Setari Cookie-uri

salut la toata lumea sunt oana am un baietel de 2 ani si sunt insarcinata din nou in 7 luna sunt fericita dar mie foarte frica sa nasc in tara noasta cai foarte periculos pe baietelu meu lam nascut in italia nu a fost asa de rau dar acum imi este foarte f

Hai nu mai exagera parca tu unde te-ai nascut.Sau ai uitat de unde ai plecat.
avadanei_mariana
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:25
Doamne nu am nimic cu numeni ,dar daca ar durea prostia ,ma gandesc ce sar intampla?
Saracele MAMELE noastre ,pe multi i-a nasct ,,pe camp,sau acasa ,, si iaca TRAIM!!!!!!!!!!!! OAU
tasa
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:50
De la: Irulan, la data 2009-09-25 12:23:02
De la: camiflorea, la data 2009-09-15 08:00:36eu cred ca la snobismul asta ti-ar fi trebuit mai multe cunostinte de limba romana!


subscriu!


La snobismul si incultura care urla din postare, mai observati aroganta, fitzele si prostia...
Vai de copii tai, indiferent unde ii nasti!

umblataprinlume
Postat pe 30 Ianuarie 2010 21:22
inapoi la italia " merda imputita "

pavel
Postat pe 30 Ianuarie 2010 21:38
mai terminati cu chestiile de genu.daca toto iti e tatat de frica si in it nu iti e atunci dute acolo.poti sa nasti si aici dai cateva sutici si nasti fara sa simti nimic mare scofala.creca de acu toate femeile care au nascut in ro au patit nus'ce.atatea figuri..............
elmagica
Postat pe 2 Februarie 2010 15:16
ce basini mai ai.unde vroiai sa ajungi?sa ne spui noua ca ai nascut in italia?pe tine une te-a nascut mata?nu mai veniti cu subiecte de genu ca fac de-a dreptu schifo.
elmagica
Postat pe 2 Februarie 2010 15:19
chiar era nevoie sa apari cu un astfel de nume stimata doamna daca imi permiteti?umblataprinlume.lasa lumea sa descopere.sau depinde depinde ce vrei sa inteleaga lumea prin aceasta aparitie.urasc oamenii laudarosi.
elmagica
Postat pe 2 Februarie 2010 15:23
dupa ce inveti sa vorbesti si sa scrii corect gramatical (ca ai 2 copii de crescut) poti sa nasti si in tara sau de ce nu poti pleca din nou in italia
marcyu
Postat pe 10 Februarie 2010 10:38
dak ati stii cate persoane de genul asta sunt in italia !!!!!! pai din cauza astora s-a dus vestea Romanilor ca sunt...prosti. e tare rau cand uiti de unde ai plecat !!! daca tot esti prin Italia poate vezi cate cazuri de MALLA SANITA se intamla pe aici ???? poi mai poti spune ca ti-e frica in Romania ??' eu astept sa ajung acasa sa merg la um control ca aici dai bani cu sacu si degeaba si altora le e frica in tara lor ... Romanilor nu uitati ca sunteti Romani oriunde v-ati duce !!!! daca ati putea vedea cati ciobani sunt pe aici si ce aere isi dau .....
Adelyna84
Postat pe 27 Februarie 2010 20:18
De la: rodyana, la data 2010-02-27 20:18:33dak ati stii cate persoane de genul asta sunt in italia !!!!!! pai din cauza astora s-a dus vestea Romanilor ca sunt...prosti. e tare rau cand uiti de unde ai plecat !!! daca tot esti prin Italia poate vezi cate cazuri de MALLA SANITA se intamla pe aici ???? poi mai poti spune ca ti-e frica in Romania ??' eu astept sa ajung acasa sa merg la um control ca aici dai bani cu sacu si degeaba si altora le e frica in tara lor ... Romanilor nu uitati ca sunteti Romani oriunde v-ati duce !!!! daca ati putea vedea cati ciobani sunt pe aici si ce aere isi dau .....



