Setari Cookie-uri

spondiloza cervical si discopatia lombara

buna sufar de spondiloza cervicala si dicopatie lombara ,sa tratat cineva la statiune si unde?cunoasteti un doctor bun unde sa ma pot duce in bucuresti?
kudika078676
Postat pe 14 August 2009 11:13


Servus

Nu cunosc nici un medic in Bucuresti ca eu sunt din Brasov,dar am o rugaminte la tine, cum se manifesta spondiloza cervicala? Te intreb acest lucru pt ca si eu am fost diagnosticata cu spondiloza cervicala,dar mie imi este foarte rau in sensul ca ametesc,mereu ma simt obosita si am mereu mana amortita(stanga). Si vreau sa stiu daca simtomele astea sunt normale sau sa mai merg si la alti doctori?

Iti multulesc mult si iti doresc multa sanatate
oana_0606
Postat pe 13 Octombrie 2009 09:01
Cautati la Plafar cartea "Sanatate din farmacia Dimnului" de Maria Treben. Veti gasi acolo cele mai eficiente tratamente naturiste pe care vi le puteti rpcura si aplica singuri, folosind plantele pe care vi le puteti culege din natura sau cumpara de la plafar sau din farmaciile cu profil homeopatic. Daca nu aveti posibilitatea de a va cumpara aceasta carte, v-o pot trimite in format pdf, daca imi dati un ID de posta electronica.
Tratamentele descrise acolo functioneaza la maxim. Le-am regasit in recomandarile multor medici homeopati si nu numai, cat si pe diverse site-uri de sanatate, romanesti si straine.
Multa sanatate tuturor si mai multa incredere in dragostea neconditionata a Naturii Mame!
Terra_Mater
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:45
De la: Terra_Mater, la data 2009-10-22 12:45:18Cautati la Plafar cartea "Sanatate din farmacia Dimnului" de Maria Treben. Veti gasi acolo cele mai eficiente tratamente naturiste pe care vi le puteti rpcura si aplica singuri, folosind plantele pe care vi le puteti culege din natura sau cumpara de la plafar sau din farmaciile cu profil homeopatic. Daca nu aveti posibilitatea de a va cumpara aceasta carte, v-o pot trimite in format pdf, daca imi dati un ID de posta electronica.
Tratamentele descrise acolo functioneaza la maxim. Le-am regasit in recomandarile multor medici homeopati si nu numai, cat si pe diverse site-uri de sanatate, romanesti si straine.
Multa sanatate tuturor si mai multa incredere in dragostea neconditionata a Naturii Mame!


Revin cu corectarile de rigoare:
Cartea se numeste "Sanatate din farmacia Domnului".
Contine remedii naturiste pe baza de plante (pe care vi le puteti culege singuri daca le cunoasteti, sau le puteti gasi in orice centru Plafar sau in farmaciile cu profil homeopat).
Terra_Mater
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:49
De la: oana_0606, la data 2009-10-13 09:01:50

Servus

Nu cunosc nici un medic in Bucuresti ca eu sunt din Brasov,dar am o rugaminte la tine, cum se manifesta spondiloza cervicala? Te intreb acest lucru pt ca si eu am fost diagnosticata cu spondiloza cervicala,dar mie imi este foarte rau in sensul ca ametesc,mereu ma simt obosita si am mereu mana amortita(stanga). Si vreau sa stiu daca simtomele astea sunt normale sau sa mai merg si la alti doctori?

