Setari Cookie-uri

intrerupere de sarcina la 14 sapt

cunoasteti un doctor ginecolog care accepta contra cost sa faca o intrerupere de sarcina de 13 sapt? plsssss
carter
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:32
De la: carter, la data 2009-01-24 15:32:46cunoasteti un doctor ginecolog care accepta contra cost sa faca o intrerupere de sarcina de 13 sapt? plsssss


nu exista asa ceva in romania....
de la 3 luni incolo avortul e interzis....dak un doctor accepta sa faca contra cost un chiuretaj la mai tarziu de 3 luni va face inchisoare...niciun doctor nu o sa-si riste cariera in halul asta pentru o suma de bani...
dar...de ce ai vrea sa ucizi bebelusul?...ce ti s-a intamplat?....de ce consideri k nu mai are nicio sansa?
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:37
draga mea de ce nu aı facut-o pana acum.nu crezi ca acum este destul de tarziu creatura aceea ıncepe sa se formeze e ca si cum aı ucide un copil
kudika056552
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:41
mi s a intamplat si mie cum citesc pe acest forum k s a mai intamplat si altor persoane,am ramas insarcinata...in timp ce luam anticonceptionale...si am realizat abia la 13 sapt k am un bebe.nu vreau sa tin sarcina...deoarece nu sunt pregatita sa devin mama din nici un punct de vedere...de aceea am intrebat...dak cunosteti..plss..heeellpp
carter
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:41
ai aflat k copilul e grav bolnav?....sau ti s-a spus k iti va pune viata in pericol?
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:42
din punctul meu de vedere cel mai bine ar fi sa faci un control si sa vezi exact cate saptamani ai si sa ii explici situatia medicului
kudika056552
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:46
De la: carter, la data 2009-01-24 15:41:37mi s a intamplat si mie cum citesc pe acest forum k s a mai intamplat si altor persoane,am ramas insarcinata...in timp ce luam anticonceptionale...si am realizat abia la 13 sapt k am un bebe.nu vreau sa tin sarcina...deoarece nu sunt pregatita sa devin mama din nici un punct de vedere...de aceea am intrebat...dak cunosteti..plss..heeellpp


mai..cu adica...nu esti preagatita sa devii mama?...acum te gandesti?...trebuia sa te fii gandit inaite...acum e prea tarziu....
nu ai decat sa nasti copilul si sa-l dai altcuiva sa-l creasaca...altceva nu mai poti face....
lasa sa-l creasca altcineva dak nu-l vrei...
tie iti e teama doar k nu vei avea suficienti bani....nu-l urasti in halul asta incat sa accepti pentru el o moarte in chinuri groaznice...ai idee ce inseamna un chiuretaj?...ai vazut *strigatul mut*?
nu vei gasi un doctor kr sa accepte....mai bine ii cauti copilului un adapost....
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:46
http://totuldespresarcina2008.wordpress.com/adevarul-crud/

uite ce se intampla in timpul unui chiuretaj....
nu poti sa ai un suflet asa rau....nu e vinovat cu nimik copilul k ai uitat tu sa iei anticonceptionale....de ce sa plateasca el in halul asta?
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:49
draga ioana19 ıncearca sa nu mai fii asa dura cu ceilalti din jurul tau.a cerut si fata un ajutor nu trebuie sa o judecam asa aspru trebuie sa o ajutam macar cu sfaturi
kudika056552
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:51
De la: valy28, la data 2009-01-24 15:51:35draga ioana19 ıncearca sa nu mai fii asa dura cu ceilalti din jurul tau.a cerut si fata un ajutor nu trebuie sa o judecam asa aspru trebuie sa o ajutam macar cu sfaturi



