Setari Cookie-uri

epilarea inghinala&axiala

http://s4.gladiatus.ro/game/c.php?uid=105761
transhumanta
Postat pe 18 Mai 2009 13:57
din ce in ce mai multe pareri neavizate. se vorbeste in necunostinta de cauza (vezi ipl) si nu se ajunge decat la dezinformare. e de preferat sa nu se vorbesca "din auzite". plus ca, daca s-ar face un calcul, s-ar vedea foarte clar ca s-ar iesi in castig daca s-ar apela la ipl. ceea ce nemultumeste este lipsa efectului imediat, comparativ cu ceara. nu poti "extermina" radacina parului doar dupa o singura sedinta, plus ca trebuie tinut cont si de intensitatea impulsului cu care se lucreaza. daca e zona sensibila, se actioneaza cu o intensitate mai mica, pentru a se evita disconfortul. este neplacut, se foloseste un gel special, care nu contine sare, tinut la rece, iar acel impuls se simte ca o furnicatura. dar este departe de durerea provocata de ceara :).
white_lilly
Postat pe 18 Mai 2009 15:22
ARE DREPTATE WHITE LILLY
cosmina_bb
Postat pe 19 Mai 2009 15:18

multumesc mult pentru sfat....am sa incerc si o sa-ti spun rezultatul___poop___o seara buna__:*
alixa_healthy
Postat pe 19 Mai 2009 20:57
atentie mare la renumita epilare definitiva
NU e definitiva
e ok timp de 3-4 ani si apoi parul reapare
plus ca in locul firelor de par ramane o mica gaurica, si se fac fff repede punctele negre
cunosc pe cineva care a facut asa ceva, si a inceput sa-i apara din nou parul
+ ca mi-au zis mai multi doctori, ca si eu am vrut sa-mi fac, mai ales ca eu am mult par pe fatza, si cam negru
mihaela1982popescu
Postat pe 30 Mai 2009 22:21
in primul rand va salut apoi va spun doar doua lucruri. 1=eu in momentul de fata nu mai sunt in Romania.timp de 7 ani am profesat cosmetica.in momentul de fata imi lipseste aceasta meserie pt ca am depus mult efort si multa dragoste in tot ceea ce faceam.puteti citi despre mine in arhiva gazetei de sud din 29.06.2006"Life and style"Pastrati-va frumusetea!va spun asta doar pt ca voi sa aveti incredere in ceea ce va sfatuiesc nu pt a face reclama.nu am nevoie.eu acum lucrez in Italia la CASA MODENA(GRANDI SALUMIFICI ITALIANI).ce diferenta,nu? 2=va recomand epilarea cu ceara fie refolosibila,fie de unica folosinta.de ce?Hai sa gandim logic:LAMA o folosim poate zilnic la un moment dat o sa devenim cu cele doua zone despre care vorbim acum exact cum au barbatii barba.va place sa fiti sarutate de un barbat neras?cred ca nu.asa ca nici lor nu le place sa atinga o femeie care seamana doar cu tulpina unui trandafir caci floarea in sine suntem noi dar totusi ghimpii nu cred ca plac cuiva..........sa lasam barbatii vorbim de noi.ne place sa fim tot timpul curate,gingase,ne place finetea.......in afara faptului ca ceara curata ceea ce noua nu ne place in acelasi timp si hidrateaza pt ca in consistenta ei are si parafina.presupun ca in timpul iernii va faceti din cand in cand tratamente cu parafina pt maini si picioare.CUM VA SIMTITI DUPA?SUPER PRESUPUN.pielea are nevoie uneori si de ajutorul sa zicem superficial al produselor cosmetice.o sa spuneti ca doare epilatul,ca iritatia este insuportabila.sunt de acord insa pt iritatie exista un emulsionant de la "FARMEC"special pt asta.daca mai doriti informatii sau sfaturi va sunt la dispozitie.problema este ca intru pe net cam rar datorita orarului de lucru.Si la salamuri imi depun tot efortul Va multumesc pt atentia acordata.
