Despre VARICE...

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Despre VARICE...: (2 din 1 vot)

healthy001552 Avatarul lui healthy001552

5 mesaje

Buna! Vreeau sa vorbim despre nesuferitele de varice. Cum va tratati , ce creme sau pur si simplu ce faceti ca sa nu mai arate asa rau...
Raporteaza abuz de limbaj
card Avatarul lui card

23 mesaje
Oras: satu mare

Buna.Demult ma confrunt cu acesta problema.Acum cateva zile mi-a spus o prietena sa incerc cu unguent de galbenele cu maru lupului de la Plafar.Te masezi cu crema dupa care pui un fel de pansament cu otet de mere cu miere de albne tot de la plafar si peste folie de nailon.Toate astea faci inainte de culcare ,o lasi peste noapte sub pantaloni de pijama.Eu mi-am cumparat tot ce imi trebuie si o sa incep.Rabdare,multa sanatate iti doresc.Nu trece de pe o zi la alta ,de aia am scris rabdare si vei reusi,succes.
Fosta membra Kudika.ro
eu pentru varice folosesc ciorapi compresivi. sunt indicati pentru stimularea circulatiei, varice, previne oboseala picioarelor, ajutor complementar in tratamentul celulitei. Ii port ziua, sunt ca niste ciorapi normali, nu te deranjeaza, cusaturile sunt facute in asa fel incat sa nu se vada croiala.
Daca te intereseaza, iti dau site-ul de unde mi i-am cumparat eu: ciorapi-compresivi.ro
Ieftini si buni.
healthy002409 Avatarul lui healthy002409

106 mesaje

Crema de galbenele organica, fara chimicale , ajuta la retragerea varicelor, dar mai ai nevoie si de altele ca sa ti se refaca sangele, Daca vrei sa te ajut, scrie-mi pe e-mail : pricrodica@YAHOO.COM

rODICA - DIRECTOR DE FIRMA NARURISTA
Fosta membra Kudika.ro
Balsam pt ingrijirea piciorului - www.bioplant.qpd.ro
cristinna119 Avatarul lui cristinna119

10 mesaje
Oras: bucuresti

Salut!

Si eu am aceasta problema, iar solutia am gasit-o folosind Venetol. Aceasta crema e 100% naturala si are efecte spectaculoase si pentru persoanele care sufera de picioare obosite/grele dupa o zi incarcata de munca. Confera elasticitate peretilor vaselor sangvine, prevenind astfel aparitia altor varice pe suprafata afectata. Detalii pe www.cristinne.ro sau 0766808606

semaka_boy Avatarul lui semaka_boy

48 mesaje
Oras: cluj

o combinatie de serrapeptase+nattokinse+picnogenol este ideala pentru eceste probleme, tot ce conteaza este sa gasesti produse de calitate. Mai documentativa pe google si o sa va minunati de ce exista in natura....raspunsul la toate intrebarile si tratamente pentru orice afectiune...leacuri naturale :)