Setari Cookie-uri

tratament negi

De ce intotdeauna trebuie sa tratam bolile doar la suprafata si nu in profunzimea lor.
Daca vrei sa scapi de o buruiana nu o tai de la suprafata de cate ori apare ci trebuie sa scapi de radacina.Tot la fel sunt si cu multe boli, trebuie sa le aflam cauza si abia apoi sa aplicam tratamentul.
Raspunsul sistemului imun la infectia produsa de papilloma virusul uman: in momentul in care virusul patrunde in organism, sistemul imun produce anticorpi care ajuta la distrugerea virusului, un sistem imun scazut creste riscul de aparitie al negilor
Negii apar cel mai frecvent la copii sau adultii tineri, pe masura ce varsta inainteaza, apar mai putini negi sau chiar niciunul. Negii sunt mai putin frecventi la persoanele in varsta, poate datorita faptului ca apare imunitatea organismului la infectia cu papilloma virus pe masura inaintarii in varsta.
Deci,organismul, pentru a putea face fata atacurilor repetate ale virusilor,trebuie sa aiba un sistem imunitar foarte ridicat.si noi il putem ajuta prin: odihna ,consumul de fructe si legume,fara bauturile si mancarurile cu conservanti si fel de fel de chimicale care nu fac altceva decat sa ingreuneze buna functionare a rinichilor care, dupa cate stim ei sunt a doua inima a noastra.
tunari.dobrin
Postat pe 26 Mai 2009 12:34
Buna , pentru negi pot sa va ofer o crema foarte buna pe baza de aloe vera , persoanele interesate pot trimite email la dorin1ddima@gmail.com
andreidavid1
Postat pe 26 Mai 2009 14:22
Buna , pentru negi pot sa va ajut cu niste produse din aloe vera ,persoanele interesate sa trimita email la dorin1ddima@gmail.com
andreidavid1
Postat pe 26 Mai 2009 14:52
eu i-am cauterizat la un cabinet dermatologic printr-un procedeu electric.au ramas semne ,dar cel putin am scapat de ei
mihaelacnx
Postat pe 26 Mai 2009 14:52
rostopasca e cel mai bun remediu pt negi,de fapt lichidul acela care s scurge cand o rupi.i se mai spune si 'iarba negilor' :P sau azotat de argint,daca ai de unde face rost d el,problema e doar ca innegreste pielea.bafta!
t_raluk7
Postat pe 26 Mai 2009 21:52
Exista o alifie care te ajuta sa scapi de negi (si de multe altele!).Daca te intereseaza imi poti trimite un mail (fade_2_black96@yahoo.com) si iti dau toate lamuririle necesare.
_RUX_
Postat pe 26 Mai 2009 22:47
Un remediu f bun este coaja de lamaie, curatata ca la mar, macerata in otet timp de o saptamana. Se pune cate o bucatica de coaja pe neg, se fixeaza cu leucoplast. Se schimba la cateva ore, cand este uscata. Intr-o saptamana, cel mult, excrescenta se innegreste si cade.
nina67
Postat pe 27 Mai 2009 10:14
Buna!Cel mai eficient tratament este clar cel naturist!Din experienta recomand ROSTOPASCA, acea planta ale carei tulpini secreta un fel de iod care usuca negii si nu te mai intalnesti cu ei vreodata!Multa sanatate!
adalina
Postat pe 28 Mai 2009 00:08
cu rostopasca am scapat si eu de negi,acum se gaseste pe locurile umbroase si umede,se tamponeaza negii cu seva galbena care apare rupand rostopasca de la NODURI(RAMURI).CAUTA PE GOOGLE ROSTOPASCA SI AI TOATA INFORMATIA ACOLO.
sumelectronic_yahoo_es
Postat pe 31 Mai 2009 19:14
pui o ceapa taiata felii la macerat in otet si o lasi 3 zile si in fiecare seara iti legi cu un pansament cate o felie de ceapa pana se innegreste. E foarte bun pe pobate
oanacodruta
Postat pe 4 Iunie 2009 15:57
Atentie! intrebarea initiala era in legatura cu negii pigmentari, cu acestia fiind o cu totul alta poveste
ina_i
Postat pe 7 Iunie 2009 10:32
cu rostopasca am scapat si eu de negi,folositi-o cu incredere.
sumelectronic_yahoo_es
Postat pe 7 Iunie 2009 16:18
foarte mare atentie!! Eu nu am scapat de unul care era pe deget numai chirurgical dupa ce s-a infectat de la smuls si tratamente de tot felul (babesti)
geoatlas
Postat pe 7 Iunie 2009 20:25
Exista un gel de la Krauter Therapia cu care eu am scapat de negii din talpa piciorului si de pe degetele de la mana. contacteaza-ma la andamargarit@yahoo.com pentru informatii.
anda59
Postat pe 16 Iulie 2009 10:34
Aplicatii de mai multe ori pe zi cu Aloe First si Aloe Lips.
alexxaclnsc@yahoo.com/0741215388
healthy001662
Postat pe 4 Septembrie 2009 06:29
Vizitati site-ul

www.argint-coloidal.ro

pentru a afla deswpre un tratament complex si benefic.

