Setari Cookie-uri

sa fie cancer la colon?

buna, sunt noua in forum pt ca doar necesitatile te obliga sa apelezi la ajutor. as cere si eu o parere, va rog frumos.
am aflat de curand ca sora mea are scaune cu sange, culoare rosu aprins. initial am crezut ca ar fi hemoroizi, dar din descriere nu as crede. mi-a spus ca nu doar cand are scaune tari si groase se intampla sangerarea(sunt dati in care nu sangereaza deloc) dar si cand a facut foarte moale a ramas cu sange pe hartie. o data, a simtit o durere mare in abdomen si a mers la baie. desi a facut moale ,a facut cu destul de mult sange. are cearcane la ochi foarte mari(nu vreau sa ma sperii ca intotdeauna a avut cearcane, dar acum parca sunt exagerate; poate fii vorba si ca nu se odihneste din cauza gandurilor) iar azi cand a trecut pe la mine dupa serviciu nu mai putea de frig desi in casa era destul de cald. ma omoara gandul ca ar putea fi cancer la colon dar as vrea sa ma pregatesc sufleteste din timp. de cand am aflat nu mai pot dormi si gandul e numai acolo ca ar putea fi aceasta crunta boala.
am fost si i-am facut programare la colonoscopie dar cea mai apropiata data este numai pe 6 luna viitoare. simt ca nu mai pot astepta atat!! va cer din suflet, spuneti-mi cat la suta ar putea fi asa ceva dupa simptomele pe care vi le-am descris. sau poate cunoasteti alte boli care ar fii posibile.
eurobianca
Postat pe 27 Martie 2009 23:18
posibil sa aiba hemoroizi interni sau ulcere in interiorul intestinului. tratabile ambele. numai la clonoscopie isi vor putea da seama. sora mea a suferit de o forma de colita tot asa facea cu sange si a facut tratament si si-a schimbat dieta, consuma mai multe fibre - cereale si nu mananca picant sau alte gusturi excitante pentru colon. va fi totul bine, stai linistita
eleain
Postat pe 27 Martie 2009 23:27
buna,in cazul in care ai un diagnostic ,contacteaza-ma...am informatii despre niste produse ce o poate ajuta in cazul in care este cancer si nu numai...
irina4life
Postat pe 27 Martie 2009 23:28
sunt niste supozitoare cu glyvenol parca SUPER bune Fac MINUNI ...
jipa
Postat pe 20 Mai 2009 09:13
Buna , te pot ajuta cu produse naturiste pentru sora ta, contacteaza-ma la adresa de email aloeverapitesti@gmail.com
andreidavid1
Postat pe 25 Mai 2009 10:45
Eurobianca,sotul meu face scaun cu sange de 10 ani si acum mai bine de 7 ani am fost cu el la timisoara la clinica "PROCTOLINE" (PE ATUNCI NUMAI ACOLO AVEAU CLINICA,ACUM AU in mai multe orase din tara).am fost de 4 ori si efectiv ii radeau hemoroizi interiori (polipii cum zic ei}.nu a mai facut scaun cu sange 6 luni si face si in ziua de azi dar sotul meu foloseste un unguient PROCTOLOG se numeste si costa 14 lei noi. il foloseste numai in perioada cand sangereaza iar dupa doua folosiri nu mai sangereaza timp de 2-3 luni.
sumelectronic_yahoo_es
Postat pe 28 Mai 2009 16:03
De la: eurobianca, la data 2009-03-27 23:18:00buna, sunt noua in forum pt ca doar necesitatile te obliga sa apelezi la ajutor. as cere si eu o parere, va rog frumos.
am aflat de curand ca sora mea are scaune cu sange, culoare rosu aprins. initial am crezut ca ar fi hemoroizi, dar din descriere nu as crede. mi-a spus ca nu doar cand are scaune tari si groase se intampla sangerarea(sunt dati in care nu sangereaza deloc) dar si cand a facut foarte moale a ramas cu sange pe hartie. o data, a simtit o durere mare in abdomen si a mers la baie. desi a facut moale ,a facut cu destul de mult sange. are cearcane la ochi foarte mari(nu vreau sa ma sperii ca intotdeauna a avut cearcane, dar acum parca sunt exagerate; poate fii vorba si ca nu se odihneste din cauza gandurilor) iar azi cand a trecut pe la mine dupa serviciu nu mai putea de frig desi in casa era destul de cald. ma omoara gandul ca ar putea fi cancer la colon dar as vrea sa ma pregatesc sufleteste din timp. de cand am aflat nu mai pot dormi si gandul e numai acolo ca ar putea fi aceasta crunta boala.
am fost si i-am facut programare la colonoscopie dar cea mai apropiata data este numai pe 6 luna viitoare. simt ca nu mai pot astepta atat!! va cer din suflet, spuneti-mi cat la suta ar putea fi asa ceva dupa simptomele pe care vi le-am descris. sau poate cunoasteti alte boli care ar fii posibile.