da asa este. sora mea munceste de vreo 4 ani in italia, de 2 practic locuieste acolo, am fost si eu in italia si te sperii cati romani parveniti si prosti vezi pe acolo. ti-e si greata, stau cateva luni, un an sau chiar daca stai nu stiu cati ani, tot nu mi se pare de bun gust intre romani sa auzi vorbindu-se italiana, e penibil. intr-adevar de asta avem reputatia care o avem.....e trist
marcyu
Postat pe 1 Martie 2010 12:57
Pai e trist...da ce sa-i faci... Asta e...eu am devenit indiferenta de mult...
Totusi mi se pare o atitudine limitata sa intrebi daca a uitat de unde a plecat...Ce legatura are asta cu a-si dori ceva mai bun pentru copii ei si pentru ea insasi? La o adica de ce sa nu vrei mai mult, daca exista... E mare lucru atunci cand nasti sa ai confort asigurat si o atitudine buna a celor din jur. Daca e copilul sanatos, poti sa-l nasti si pe camp cu sotul langa tine si e de-ajuns...Dar daca apar probleme? Nu e mai bine sa fii preventiv?Pana la urma a te ingriji de sanatate e de datoria noastra...
veneta
Postat pe 15 Martie 2010 16:47
Da, ai mare dreptate! Nu știu dacã tu știi, dar în țara asta nu a mai nãscut nici o femeie de vreo 5000 de ani. Toți am fost aduși de barzã!!!
kristina007
Postat pe 24 Martie 2010 14:14
Cauta-l pe dr.Lemnete la maternitatea Polizu. E super tipul. Fiica mea a nascut cu el 2 copii, primul la 34 si al doilea la 37 de ani si nu a fost nici-o problema. A mers la maternitate fara sa aiba nici-un simptom de nastere si dupa doua ore nascuse normal, fara nici-o problema. la al doilea copil a venit acasa a doua zi. iti doresc numai bine, sa te bucuri de copilasi! Maria Beck
kudika069306
Postat pe 24 Martie 2010 23:03


BuNA iUBITA!
Nu are de ce sa ti fie frica mai ales ca ai deja experienta unei nasteri. Exista acum si la noi in tara posibilitatea de a face acea injectie epidurala pe care ti o poate face medicul cu care urmeaza sa nasti si nu simti nici o durere. Trebuie doar sa asculti cu sfintenie de comenzile medicului. Iti doresc mult succes, o nastere cum nu se poate mai simpla si un bebe sanatos si frumos!

Te pup,
Nicoleta Hantas
hantasnicoleta
Postat pe 25 Martie 2010 15:19
De la: GreenBubbles, la data 2009-10-18 16:33:42
De la: camiflorea, la data 2009-10-17 15:11:44pt greenbubles: Crezi ca trebuie sa generalizezi, daca unora li s-a intamplat asa ceva e obligatoriu sa se intample la toti? Te-ai interesat vreodata din ce bani este finantata sanatatea? Stii cate persoane care nu platesc asigurari de sanatate totusi beneficiaza de servicii si cheltuieli? Stii cati boschetari sunt dusi la toate investigatiile(inclusiv tomografii) si primesc tratamente? Pt pacienta despre care am povestit pe blog (http:calitateavietii.wordpress.com) s-a cheltuit enorm... De unde acesti bani? Exista tendinta de a fi acuzat intotdeauna personalul sanitar, Imi pare rau ca nu ati intalnit si altfel de oameni, dar va garantez ca nu toti sunt astfel. De la aceasta tendinta plina de prejudecati, multi incep de cand intra pe usa sa acuze, inainte de a solicita ceva.. Te-ai gandit vreodata ca si cei care lucreaza in sanatate sunt oameni? In domeniul in care tu lucrezi, toate-s roz? In politicieni aveti incredere deplina, cu toate ca din cauza lor multe se intampla anapoda, dar tot in calul care trage se loveste. Am intalnit pe cineva care lauda ce bine este tratat intr-o clinica privata, Acolo platise cam 800 de euro pe zi, De unde pretentia asta ca si la sevicii gratuite sa fie aceleasi conditii?

eu nu am generalizat. nu trebuie sa arunci cu pietre! Eu nu am intalnit inca astfel de oameni,poate o sa intalnesc pe viitor...sa zicem. Oricum, cand vine vb de nastere, prefer sa nu risc. Poate as avea noroc chior si as fi tratata bine,dar de ce sa risc cand ar fi in joc viata copilului meu?Si daca cineva isi permite o clinica privata, dc nu? 800 de ero/zi?sa nu exageram. Daca serviciile gratuite ar fi la fel de bune ca cele pt kre se plateste,nu ar mai exista decat servicii gratuite. Dar nu e asa.