nu o judec in niciun fel....o sfatuiesc doar...e pacat de copilul ala sa moara in asemenea chinuri....
saracul de el!!!
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:53
si tot ca un sfat...sa-i gaseasca un adopost...nu -i va fii greu....
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:54
nu ati inteles...AM RAMAS GRAVIDA IN TIMP CE LUAM ANTICONCEPTIONALE...CU MENSTRUATIA REGULATA..FARA NICI UN SIMPTOM PANA ACUM O SAPTAMANA CAND MI S A FACUT RAU....am doar 21 ani..sunt studenta....si mie o crima mi se pare sa faci copii si sa nu ai cu ce sa i cresti si sa i chinui decat sa i avortezi....
carter
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:02
stai linistita....de ce nu te gandesti si la faptul k statul acorda 800 lei pe luna mamelor studente?..timp de doi ani....
cum adica...nu ai cu ce sa-l cresti?....ti-am trimis niste mesaje....raspunde-mi te rog....
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:05
ai vazut filmuletele pe care le-am postat...ti-am dat un link....vezi despre ce e vorba....
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:07
esti constienta de faptul k dak incerci sa-l avortezi tu acasa(fiindk niciun medic nu o sa se mai bage sa faca chiuretaj la 13 sapt) risti sa nu mai poti avea niciodata copii?
bebelusul e mare....un avort acum ti-ar distruge uterul...poate chiar definitiv...
in plus te poti trezi mai incolo cu cancer de col uterin....
eu zic sa te linistesti....copiii nu sunt o povara....dupa ce o sa-l accepti o sa incepi sa-l iubesti....
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:11
uite ce am sa ti raspund...am apelat la acest site pt k am crezut k poate am ocazia sa vb cu nijte fete/femei care ma pot ajuta...cel putin cu un sfat bun...nu sa mi zica k nu e bine sa fac avort...k asta stiu si eu...da eu te intreb pe tn...k nu am idee nici cati ani ai niic nu te cunosc...dak la 21 de ani ai fi ramas gravida fara k nici macar sa te gandesti sa faci copii pana la 25 ani...sa stai cu chirie si sa ai un salariu de 12 milioane..dintre care jumate ar fi chiria...ia rasp tu cu ce cresti un copil...cu apa si paine?hai sa fim seriosi...dak cunosti pe cineva cu experienta in domeniu si vrei sa mi zic ..te rog...dak nu...te rog nu mai comenta in lipsa de cauza...si fara experienta din cate vad..ms frumos
carter
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:11
si eu sunt studenta....insa dak as ramane gravida nici prin gand nu mi-ar trece sa fac avort....mi-as iubi mult copilul....
accepta-l in viata ta....nu-ti va fii o povara...eu am colege kr au nascut...si nu au abandonat facultatea...
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:13
eu am vazzut filmuletele.nu pot sa cred ca unei fete de 20 de ani fiind insarcinata ii recomanzi sa vada asa ceva.probabil nu ai inteles mesajul eı si nu ai vazut ca fata deja a luat ica 3 luni anticonceptionale.copilul ala ar putea sa se nasca cu probleme.mai informeazate si apoi da sfaturi
kudika056552
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:14
De la: carter, la data 2009-01-24 16:11:40uite ce am sa ti raspund...am apelat la acest site pt k am crezut k poate am ocazia sa vb cu nijte fete/femei care ma pot ajuta...cel putin cu un sfat bun...nu sa mi zica k nu e bine sa fac avort...k asta stiu si eu...da eu te intreb pe tn...k nu am idee nici cati ani ai niic nu te cunosc...dak la 21 de ani ai fi ramas gravida fara k nici macar sa te gandesti sa faci copii pana la 25 ani...sa stai cu chirie si sa ai un salariu de 12 milioane..dintre care jumate ar fi chiria...ia rasp tu cu ce cresti un copil...cu apa si paine?hai sa fim seriosi...dak cunosti pe cineva cu experienta in domeniu si vrei sa mi zic ..te rog...dak nu...te rog nu mai comenta in lipsa de cauza...si fara experienta din cate vad..ms frumos



bine...ti-am spus k pot sa te ajut...de ce nu ma lasi?...te pot ajuta sa-i salvezi viata....
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:14
de ce nu se gandeste nimeni si la copil?
de ce sa nu vada prin ce va trece el?
chiar nu-i pasa?
dak descopera doctorii copilul cu malformatii pot sa-i faca chiuretaj si mai tarziu insa e nevoie de o comisie de doctori kr sa discute dak e bine sa ucida copilul sau nu....
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:17
800 lei pe luna pentru un copil sunt mai mult decat suficient....
eu nu cheltuiesc mai mult de 600 intr-o luna...
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:18
draga carter eu am 28 de ani am facut si eu avort tot pentru ca nu eram pregatita si nu sunt mandra de ceea ce am facut dar totusi ıncearca un dr particular si explica situatia ta eu alt sfat nu pot sa ıtı dau decat sa fii precauta in ceea ce ai sa hotarasti
kudika056552
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:20
tu cheltuiesti 600 dar copilului ala ii trebuie multe si gandestete daca ar ıesi cu probleme
kudika056552
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:23
De la: valy28, la data 2009-01-24 16:20:43draga carter eu am 28 de ani am facut si eu avort tot pentru ca nu eram pregatita si nu sunt mandra de ceea ce am facut dar totusi ıncearca un dr particular si explica situatia ta eu alt sfat nu pot sa ıtı dau decat sa fii precauta in ceea ce ai sa hotarasti



fii foarte precauta....s-ar putea sa nu mai poti avea niciodata copii.....merita sa risti?...nu crezi k la un moment dat iti vei dori un copil?
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:23
De la: valy28, la data 2009-01-24 16:23:47tu cheltuiesti 600 dar copilului ala ii trebuie multe si gandestete daca ar ıesi cu probleme


se poate intrerupe si in romania sarcina la 5 luni dak medicii constata k sanatatea mamei va fii pusa in pericol de nastere sau dak copilul este cu malformatii.....
eu zic sa mai astepte....dak copilul nu va fii ok in mod legal medicii ii vor intrerupe sarcina....si nici nu va trai toata viata cu manile patate de sangele propriului copil...va stii k a facut tot ce a putut k sa-l salveze insa nu a reusit...copilul era bolnav...
de ce sa-l omoare acum?..poate k e sanatos...si va fii un copil foarte dragalas....

glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:26
sfatul meu este sa-si faca o ecografie...dak o sa vada cat este de dulce si scump o sa renunte....copiii sunt foarte frumosi....sa ceara o poza cu el....
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:28
http://www.9am.ro/comunitate/marinescuirina/poze/show/1/8895/copilas-3-luni.html


uite asa arata un copil de trei luni in burta la mama sa....e viu....si zambeste asa de frumos.......
glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:30
De la: carter, la data 2009-01-24 15:41:37mi s a intamplat si mie cum citesc pe acest forum k s a mai intamplat si altor persoane,am ramas insarcinata...in timp ce luam anticonceptionale...si am realizat abia la 13 sapt k am un bebe.nu vreau sa tin sarcina...deoarece nu sunt pregatita sa devin mama din nici un punct de vedere...de aceea am intrebat...dak cunosteti..plss..heeellpp


buna carter. hai sa o luam pas cu pas; totul e sa nu te panichezi.
Daca spui ca esti in 14 saptamani, inseamna ca ai fost la un medic ginecolog, nu?
Ai avut menstruatie peste sarcina sau nu? Adica, au trecut doua luni jumatate fara menstruatie? Stiu ca ai spus ca ai avut menstruatie regulata, dar chiar si in ultima luna? esti sigura sigura? In general menstra peste sarcina nu e ca menstra obisnuita: scade in cantitate, sunt mai degraba sangerari usoare. Deci la tine cum a fost? in prima luna poate ca a fost o sangerare ceva mai abundenta, dar in a doua luna? esti sigura ca fost la fel? Ai repetat controlul ginecologic la un alt medic? Esti sigura, cu alte cuvinte, ca esti insarcinata? Ce alte simptome mai ai in afar de starea de rau pe care ai avut-o?
Scuza-ma daca intrebarile mele iti par prea tehnice, dar sunt foarte importante raspunsurile tale. Si orice ar fi, nu te panica, exista solutii la orice problema!
funnymoon73
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:22
hey.buna ce ai facut in final ai fost la medic,DU-TE LA CLINICA MEDIPLUS,APARTINE DR.CONF.PROFESOR POIANA,E SUPER TARE.,A AP. DE ULTIMA GENERATIE SE VEDE TOTU POZA.O ZI BUNA
kalis27
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:35
carter....sa stii k nici situatia mea nu este cu mult diferita de a ta...si eu sunt studenta....si eu as putea ramane insarcinata in orice moment...m-am gandit mereu la asta...am un iubit si o situatie financiara nu prea buna,insa....ma uit mereu la colegele mele care au nascut sau sunt insarcinate....nu sunt nefericite,din contra....se bucura foarte tare....cand se gandesc ca au un bebelus....am stat de vorba cu unele dintre ele....nu se plangeau k le e greu cu copilul....erau foate multumite de ingerasul kr a aparut in viata lor....spuneau k viata lor a devenit mult mai fericita....
imi cer scuze dak ti-am vorbit prea dur mai devreme....eram foarte speriata...
cum iti mai spuneam si eu pot ajunge in situatia ta oricand....am renuntat la contraceptive....am aflat k au efect avortiv si in plus ma simteam foarte rau de la ele....consider k nu sunt necesare....nicio metoda de contraceptie nu e suta la suta sigura.insa metoda calendarului nu dauneaza sanatatii...
spuneam k au tot efect avortiv...am vazut pe net k desi impiedik ovulatia ea tot se produce...se produce si conceptia insa impiedica nidatia,adica instalarea zigotului in uter....am decis sa nu mai iau asa ceva....
ai vazut si tu k nu sunt bune....o sa ai mai multa grija pe viitor....
insa cel mai important in momentul de fata e sa ramai calma....stresul iti face rau si tie si copilului....

glumeataa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scuregri maronii din cauza efortului 3 De la: criss84 8 Septembrie 2010 18:41
:Dhello:D 5 De la: kyru 21 Februarie 2010 00:24
buna 4 De la: Barbie30_ 28 Noiembrie 2010 14:18
Adenom ovarian 10 De la: oficup 28 Februarie 2010 13:54
Grup de suport pentru femei care se confrunta cu infertilitatea - Facultatea de Psihologie 1 De la: urdi 24 Octombrie 2012 20:38