Setari Cookie-uri

cum tratam rosu gatu la copiii de 6 ani fara antibiotice

De la: TF_, la data 2009-10-16 19:11:24ia zi mai ene,o minciuna gogonata despre urmatoarele:

INGREDIENTE ALOE VERA GEL: Gel stabilizat de Aloe vera, sorbitol, acid ascorbic, acid citric, sorbat de potasiu, benzoat de sodiu, gumã de xantan, tocoferol

si acum sa despicam firul in 4:

Sorbitolul este parþial absorbit ºi metabolizat de cãtre organism ca fructozã, iar ceea ce rãmãne este fermentat in intestinul gros. Din aceastã cauzã, dupã consumul a mai mult de 5 g de sorbitol zilnic pot apãrea balonarea ºi flatulenþa. Existã ºi persoane care au intoleranþã la sorbitol, acestea putãnd avea efecte laxative. Industria farmaceuticã foloseºte sorbitolul tocmai pentru aceste efecte, mai ales pentru a crea medicamente in special pentru persoanele de vãrsta a treia. Pãnã acum la nivelul Uniunii Europene nu au stabilit o limitã maximã admisã pentru consumul de sorbitol, insã cercetãtori de la diverse universitãþi au stabilit cã o cantitate ridicatã de E 420 ingeratã pe parcursul unei zile poate duce la dureri de stomac ºi poate agrava sindromul colonului iritabil ºi intoleranþa la fructozã.Â
sursa:http://www.jurnalul.ro/stire-bun-de-consum/e-420-sorbitolul-ne-strica-stomacul-107039.html

Sorbatul de potasiu poate produce iritaþii dermice, alergii, distruge vitamine B12
sursa:http://www.aditivialimentari.org/tag/sorbat-de-potasiu/

E 211 (benzonatul de sodiu). Este folosit ca antiseptic, conservant alimentar si pentru a masca gustul unor alimente de calitate slaba. Bauturile racoritoare cu aroma de citrice contin o cantitate mare de benzonat de sodiu (pana la 25 mg/250 ml). Se mai adauga in lapte si produse din carne, produse de brutarie si dulciuri si este, de asemenea, prezent in multe medicamente. Se cunoaste ca provoaca urticarie si agraveaza astmul.
Cercetãrile publicate în 2007 pentru Marea Britanie al Agenþiei de standarde alimentare sugereazã cã benzoatul de sodiu (E211) este legatã de comportament hiperactiv ºi de inteligenþã scãzutã la copii. Potrivit raportului, un consum mare de benzoat de sodiu este asociat cu o reducere a coeficientului de inteligenþã, IQ, de aproape de 5.5 puncte. [14]

La 6 Septembrie 2007, Agenþia Britanicã de standarde alimentare, Food Standards Agency, a emis recomandãri privind anumite artificiale aditivi alimentari, inclusiv benzoat de sodiu (E211) [15][16][17].
sursa:http://www.sanatateata.com/gastronomie/lista-cu-aditivii-alimentari-cei-mai-periculosi.htm