daca de altceva nu murim, de snobism sigur va fi! crezi ca tu esti mai femeie decat altele? sau copilul tau e superior celorlalti? daca nu ati mai critica atat si ati si face ceva util pt tara asta ar mai fi cum ar mai fi, dar , dupa cum se vede, esti doar genul care emite pretentii!
camiflorea
Postat pe 26 Martie 2010 21:16
De la: camelia_amza, la data 2009-05-08 19:00:23


nu mai suport tara asta din cauza idioatelor ca tine.....
corina981
Postat pe 16 Septembrie 2010 00:17
De la: m_geani, la data 2009-11-03 19:02:47
De la: healthy004764, la data 2009-09-24 19:10:40 Dacã tot nu mai ºtii sã scrii româneºte ,du-te în Italia .Poate mai scãpãm ºi noi de MARII snobi care fac menaj la italieni...............!!!!!!!!!!! Probabil cã medicii italieni nasc în locul pacientelor.............



care e problema ta cum a scris ea? sau n-ai si tu ce face si la ce te referi cd zici snobi care fac menaj? sa muncesti e jenant? sau e mai jenant ca am ajuns in situatia asta, adik romani care pleaca dincolo pt un trai decent?crezi ca pleaca cv de nevoie prin tari straine, sa fie sluga la altu in casa? trebuia sa iti pastrezi comentariul pt tn


Eu am doi copii care au ramas in tara .Da sa stii ca stiu sa scrie romaneste !
Vorbeam de cei care spala rufele italienilor ,vin in masini ,,bengoase " si nici nu mai vad pe unde calca...
Probabil faci parte din aceeasi categorie.
Ce sa zic ??? In Romania s-au nascut douazeci si de milioane de oameni ,da nu se mai poate naste unul ... Cum sa nu comentezi cand vezi atata prostie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika056305
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:16
probabil ca acum ai nascut deja.ne spui si noua unde?cum a fost.daca ti e frica alege nasterea cu anestezie epidurala..nu vei simti nimic.eu am nascut asa.
ana_34
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:01
De la: Terra_Mater, la data 2009-09-15 16:24:32
De la: camiflorea, la data 2009-09-15 08:00:36eu cred ca la snobismul asta ti-ar fi trebuit mai multe cunostinte de limba romana!

Iar tie, mamico, si inca viitoare mamica, asa, ca una care a nascut in Romania 2 copii si traieste de ani de zile in Italia, iti spun ca de cand lumea copiii s-au nascut si au crescut chioar muuuuult mai sanatosi decat acum cand suntem "civilizati" chiar si in grote si in bordeie. Fite si ifose vad ca nu iti lipsesc. Ceea ce iti lipseste, este profunzimea ca persoana si, asa cum zicea cami mai sus, snobismul troneaza, dar nu si cultura. Probabil la orele de Limba Romana stateai in fata hartii lumii si visai cu ochii deschisi la cai verzi pe pereti si in ce tara sa pleci pentru a-i intalni. Pacat! Ma intreb ce invataminte si valori vei fi in stare sa transmiti fiilor tai. Nastere usoara si sanatate multa tie si copiilor! Si mai multa asezare de sine, chibzuinta la ce gandesti si spui si fii mai umila!



mi se pare normal sa iti fie frica sa nasti in spitalele romanesti de unde iti poti lua copilul in cosciug , vezi cazul Giulesti, este exemplul cel mai elocvent, nu este vorba de snobism ca pana una alta daca aduni spagile date la spitalele de stat unde ti se cere pe fata suma necesara asta daca vrei sa se "uite" doctorul la tine, mai bine nasti la clinica particulara
visan_georgiana
Postat pe 24 Septembrie 2010 15:35
eu zic sa faci ce simti nu sa te iei dupa niste comentarii total aiurea asa si daca ai o situatie financiara buna , esti snob ce sa iti spun hai sa ne intoarcem la comunism si sa avem toti acelasi lucru, asta este capitalismul fratilor, si revenind la topicul deschis de tine sfatul meu este sa mergi la o clinica privata, dar mare atentie sunt clinici private unde daca apar probleme grave in timpul nasterii te transfera la Urgenta la Floreasca, eu am asigurarea de sanatate la Euroclinic si ti-l recomand cu caldura, in plus la Euroclinic Floreasca este ginecolog Dr. Herghelegiu care este o somitate si ai putea apela la serviciile sale.

