 27 Februarie 2009 15:35
Iti inteleg "senzatia" cred..nu te panica, e ok :D
jaqueline29
Postat pe 28 Februarie 2009 15:47
Katherine Davis scrie in cartea ei, "Sexual behaviour" ca "intimitatile dintre femei tind sa fie considerate obisnuite si normale, atata vreme cat nu exista implicatii sexuale".

Si iata cum sunt descrise inclinatiile catre lesbianism : "Un sens vag de a fi diferit pe una din treptele comportamentului homosexual incepe sa se cristalizeze sub forma unei atractii mai mult decat ar fi normal fata de o colega de scoala, apoi o dragoste cu totul speciala fata de o profesoara, visuri romantice, dar niciodata cu baieti, alaturi de care se plictisesc. Si deodata, constata, ca persoana pe care o iubeste si o doreste este o alta femeie." ( A. Ebhardt, in "Sexual orientation" )


Cred ca este foarte bine explicat in paragrafele astea doua. Eu una....nu pot sa inteleg... :-?? Eo am "senzatii" din astea numai pentru barbati...

MarseVintila
Postat pe 23 Martie 2009 12:12
Eu pot sa zic ca am avut si pentru femei...e vreo problema ?
jaqueline29
Postat pe 23 Martie 2009 21:06
eu tot cred ca e frumos
aristodeea
Postat pe 24 Martie 2009 15:03
eu nu am nimic impotriva ... cred ca 2 femei s-ar intelege foare bine .... stim cam care ne sunt nebunelile si ne intelegem de minune .... parerea mea ... e ca le sta mult mai bine la 2 femei decat la 2 barbati. Si mi-ar place sa am o experienta mai intima cu o femeie ... ar fi ceva nou ... nu se stie niciodata in viata asta ... daca divortez imi caut o jumatate feminina
jessica23_healthy
Postat pe 25 Martie 2009 03:18

parca aduce un aer pozitiv ideea ca daca nu ne gasim jumatatea, ne putem cauta jumatatea feminina
aristodeea
Postat pe 25 Martie 2009 15:04
Vaaaaaai, ce site imoral!!! Cum ar zice niste "prieteni/e"......
Eu personal n-am simtit nici o atractie pentru alte fete/femei, dar m-am trezit cu oferta sub nas. Fiind eu o doamna (si ea cam "buna") nu se facea s-o refuz. Sincer, atunci mi-am potolit o foame teribila (sa nu faca cineva glume proaste ...). Mi-am dat seama ca zacea o mare curiozitate in mine. A fost o data, a fost beton, nu-mi lipseste si nici nu-mi propun sa repet. Astept sa fiu crucificata de unii/unele de pe aici...
P.S. Nu, nu ma duc in iad, stiu unde o sa ajung, ca am mai fost acolo!
kharma_healthy
Postat pe 26 Martie 2009 15:11
F tare!!!
jaqueline29
Postat pe 26 Martie 2009 19:21
kharma
eleain
Postat pe 26 Martie 2009 19:54
bravo
anabel
Postat pe 26 Martie 2009 23:12
Mersi, mersi, fetelor :)
kharma_healthy
Postat pe 27 Martie 2009 20:43
De la: kharma, la data 2009-03-26 15:11:14Vaaaaaai, ce site imoral!!! Cum ar zice niste "prieteni/e"......
Eu personal n-am simtit nici o atractie pentru alte fete/femei, dar m-am trezit cu oferta sub nas. Fiind eu o doamna (si ea cam "buna") nu se facea s-o refuz. Sincer, atunci mi-am potolit o foame teribila (sa nu faca cineva glume proaste ...). Mi-am dat seama ca zacea o mare curiozitate in mine. A fost o data, a fost beton, nu-mi lipseste si nici nu-mi propun sa repet. Astept sa fiu crucificata de unii/unele de pe aici...
P.S. Nu, nu ma duc in iad, stiu unde o sa ajung, ca am mai fost acolo!

kharma...te-ai mai intalnit vreo data cu ea? .... asa sa dati ochii pe strada?
cred ca daca asa avea ocazia si eu ¨as calca stramb¨ ... sa fie una buna asa cum si spus tu ... si sa imi dea de inteles ca vrea ceva ... nu cred ca sotul meu ar divorta pentru o ¨inselare¨ de acest tip .... el spune ca nu ar fi gelosdar cine stie .... pe mine m-ar deranja sa aflu ca si-a tra-o cu altul .... si asa as fi geloasa ....m-as simti prost
jessica23_healthy
Postat pe 28 Martie 2009 02:06
M-am mai intalnit, dar n-am mai avut nici un impuls. Si dupa cateva luni am plecat din oras, m-am mutat. Dupa ce m-am maritat, sotul meu a fost foarte interesat de amanunte.....Cred ca a fost si putin gelos, ca a tinut neaparat sa-mi arate ca tot barbatii mi se asorteaza mai bine....
kharma_healthy
Postat pe 4 Iunie 2009 08:17
De la: kharma, la data 2009-06-04 08:17:58M-am mai intalnit, dar n-am mai avut nici un impuls. Si dupa cateva luni am plecat din oras, m-am mutat. Dupa ce m-am maritat, sotul meu a fost foarte interesat de amanunte.....Cred ca a fost si putin gelos, ca a tinut neaparat sa-mi arate ca tot barbatii mi se asorteaza mai bine....