gheoneaileana
Postat pe 31 Mai 2009 02:31
Salut! Eu am folosit ceara din clasa a 7-a pana printr-a 10-a...tot timpul m`am facut singura acasa. In liceu cand ma cam saturasem deja sa umplu casa de fum la fiecare 3 saptamani, am descoperit epilatorul...la inceput n`a fost chiar ok....plus ca nu ma puteam face in zona inghinala si pe maini, din cauza durerii ...m`am obisnuit...acum am 23 de ani si parul s-a rarit cam la un sfert fata de cat aveam la inceput...preconizez ca in maxim 10 ani n`o sa mai am aproape deloc! Sfatul meu este sa nu va iritati pielea aiurea cu lame, creme epilatoare si alte asemenea tampenii...nu fac decat sa creasca densitatea parului nedorit...eu multumesc epilatorului pt rezultate
silverinne86
Postat pe 3 Iunie 2009 21:33
buna fetelor....eu imi fac epilare definitiva si rezultatele sunt imense, satisfactie maxima. acum am ajuns la inghinal
Andreea06
Postat pe 5 Iunie 2009 11:26
mda, si eu am auzit fel de fel de vorbe pana am ajuns sa imi fac si rezultatele sunt foarte bune.uita te pe internet ce inseamna epilare definitiva si vei vedea k renumita epilare definitiva e cea prin ELECTROLIZA- ESTE SINGURA METODA DE EPILARE DEFINITIVA....NUUUUUU LASER
Andreea06
Postat pe 5 Iunie 2009 11:28
buna...spune mi si mie te rog metoda de epilare definitiva care o folosesti, deoarece exista una singura, si eu acum imi fac si aproape nu mai am par dupa a 6 sea sedinta:)
Andreea06
Postat pe 5 Iunie 2009 11:40
este f adevarat ca dupa lama doare groaznic insa "baba sufera la frumusete"INCEARCA si vei vedea ca se merita sa suferi 30 de min iar 30 de zile sa stai fara grija
gheoneaileana
Postat pe 6 Iunie 2009 21:41
eu pot spune ca lama in niciun caz sa nu se foloseasca. eu numai cu ceara si pot spune ca merg rar la epilat ca nu mai am asa de mult ca la inceput. si avea par si ceata e singura care o folosesc.
lama in cazul meu nu e buna sa o folosesc.
healthy003172
Postat pe 22 Iunie 2009 22:20
epiliarea definitiva ,va spun dragele mele ,merita.Am facut toate sedintele si ma scuti de trauma epilatului cu ceara sau cu crema ,lama .Si in plus am pilea ca a unui bebelusi ,iar pretul merita gandidu va la gandul ca trebuie mereu sa stati cu ceara,crema si lama in mana .Principalul este sa faci toate sedintele si va asigur ca ati facut alegerea cea mai buna.....va doresc tuturor numai bine si va inbratisez cu drag ....DIANA
kelly_diana_04
Postat pe 27 Iunie 2009 06:48
Pentru masochiste: Brown SilkEpil ( cu ceara nu doare asa tare, scapi mult mai repede si nu "ti-o faci tu cu mana ta" )
Pentru prostute: Rasul ( acceptabil doar cand te afli la 1000 km departare de lumea civilizata )
Pentru lenese: Crema ( merge cateodata daca esti in zile delicate )
Pentru femei : Ceara ( e logic )
credendovides
Postat pe 27 Iunie 2009 08:02
Nu mai folositi lama!!!!!!!!!!!!!! Ceara peste tot. Folosesc ceara, la salon - nu eu singura, de 20 de ani. Va obisnuiti. Si daca va iritati, la primele sedinte, exista gel, creme speciale dupa epilare care calmeaza foarte bine.