CE MAI ZICI ACUMA PRIETENE ??? lasa-te de prostit oamenii,ii ai pe constiinta apoi,apuca-te de llucruri serioase nu umbla cu cioace pe aici ca dai de unul ca mine care te desfiinteza...
Cainii latra ,ursul merge.Mai ai multe de invatat tinere.Ceea ce spui cu inversunare si iresponsabilitate nu este decat o opinie a unui...cine esti tu?Inca nu poti face diferenta intre aditivi alimentari de sinteza si aditivi alimenatri NATURALI,pai nu ai cum,nu-ti permit studiile.Cu ce sa ma desfiintezi dumneata pe mine?Cu ce desfiintezi parerile si concluziile stintifice ale cercetatorilor?Eu iti pot arata o multime de oameni multumiti de aceste produse,tu cati imi poti arata din cei nemultumiti(atentie ,ma refer la cei ce consuma regulat)?Ti-am mai spus ca aloe vera este cea mai compleza si completa planta din punct de vedre nutritional,NU EXISTA pe piata ceva similar cu aceleasi caracteristici,daca tu zici ca este:DEMONSTREAZA.Vreau sa te linistesc intr-o privinta care te macina,stai linistit ca eu am din ce trai aceasta sansa unica mi-a fost data de FOREVER LIVING PRODUCTS.NU-MI DAI TU SA MANAC SI NICI BANI SA-MI MENTIN SANATATEA SI INTEGRITATEA FAMILIEI.POTI SA LATRI CAT VREI DESPRE ALOE VERA STIU SI STIM TOTI CONSUMATORII CA CEEA CE SPUI TU ESTE DOAR FRUSTRAREA CA EXISTA CEVA MAI BUN DECAT CEEA CE COMERCIALIZEZI TU ILEGAL IN ROMANIA.
ene_m_gabriel
Postat pe 16 Octombrie 2009 21:30
Buna ziua!
Marturisesc ca nu prea citesc acest forum cu consecventa, dar am constatat ca de cate ori am intrat dumneavoastra "va remarcati" prin agresivitatea limbajului.E Ok daca va merge bine in Forever din punct de vedere material, dar este pacat ca dumneavoastra nu v-ati vindecat si de altceva folosind produsele de la Forever. Probabil ca folositi numai produsele, nu v-ati "contaminat" si de dragostea emanata de GREG MAUGHAN si echipa lui sau de sefii nostri din Romania Dora si Gabor SZOCS. Asta v-o spun eu care sunt in Forever de un an de zile , am consumat produse in acest an de peste 4.000 lei , am participat la 6 SUCCESS DAY si am vazut prin internet peste 150 de videoconferinte.Nu e suficent sa consumati doar produsele ca sa va vindecati, invatati sa iubiti oamenii, atunci va veti vindeca deplin si nu veti mai putea jigni cu atata usurinta.
Va urez mult succes in trezirea dumneavoastra.
Mihai Maria
mariam_healthy
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:44
Se pare ca e un topic dedicat celor de la forever, pacat ca sunteti off topic. Nu i-ati dat nici un sfat concret femeii care vrea sa-si trateze copilul "dupa ureche" pt "rosu gatu". Cel mai corect e sa se duca la medic. Acela, daca are constiinta, ii da trimitere sa faca intai un exudat faringian, apoi, in functie de rezultat o sa-i recomande un antibiotic.Pana vine rezultatul, ar putea sa-i recomande totusi ceva, ca sa nu stea copilul cu febra cateva zile(exista riscul sa aiba si convulsii la valori peste 39 de grade Celsius, nici o mama nu-si doreste asa ceva). Daca medicul e destul de informat, concomitent cu antibioticul stabilit de antibiograma, ii va recomanda si ceva pentru refacerea florei saprofite, apoi un produs pentru intarirea imunitatii, poate fi de la orice firma naturista, nu dau nume ca sa nu fac reclama gratuita nimanui.Vi se pare logic ce am scris? Cu jigniri nu va gasiti adepti. "Drumul spre iad e tapat cu bune intentii", nu stiu cine a spus.. dar se verifica. Fiind asa agresivi pareti disperati, orice firma are nevoie de colaboratori echilibrati ca sa poata convinge ca au produse de calitate. Succes in afacere!.... Iar mamelor le doresc sa fie mai informate, daca ar citi suficient ar si scrie corect, s-ar vedea ca au cunostinte de limba romana si nu ar scrie agramat. Scuze daca am deranjat, dar e datoria noastra sa ne informam si sa oferim informatii corecte. Cu ce ne-ajuta daca nu facem astfel?
camiflorea
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:22
De la: mariam, la data 2009-10-17 09:44:25Buna ziua!
Marturisesc ca nu prea citesc acest forum cu consecventa, dar am constatat ca de cate ori am intrat dumneavoastra "va remarcati" prin agresivitatea limbajului.E Ok daca va merge bine in Forever din punct de vedere material, dar este pacat ca dumneavoastra nu v-ati vindecat si de altceva folosind produsele de la Forever. Probabil ca folositi numai produsele, nu v-ati "contaminat" si de dragostea emanata de GREG MAUGHAN si echipa lui sau de sefii nostri din Romania Dora si Gabor SZOCS. Asta v-o spun eu care sunt in Forever de un an de zile , am consumat produse in acest an de peste 4.000 lei , am participat la 6 SUCCESS DAY si am vazut prin internet peste 150 de videoconferinte.Nu e suficent sa consumati doar produsele ca sa va vindecati, invatati sa iubiti oamenii, atunci va veti vindeca deplin si nu veti mai putea jigni cu atata usurinta.
Va urez mult succes in trezirea dumneavoastra.
Mihai Maria
Sa ma vindec?De ce sa ma vindec?Produsele forever nu se adreseaza starilor patologice,probabil ca Dora si Gabor au fost suficient de clari in a explica cum functioneaza aceste produse.Ma rog,nu ma bag in dicutia vis a vis de educatia dumneavoastra in forever.Eu ma refer in general la educatie.Tocmai ca-l IUBESC PE REX si echipa sa am ales sa demonstrez rau facatorilor sau incultilor ca-si expun pareri gresite vis a vis de companie si produse.Da,iubesc oamenii dar doar oamenii.Eu sunt in forever de 5 ani,nu partea materiala este cea care imi aduce satisfactii,ci oamenii cu care colaborez si intru in contact zi de zi,dar,doar oamenii.Nu eu am fost cel care am inceput sa jignesc ci acesti indivizi care nu accepta concurenta.Eu am vrut si vreau ca in continuare sa se expuna doar adevarul despre anumite subiecte de discutie,anumite firme,suplimente,medicamente,etc.,.
ene_m_gabriel
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:25
De la: camiflorea, la data 2009-10-17 10:22:13Se pare ca e un topic dedicat celor de la forever, pacat ca sunteti off topic. Nu i-ati dat nici un sfat concret femeii care vrea sa-si trateze copilul "dupa ureche" pt "rosu gatu". Cel mai corect e sa se duca la medic. Acela, daca are constiinta, ii da trimitere sa faca intai un exudat faringian, apoi, in functie de rezultat o sa-i recomande un antibiotic.Pana vine rezultatul, ar putea sa-i recomande totusi ceva, ca sa nu stea copilul cu febra cateva zile(exista riscul sa aiba si convulsii la valori peste 39 de grade Celsius, nici o mama nu-si doreste asa ceva). Daca medicul e destul de informat, concomitent cu antibioticul stabilit de antibiograma, ii va recomanda si ceva pentru refacerea florei saprofite, apoi un produs pentru intarierea imunitatii, poate fi de la orice firma naturista, nu dau nume ca sa nu fac reclama gratuita nimanui.Vi se pare logic ce am scris? Cu jigniri nu va gasiti adepti. "Drumul spre iad e tapat cu bune intentii", nu stiu cine a spus.. dar se verifica. Fiind asa agresivi pareti disperati, orice firma are nevoie de colaboratori echilibrati ca sa poata convinge ca au produse de calitate. Succes in afacere!.... Iar mamelor le doresc sa fie mai informate, daca ar citi suficient ar si scrie corect, s-ar vedea ca au cunostinte de limba romana si nu ar scrie agramat. Scuze daca am deranjat, dar e datoria noastra sa ne informam si sa oferim informatii corecte. Cu ce ne-ajuta daca nu facem astfel?
AM SA SCRIU CU LITERE MARI SA VADA CINE TREBUIE SI SA INTELEAGA TOTI LASII.



