Setari Cookie-uri

cum tratam rosu gatu la copiii de 6 ani fara antibiotice

De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-20 09:05:04
De la: TF_, la data 2009-10-19 21:50:46debitezi numai cretinitati amice....organismele alea au certificat modul de stabilizare a gelului de aloe vera,nu au certificat produsul in sine, produs cu o gramada de porcarii in compozitie !!!!! stimabile,tu chiar crezi ca toti suntem cu ciunga in par precum esti tu,inghitind toate vrajelile de 1 leu si cinspe' bani care le dau mai marii de la forever sa va prosteasca pe voi sa le umpleti buzunarele !?!?!?!?

referitor la postarea de mai sus,sarea de lamaie este produs de sinteza,nu este natural,la fel ca si zaharul....drept dovada ca esti tare prost informat, esti spalat pe creier si repetent la multe capitole !!!!
inclusiv la cea cu acidul acorbic !!!!

Serios?????????
Organismele alea se refera la calitate,puritate si concentratie,mai sunt organisme care atesta si alte aspecte legate de produse care aplica sau insereaza pe eticheta inclusiv pe recipient o sigla sau un text legat de calitatea produsului sau produselor.
Prietene ceva imi spune ca tu vrei sa fii destept insa ceva din capul tau nu-ti da aceasta satisfactie.Eu am facut referire la arome artificiale,ele pot fi obtinute fie dintr-un amestec de produse naturale ,fie dintr-un amestec de chimicale de sinteza, fie intre un produs de sinteza si unul natural,deci,se obtine o AROMA NATURALA SI NU UN PRODUS NATURAL ASA CUM INTELEGE MINTEA TA INVOLUATA.CE ZICI MAI SUNT REPETENT LA CAPITOLUL ASTA PE CARE NU-L CUNOSTI?iA MAI SPUNE-NE INCA O DATA CUM ESTE CU ACIDUL ASCORBIC,SUNT MULTI CURIOSI SI POATE AU CE INVATA DE LA UN PROFESOR CA TINE.
ce o mai dai pa intors acuma....totusi asteptam cu nerabdare o explicatie pertinenta din partea ta referitor la ce cauta acele INGREDIENTE DE SINTEZA in produsele "naturale " ce le tot promovezi tu cu atata ardoare !!!! zi mah,explica-ne si noua,cum poti fi asa de mare excroc declarand ca sunt naturale 100% cand ele au ingrediente facute in laborator ??? un mare excroc in viata esti !!!! mai departe de asta,ti-am mai spus mai demult,scopul meu nu este acela de a servi drept profesor cuiva,nu am pretentia sa invete numeni nimic de la mine...vad ca tu suferi de aceasta treaba,dar din pacate nu iti ieie deoarece ai IQ foarte scazut !!! si asta o dovedesti in fiecare postare pe care o faci pe aici pe net,nu numai pe acest forum ci si pe multe altele !!!...
4Life
Postat pe 20 Octombrie 2009 09:21
healthy001807
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:00
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-19 20:53:04m-ai intrebat in ce laborator am regasit elementele naturale din produse,afla ca nu am de ce sa mai fac acest lucru,au facut acest lucru multe organisme arbitrare,stau dovada certificarile si avizele.
ene_m_gabriel
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:24
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-20 09:05:04
De la: TF_, la data 2009-10-19 21:50:46debitezi numai cretinitati amice....organismele alea au certificat modul de stabilizare a gelului de aloe vera,nu au certificat produsul in sine, produs cu o gramada de porcarii in compozitie !!!!! stimabile,tu chiar crezi ca toti suntem cu ciunga in par precum esti tu,inghitind toate vrajelile de 1 leu si cinspe' bani care le dau mai marii de la forever sa va prosteasca pe voi sa le umpleti buzunarele !?!?!?!?

referitor la postarea de mai sus,sarea de lamaie este produs de sinteza,nu este natural,la fel ca si zaharul....drept dovada ca esti tare prost informat, esti spalat pe creier si repetent la multe capitole !!!!
inclusiv la cea cu acidul acorbic !!!!

Serios?????????
Organismele alea se refera la calitate,puritate si concentratie,mai sunt organisme care atesta si alte aspecte legate de produse care aplica sau insereaza pe eticheta inclusiv pe recipient o sigla sau un text legat de calitatea produsului sau produselor.
Prietene ceva imi spune ca tu vrei sa fii destept insa ceva din capul tau nu-ti da aceasta satisfactie.Eu am facut referire la arome artificiale,ele pot fi obtinute fie dintr-un amestec de produse naturale ,fie dintr-un amestec de chimicale de sinteza, fie intre un produs de sinteza si unul natural,deci,se obtine o AROMA NATURALA SI NU UN PRODUS NATURAL ASA CUM INTELEGE MINTEA TA INVOLUATA.CE ZICI MAI SUNT REPETENT LA CAPITOLUL ASTA PE CARE NU-L CUNOSTI?iA MAI SPUNE-NE INCA O DATA CUM ESTE CU ACIDUL ASCORBIC,SUNT MULTI CURIOSI SI POATE AU CE INVATA DE LA UN PROFESOR CA TINE.
ene_m_gabriel
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:25
De la: healthy001807, la data 2009-10-20 11:00:17
Inca ramai sub semnul intrebarii pentru mine si cei pe care i-ai mintit vis a vis de cum ai slabit tu,baga poza sa vada lumea ca de aplaudat ca dracii intre ei esti buna.
ene_m_gabriel
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:26
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-20 11:26:20
De la: healthy001807, la data 2009-10-20 11:00:17
Inca ramai sub semnul intrebarii pentru mine si cei pe care i-ai mintit vis a vis de cum ai slabit tu,baga poza sa vada lumea ca de aplaudat ca dracii intre ei esti buna.