jessica23_healthy
Postat pe 5 Iunie 2009 03:58

eu sunt fascinata de alina gheorghe. (reclama de la vitamax - fata care alearga cu strutul)
cand am cunoscut-o era insarcinata. parea divina!
sotul meu cunoaste "pasiunea" mea si nu pare deloc afectat.

totusi nu ma vad in intimitate cu o alta femeie.
ramona_eliza
Postat pe 5 Iunie 2009 08:44
Felicitari pentru subiect!

Am si eu tentatii la femei....probabil este o fantezie...pe care mi-am si implinito!
Oana25_healthy
Postat pe 5 Iunie 2009 13:33
De la: Oana25, la data 2009-06-05 13:33:58Felicitari pentru subiect!

Am si eu tentatii la femei....probabil este o fantezie...pe care mi-am si implinito! A fost superrrrrrr!! Acum sunt maritata si e totu ok !
Oana25_healthy
Postat pe 5 Iunie 2009 13:34
jaqueline29
Postat pe 6 Iunie 2009 22:13
De la: kharma, la data 2009-03-26 15:11:14Vaaaaaai, ce site imoral!!! Cum ar zice niste "prieteni/e"......
Eu personal n-am simtit nici o atractie pentru alte fete/femei, dar m-am trezit cu oferta sub nas. Fiind eu o doamna (si ea cam "buna") nu se facea s-o refuz. Sincer, atunci mi-am potolit o foame teribila (sa nu faca cineva glume proaste ...). Mi-am dat seama ca zacea o mare curiozitate in mine. A fost o data, a fost beton, nu-mi lipseste si nici nu-mi propun sa repet. Astept sa fiu crucificata de unii/unele de pe aici...
P.S. Nu, nu ma duc in iad, stiu unde o sa ajung, ca am mai fost acolo!


wow...! wow Bravo tie draga mea! Pana in final o viata are omul...Uite...si eu m-am gandit uneori la chestia asta...ca divertisment...imi plac mult prea mult barbatii ca sa o consider ceva permanent insa recunosc faptul ca nu m-as da in laturi o data in viata de la o asemenea experienta.Sincer ! Am primit si eu o oferta sub nas dar tipa era mica si obeza iar eu arat...destul de bine la varsta mea deci nu era nici pe departe ceea ce aparea in fanteziile mele. Asa ca mai astept... Cred ca fiecare dintre noi are cate o chestie de genul asta in subconstient...
Sper sa nu ma considerati deplasata.
lara2005
Postat pe 12 Iunie 2009 08:47
Nu este deloc deplasata Lara...Fiecare avem fantezii unii spun altii nu...O viata avem!!
Oana25_healthy
Postat pe 12 Iunie 2009 16:35
Din pacate astfel de subiecte pot fi atinse,dezvoltate,comentate,etc aici pe net...virtual..In tara in care traim lumea este foarte intoctrinata,majoritatea fiind realmente iritati de relatiile dintre 2 persoane de aceelasi sex.
Faptul care diferentiaza este orientarea sexuala,de aici si agresivitatea oamenilor.
Cred, de asemenea, ca in zilele noastre e mult mai comod sa fii ca toata lumea,..
In concluzie, nu cred ca poate alege cineva de buna-voie sa fie lesbiana, homosexual,(ma refer la cazurile strict bazate pe relatii, nu pe experiente sau curiozitati ), cand ar fi mult mai simplu si mai avantajos pentru ea/el sa fie hetero.
Toti dorim sa fim respectati ca persoane,si manifestarile de acest gen sunt stanse,secrete,nu pot fi acceptatate de buna voie in societate si majoritatea oamenilor se simt incomfortabil in prezenta lor.
Bebelebedolc3
Postat pe 14 Iunie 2009 08:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce fel de anticonceptionale...? 3 De la: Iskander_ 19 Noiembrie 2009 02:59
Candida 5 De la: kudika_1013060 8 August 2016 10:42
Intarziere menstruatie 5 De la: kudika049276 3 August 2011 20:09
stiti pe cineva? 4 De la: skiuri 13 Martie 2010 21:16
buna 9 De la: jessika_lsd 5 Octombrie 2011 11:27