Repet - nu mai folositi lama. Se folosea pe vremea lui "Ceasca" cand nu gaseai altceva. Existe epilatorul. Eu folosesc epilator pentru maini si picioare si ceara pentru axila, inghinal si mustata.
Fetelor sunteti in secolul XXI.
MartinClaudia
Postat pe 27 Iunie 2009 08:24
Hello
Eu va prezint varianta mea, care (cel putin pe mine) m-a ajutat sa scap si de foliculita si de iritatiile enervante din zona inghinala si axilara. Eu folosesc epilatorul, pentru fiecare zona, maini, picioare, inghinal, axilar. Inghinal mai folosesc si crema epilatoare de la Farmec, care nu-mi ingroasa firele de par. Apoi, ca sa evit cresterea sub piele si infectarea firelor de par eu folosesc Baneocin crema, e un antibiotic. Mai puteti folosi si Retin A, acesta este un retinoid folosit de obicei impotriva acneei. Ca hidratare a pielii folosesc Panthenol, sunt o gramada de creme pe piata care contin panthenol, eu folosesc crema cu acelasi nume pt ca e mai ieftina . La fel, mai folosesc si PROPODERM crema. Inainte de epilat e foarte important ca zona ce urmaza a fi epilata sa fie curata, asa ca un pic de apa cu sapun e numa' bun
Eu am avut probleme detul de urate cu foliculita pe picioare, si mi-a lasat niste semne destul de inestetice, dar acum au trecut. Mai sunt fire care cresc sub piele, dar foarte putine si pot fi luate cu lama pentru ca pielea se exfoliaza usor si se duc si firele odata cu pielea. Cu penseta nu as recomanda decat cu mare atentie, ca sa nu luati mai multa piele decat trebuie.
Si ceara e buna, numai ca firele trebuie sa fie ceva mai lungi ca sa poata fi smulse. Nu stiu cate dintre voi au rabdare ca firul de par sa fie destul de lung . Epilatorul de obicei smulge si firele de par foarte scurte.
Greu sa fii femeie
ella_o
Postat pe 27 Iunie 2009 09:30
Epilare = Smulgerea Parului ( CEEA ce cred ca foarte multi Cheliosi va INVIDIEAZA) in mod abuziv de pe trupul care va plimba....GROAZNIC.
Aici ... cred ca mai aveti foarte mult de lucru.
Va aduc aminte cu toata dragostea
Singure ati ales sa fiti PAROASE , deoarece asa si este normal. Asta este o lectie a vietii pe Planeta Pamant pe care ...CRED ca este normal sa o treaca fiecare femeie sau barbat. Daca alegeati sa fiti SPANE = Chele . sus , jos, prea putin are valoare...ASA ERATI si acum.
Deci...Iubiti-va trupul asa cum il aveti, NU-l mai chinuiti cu toate prostiile, in acele zone sunt milioane de Entitati Vii care lucreaza pentru mentinerea Energiei in Trupul Fizic, iar voi le supuneti la niste CHINURI care imi este greu sa le explic in cuvinte...defapt le simtiti pe pielea voastra...Si complicatiile pot fi si mai mari, Alegerea va apartine...
Tema de Lucru
Invatati putina ANATOMIE sa cunoasteti rolul fiecuri Corp ( ORGAN = Inima, Plamani, Alveole, Rinichi, Pineala, Gonade, Timus etc...) in Trupul Fizic.
Dupa Aceea aduceti-va aminte cum se intra intr-o meditatie normala sau profunda pentru a intra in legatura cu Sinea Superioara - Creatorul vostru Divin sau Ingerasii Protectori care sunt in jurul vostru
In acel moment ...ca SPIRIT sau Dumnezeu... CEEA ce sunteti....PUTETI CERE sau da orice indicatie pentru modificarea genetica a ADN-ului din trupul vostru fizic.
Trupul nostru Fizic este un vehicul al Spiritului...Deci cu toata dragostea va spun...Orice comada dati celulei din corp ea EXECUTA , ele stau ca un catelus in patru labute..doar,doar, doar le cereti ajutorul - Asta se intampla de MILIONE de ani..