Ce face sora ta?
Aceleasi simtome le-a avut si sotul meu, credea si el ca e de la hemoroizi, si in final i-au depistat un cancer la colon. Luna urmatoare il opereaza.

Postat pe 2 Iulie 2009 20:51
Si eu am intestinul gros f f sensibil. Am remarcat ca nu suporta orice alimente, suplimente, toxice... Chiar acum inghit niste minerale care imi irita intestinele. Si nu inghit doza maxima. Nu au contraindicatii. Cred ca trebuie supravegheat ceea ce ingeram. Fiecare persoana are intolerantele ei care poate altora nu le dauneaza. Imi fac foarte bine ceaiurile de plante, fara zahar. Multa sanatate.
crudici_ida
Postat pe 3 Iulie 2009 21:36
De la: crudici_ida, la data 2009-07-03 21:36:25Si eu am intestinul gros f f sensibil. Am remarcat ca nu suporta orice alimente, suplimente, toxice... Chiar acum inghit niste minerale care imi irita intestinele. Si nu inghit doza maxima. Nu au contraindicatii. Cred ca trebuie supravegheat ceea ce ingeram. Fiecare persoana are intolerantele ei care poate altora nu le dauneaza. Imi fac foarte bine ceaiurile de plante, fara zahar. Multa sanatate.

Folositi "detergentul" tubului digestiv (aloe vera) asociat cu active probiotic cu sase specii bacteriene benefice sanatatii colonului.
Iata aici cum actioneaza:http://www.youtube.com/watch?v=O94SyQAgRdU&feature=channel_page
enemgabriel
Postat pe 3 Iulie 2009 22:35
buna nu te speria si eu am aceiasi problema poate avea fisura anala eu am 2 tot de la constipatie ,mi sa dat tratament si unguente gel, asta acum o luna in urma cu o saptamina am fost la alt doctor care mia spus ca hemoroizii interni provoaca singerare si nu trebuie sa fac operatie medicamentul care il iau pentru oprirea singerari se numeste (DOXIUM Regulator of the capillary functions) nu stiu daca se gaseste pe piata in tara, costa 22,50 euro ,eu sunt afara sa nu te sperii pina nu face colonoscopia nu ai de unde stii multa sanatate .
kudika078676
Postat pe 11 August 2009 00:39
De la: crudici_ida, la data 2009-07-03 21:36:25Si eu am intestinul gros f f sensibil. Am remarcat ca nu suporta orice alimente, suplimente, toxice... Chiar acum inghit niste minerale care imi irita intestinele. Si nu inghit doza maxima. Nu au contraindicatii. Cred ca trebuie supravegheat ceea ce ingeram. Fiecare persoana are intolerantele ei care poate altora nu le dauneaza. Imi fac foarte bine ceaiurile de plante, fara zahar. Multa sanatate.