Iti multulesc mult si iti doresc multa sanatate


Simptomele tale pot fi cauzate de spondiloza cervicala, dar se pot datora si altor probleme. Pentru asta , medicul tau ar trebui sa iti dea trimitere la un ortoped care va decide sa te trimita sa faci o rezonanta magnetica, sau o tomografie computerizata pe baza careia va stabili ulterior ce afectiune ai. Dar, aceste doua metode de investigatie nu sunt chiar lipsite de nocivitate. Prima, comporta o puternica emanare de unde electromagnetice, care chiar daca nu pare si nu se spune, dauneaza pentru saqnatatea individului. Cea de-a doua, implica un flux puternic de radiatii care actioneaza negativ asupra starii de sanatate. Nici asta nu ni se spune in mod frecvent si pentru moment nu pare a avea vreo semnificatie. Dar... in timp relativ scurt, duce la aparitia a diverse probleme de sanatate, despre care cel afectat de regula isi pune intrebarea:" oare de ce?" sau "de unde si de la ce mi se trage?".
O TC este mai nociva decat o radiografie de circa 200 de ori. Dar, din pacate radiografiile nu evidentiaza decat situatii prea clare de tipul fracturilor deja evidente sau de tip scolioza, lordoza, etc.
Exista alte metode de investigatie medicala neinvazive, dar, din pacate doar la nivel de clinici sau cabinete private. Una dintre metode este termografia, combinata cu ultrasonografia. Este foarte eficienta in cazul problemelor legate de coloana si nu numai. Un asemenea cabinet se gaseste la Cluj. Eu am fost si sunt foarte multumita nu doar de examinarea foarte atenta si minutioasa, profesionala, cat si de terapia prescrisa. Din pacate nu am cunostiinta de alte centre in tara. Amanunte despre acest tip de investigatii si despre centrul respectiv gasiti aici: http://www.medreflexline.ro/. Sa fiti sanatosi!
Terra_Mater
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:07


Iti multumesc foarte mult pentru informatii!
oana_0606
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:14
si eu sufar de spondiloza si as dori aceasta carte. va multumesc
carmen.sirbu@yahoo.com
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:42
adresa mea de e-mail este: carmen.sirbu@yahoo.com
carmen.sirbu@yahoo.com
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:44
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:58
Buna sunt Maria ,da astea sunt simptomele ,eu am fost in tara anul acesta si am facut kinetoterapie si acopunctura,dar in bucuresti eu mai am ci ciocuri in calchi am stat o luna si jumatate ,a fost bine o perioada dar am avut foarte multa treaba am neglijat sa fac exerciciile care mi sai dat si acum am mari dureri de picioare am si o circulatie proasta ,dar trebuie sa stii ca daca incepi trebuie sa fci cel putin 4 luni daca nu ai medic si kinetoterapeut in brasov si vrei iti dau adresa celor cu care am facut eu ,la mine este problema timpului dar intradevar se simnte cind faci aceste tratamente mai sunt si niste tincturi fitoterapie se numeste care mi l-ea dat doctorul sper sa vin in vara 3 luni am vruit sa vin de craciun dar nui doctorul in tara iti doresc multa sanatate poti sa iei legatura cu Ioana de pe forum si ea are ceva tratament cu cerogen ,eu am citit dar nu am facut incearca ,iti doresc multa sanatate.
kudika078676
Postat pe 21 Noiembrie 2009 15:23
Iti multumesc mult pentru sfaturi. Te rog sa imi trimiti si mie cartea la adresa oana_0606@yahoo.com .
Iti multumesc mult si multa sanataate!
oana_0606
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:18

Iti multumesc mult pentru sfaturi.
Multa sanatate!
oana_0606
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:28
VREAU SI EU SA VA ROG CEVA SI SOTUL MEU ARE SPONDILZA SI DACA PUTETI SA-MI TRIMITE-TI CARTEA V-AS FI FARTE RECUNOSCATARE.
vA MULTUMESC.ID dianalacrima@yahoo.com
healthy011171
Postat pe 13 Ianuarie 2010 17:56
draga oana vreau sa-ti spun ca si mie mi sa pus diagnosticul de spondiloza cervicala si am aceleasi simptome,cateodata chiar mai rau
ionela25any
Postat pe 10 Februarie 2010 16:13
De la: healthy003913_maria, la data 2009-08-14 11:13:29buna sufar de spondiloza cervicala si dicopatie lombara ,sa tratat cineva la statiune si unde?cunoasteti un doctor bun unde sa ma pot duce in bucuresti?

Buna!Eu am facut acupunctura pt spondiloza cervicala,am facut acupunctura 3ani la rand,cate 10 sedinte pe an si ma simt fb,fb.Din 2006 nu am mai avut probleme decat foarte,foarte rar,cam de 2ori pe an ma mai supara in cate o zi.Va doresc sanatate.
51160
Postat pe 10 Februarie 2010 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
antibioticele luate recent influenteaza rezultatul testului cu lama? 1 De la: elena_er 28 Octombrie 2011 17:29
antibioticele in tipul sarcini 8 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 05:32
Tratarea impotentei 2 De la: healthy005744 23 Decembrie 2009 19:53
spuneti`mi pls!! :( 9 De la: office_salinasusesi_ro 23 Februarie 2010 14:11
calcaie crapate 85 De la: healthy002625 15 Iulie 2015 10:01