Singura conditie sa aveti INCREDRE in voi, in celula din trup, o GANDIRE POZITIVA plina de iubire, efectuati o simpla Rugaciune de Multumire ca sa rezolvat TEMA Propusa, poate fi aprinsa o lumanre sau candela.
Cu putina rabdare se va rezolva si acest inconvenient pe care il judecati fara nici un drept
Iar pentru cei sau cele care cred ca le este greu sa se schimbe (gandirea,pe el insusi ca om ...) puteti incerca epilarea definitiva sau acele epilatoare cu GHETA ...care cred ca sunt destul de eficiente( cu ajutorul creatorului nostru Divin am avut o viziune acum si o daruiesc )
DAR ...atentie !!! aceasta metoda NU rezolva aceasta treaba aleasa de voi.
Vor fi alte incercari mult mai puternice pe trupul vostru.
Asa ca...ALEGETI, aveti liberul arbitru.
Dumnezeul nostru creator sa va Ilumineze si binecuvanteze cu o infinita iubire Divina si Dragoste de viata alaturi de cei dragi.
healthy000378
Postat pe 27 Iunie 2009 10:18
Sunt de acord cu gratziela. Si eu fac tot asa, dar fara intentie, pur si simplu pentru ca sunt in graba si imi e mai simplu cu lama, dupa care revin cu epilatorul. Folosesc epilatorul la axila, deja m-am obisnuit, sunt foarte relaxata, si-l mai foloseam cu ceva timp in urma si inghinal, pana unde suportam (spre ex in zona labiilor e prea dureros). Pe picioare nu-mi place cu epilatorul, nu din cauza durerii, ci pt ca am vazut la multe persoane, si chiar si la mine, acum ceva ani cand l-am folosit, ca se irita pielea, nu mai e la fel de fina, nu ramane uniforma, asa ca pana ajung la salon pt ceara, folosesc lama si am o piele fina.
Spunea cineva mai sus ca e inutil sa te epilezi inghinal, eu cred ca are si parul acesta rolul lui, ne protejeaza de microbi si altele, cum este si parul din nas, dar e prea cald si se creeaza un disconfort, asa ca ne chinuim ca sa fim frumoase si relaxate cand purtam costum de baie sau ceva scurt. Nu cred ca se merita totusi sa apelam la metode extreme, scumpe, dureroase sau chiar periculoase, care au drept consecinta arderea pielii.
Oare barbatii de ce nu sunt asa de stresati cand sunt nebarbieriti?
ElyJolie
Postat pe 27 Iunie 2009 15:17
pfuai...m-ai facut praf . cred, totusi, ca ai gresit topicul. desi sugestia e binevenita... deci..fetelor...sa gandim pozitiv si nu vom mai fi paroase :))))))
white_lilly
Postat pe 27 Iunie 2009 15:20
epileaza-te in zilele cand luna trece prin semne de apa (rac, scorpion, peste)si astfel in zonele respective parul se va rari va creste incet si subtire insa nu-ti tunde podoaba capilara in acelele zile ,
pentru epilat foloseste ceara curata
psihoterapeut
Postat pe 27 Iunie 2009 17:30
Eu sustin ideea de epilare cu ceara si epilator atunci cand nu ai timp sa mergi la cabinetul de cosmetica. Epilarea definitiva mi se pare nociva, eu consider ca poate avea efecte daunatoare asupra organismului deoarece si parul ala care creste si ne deranjeaza are rolul lui in functionarea organismului, daca noi incercam sa modificam asta efectele pot fi daunatoare pe de alta parte in organism.
zaharia_daniela
Postat pe 27 Iunie 2009 22:41
De la: healthy000378, la data 2009-06-27 10:18:02Epilare = Smulgerea Parului ( CEEA ce cred ca foarte multi Cheliosi va INVIDIEAZA) in mod abuziv de pe trupul care va plimba....GROAZNIC.
