Setari Cookie-uri

fitnessul si infertilitatea

Vreau sa raman insarcinata, sunt niste probleme,dar mi-am propus sa mai si slabesc putin si m-am apucat de fitness. Este vreo problema?
valyneagu29@yahoo.com
Postat pe 15 Martie 2009 00:43
Sportul n-are cum sa-ti faca rau, ci dimpotriva ajuta foarte mult. Un organism tonifiat inseamna si imunitate si muschi capabili sa te ajute in sustinerea sarcinii.
In schimb dieta poate provoca neplaceri daca e prea drastica sau dezechilibrata. Daca iti lipsesti organismul de anumite substante esentiale pentru el, asta poate cauza chiar si pierderea unei sarcini. Cel mai bine - si asta e parerea mea personala - mananci putin si des, fara dulciuri, prajeli sau fainoase in exces. Eu personal evit cat se poate si carnea de porc sau mezelurile si bauturile acidulate (astea din urma pur si simplu nu imi plac).
Alapopescu
Postat pe 14 Aprilie 2009 06:52
nu are nicio legatura sportul cu sarcina ...renunti la sport intr-o oarecare masura daca ai ramas gravida
tury65
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:52
De la: valyneagu29@yahoo.com, la data 2009-03-15 00:43:34Vreau sa raman insarcinata, sunt niste probleme,dar mi-am propus sa mai si slabesc putin si m-am apucat de fitness. Este vreo problema?


Ca faci sport e bine! De ce vrei sa slabesti? De ce nu poti ramane insarcinata?
Daca te limitezi doar la a face miscare si atat nu exista riscuri, daca incepi si o dieta ar fi. Ideal, daca vrei sa ai un copil sanatos, faci miscare, iei acid folic, consulti periodic ginecologul.Sub nici o forma, daca mergi la sala, sa nu iei pilule anabolizante sau energizante, stimuleaza secretia de testostern si acesta impiedica aparaitia sarcinii.
camiflorea
Postat pe 26 Noiembrie 2009 07:01
de ce D-zeu nu intrebi un DOCTOR??? chiar vrei sa risti sanatatea viitorului tau copil urmand sfaturi scrise pe un forum???de niste( probabil) casnice?? geeze. jur ca nu va inteleg. uite, eu de ex. sunt inginer si pe mine ma duce capu' ca daca faci fitness cu greutati si ridici greutati mari si te fortezi, sau te accidentezi, poti chiar sa pierzi o sarcina. Doamne-fereste. Dar repet, un MEDIC stie cel mai bine.
mirunad
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:05
Este indicata miscarea chiar si pe perioada sarcinii. Iti recomand un Club care satisface toate gusturile, se numeste CLASS, situat pe Str. Garlei 30A, sector 1. Tel. +40 21 233 28 14
+40 21 233 28 13 , Fax: +40 21 233 28 86. Mobile:
+40 722 516 179

Email:
mrotaru@class-hotel.ro Club Class: piscina acoperita, jacuzzi, squash, fitness, sauna, masaj. Ce iti poti dori mai mult. Succes!


carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:57
Dar e posibil ca unele persoane care dau sfaturi sa fie foarte bine pregatite, nu neaparat casnice, dar ori ai impresia ca persoanele casnice nu gandesc ?si ce daca esti inginer, asta inseamna ca te duce capul mai mult ???
Eu am intalnit persoane casnice care erau cu mult mai capabile decat persoanele cu functii, ca de, acum banii sunt la putere, dai bani, ai si un post bun.Cred sincer ca a fost si cazul tau.
lover_woman
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:58
De la: mirunad, la data 2009-11-26 11:05:59de ce D-zeu nu intrebi un DOCTOR??? chiar vrei sa risti sanatatea viitorului tau copil urmand sfaturi scrise pe un forum???de niste( probabil) casnice?? geeze. jur ca nu va inteleg. uite, eu de ex. sunt inginer si pe mine ma duce capu' ca daca faci fitness cu greutati si ridici greutati mari si te fortezi, sau te accidentezi, poti chiar sa pierzi o sarcina. Doamne-fereste. Dar repet, un MEDIC stie cel mai bine.


1: ce inseaman "geeze".. o casnica nu stie, dar o inginera, daca-l foloseste, probabil il stie (ierare, nu era in DEX, ca altfel nu te mai intrebam!)
2: nu a specificat ca ar fi deja insarcinata, ci ca vrea sa slabeasca inainte de a ramane insarcinata, sa aiba unde pune la loc atunci cand se v aintampla evenimentul, sau ca sa fie perfect sanatoasa, cu un colesterol mic si o inima puternica atunci cand va naste...
3: poti sa pierzi o sarcina si daca esti prea acra de la atata vanitate!
camiflorea
Postat pe 31 Martie 2010 11:18
De la: mirunad, la data 2009-11-26 11:05:59de ce D-zeu nu intrebi un DOCTOR??? chiar vrei sa risti sanatatea viitorului tau copil urmand sfaturi scrise pe un forum???de niste( probabil) casnice?? geeze. jur ca nu va inteleg. uite, eu de ex. sunt inginer si pe mine ma duce capu' ca daca faci fitness cu greutati si ridici greutati mari si te fortezi, sau te accidentezi, poti chiar sa pierzi o sarcina. Doamne-fereste. Dar repet, un MEDIC stie cel mai bine.




spre surprinderea ta, aici nu sunt numai casnice.ne spui tu sensul cuvantului geeze( ca eu si "casnicele" de pe aici sa ne mai luminam).si ce ai tu cu casnicele?esti tanara ( ai abia 26 ani), invata ca in viata nu conteaza ce esti ci conteaza sa fii om, sa stii sa respecti pe cei din jurul tau.Cu toata ingineria ta, daca nu stii sa respecti si sa te porti, vei avea numai de pierdut.
healthy014384
Postat pe 31 Martie 2010 14:14
De la: healthy014384, la data 2010-03-31 14:14:03
De la: mirunad, la data 2009-11-26 11:05:59de ce D-zeu nu intrebi un DOCTOR??? chiar vrei sa risti sanatatea viitorului tau copil urmand sfaturi scrise pe un forum???de niste( probabil) casnice?? geeze. jur ca nu va inteleg. uite, eu de ex. sunt inginer si pe mine ma duce capu' ca daca faci fitness cu greutati si ridici greutati mari si te fortezi, sau te accidentezi, poti chiar sa pierzi o sarcina. Doamne-fereste. Dar repet, un MEDIC stie cel mai bine.




spre surprinderea ta, aici nu sunt numai casnice.ce ai tu cu casnicele?esti tanara ( ai abia 26 ani), invata ca in viata nu conteaza ce esti ci conteaza sa fii om, sa stii sa respecti pe cei din jurul tau.Cu toata ingineria ta, daca nu stii sa respecti si sa te porti, vei avea numai de pierdut.eu sunt mai mica decat tine, dar am fost educata sa respect pe cei din jutul meu si sa nu judec o persoana dupa studii.Si apropo "domnisoara inginer" ce inseamna geeze( ca sa ne luminam eu si casnicele de pe aici)
healthy014384
Postat pe 31 Martie 2010 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
menstruatie foarte putina 2 De la: kudika365675 10 Februarie 2011 09:46
Postinor 2. 4 De la: roscatik_ana 2 Aprilie 2012 12:23
vezica ititata? 2 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 23:43
Menstruatia 5 De la: MoneyKidu 18 Decembrie 2009 12:17
Despre menstruatie si problemele care pot aparea... 16 De la: kudika492822 3 Februarie 2012 14:37