NU PROMOVEZ PRODUSE PE FORUM CA FIIND RECLAMA PENTRU CA NU VAND PE FORUM.NU CAUT ADEPTI CUM LE SPUN UNELE PERSOANE PENTRU CA NU FAC AFACERI CU NECUNOSCUTII.POSTEZ PE ACEST FORUM IN IDEEA DE A PROMOVA EDUCATIA .pENTRU A NU SE ABERA CAND VINE VORBA DE SANATATEA OMULUI.PENTRU A NU INTOXICA PIATA CU DIVERSE PANACEE UNIVERSALE.PENTRU A PREVENI INTOXICATIA SI MANIPULAREA OAMENILOR DE CATRE EXCROCI.
ene_m_gabriel
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:30
CARE EDUCATIE MAI OMULE??????CA DE LA TINE DACA AS INVATA CEVA, ACEL LUCRU AR FI SA STAU TOATA ZIUA PE FORUMURI SI SA MA CERT CU TOATA LUMEA!!!SCUTESTE-NE DE EXPLICATIILE TALE!NU FACI ALTCEVA DECAT SA NE POLUEZI OPTIC CU CE ABERATII SCRII!
vidya
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:58
De la: aripi_de_inger, la data 2009-10-17 10:58:23CARE EDUCATIE MAI OMULE??????CA DE LA TINE DACA AS INVATA CEVA, ACEL LUCRU AR FI SA STAU TOATA ZIUA PE FORUMURI SI SA MA CERT CU TOATA LUMEA!!!SCUTESTE-NE DE EXPLICATIILE TALE!NU FACI ALTCEVA DECAT SA NE POLUEZI OPTIC CU CE ABERATII SCRII!
Profitand de educatia si decenta ta prematura,imi poti spune care sunt aberatiile?Argumente ,ca nu ma supar.Eu nu ti-am propus sa inveti de a mine,propun ca cei care posteaza aberatii nefondate sa dispra de pe forum.Bine,aberatiile oricum nu pot sa fie decat nefondate,dar mai folosesc si (neo)pleonasme.Poluarea vine de laoameni precum tf si cei care promoveaza suplimente nutritive inca nepermise sau neavizate de catre o institutie abilitata din Rommania .Astept cu nerabdare citarile tale cu aberatiile mele.
ene_m_gabriel
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:54
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-17 15:54:52
De la: aripi_de_inger, la data 2009-10-17 10:58:23CARE EDUCATIE MAI OMULE??????CA DE LA TINE DACA AS INVATA CEVA, ACEL LUCRU AR FI SA STAU TOATA ZIUA PE FORUMURI SI SA MA CERT CU TOATA LUMEA!!!SCUTESTE-NE DE EXPLICATIILE TALE!NU FACI ALTCEVA DECAT SA NE POLUEZI OPTIC CU CE ABERATII SCRII!
Profitand de educatia si decenta ta prematura,imi poti spune care sunt aberatiile?Argumente ,ca nu ma supar.Eu nu ti-am propus sa inveti de a mine,propun ca cei care posteaza aberatii nefondate sa dispra de pe forum.Bine,aberatiile oricum nu pot sa fie decat nefondate,dar mai folosesc si (neo)pleonasme.Poluarea vine de laoameni precum tf si cei care promoveaza suplimente nutritive inca nepermise sau neavizate de catre o institutie abilitata din Rommania .Astept cu nerabdare citarile tale cu aberatiile mele.
prietene,inca odata demonstrezi ca esti cretin si fara remediu...eu te-am intrebat la obiect sa ne explici tu care esti un atotstiutor ce cauta acei aditivi de origine sistetica in produsele FOREVER pe care le declari sus si tare ca fiind "NATURALE"...cum o fi asta,produs natural cu adaosuri chimice ???? asta ocolesti tu si bati campii aiurea...

p.s. eu nu promovez produse cu ingrediente chimice de sinteza....ca sa te lamuresti,intra la adresa urmatoare si vezi lista de ingrediente ale TRANSFER FACTOR PLUS...