Bye
Beni_healthy
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:35
De la: healthy001662, la data 2009-09-04 06:29:37Aplicatii de mai multe ori pe zi cu Aloe First si Aloe Lips.
alexxaclnsc@yahoo.com/0741215388
nu au niciun efect aceste 2 produse asupra negilor !!! si pe deasupra sunt si foarte scumpe pentru ceea ce fac...adica mai nimic....
4Life
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:54
TF-RUSINICA!Esti agresiv si nu-ti "sade" bine.Te rog sa ai un comportament civilizat.De ce esti speriat?
DEZINFORMEZI!
LIPS=9ron
FIRST(0473 ml)=50ron
Respecta pentru a fi respectat!
PS. Raspunsul nu era pentru tine!
healthy001662
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:19
De la: healthy001662, la data 2009-09-04 13:19:01TF-RUSINICA!Esti agresiv si nu-ti "sade" bine.Te rog sa ai un comportament civilizat.De ce esti speriat?
DEZINFORMEZI!
LIPS=9ron
FIRST(0473 ml)=50ron
Respecta pentru a fi respectat!
PS. Raspunsul nu era pentru tine!
rusinica voua care incercati prin orice mijloace sa va vindeti produsele...chiar si mintind sau dezinformand oamenii...daca tot sunt asa de bune,ia spune oamenilor ce conservanti sunt inclusi in aloe first ??? cumva metilparaben ????????si pe langa asta care mai este ????????

p.s. "informeaza" tu corect...publica si lista de ingrediente aici pe site...sa poata oamenii sa ia o decizie in cunostinta de cauza...ia sa vedem ,faci asta ?
4Life
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:23
Nu toate tratamentele au efectul dorit deoarece sunt mai multe tipuri de negi.Spre ex au am 2 negi langa unghia de la mana,degetul aratator,si sunt negi plani,adica sunt la suprafata pielii,au aspect rugos si au culoarea pielii.Am incercat cu solutia numita Duofilm,dar nu a dat rezultate.Cine se afla in situatia mea ,si a folosit alte substante pentru a scapa,sa dea un raspuns.
psygone
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:49
o prietena mia zis ca ea a avut multi negi si a pus pe ele, scrum de tigara si ia trecut f repede
healthy013349
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:13
negii....adica verucile vulgare se trateza in 3 modalitati...fie cu creme keratolotice..care e un tratament de lunga durata..fie prin ardere cu electrocauterul fie cel mai elegant..aplicatii cu azot...ceea ce recomand....
pt mai multe informatii senza_2004@yahoo.com...si o sa te sfatuiesc cu mult drag.
healthy017387
Postat pe 24 Iunie 2010 00:47
buna am si eu un neg pe buza si nu stiu ce sai fac.sotul meu knd a vut negi si ia ars cu un cui incuns si chiar a functionat.imi e frica sa fac la fel pt k e pe buza
kudika171806
Postat pe 28 Iunie 2010 20:57
Buna. Remediu sigur: mergeti la dermatolog. Am avut negi plani pe corp si am scapat dupa cateva aplicari de zapada carbonica (azot lichid) - aplicat profesional cu aparat special, nu cu betigasul din termos. Si am avut si in talpa o veruca adanca....se face un mic chiuretaj al zonei ingrosate si apoi se foloseste electrocauterul. Aviz celor care folosesc leacuri babesti: nu functioneaza in totalitate...problema ramane si va treziti ca se inmultesc negii. Concluzie: mergeti la dermatolog.
Eu am mers aici. e-dermatolog.ro, dr Ionescu 0722564632

Bafta.
Alysia
Postat pe 10 Iulie 2010 10:16
Buna!Eu am avut 2 , unul pe un deget mijlociu si celalalt in podul palmei.Pe ambii am aplicat o solutie care am gasit-o in farmacie.Solutia se numeste VERUFILM.E o solutie destul de ieftina aproximativ 40 de lei dar mare atentie :o aplici DOAR PE NEG pentru ca arde negul si deci va arde si tesutul sanatos.Bafta multa!
stefy_8676
Postat pe 15 Octombrie 2010 05:07
Buna,am si eu un neg pe mana,foarte insuportabil,am luat verolit de o luna,si nu a dat rezultate,ce pot face?
kudika368824
Postat pe 18 Februarie 2011 16:24
De la: kudika368824, la data 2011-02-18 16:24:21Buna,am si eu un neg pe mana,foarte insuportabil,am luat verolit de o luna,si nu a dat rezultate,ce pot face?


si eu ma pricopsisem acum 2 ani cu niste negi pe mana de toata frumusetea, dar nu stiu de unde naiba, ca astia apar copiiilor sau celor ce lucreaza cu carne, am fost la doctor si mi-a prescris Duofilm care se aplica pe neg, asta practic arde pielea iar pielea aceea moarta se indeparteaza cu piatra ponce, dar eu nici asa nu am scapat de ei , asa ca mi-am luat Cryopharma e cam 80 RON, e o solutie pe baza de azot lichid care arde negul, dupa 2 aplicari am scapat de ei, dar doare ca naiba, si am mai luat ceva medicamente pt sistemul imunitar mai exact Imunostim si Echinaceea
visan_georgiana
Postat pe 18 Februarie 2011 16:47
buna in vedere cu negi am tratamentu necesar care iti ingheta negii poate ai auzit de el dar ii foarte scum in farmacii info ionita_petronela@yahoo.com
kudika374843
Postat pe 19 Martie 2011 13:34
kudika226898
Postat pe 20 Martie 2011 04:29
Aveti grija ca DUOFILMul poate creea reacti adverse, adica arsuri, dureri ingrozitoare!!!!!!! Dupa parerea mea cel mai bun tratament este cauterul si multe vitamine care sa imbunatateasca sistemul imunitar.
kudika408107
Postat pe 14 Iunie 2011 20:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sani mari si fermi 6 De la: Sabrinutza 25 Februarie 2010 22:29
pt cristina lavinia 7 De la: 2499 27 Iunie 2010 12:35
...sfaturi? 10 De la: lola24 14 Octombrie 2011 09:05
indesirea parului ..tratamente farmaceutice sau naturiste 1 De la: ralu_23 23 August 2010 22:07
Vreau sa nu mai fumez! 32 De la: kudika12787 24 Iulie 2013 23:52