Pete de la soare sau Psoriazis??????

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kudika001541 Avatarul lui kudika001541

5 mesaje

Recomandati-mi si mie un doctor dermatolog bun din Constanta.
Am spatele plin de pete albe si cateodata se umfla si se inrosesc.
Are cineva idee cum sa scap de ele????Va multumesc mult de tot.
Raporteaza abuz de limbaj
gangstergrl Avatarul lui gangstergrl

15 mesaje
Oras: constanta

doctor NOCIVIM...are la Policlinica cu plata sau la Spitalul Militar...este foarte bun dar si foarte ocupat...multa sanatate
kudika001541 Avatarul lui kudika001541

5 mesaje

De la: alx_dana, la data 2009-03-14 22:10:43doctor NOCIVIM...are la Policlinica cu plata sau la Spitalul Militar...este foarte bun dar si foarte ocupat...multa sanatate

Multumesc mult alx
healthy002409 Avatarul lui healthy002409

106 mesaje

Pot sa te ajut cu produse organice pt tratament, ai auzit de crema BARBA TATEI, UNT DE SHEA, CREMA DE ARNICA? tOATE POTI SA LE PRIMESTI ACASA PRIN CURIER , DE LA FIRMA. PT DETALII, SCRIE-MI PE EMAIL : pricrodica@yahoo.com
cerabold Avatarul lui cerabold

4 mesaje
Oras: ploiesti

Banuiesc ca pana acum ai aflat ce sunt "petele albe". Eu banuiesc ca este vorba despre pitiriazis versicolor. Este o ciuperca de care se scapa foarte greu. Consulta si pagina urmatoare : en.wikipedia.org/wiki/Tinea_versicolor.
Aparant poti sa zici ca ai scapat de ea dupa tratament sau pe perioada cat nu esti bronzata. Se pune in evidenta stergand, zona banuita ca ar fi afectata, cu albastru de metil (care este si un bun dezinfectant) dupa care poti sa aplici cremele recomandate. Sanatate !