http://media.4life.com/us/pdf/pps/TRI-FACTOR%20PLUS_PPS_v2062509US.pdf
4Life
Postat pe 17 Octombrie 2009 21:48
Am explicat provenienta aditivilor naturali din produsele Forever.Oricum un lucru este cert,nu accepti ideea ca sunt naturale.Nici macar nu vreau acest lucru,vreau sa se cunoasca adevarul.
ene_m_gabriel
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:48
Observ educatia si decenta ta ,care iti permite sa judeci pe toata lumea ,ca este egala cu zero.Nu trebuie sa iti dau tie nici un argument pentru ca lumea s-a convins de lucrurile minunate pe care le tot aberezi pe aici.Tuturor celor care spun ceva impotriva ta le gasesti tu cate un calificativ.
In plus daca produsele tale de la ...... erau solutia perfecta in domeniul naturist ,la ora actuala, tu te mai chinuiai atat de mult pe toate forumurile sa le promovezi????
Sa fim seriosi !!!!!!!!!!!!!!
vidya
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:41
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-17 10:30:09
De la: camiflorea, la data 2009-10-17 10:22:13Se pare ca e un topic dedicat celor de la forever, pacat ca sunteti off topic. Nu i-ati dat nici un sfat concret femeii care vrea sa-si trateze copilul "dupa ureche" pt "rosu gatu". Cel mai corect e sa se duca la medic. Acela, daca are constiinta, ii da trimitere sa faca intai un exudat faringian, apoi, in functie de rezultat o sa-i recomande un antibiotic.Pana vine rezultatul, ar putea sa-i recomande totusi ceva, ca sa nu stea copilul cu febra cateva zile(exista riscul sa aiba si convulsii la valori peste 39 de grade Celsius, nici o mama nu-si doreste asa ceva). Daca medicul e destul de informat, concomitent cu antibioticul stabilit de antibiograma, ii va recomanda si ceva pentru refacerea florei saprofite, apoi un produs pentru intarierea imunitatii, poate fi de la orice firma naturista, nu dau nume ca sa nu fac reclama gratuita nimanui.Vi se pare logic ce am scris? Cu jigniri nu va gasiti adepti. "Drumul spre iad e tapat cu bune intentii", nu stiu cine a spus.. dar se verifica. Fiind asa agresivi pareti disperati, orice firma are nevoie de colaboratori echilibrati ca sa poata convinge ca au produse de calitate. Succes in afacere!.... Iar mamelor le doresc sa fie mai informate, daca ar citi suficient ar si scrie corect, s-ar vedea ca au cunostinte de limba romana si nu ar scrie agramat. Scuze daca am deranjat, dar e datoria noastra sa ne informam si sa oferim informatii corecte. Cu ce ne-ajuta daca nu facem astfel?
AM SA SCRIU CU LITERE MARI SA VADA CINE TREBUIE SI SA INTELEAGA TOTI LASII.



NU PROMOVEZ PRODUSE PE FORUM CA FIIND RECLAMA PENTRU CA NU VAND PE FORUM.NU CAUT ADEPTI CUM LE SPUN UNELE PERSOANE PENTRU CA NU FAC AFACERI CU NECUNOSCUTII.POSTEZ PE ACEST FORUM IN IDEEA DE A PROMOVA EDUCATIA .pENTRU A NU SE ABERA CAND VINE VORBA DE SANATATEA OMULUI.PENTRU A NU INTOXICA PIATA CU DIVERSE PANACEE UNIVERSALE.PENTRU A PREVENI INTOXICATIA SI MANIPULAREA OAMENILOR DE CATRE EXCROCI.
ene_m_gabriel
Postat pe 18 Octombrie 2009 17:16
De la: aripi_de_inger, la data 2009-10-18 15:41:25Observ educatia si decenta ta ,care iti permite sa judeci pe toata lumea ,ca este egala cu zero.Nu trebuie sa iti dau tie nici un argument pentru ca lumea s-a convins de lucrurile minunate pe care le tot aberezi pe aici.Tuturor celor care spun ceva impotriva ta le gasesti tu cate un calificativ.
In plus daca produsele tale de la ...... erau solutia perfecta in domeniul naturist ,la ora actuala, tu te mai chinuiai atat de mult pe toate forumurile sa le promovezi????
Sa fim seriosi !!!!!!!!!!!!!!
Domnisoara/doamna,daca ai vazut la avatarul meu un bidon de gel asta inseamna :
1.nu acepti ca forever are produse de calitate
2.nu accepti ideile unui colaborator forever
3.nu caut sa cataloghez pe cineva,dar voi imi dati posibilitatea s-o fac(dar tu ce faci nu catalogare?)
4.produsele nu sunt ale mele,SUNT NATURALE,nu ma chinui sa promovez nimic,ma chinui sa arat adevarul pe care nu-l acceptati
Sa fim seriosi,ai un argument sau iti place sa aperi interesele altor persoane?
ene_m_gabriel
Postat pe 18 Octombrie 2009 17:20
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-18 14:48:52Am explicat provenienta aditivilor naturali din produsele Forever.Oricum un lucru este cert,nu accepti ideea ca sunt naturale.Nici macar nu vreau acest lucru,vreau sa se cunoasca adevarul.
pai cum sa fie naturali aditivii din produsele voastre ?!?!?!?! in marea lor majoritate le fabrica si STERACHEMICALS,unul dintre cei mai mari producatori din romania de asa ceva...ia spune-ne tu noua de unde putem extrage din natura produsul POLISORBAT 20...care se regaseste din belsug in diverse produse de la forever ???? sau arata-ne tu un produs de la forever fara niciun aditiv in compozitie...eu le tot studiez de ceva vreme si nu am gasit vreunul...!!!! toate au in componenta cel putin 2 substante de sinteza !!!!
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:09
De la: TF_, la data 2009-10-19 09:09:08
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-18 14:48:52Am explicat provenienta aditivilor naturali din produsele Forever.Oricum un lucru este cert,nu accepti ideea ca sunt naturale.Nici macar nu vreau acest lucru,vreau sa se cunoasca adevarul.
pai cum sa fie naturali aditivii din produsele voastre ?!?!?!?! in marea lor majoritate le fabrica si STERACHEMICALS,unul dintre cei mai mari producatori din romania de asa ceva...ia spune-ne tu noua de unde putem extrage din natura produsul POLISORBAT 20...care se regaseste din belsug in diverse produse de la forever ???? sau arata-ne tu un produs de la forever fara niciun aditiv in compozitie...eu le tot studiez de ceva vreme si nu am gasit vreunul...!!!! toate au in componenta cel putin 2 substante de sinteza !!!!