Aici ... cred ca mai aveti foarte mult de lucru.
Va aduc aminte cu toata dragostea
Singure ati ales sa fiti PAROASE , deoarece asa si este normal. Asta este o lectie a vietii pe Planeta Pamant pe care ...CRED ca este normal sa o treaca fiecare femeie sau barbat. Daca alegeati sa fiti SPANE = Chele . sus , jos, prea putin are valoare...ASA ERATI si acum.
Deci...Iubiti-va trupul asa cum il aveti, NU-l mai chinuiti cu toate prostiile, in acele zone sunt milioane de Entitati Vii care lucreaza pentru mentinerea Energiei in Trupul Fizic, iar voi le supuneti la niste CHINURI care imi este greu sa le explic in cuvinte...defapt le simtiti pe pielea voastra...Si complicatiile pot fi si mai mari, Alegerea va apartine...
Tema de Lucru
Invatati putina ANATOMIE sa cunoasteti rolul fiecuri Corp ( ORGAN = Inima, Plamani, Alveole, Rinichi, Pineala, Gonade, Timus etc...) in Trupul Fizic.
Dupa Aceea aduceti-va aminte cum se intra intr-o meditatie normala sau profunda pentru a intra in legatura cu Sinea Superioara - Creatorul vostru Divin sau Ingerasii Protectori care sunt in jurul vostru
In acel moment ...ca SPIRIT sau Dumnezeu... CEEA ce sunteti....PUTETI CERE sau da orice indicatie pentru modificarea genetica a ADN-ului din trupul vostru fizic.
Trupul nostru Fizic este un vehicul al Spiritului...Deci cu toata dragostea va spun...Orice comada dati celulei din corp ea EXECUTA , ele stau ca un catelus in patru labute..doar,doar, doar le cereti ajutorul - Asta se intampla de MILIONE de ani..
Singura conditie sa aveti INCREDRE in voi, in celula din trup, o GANDIRE POZITIVA plina de iubire, efectuati o simpla Rugaciune de Multumire ca sa rezolvat TEMA Propusa, poate fi aprinsa o lumanre sau candela.
Cu putina rabdare se va rezolva si acest inconvenient pe care il judecati fara nici un drept
Iar pentru cei sau cele care cred ca le este greu sa se schimbe (gandirea,pe el insusi ca om ...) puteti incerca epilarea definitiva sau acele epilatoare cu GHETA ...care cred ca sunt destul de eficiente( cu ajutorul creatorului nostru Divin am avut o viziune acum si o daruiesc )
DAR ...atentie !!! aceasta metoda NU rezolva aceasta treaba aleasa de voi.
Vor fi alte incercari mult mai puternice pe trupul vostru.
Asa ca...ALEGETI, aveti liberul arbitru.
Dumnezeul nostru creator sa va Ilumineze si binecuvanteze cu o infinita iubire Divina si Dragoste de viata alaturi de cei dragi.

deci,inainte de toate lumineaza-ma si pe mine cum dracu ai ajuns la concluzia ca eu(noi femeile)am ales sa fim"paroase"dupa cum te exprimi tu,ori esti cu capul rau de tot ori traiesti intr-o lume numai de tine stiuta
cum ai ajuns la concluzia ca nu stim anatomie,numai tu stii cum tot numai tu stii care este legatura dintre inima,rinichi,plamini....etc si pilozitate
justforme
Postat pe 27 Iunie 2009 23:26
eu nu as recomanda nimanui sa se mai "epileze" cu lama ...ceara ramane cea mai buna solutie pt. toate zonele de unde vrem sa indepartam parul nedorit.... sau daca suporti durerea , aparatul de epilat e si el o solutie fff buna :)
inaale
Postat pe 28 Iunie 2009 00:24
ma distrez copios cand vad ca sunteti tot cu 20 de ani in urma la capitolul EPILAT!!! yo mi-am facut epilare cu LASERUL(sa nu se inteleaga IPL) axila si inghinal si dupa 3 sedinte mai am 2-3 fire(si tin sa precizez ca am 2 luni de cand nu mi-am mai facut o sedinta si nu am apelat la nici o alta metoda de epilare). nu stiu de ce toata lumea vorbeste din auzite si nu incearca mai intai....dar pot sa va spun ca yo sunt mai mult decat multumita. va las sa va maltratati in continuare cu ceara si aparatul pana cand ajungeti si voi in secolul 21 si realizati ca tehnologia a avansat si puteti avea o piele fina fara sa va chinuiti. poooop
irenne15
Postat pe 28 Iunie 2009 22:58
Ceara este buna pentru toate zonele. Mergi la un cabinet si cauta o profesionista.........
