Setari Cookie-uri

Intrebare pt baieti

Buna,
am o nelamurire si chiar nu stiu daca e bine ce fac pt ca sunt impreuna cu logodnicul meu de 4 ani si cu el mi-am inceput viata sexuala acum 3 ani.Vroiam sa va intreb daca eu ii spun ce vreau si cum vreau atunci cand facem sex,oare se simte ciudat?El mi-a zis ca nu,voi c ziceti?va place sa vi se spuna ce sa faceti ca partenera sa aiba orgasm sau mai bine tace din gura? Multumesc anticipat
mhteodora
Postat pe 10 Martie 2009 17:53
e foarte bine sa-i "comunici" in timpul actiunii ;)Daca ii spui in timpul muncii s-ar putea sa-l stresezi.E ca si cum ai zice tu:stai sa merg la frigider sa-mi iau un pahar cu apa!De spus ii poti spune la pauza cand serviti un pahar de vin!Orice barbat cauta sa-si satisfaca partenera,asa ca poti sa-i ceri orice,apoi vezi tu ce ti-se aproba...!
Oricum,daca ii spui de 2-3 ori si nu intelege,cauta altul :))
COMUNISTU
Postat pe 10 Martie 2009 18:17
De la: che, la data 2009-03-10 18:17:51e foarte bine sa-i "comunici" in timpul actiunii ;)Daca ii spui in timpul muncii s-ar putea sa-l stresezi.E ca si cum ai zice tu:stai sa merg la frigider sa-mi iau un pahar cu apa!De spus ii poti spune la pauza cand serviti un pahar de vin!Orice barbat cauta sa-si satisfaca partenera,asa ca poti sa-i ceri orice,apoi vezi tu ce ti-se aproba...!
Oricum,daca ii spui de 2-3 ori si nu intelege,cauta altul :))



C rost are sa-i spun dupa daca eu ii spun ce vreau atunci cand suntem in actiune?
Oricum face ce ii spun,dar ma gandeam sa nu fie fustrat
mhteodora
Postat pe 13 Martie 2009 08:36
ok spune-i cand vrei tu,oricand e bine primit
COMUNISTU
Postat pe 13 Martie 2009 12:10
e bine sã comunicaþi!dupã un timp nu va mai fi nevoie sã-i spui Va învãta sã te citeascã si te va face fericitã fãrã sã-i spui tu cum dar pînã atunci e bine sã fiþi deschiºi unul cu celãlalt,asta sudeazã relaþia ! fiþi fericiþi!
healthy001803
Postat pe 26 Aprilie 2009 00:10
raspund si eu chiar daca sunt fetitza
eu cred ca e vital ca cei doi parteneri sa comunice intre ei .... e important si modul in care ii spui daca nu te simti bine in pozitia respectiva nu trebuie sa-i spui ingamfata ca nu-ti place ci poti spune cu privire sireata: ¨¨hai sa incercam si asa ... ¨¨ si schimbi tu pozitia... nu cred ca o sa se supere ...
eu cred ca e important sa se simta amandoi bine... eu ma simt mai bine cand vad ca el se simte bine
jessica23_healthy
Postat pe 15 Mai 2009 00:29
Multumesc mult pt raspunsuri
mhteodora
Postat pe 2 Iunie 2009 11:25
De la: mhteodora, la data 2009-03-10 17:53:23Buna,
am o nelamurire si chiar nu stiu daca e bine ce fac pt ca sunt impreuna cu logodnicul meu de 4 ani si cu el mi-am inceput viata sexuala acum 3 ani.Vroiam sa va intreb daca eu ii spun ce vreau si cum vreau atunci cand facem sex,oare se simte ciudat?El mi-a zis ca nu,voi c ziceti?va place sa vi se spuna ce sa faceti ca partenera sa aiba orgasm sau mai bine tace din gura? Multumesc anticipat


Adica vrei sa spui ca in 3 (trei) ani nu ai luat si tu initiativa nici o data???

Ori daca ''da!'', vrei sa spui ca nu i-ai aratat/spus/dat de inteles in vre un fel specific ..... propriu tie, macar ... macar printr-un sunet, ca si asa, si altfel ti-ar placea si tie?
Simply_i
Postat pe 27 Iulie 2009 17:09
De la: mhteodora, la data 2009-03-10 17:53:23Buna,
am o nelamurire si chiar nu stiu daca e bine ce fac pt ca sunt impreuna cu logodnicul meu de 4 ani si cu el mi-am inceput viata sexuala acum 3 ani.Vroiam sa va intreb daca eu ii spun ce vreau si cum vreau atunci cand facem sex,oare se simte ciudat?El mi-a zis ca nu,voi c ziceti?va place sa vi se spuna ce sa faceti ca partenera sa aiba orgasm sau mai bine tace din gura? Multumesc anticipat


Omul de cand este pe Pamant experimenteaza, incearca ... depinde de dispozitie, de educatie/inhibitii/preconceptii. NU iti trebuiesc sfaturi, educatie/filme/carti DECATAT sa iti iubesti partenerul, si bineanteles, sa ai cu cine ''comunica'' (?), dar mai ales sa comunici prin actiune
Simply_i
Postat pe 27 Iulie 2009 17:17
De acord cu 'jessica23'.
Transformati comunicarea sau obtineti comunicarea prin intremediul jocurilor. Relaxati-va si folositi-va imaginatia; cum iti vine sa-i spui, daca tu zambesti, este bine.
Ai grija, de altfel, sa nu iti scape vreo expresie sau remarca referitoare la fizicul si capacitatile lui. O sa ai apoi mult de munca sa il readuci pe teren. Sa nu-ti dea suspendare cateva etape.
Iar unii dintre noi abia asteptam sa spuna partenerul ceva frumos, sa initieze conversatia, jocul... pentru ca unii dintre noi "e defecti".
DrRaducu
Postat pe 8 August 2009 16:34
Vreu sa imi cumpar un parfum si nustiu ce parfum le place baietilor pentu ca prietenul meu ce departe acuma si nu am timp sal intreb dar daca ma puteti ajuta ... Va rog raspunss.... AaSTEPT RASPUNS DE LA fETe si bAiETII
NinutZzA
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:59
daca timp de 3 ani inca nu a invatat cum iti este tie m bine ,atunci ori e greu de cap ori insensibil
ale_ale_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 9 De la: jessika_lsd 5 Octombrie 2011 11:27
TELEFONIE GRATIS 1 De la: wanderson 9 Decembrie 2008 08:21
ceva distractiv 1 De la: joanna 3 Februarie 2010 16:46
virusul hpv...negii genitali la barbatii.. 4 De la: ississ 14 Martie 2010 20:07
Orgasmul nocturn la femei 63 De la: catavalcea 3 Ianuarie 2012 18:06