Produsele Forever sunt 100% naturale si fabricate in dallas,nu cu porcarii din Romania.Toate zici?Dar am o intrebare ca sa eliminam definitiv indoielile si rele-intentii:in care laborator ai studiat tu componenta produselor Forever si ai ajuns la concluzia ca sunr de sinteza?
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:29
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-19 09:29:43
De la: TF_, la data 2009-10-19 09:09:08
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-18 14:48:52Am explicat provenienta aditivilor naturali din produsele Forever.Oricum un lucru este cert,nu accepti ideea ca sunt naturale.Nici macar nu vreau acest lucru,vreau sa se cunoasca adevarul.
pai cum sa fie naturali aditivii din produsele voastre ?!?!?!?! in marea lor majoritate le fabrica si STERACHEMICALS,unul dintre cei mai mari producatori din romania de asa ceva...ia spune-ne tu noua de unde putem extrage din natura produsul POLISORBAT 20...care se regaseste din belsug in diverse produse de la forever ???? sau arata-ne tu un produs de la forever fara niciun aditiv in compozitie...eu le tot studiez de ceva vreme si nu am gasit vreunul...!!!! toate au in componenta cel putin 2 substante de sinteza !!!!

Produsele Forever sunt 100% naturale si fabricate in dallas,nu cu porcarii din Romania.Toate zici?Dar am o intrebare ca sa eliminam definitiv indoielile si rele-intentii:in care laborator ai studiat tu componenta produselor Forever si ai ajuns la concluzia ca sunr de sinteza?
prietene,un lucr este clar precum BUNA ZIUA,priodusele forever sunt PLINE de aditivi de sinteza,oriunde ar fi ele fabricate !!!!! deoarece chimia este o stiinta exacta si este la fel oriunde in lume !!!!
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:07
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-19 09:29:43
De la: TF_, la data 2009-10-19 09:09:08
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-18 14:48:52Am explicat provenienta aditivilor naturali din produsele Forever.Oricum un lucru este cert,nu accepti ideea ca sunt naturale.Nici macar nu vreau acest lucru,vreau sa se cunoasca adevarul.
pai cum sa fie naturali aditivii din produsele voastre ?!?!?!?! in marea lor majoritate le fabrica si STERACHEMICALS,unul dintre cei mai mari producatori din romania de asa ceva...ia spune-ne tu noua de unde putem extrage din natura produsul POLISORBAT 20...care se regaseste din belsug in diverse produse de la forever ???? sau arata-ne tu un produs de la forever fara niciun aditiv in compozitie...eu le tot studiez de ceva vreme si nu am gasit vreunul...!!!! toate au in componenta cel putin 2 substante de sinteza !!!!

Produsele Forever sunt 100% naturale si fabricate in dallas,nu cu porcarii din Romania.Toate zici?Dar am o intrebare ca sa eliminam definitiv indoielile si relele-intentii:in care laborator ai studiat tu componenta produselor Forever si ai ajuns la concluzia ca sunt de sinteza?
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:10
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-18 17:20:37
De la: aripi_de_inger, la data 2009-10-18 15:41:25Observ educatia si decenta ta ,care iti permite sa judeci pe toata lumea ,ca este egala cu zero.Nu trebuie sa iti dau tie nici un argument pentru ca lumea s-a convins de lucrurile minunate pe care le tot aberezi pe aici.Tuturor celor care spun ceva impotriva ta le gasesti tu cate un calificativ.
In plus daca produsele tale de la ...... erau solutia perfecta in domeniul naturist ,la ora actuala, tu te mai chinuiai atat de mult pe toate forumurile sa le promovezi????
Sa fim seriosi !!!!!!!!!!!!!!
Domnisoara/doamna,daca ai vazut la avatarul meu un bidon de gel asta inseamna :
1.nu acepti ca forever are produse de calitate
2.nu accepti ideile unui colaborator forever
3.nu caut sa cataloghez pe cineva,dar voi imi dati posibilitatea s-o fac(dar tu ce faci nu catalogare?)
4.produsele nu sunt ale mele,SUNT NATURALE,nu ma chinui sa promovez nimic,ma chinui sa arat adevarul pe care nu-l acceptati