Ioana14011980
Postat pe 28 Iunie 2009 23:17
ceara e cea mai buna metoda de epilare. Doare la inceput dar merita
coravio
Postat pe 29 Iunie 2009 07:53
Buna...vroiam doar sa va atrag atentia ca epilarea definitiva nu functioneaza...si vorbesc din experienta...am facut vreo 10 sedinte, un an de zile m-am epilat doar cu crema (a fost nasol rau), m-a durut foarte tare...in zona inghinala este ingrozitor si am mai cheltuit si o groaza de bani. Deci daca aveti de gand, parerea mea este ca nu merita. Sa spunem ca firul de par s-a subtiat putin dar nu pe masura investitiei de bani, timp si durere
Eu personal am fost la Bubbles, m-a atras pretul mai scazut, dar am fost ulterior si la Coquette....NU DA REZULTATE...daca ati observat deja nu o mai numesc epilare definitiva ci epilare de lunga durata..mai bine investiti in altceva.
Succes!
coty_vas
Postat pe 29 Iunie 2009 10:08
buna ziua,nu e axial e axilar/a
free2camelia
Postat pe 29 Iunie 2009 13:53
se spune axila si recomand ceara reciclabila la axila si inghinal pentru ca nu doare atat de tare iar pe picioare, mustata si alte zone cu par ceara de unica folosinta.
kpinter
Postat pe 29 Iunie 2009 14:32
De la: coty_vas, la data 2009-06-29 10:08:46Buna...vroiam doar sa va atrag atentia ca epilarea definitiva nu functioneaza...si vorbesc din experienta...am facut vreo 10 sedinte, un an de zile m-am epilat doar cu crema (a fost nasol rau), m-a durut foarte tare...in zona inghinala este ingrozitor si am mai cheltuit si o groaza de bani. Deci daca aveti de gand, parerea mea este ca nu merita. Sa spunem ca firul de par s-a subtiat putin dar nu pe masura investitiei de bani, timp si durere
Eu personal am fost la Bubbles, m-a atras pretul mai scazut, dar am fost ulterior si la Coquette....NU DA REZULTATE...daca ati observat deja nu o mai numesc epilare definitiva ci epilare de lunga durata..mai bine investiti in altceva.
Succes!


te invit la cabinetul(cabinet medical) la care lucrez pentru o consultatie, fara nicio obligatie din partea ta, sa vedem ce fel de "epilare definitiva" ai facut si de ce ai ajuns la aceasta concluzie. dupa cum am mai spus, sustin epilarea PROGRESIV DEFINITIVA cu IPL.
white_lilly
Postat pe 29 Iunie 2009 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un salon bun de infrumusetare??? 28 De la: kudika_491 7 Martie 2012 13:31
hairstylist 5 De la: grace009161 20 Ianuarie 2011 06:46
abdominoplastie 3 De la: kudika_26552 22 Ianuarie 2013 11:23
crema si ulei antirid 100% natural 8 De la: healthy014814 21 Aprilie 2010 06:14
Bronzare organica 1 De la: ralussh 20 Mai 2011 13:43