Salut !.
la orice medidic de specialitate daca mergi. va presctie sa consumi multe fibre. cel mai important este sa consumi tarate de grau. fa o cura cu 2 linguri de tarate de grau/zi, cu 30 minute inainte de masa
Se gaseste la alimentara , este cernuta gata(nu are hoaspa),se ea asa cum este ea naturala, ei cite un pic si se duce pe gat cu putina apa si tot asa PINA AI LUAT TOATA CANTITATEA ADICA 2 LINGURI. Problemele de colon au la baza o alta cauza cum ar fi; probleme cu stomacul sau pe fond nervos . Trebuie sa caute si sa elimine cauza, degeaba tratezi efectul. Tr. sa manance regim; fara prajeli, grasimi. sa consume mult ceaiuri de; sunatoare, codita soricelului.
Nu este vorba de hemoroizi, hemoroizii sunt niste polipi care ustura ca dracul. La ea tr. sa fie o iritatie/colon. Poate sa fie colon iritabil/fond nervos. Deasemeni tot taratea de grau , regleaza scaunele, contin vitaminele toate din grupa B, C. si reface flora microbiana. Din cauza ca pierde sange, este anemica, apatica, palida,incercanata. Pentru ca sangele are culoarea naturala , adica rosu aprins, inseamna ca iritatiea este in entestinul gros la evacuare. Sa urmareasca daca scaunele sunt de culoare cenusie sau brun, atunci este vorba de; fie iritatie la iesire din stomac, fie intestinul subtire. Tr. sa faca si o coprocultura sa vada daca nu are melena. Dar indiferent cum ar fi, vinovat este stomacul. Tratat stomacul. Poate sa consume; polen(de la apicultori) dar cel mai bine ar fi sa consume si propolis,este antiinflamator, antibiotic, probiotic(reface flora microbiana).O zi buna. PS. sotul meu are astfel de probleme. Se remediaza cu naturiste fie suplimente cumparate , fie cu ce am scris eu mai sus. La sotul meu este vb. de stomac si ficat si se trateaza simultan .
dorina27
Postat pe 8 Octombrie 2009 09:19
De la: enemgabriel, la data 2009-07-03 22:35:33
De la: crudici_ida, la data 2009-07-03 21:36:25Si eu am intestinul gros f f sensibil. Am remarcat ca nu suporta orice alimente, suplimente, toxice... Chiar acum inghit niste minerale care imi irita intestinele. Si nu inghit doza maxima. Nu au contraindicatii. Cred ca trebuie supravegheat ceea ce ingeram. Fiecare persoana are intolerantele ei care poate altora nu le dauneaza. Imi fac foarte bine ceaiurile de plante, fara zahar. Multa sanatate.

Folositi "detergentul" tubului digestiv (aloe vera) asociat cu active probiotic cu sase specii bacteriene benefice sanatatii colonului.
Iata aici cum actioneaza:http://www.youtube.com/watch?v=O94SyQAgRdU&feature=channel_page