DOMNULE ENE GABRIEL CARE ESTE ADEVARUL?
STIU!!!NU VA OBOSITI SA IMI RASPUNDETI!!!
ESTE CRIZA SI V-A CUPRINS DISPERAREA!AU SCAZUT VANZARILE,COMISIOANELE...ETC.
INCA CEVA!NU PROMOVEZ INTERESELE NIMANUI.DACA CREDETI ASTA ESTE STRICT PAREREA DUMNEAVOASTRA!
NU AM URMARIT SA INTRU IN COFLICT CU NIMENI , DAR PUR SI SIMPLU M-AM INTOXICAT SA VA VAD PESTE TOT MENTIONAND DE ACELEASI PRODUSE MIRACULOASE CARE VINDECA TOATE BOLILE.



vidya
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-18 17:20:37
De la: aripi_de_inger, la data 2009-10-18 15:41:25Observ educatia si decenta ta ,care iti permite sa judeci pe toata lumea ,ca este egala cu zero.Nu trebuie sa iti dau tie nici un argument pentru ca lumea s-a convins de lucrurile minunate pe care le tot aberezi pe aici.Tuturor celor care spun ceva impotriva ta le gasesti tu cate un calificativ.
In plus daca produsele tale de la ...... erau solutia perfecta in domeniul naturist ,la ora actuala, tu te mai chinuiai atat de mult pe toate forumurile sa le promovezi????
Sa fim seriosi !!!!!!!!!!!!!!
Domnisoara/doamna,daca ai vazut la avatarul meu un bidon de gel asta inseamna :
1.nu acepti ca forever are produse de calitate
2.nu accepti ideile unui colaborator forever
3.nu caut sa cataloghez pe cineva,dar voi imi dati posibilitatea s-o fac(dar tu ce faci nu catalogare?)
4.produsele nu sunt ale mele,SUNT NATURALE,nu ma chinui sa promovez nimic,ma chinui sa arat adevarul pe care nu-l acceptati
Sa fim seriosi,ai un argument sau iti place sa aperi interesele altor persoane?
pacaliciule,pe cine incerci sa prostesti tu aici ca sunt naturale ??? oricine vede ca au in compozitie o GRAMADA de ale adaosuri chimice de sinteza....poate doar aloe vera este naturala,in rest toti conservantii si aditivii sunt DE SINTEZA !!!!! si in marea lor majoritate sunt nocivi cunsumului uman...trezeste-te prietene,trezeste-te !!!!!
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:31
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-19 10:10:36
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-19 09:29:43
De la: TF_, la data 2009-10-19 09:09:08
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-18 14:48:52Am explicat provenienta aditivilor naturali din produsele Forever.Oricum un lucru este cert,nu accepti ideea ca sunt naturale.Nici macar nu vreau acest lucru,vreau sa se cunoasca adevarul.
pai cum sa fie naturali aditivii din produsele voastre ?!?!?!?! in marea lor majoritate le fabrica si STERACHEMICALS,unul dintre cei mai mari producatori din romania de asa ceva...ia spune-ne tu noua de unde putem extrage din natura produsul POLISORBAT 20...care se regaseste din belsug in diverse produse de la forever ???? sau arata-ne tu un produs de la forever fara niciun aditiv in compozitie...eu le tot studiez de ceva vreme si nu am gasit vreunul...!!!! toate au in componenta cel putin 2 substante de sinteza !!!!

Produsele Forever sunt 100% naturale si fabricate in dallas,nu cu porcarii din Romania.Toate zici?Dar am o intrebare ca sa eliminam definitiv indoielile si relele-intentii:in care laborator ai studiat tu componenta produselor Forever si ai ajuns la concluzia ca sunt de sinteza?
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Octombrie 2009 19:25
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-18 17:20:37
De la: aripi_de_inger, la data 2009-10-18 15:41:25Observ educatia si decenta ta ,care iti permite sa judeci pe toata lumea ,ca este egala cu zero.Nu trebuie sa iti dau tie nici un argument pentru ca lumea s-a convins de lucrurile minunate pe care le tot aberezi pe aici.Tuturor celor care spun ceva impotriva ta le gasesti tu cate un calificativ.
In plus daca produsele tale de la ...... erau solutia perfecta in domeniul naturist ,la ora actuala, tu te mai chinuiai atat de mult pe toate forumurile sa le promovezi????
Sa fim seriosi !!!!!!!!!!!!!!
Domnisoara/doamna,daca ai vazut la avatarul meu un bidon de gel asta inseamna :
1.nu acepti ca forever are produse de calitate
2.nu accepti ideile unui colaborator forever
3.nu caut sa cataloghez pe cineva,dar voi imi dati posibilitatea s-o fac(dar tu ce faci nu catalogare?)
4.produsele nu sunt ale mele,SUNT NATURALE,nu ma chinui sa promovez nimic,ma chinui sa arat adevarul pe care nu-l acceptati
Sa fim seriosi,ai un argument sau iti place sa aperi interesele altor persoane?
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Octombrie 2009 19:25
iarasi ai aparut mascariciule ??? ridica scrisul ca nu se aude ce spui....

in completare asteptam sa explici si provenienta aditivilor care sunt de sinteza in produsele FOREVER !!!!!
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 19:52
in care laborator ai studiat tu componenta produselor Forever si ai ajuns la concluzia ca sunt de sinteza?[/quote][/quote][/quote]
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Octombrie 2009 20:25
mascariciule,ai aparut ??? tu in care laborator le-ai studiat si ai constatat ca sunt naturale ???