Uitati-va cum aratam cand aveam 85 kg inainte....de a slabi....urmeaza peste cateva zile sa postez o poza recenta acum cand am 70 kg....
healthy001807
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:49
http://calitateavietii.wordpress.com/2009/10/26/dieta-cu-lamai/
camiflorea
Postat pe 26 Octombrie 2009 08:00
Cu TRANSFER FACTOR PLUS

4Life
Postat pe 16 Februarie 2010 15:18
De la: 4Life, la data 2010-02-16 15:18:27Cu TRANSFER FACTOR PLUS

CU TRANSFER DRACI,PROPOLISUL ESTE CEL MAI BUN IN INFECTII.
ene_m_gabriel
Postat pe 16 Februarie 2010 17:16
Invata-l sa faca gargara cu apa cu sare.
Foloseste vechiul si bunul albastru de metil.
sau....badijonari cu gaz lampant!
micabis
Postat pe 16 Februarie 2010 18:51
De la: Aemulus, la data 2010-02-16 18:51:45Invata-l sa faca gargara cu apa cu sare.
Foloseste vechiul si bunul albastru de metil.
sau....badijonari cu gaz lampant!
oau?????????????????sunt profund marcat de tratamentele imposibile si TOXICE.
ene_m_gabriel
Postat pe 16 Februarie 2010 21:21
Iete mai Enitza ca eu traiesc si in copilarie le-am facut pe toate. Ba mai mult si copiii mei beneficiaza de aceste tratamente si sutnt inca pe picioare si activi.

O vorba inteleapta spune:daca taceai intelep ramineai
sau
daca nu ai ceva bun/constructiv de spus mai bine taci.
micabis
Postat pe 17 Februarie 2010 18:52
Cel mai indicat este sa il vada un medic .Eu la nevoie folosesc pentru gat DECASEPT cu PROPOLIS.
kudika344203
Postat pe 12 Iunie 2012 22:54
Buna ziua,
pentru laringite, faringite, amigdalite la copii peste 3 ani un tratament natural, cu produse din plante medicinale cu efect antibiotic, fara efecte secundare este cel cu Plantusin comprimate de supt, 1-2 comprimate de 2-4 ori pe zi, ceai trusa Hapciu, elimina disconfortul respirator,1-3 cani cu ceai pe zi, Biosept plus solutie de uleiuri esentiale, 1-2 picaturi de 3-4 ori pe zi in functie de varsta.
kudika_15604
Postat pe 18 Octombrie 2012 14:59
De la: kudika_15604, la data 2012-10-18 14:59:19Buna ziua,
pentru laringite, faringite, amigdalite la copii peste 3 ani un tratament natural, cu produse din plante medicinale cu efect antibiotic, fara efecte secundare este cel cu Plantusin comprimate de supt, 1-2 comprimate de 2-4 ori pe zi, ceai trusa Hapciu, elimina disconfortul respirator,1-3 cani cu ceai pe zi, Biosept plus solutie de uleiuri esentiale, 1-2 picaturi de 3-4 ori pe zi in functie de varsta.


Da ,cunosc astfel de variante de tratament naturist,o parte dintre ele,le-am aplicat fiicelor mele, de multe ori,sunt eficiente in faza debutului de boala respiratorie!!!In cazul amigdalitelor purtacee de Streptococ sau Stafilococ,,se recurge la tratament cu antibiotice,rezultate ca fiind valabile ,in urma antibiogramei efectuate in cadrul examenului "Exudat faringian".
kudika_15804
Postat pe 18 Octombrie 2012 15:06
banuiesc ca din 2009 pana in prezent ti-ai tratat copilul ...pentru rosu in gat se poate apela la tantum verde sau sirop de la DR.MOM ,cel mai indicat consultati un pediatru.
Piscolinoo
Postat pe 18 Octombrie 2012 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma poate ajuta cineva??????? 3 De la: healthy010852 7 Ianuarie 2010 16:51
Aparat dentar fix sau mobil? 26 De la: kudika_1045539 3 Aprilie 2023 14:45
platfus 2 De la: kudika414141 26 Iulie 2011 15:51
tratament 4 De la: office_salinasusesi_ro 18 Februarie 2010 23:44
diabet zaharat 2 De la: healthy006970 9 Octombrie 2009 03:45