Setari Cookie-uri

diagnostic

Am 3 diagnostice si as vrea sa stiu mai multe despre ele, daca este cineva care a trecut prin sau stie despre...
1) demineralizare periarticulara a radisului, cubitusului, metacarpienelor si falangelor.
2) usoara ingustare a spatiilor articulare MCF III bilateral cu tendinta de subluxatie MCF III stanga.
3) microgeode carpiene bilaterale si la nivelul segmentelor osoase adiacente spatiilor articulare IF.
demonik_ella
Postat pe 30 Martie 2009 09:49
Buna Ella!Se pare ca la nivelul organismului tau exsta o lipsa de saruri mineraledatorate unui aport sarac de minerale in alimentatie sau o insuficienta absorbtie a acestora datorata unei cauze interne, localizata in prezent la nivelul articulatiilor mainii stangi si cu posibilitatea de extindere si la alte articulatii. Demineralizarea s-a produspe zona periferica a articulatiilor, atat la nivelul oaselor mariale antebratului cat si articulatiile oselor palmeice permit prinderea si strangerea pumnului precum si la nivelul oarticulatiilor de la nivelul degetelor Boala este periculoasa prin aceea ca odata nu poti folosii mana cum trebuie, ai dureri mari in general la schimbarile meteorologice si deficitul mineral se poate extinde in alte locatii.Consider ca ai nevoie de o consultatie de specialitate care sa puna in evidenta cauzele, sa suplinesti aportul cu produse minerale existente, un regim alimentar foarte atent prescris in functie de rezultatele analizelor de laborator care vor putea pune in evidenta lipsurile si medicamente care sa stabilizeze pierderile din organism , prescrise de un medic atent la suferinta ta.Gimnastica medicala si fizioterapie dar numai sub atentie medicala.Iti doresc sanatate si sarbatorile de Pasti fericite.
nicusor
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ungiile exfoliate 3 De la: georgya_ct 11 Februarie 2010 01:21
salut!!! 11 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:05
chist ovarian 9 De la: kudika480297 1 Noiembrie 2012 11:49
rody 14 De la: franziska_eu 30 Ianuarie 2012 11:34
tiroidita autoimuna 342 De la: creata82 2 Mai 2019 02:24