ingrediente FOREVER LITE ULTRA , produs ce intra in componenta programului CLEAN 9 :

"Amestec proteic Forever Living (contine: proteine din zer, proteine izolate din soia si cazeinat de calciu), pulbere de cacao*, fructoza, fosfat dicalcic, arome naturale si artificiale, guma de guar, fosfat disodic, ulei din seminte de soia, fructooligozaharide, acid ascorbic, acetat de d-alpha tocoferil, sucraloza, biotina, niacinamida, lecitina din soia, oxid de zinc, vitamina A palmitat, pantotenat de calciu, clorura de crom, vitamina D3, clorhidrat de piridoxina, iodura de potasiu, drojdie de bere, clorhidrat de tiamina, riboflavina, spirulina, acid folic, cianocobalamina, selenat de sodiu."

si acum sa luam detalii despte cateva din ingredientele acestui prous pentru DETOXIFIERE si SLABIT !!!!

SUCRALOZA :Acesta este un edulcorant chimic de sintezã, care are o putere de îndulcire de 600 de ori mai mare decît zahãrul, de douã ori mai mare decît zaharina ºi de patru ori mai mare decît cea a aspartamului.

Sucraloza este obþinutã din zahãr prin adãugarea de trei atomi de clorinã. Producãtorii de sucralozã se bazeazã chiar pe faptul cã provine din zahãr, ceea ce îi face sã afirme cã este un aditiv alimentar aproape natural, uitînd totuºi cã, fãcînd aceste modificãri, sucraloza a devenit o substanþã chimicã nocivã.Sucraloza este metabolizatã ºi absorbitã în organism într-o cantitate foarte mare. Cercetãrile fãcute de Food and Drug Administration din SUA au arãtat cã 11%-17% din substanþã se regãseºte dupã consum în ficat, rinichi ºi în tractusul gastrointestinal, în timp ce Consiliul de Sãnãtate din Japonia afirmã cã se ajunge la 40%. Avînd în vedere cã în compoziþia sucralozei intrã clorinã, substanþã care se regãseºte ºi în compoziþia pesticidelor de tip DDT, a dezinfectanþilor ºi a unor tipuri de plastic, cercetãtorii îºi pun mari semne de întrebare legate de siguranþa acestui aditiv. Centrul pentru Informaþii legate de Sucralozã din SUA conchide în urma cercetãrilor fãcute cã, “deºi sucraloza nu este toxicã, în sensul de otravã, oamenii ar trebui sã se gîndeascã la ce s-a întîmplat cu studiile legate de asparatam, cînd la început au spus cã e sigur ºi dupã 20 de ani au ajuns la concluzia cã e nociv. Este clar din întîmplãrile premergãtoare aprobãrii ºi din structura sa chimicã faptul cã folosirea pe termen lung a sucralozei contribuie în mod serios la probleme cronice dermatologice ºi neurologice”.
Moleculele de clorinã

Moleculele de clorinã sînt cele care afecteazã cel mai mult organismul. Studiile realizate pînã acum aratã cã scad fertilitatea ºi au efecte neurotoxice. Toate cercetãrile de pînã acum au fost realizate pe animale ºi s-a ajuns la concluzia cã, în urma consumului de sucralozã, acestora li s-au mãrit ficatul ºi rinichii, le-a scãzut numãrul de celule roºii, a apãrut diareea, timusul s-a micºorat. Cobaii gestanþi au avut ºi ei de suferit. Sarcina a fost prelungitã, fãtul ºi placenta au scãzut în greutate, dar a crescut ºi numãrul de avorturi spontane. Consumul ridicat de sucralozã ºi de clorinã implicit duce la atacuri de panicã, stãri de agitaþie, dureri musculare. Contestatarii sucralozei încearcã sã convingã opinia publicã de faptul cã aceastã substanþã chimicã nu afecteazã numai organismul uman. Avînd în compoziþie clorinã, aditivul are efecte nocive ºi asupra mediului înconjurãtor.
sursa:http://www.ecomagazin.ro/sucraloza-periculosul-e-955/

Fosfat disodic(e 450)
E450 sau difosfat disodic este un emulgator, stabilizator, corector de aciditate. Consumul de cantitati mari determina asimilarea lenta de calciu, magneziu si fier, producand atrofierea oaselor si depuneri de calcar. Cantitatea mare de fosfor determina asimilarea lenta si fixarea calciului, putand induce osteoporoza sau depuneri anormale de calciu. Fosfatul este folosit in productia alimentelor pentru ca determina cresterea capacitatii de retinere a apei de catre carne si alte alimente, are actiune emulsionanta, actiune de protectie a grasimilor fata de rancezire si de stabilizare a culorii carnii, actiune protectoare asupra refrigerarii si congelarii, reduce pierderea de suc celular la decongelarea carnurilor, inhiba formarea de cristale de fosfat de amoniu si magneziu la moluste si crustacee, actiune antimicrobiana prin complexarea Ni, Zn, Co componente ale lantului respirator al bacteriilor patogene (Enterobacteriaceae, Bacilus, Clostridium perfringens, Streptococus, Micrococcus, Stapylococcus, Pseudomonas). Sarurile de topire sunt compusi care determina dispersarea proteinelor din branzeturi si sunt alcatuite din amestecuri de citrati si fosfati. Acestea au rolul de a solubiliza proteinele cazeinice, creste capacitatea de retinere a apei prin hidratarea proteinilor, blocheaza ionii de calciu din branza, regleaza activitatea branzei topite. Toate aceste actiuni da branzei topite consistenta, tartinabilitate, elasticitate. Nu se recomanda consumul frecvent de E450.


