Setari Cookie-uri

recoltare secretie vaginala si culturi col

Buna seara tuturor,
am o mare rugaminte: am de facut un examn secretie vaginala si culturi col uterin. Poate sa-mi recomande cineva un cabinet particular, un centru medical, o policlinica privata, unde sa fie cat mai putin dureros si cat mai putin neplacut, adica mai usor?Va multumesc pt raspunsuri
mihaella007
Postat pe 2 Martie 2009 20:08
Aceste recoltari nu sunt dureroase.
Daca esti din Bucuresti, iti recomand clinica Medlife ce are mai multe locatii: zona Unirii, Grivita, si Favorit-Drumul Taberei.
O zi buna!
clao
Postat pe 4 Martie 2009 14:47
Multumesc mult Healthy000052 , esti o draguta! Am sunat deja la clinica Gynecoland (P ta Cosbuc) si incerc acolo saptamana viitoare. Sunt examene complete cu tot cu antibiograme si la preturi ok. Sper sa fie bine! Tine-mi pumnii sa iasa totul ok! Te tin la curent cu impresiile
mihaella007
Postat pe 4 Martie 2009 17:12
Eu am fost pentru recoltari la Medlife de pe Grivitei si am fost foarte multumita si din punct de vedere al preturilor, dar si de felul in care asistentele de acolo se poarta cu pacientii.
Iti recomand cu caldura sa mergi acolo. Chiar se merita din toate punctele de vedere.
Bubu_mic
Postat pe 30 Martie 2009 06:07
iti recomand med life.eu una sunt fffoarte multumita
mubi
Postat pe 30 Martie 2009 12:53
GINECO LAND -BUCURESTI
taraandreea
Postat pe 30 Martie 2009 19:36
GINECO-LAND DR IOAN STOIAN
stephanya
Postat pe 30 Martie 2009 19:48
Multumesc mult fetelor pt raspunsuri! Am fost deja si le-am facut la V.Babes personal dragut, clinica f.curata dar n-am scapt de valvele alea metalice de cosmar. Procedura un pic neplacuta si a si durut putin, ca mi-au luat secrete si cultura pt mai multe analize si m-au periat colul destul dupa 5-7 zile am luat rezultatele, au fost toate ok , adika nici macar candida sunt foarte fericita , deci liber la BB, chiar daca acum numai vedetele fac copii la 40 de ani, sper ca nu ma considerati nebuna ca imi doresc un copil la varsta asta!!! Va pup si va multumesc pt amabilitate
mihaella007
Postat pe 1 Aprilie 2009 01:11
BUNA.
Un medic foarte bun este dl Dr. POPA Mihail de la Spitalul Cantacuzino.Are si cabinet particular la P-ta Kogalniceanu 8(Regina Elisabeta) sc A, Et1, Ap.1( In statie la Kogalniceanu e un magazin de paine-Velpitar-in spate pe gang e cabinetul)
Multa bafta
Nu este dureroasa procedura.Du te foarte relaxata
costa 80lei de procedura.
Astept raspuns
MIKIS
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:18
Eu mi-am facut aceste analize la BioClinica in Brasov(de fapt rezultatul la analize de acolo am fost sa le iau),culturile mi le-a facut dr.la care ma duc de obicei.Nu este dureros sa-ti i-a culturi din col!Sa nu-ti fie teama si .......multa bafta!
ancutzzaa
Postat pe 9 Iunie 2009 11:58
un medic ginecolog bun (de preferinta doctorita) de la Medlife - Grivita imi puteti recomanda?
p_mona
Postat pe 9 Iunie 2009 12:12
Cunoasteti o clinica buna si cu preturi bune si in timisoara? eu am fost la o clinica "buna" cu preturi mari...am primit un tratament de 3 zile care sincer nici pe depate nu mi-a rezolvat problema
ellyssa
Postat pe 9 Iunie 2009 13:21
la medlife, eu acolo le-am facut, si sunt si ietine
sorinuka85
Postat pe 9 Iunie 2009 14:48
De la: sorinuka85, la data 2009-06-09 14:48:17la medlife, eu acolo le-am facut, si sunt si ietine

