Setari Cookie-uri

Probleme cu hemoglobina

Am si eu o problema:totul a inceput anul trecut cand mi`am facut pentru prima data analizele.Atunci mi-a iesit fierul putin mai mic decat trebuie.
Am luat fier si am zis ca totul e bine pana anul acesta cand mi-am refacut analizele si mi-a iesit hemoglobina 6.Mi s-au facut tot felul de analize si mi sa spus ca pierd sange prin
scaun.Am fost trimis la Iasi pentru mai multe investigatii.Acolo parea ca m-am facut bine,nu mai pierdeam sange.Am urmat un tratament cu fier pana cand hemoglobina mi-a ajuns la 13.Am incetat
tratamentul si am crezut k totul e bine.Dupa o luna de la incetarea tratamantului am inceput iar sa am simtome : tremurat ,ameteli si din ce in ce mai palid.
Mi-am refacut analizele si surpriza: hemogrobina a ajuns la 9.6 si totusi nu pare ca as pierde iar sange prin scaun(culoarea e normala).Un sfat va rog? Ce pot avea ? Ce se intampla cu mine?Oare faptul ca fac sport poate afecta cu ceva?
Miiirrrceea
Postat pe 14 August 2009 15:58
sa nu ao probleme cu rinichii
vezi ce creatinina ai si uita-te la valorile fibrinogenului,VSH ,hematocrit.
multa sanatate
alexar
Postat pe 14 August 2009 16:26
Fa-ti ecografii vezi cum stai cu pancreasul,splina si mai ales investigatia colonului si a stomacului,pierderea de Hb nu e deloc bine,caci iti scade imunitatea,Hb scade si in probleme oncologice,leucemii ,fa-ti toate analizele de sange cu putinta,vezi sa nu ai infectii in organism.Hb,Nu are leg. cu sportul,dimpotriva sportul te ajuta la schimburile gazoase atat din muschi cat si din sange,la tranzitul sangelui in creier si organe interne,drenarea toxinelor din organism prin limfa.
Pt cresterea Hb se recomanda Fe++ il gasesti sub forma de comprimate Ferrosi,sau alte preparate pe baza de Fe,sau in fructe de padure(coacaze negre,afine,mure,zmeura) Vin rosu,ficat,splina de vaca,pancreas,carne rosie,sfecla rosie,Bafta!
andreaV
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:07
De la: Andr3y, la data 2009-08-14 15:58:44Am si eu o problema:totul a inceput anul trecut cand mi`am facut pentru prima data analizele.Atunci mi-a iesit fierul putin mai mic decat trebuie.
Am luat fier si am zis ca totul e bine pana anul acesta cand mi-am refacut analizele si mi-a iesit hemoglobina 6.Mi s-au facut tot felul de analize si mi sa spus ca pierd sange prin
scaun.Am fost trimis la Iasi pentru mai multe investigatii.Acolo parea ca m-am facut bine,nu mai pierdeam sange.Am urmat un tratament cu fier pana cand hemoglobina mi-a ajuns la 13.Am incetat
tratamentul si am crezut k totul e bine.Dupa o luna de la incetarea tratamantului am inceput iar sa am simtome : tremurat ,ameteli si din ce in ce mai palid.
Mi-am refacut analizele si surpriza: hemogrobina a ajuns la 9.6 si totusi nu pare ca as pierde iar sange prin scaun(culoarea e normala).Un sfat va rog? Ce pot avea ? Ce se intampla cu mine?Oare faptul ca fac sport poate afecta cu ceva?


NU stiu ce sa-ti spun sau sa-ti recomand. Mie pur si simplu nu-mi pasa! Mi-am dorit de atat de mult timp sa ma sfarsesc ... incat se pare ca ca m-am apropiat de capat doar prin puterea gandului!?!

Vezi, nu doar o pierdere de sange cum spun doctori ar trebui sa fie cauza, sau vre-un cancer. Asa mi-au sugerat si mie.

Suntem ceea ce gandim!
Simply_i
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:11
Vezi si:
http://www.healthy.ro/comunitate/forum/view_topic/3878/ANALIZE-ALE-STARII-DE-SANATATE-PRIN-BIOREZONANTA.html

Hemoglobina mea era ceva mai buna (8)

Sanatate!
Simply_i
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:14
fa-ti analizele din nou. Cand eram mici, bunica ne baga in mere cuie bine spalate si le lasa acolo 2-3 ore dupa care ne obliga sa le mancam ca sa nu avem lipsa de fier. Incearca, daca nu ajuta nici nu te omaoara. Suc de sfecla rosie, incepi cu 25 de ml si urci pana la 200 ml, zilnic. Face minuni.Poti face si combinatii sfecla+portocale+morcovi sau vezi tu cu ce faci numai sa contina sucul de sfecla. Mananca cat mai multe cruditati pe care le stropesti cu ulei de masline presat la rece(nu rafinat), nimic prajit in ulei, totul fiert sau in aburi.Ia tablete de drojdie de bere care contine toata gama de B-uri (si B-uri foarte rare, care inca nu sunt cunoscute de multa lume)si o sa vezi ca totul va fi bine. Sanatate si capul sus. Vindecarea vine prin gandire pozitiva. Am uitat sa-ti spun, atunci cand bei sucul, il tii putin in gura ca sa se amestece cu enzimele pe care le contine saliva.
julliet_healthy
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:07
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania, care ti-ar putea fi de un real folos . Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania, care ti-ar putea fi de un real folos . Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON :
De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort). durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
Daca doresti sa devii CLIENT PREFERENTIAL care beneficiaza permanent de o reducere de 25% te rog sa ma suni la 0744.300432. sau 021.420.80.96

ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

IOANA1947
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:29
legat de raspunsul pe care mi l-ati dat...am facut toate analizele : colonoscopie,endoscopie,tot felul de radiografii si cred k toate analizele la sange posibile...si nimic...nu au descoperit nimic...aveti vreo idee?
Miiirrrceea
Postat pe 3 Iulie 2010 05:33
legat de raspunsurile pe care mi le-ati dat...am facut toate analizele : colonoscopie de 2 ori,endoscopie de 2 ori,tot felul de radiografii si cred k toate analizele la sange posibile...si nimic...nu au descoperit nimic...aveti vreo idee?..chiar nu stiu ce sa fac..
Miiirrrceea
Postat pe 3 Iulie 2010 05:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mini-pilula 8 De la: vieru_cezar_iasi 3 August 2009 05:17
Telefonie 1 De la: epopescu58 17 Decembrie 2008 18:58
pregnyl 1500 1 De la: igrec1 12 Noiembrie 2009 10:50
´vreau urgent un sfat va rogggg despre colon iritabil!!!!!!! 14 De la: sansan 15 Aprilie 2010 15:37
Scurgere vaginala anormala 10 De la: deliapetrescu@yahoo.com 1 Iulie 2011 20:17