p.s. atotstiutorule,explica-ne si ce inseamna "arome naturale si artificiale" ??? oare si alea artificiale inseamna tot naturale ???
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 20:31
am sa ma opresc doar la intrebarea din final care atesta cat deincult esti.daca amestec zahar cu sare de lamaie si cu un pic de ardei iute ,cam ce aroma crezi ca este,una naturala sau una artificiala,adica pe intelesul tau,crezi ca ai sa gasesti o aroma naturala din natura cea obtinuta in urma amestecului de substante naturale?
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Octombrie 2009 20:49
m-ai intrebat in ce laborator am regasit elementele naturale din produse,afla ca nu am de ce sa mai fac acest lucru,au facut acest lucru multe organisme arbitrare,stau dovada certificarile si avizele.
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Octombrie 2009 20:53
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-19 20:53:04m-ai intrebat in ce laborator am regasit elementele naturale din produse,afla ca nu am de ce sa mai fac acest lucru,au facut acest lucru multe organisme arbitrare,stau dovada certificarile si avizele.
BLA
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 21:49
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-19 20:53:04m-ai intrebat in ce laborator am regasit elementele naturale din produse,afla ca nu am de ce sa mai fac acest lucru,au facut acest lucru multe organisme arbitrare,stau dovada certificarile si avizele.
BLA
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 21:50
debitezi numai cretinitati amice....organismele alea au certificat modul de stabilizare a gelului de aloe vera,nu au certificat produsul in sine, produs cu o gramada de porcarii in compozitie !!!!! stimabile,tu chiar crezi ca toti suntem cu ciunga in par precum esti tu,inghitind toate vrajelile de 1 leu si cinspe' bani care le dau mai marii de la forever sa va prosteasca pe voi sa le umpleti buzunarele !?!?!?!?

referitor la postarea de mai sus,sarea de lamaie este produs de sinteza,nu este natural,la fel ca si zaharul....drept dovada ca esti tare prost informat, esti spalat pe creier si repetent la multe capitole !!!!
inclusiv la cea cu acidul acorbic !!!!
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 21:50
De la: TF_, la data 2009-10-19 21:50:17
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-19 20:53:04m-ai intrebat in ce laborator am regasit elementele naturale din produse,afla ca nu am de ce sa mai fac acest lucru,au facut acest lucru multe organisme arbitrare,stau dovada certificarile si avizele.
BLA
Aha,asta era defapt adevarul vis a vis de cunostintele tale .
ene_m_gabriel
Postat pe 20 Octombrie 2009 08:57
De la: TF_, la data 2009-10-19 21:50:46debitezi numai cretinitati amice....organismele alea au certificat modul de stabilizare a gelului de aloe vera,nu au certificat produsul in sine, produs cu o gramada de porcarii in compozitie !!!!! stimabile,tu chiar crezi ca toti suntem cu ciunga in par precum esti tu,inghitind toate vrajelile de 1 leu si cinspe' bani care le dau mai marii de la forever sa va prosteasca pe voi sa le umpleti buzunarele !?!?!?!?

referitor la postarea de mai sus,sarea de lamaie este produs de sinteza,nu este natural,la fel ca si zaharul....drept dovada ca esti tare prost informat, esti spalat pe creier si repetent la multe capitole !!!!
inclusiv la cea cu acidul acorbic !!!!

Serios?????????
Organismele alea se refera la calitate,puritate si concentratie,mai sunt organisme care atesta si alte aspecte legate de produse care aplica sau insereaza pe eticheta inclusiv pe recipient o sigla sau un text legat de calitatea produsului sau produselor.
Prietene ceva imi spune ca tu vrei sa fii destept insa ceva din capul tau nu-ti da aceasta satisfactie.Eu am facut referire la arome artificiale,ele pot fi obtinute fie dintr-un amestec de produse naturale ,fie dintr-un amestec de chimicale de sinteza, fie intre un produs de sinteza si unul natural,deci,se obtine o AROMA NATURALA SI NU UN PRODUS NATURAL ASA CUM INTELEGE MINTEA TA INVOLUATA.CE ZICI MAI SUNT REPETENT LA CAPITOLUL ASTA PE CARE NU-L CUNOSTI?iA MAI SPUNE-NE INCA O DATA CUM ESTE CU ACIDUL ASCORBIC,SUNT MULTI CURIOSI SI POATE AU CE INVATA DE LA UN PROFESOR CA TINE.
ene_m_gabriel
Postat pe 20 Octombrie 2009 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cancer pulmonar 8 De la: lavinia_datcu 29 Iunie 2010 12:20
CORIO RETINOPATIE CENTRALA SEROASA 3 De la: healthy016519 23 Mai 2010 21:24
picioare umflate 17 De la: ikaela 8 Octombrie 2012 23:01
Ma doare gatul 2 De la: kudika007253 21 Martie 2011 07:46
hernie de disc l4-l5 3 De la: kudika448518 10 Octombrie 2011 15:30