Cat costa un control+papanicolau?
isab3la
Postat pe 9 Iunie 2009 16:44
Draga mea,eu nu sunt o vedeta si uite ca am luna asta 40 si peste 2 luni nasc un baietel,de ce sa nu faci si tu asta?
Si mai ales ca toate analizele vor fi gratis,profita cat mai mult de perioada aceasta de vis,pot sa spun.Daca mai esti si credincioasa ,roaga-te mult.
Succes,Lili
lili99ana
Postat pe 9 Iunie 2009 17:45
poti sa incerci clinica gynecoland .este curat personal fff dragutz curat liniste e totul ok.totul la superlativ
ramona_healthy
Postat pe 9 Iunie 2009 18:54
bafta la ,,lucru"!la mine s-a prins repede...
dana_ela_13
Postat pe 9 Iunie 2009 23:30
Unde se afla clinica Gynecoland, pt ca eu nu sunt din Bucuresti si as vrea sa merg sa fac un control, trebuie sa am programare sau pot sa fac analizele si fara sa fiu programata, lasa-mi un numar de telefon pt ca in jurul datei de 20 iunie voi fi in Bucuresti, am un fibrom care imi face probleme din cand in cand si as vrea sa ma asigur ca nu e ceea ce mi s-a spus ceva vreme in urma, as ajunge sa fac a patra operatie pe burta si nu as vrea...multumesc anticipat pt raspuns.
fetitza_lu_tati
Postat pe 10 Iunie 2009 08:45
Scumpa mea Lili99ana, ma bucur mult pt tine, sa fii sanatoasa si tu si baietelul tau, bine ca ma mai incurajeaza si pe mine cineva, ca se poate! De obicei, inclusiv medicii sunt cam reticenti, nu te prea incurajeaya la varsta asta sa mai faci un BB. Tine-ma la curent te rog, daca nu te superi, vreau sa stiu ce mai faci si cum decurg lucrurile. Esti din Buc?
Iti doresc numai bine si muuulta sanatate,
Miha
mihaella007
Postat pe 10 Iunie 2009 20:20
eu am 42 si consedier ca un BB daca e dorit din suflt, varsta nu conteaz. iar femeile la 40 de ani sunt "copate" pentru a face "simburei mici" mult succes si sanatate
Pisicutza20
Postat pe 12 Iunie 2009 18:27
draga lili99ana ce analize ai facut tu gratuite ca eu am tocat pana acum 180 mil lei vechi si sunt insarcinata in 37 sapt. povestea cu viitoarele mamici care au dreptul la "n" analize gratuite daca au peste 35 ani este o minciuna mai mult decat gogonata. este un lux sa faci un copil dupa aceasta varsta pt ca este absolut necesar sa faci anumite teste pe care statul nu le compenseaza.
asta daca vrei sa nasti un bebe sanatos. bafta tuturor femeilor care-si doresc un bebe la frumoasa varsta de 40 ani, dar am un sfat pt restul: faceti copii cat sunteti tinere, adica 22-32 ani. dupa mine e cea mai potrivita varsta.
rasfatatele
Postat pe 23 Iunie 2009 19:57
buna langa spitalul militar central asta e cu trolebuzul 85 doua statii de la gara de nord (spre spitalul witing)e un cabinet medical .doctora se cheama CRISTIAN RODICA e super dar e cam scump bafta
healthy003566
Postat pe 9 Iulie 2009 11:58
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:59
Centrul medical Unirea,oricare dintre ele sau direct maternitatea Regina Maria,vei vedea un centru de ginecologie la standarde Europene.
andreaV
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
problema 8 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 13:10
e normal asa ceva ??? 22 De la: mica 5 Februarie 2010 13:07
Anticonceptionale Yaz 2 De la: andreea1625 30 Martie 2012 08:50
avortul este o crima groaznica 82 De la: healthy006964 31 Ianuarie 2010 15:19
Ce sa fac??? 25 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 09:44