Salut ! si propolis. Astfel va face ; dezintoxicare organismului, iar probioticul impreuna cu propolisul,va curata,reface flora si vindeca .Acestea sunt recomandate si pentru stomac,ficat, fiere,si nu numai. Se poate cauta pe google, aloe vera forever+scheme si tratamente, va gasi toate detaliile. Eu asa am gasit si i-mi fac propia schema de suplimente nutritive/diagnostic(daca nu stii cauza............aceste produse se duc singure la cauza). De obiceiatit pacientul cit si medicul , trateaza efectul. Cauza este mai greu de cautat si vindecarea este de durata, dar cui ii pasa. Trateaza efectul pentru ca, este vizibil si mai rapid si ''VAI CE MEDIC BUN..MI-A LUAT CU MINA DURERILE. de aceia se trezesc cu boli cronice si necesita operatie sausi mai rau..........Dar fiecare face cum stie. Insa eu cred si merg pe principiul ca informatia este ''mama inteleptului''. intoleranta sau efecte secundare , dela naturiste , nu exista dar de la apopante........cam toate irita stomac, intestine; de la antiinflamatori cum ar fi; aspirina,calmante, antibiotic, cortizol etc. mai mult sunt si hepatotoxice.
dorina27
Postat pe 8 Octombrie 2009 09:37
De la: eurobianca, la data 2009-03-27 23:18:00buna, sunt noua in forum pt ca doar necesitatile te obliga sa apelezi la ajutor. as cere si eu o parere, va rog frumos.
am aflat de curand ca sora mea are scaune cu sange, culoare rosu aprins. initial am crezut ca ar fi hemoroizi, dar din descriere nu as crede. mi-a spus ca nu doar cand are scaune tari si groase se intampla sangerarea(sunt dati in care nu sangereaza deloc) dar si cand a facut foarte moale a ramas cu sange pe hartie. o data, a simtit o durere mare in abdomen si a mers la baie. desi a facut moale ,a facut cu destul de mult sange. are cearcane la ochi foarte mari(nu vreau sa ma sperii ca intotdeauna a avut cearcane, dar acum parca sunt exagerate; poate fii vorba si ca nu se odihneste din cauza gandurilor) iar azi cand a trecut pe la mine dupa serviciu nu mai putea de frig desi in casa era destul de cald. ma omoara gandul ca ar putea fi cancer la colon dar as vrea sa ma pregatesc sufleteste din timp. de cand am aflat nu mai pot dormi si gandul e numai acolo ca ar putea fi aceasta crunta boala.
am fost si i-am facut programare la colonoscopie dar cea mai apropiata data este numai pe 6 luna viitoare. simt ca nu mai pot astepta atat!! va cer din suflet, spuneti-mi cat la suta ar putea fi asa ceva dupa simptomele pe care vi le-am descris. sau poate cunoasteti alte boli care ar fii posibile.
stefania2005
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:58
De la: eurobianca, la data 2009-03-27 23:18:00buna, sunt noua in forum pt ca doar necesitatile te obliga sa apelezi la ajutor. as cere si eu o parere, va rog frumos.
am aflat de curand ca sora mea are scaune cu sange, culoare rosu aprins. initial am crezut ca ar fi hemoroizi, dar din descriere nu as crede. mi-a spus ca nu doar cand are scaune tari si groase se intampla sangerarea(sunt dati in care nu sangereaza deloc) dar si cand a facut foarte moale a ramas cu sange pe hartie. o data, a simtit o durere mare in abdomen si a mers la baie. desi a facut moale ,a facut cu destul de mult sange. are cearcane la ochi foarte mari(nu vreau sa ma sperii ca intotdeauna a avut cearcane, dar acum parca sunt exagerate; poate fii vorba si ca nu se odihneste din cauza gandurilor) iar azi cand a trecut pe la mine dupa serviciu nu mai putea de frig desi in casa eeste numai pe 6 luna viitoare. simt ca nu mai pot astepta atat!! va cer din suflet, spuneti-mi cat la suta ar putea fi asa ceva dupa simptomele pe care vi le-am descris. sau poate cunoasteti alte boli care ar fii posibile.
stefania2005
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:59
Eurobianca sint curioasa sa aflu ce face sora ta. Eu stiu ca scaunele in cancerul de colon sint negre ,scaunele cu singe rosu sint doar in hemoroizi.Tb. neaparat sa faca neaparat colonoscopie pt ca se vede clar ce este.Nu mai lua in seama toate mesajele de promisiuni cu tot felul de produse naturiste.Te rog sa-mi scrii ce a facut sora ta.Multa sanatate
stefania2005
Postat pe 30 Octombrie 2009 17:05
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:58
Si eu stiam la fel ca Stefania... anume la cancer scaunul este foarte inchis la culoare. De asemenea persoanele care au cancer la colon fac scaun foarte subtire( ca un creion) si pierd in greutate in mod inexplicabil.
cris_tina_healthy
Postat pe 11 Martie 2010 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poate cineva sa/mi dea sfaturi in legatura cu poli radiculo nevrita acuta infectioasa 4 De la: office_salinasusesi_ro 5 Martie 2010 09:06
Transplanutul de rinichi 148 De la: dianana 19 Iulie 2016 15:51
HHHH 9 De la: kudika368551 21 Februarie 2011 22:10
leu-scorpion....se poate???? 16 De la: vrijaya 11 August 2009 16:37
stranut repetat,alergia 6 De la: healthy17 8 Februarie 2010 03:22