succes, nastere usoara si sa ai un bebe sanatos, frumos si care sa iti aduca multe bucurii
visan_georgiana
Postat pe 24 Septembrie 2010 15:40
De la: TIGRA, la data 2010-09-24 15:35:08
De la: Terra_Mater, la data 2009-09-15 16:24:32
De la: camiflorea, la data 2009-09-15 08:00:36eu cred ca la snobismul asta ti-ar fi trebuit mai multe cunostinte de limba romana!

Iar tie, mamico, si inca viitoare mamica, asa, ca una care a nascut in Romania 2 copii si traieste de ani de zile in Italia, iti spun ca de cand lumea copiii s-au nascut si au crescut chioar muuuuult mai sanatosi decat acum cand suntem "civilizati" chiar si in grote si in bordeie. Fite si ifose vad ca nu iti lipsesc. Ceea ce iti lipseste, este profunzimea ca persoana si, asa cum zicea cami mai sus, snobismul troneaza, dar nu si cultura. Probabil la orele de Limba Romana stateai in fata hartii lumii si visai cu ochii deschisi la cai verzi pe pereti si in ce tara sa pleci pentru a-i intalni. Pacat! Ma intreb ce invataminte si valori vei fi in stare sa transmiti fiilor tai. Nastere usoara si sanatate multa tie si copiilor! Si mai multa asezare de sine, chibzuinta la ce gandesti si spui si fii mai umila!




mi se pare normal sa iti fie frica sa nasti in spitalele romanesti de unde iti poti lua copilul in cosciug , vezi cazul Giulesti, este exemplul cel mai elocvent, nu este vorba de snobism ca pana una alta daca aduni spagile date la spitalele de stat unde ti se cere pe fata suma necesara asta daca vrei sa se "uite" doctorul la tine, mai bine nasti la clinica particulara


de ce aveti impresia ca daca dai o groaza de bani la privat ei iti pot garanta un copil sanatos....poate pt ca astfel de clinici nu primesc gravide cu probleme? juridic sunt ft bine pregatiti!
_oktober_
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:52
De la: _oktober_, la data 2010-09-24 16:52:49
De la: TIGRA, la data 2010-09-24 15:35:08
De la: Terra_Mater, la data 2009-09-15 16:24:32
De la: camiflorea, la data 2009-09-15 08:00:36eu cred ca la snobismul asta ti-ar fi trebuit mai multe cunostinte de limba romana!

Iar tie, mamico, si inca viitoare mamica, asa, ca una care a nascut in Romania 2 copii si traieste de ani de zile in Italia, iti spun ca de cand lumea copiii s-au nascut si au crescut chioar muuuuult mai sanatosi decat acum cand suntem "civilizati" chiar si in grote si in bordeie. Fite si ifose vad ca nu iti lipsesc. Ceea ce iti lipseste, este profunzimea ca persoana si, asa cum zicea cami mai sus, snobismul troneaza, dar nu si cultura. Probabil la orele de Limba Romana stateai in fata hartii lumii si visai cu ochii deschisi la cai verzi pe pereti si in ce tara sa pleci pentru a-i intalni. Pacat! Ma intreb ce invataminte si valori vei fi in stare sa transmiti fiilor tai. Nastere usoara si sanatate multa tie si copiilor! Si mai multa asezare de sine, chibzuinta la ce gandesti si spui si fii mai umila!




mi se pare normal sa iti fie frica sa nasti in spitalele romanesti de unde iti poti lua copilul in cosciug , vezi cazul Giulesti, este exemplul cel mai elocvent, nu este vorba de snobism ca pana una alta daca aduni spagile date la spitalele de stat unde ti se cere pe fata suma necesara asta daca vrei sa se "uite" doctorul la tine, mai bine nasti la clinica particulara


de ce aveti impresia ca daca dai o groaza de bani la privat ei iti pot garanta un copil sanatos....poate pt ca astfel de clinici nu primesc gravide cu probleme? juridic sunt ft bine pregatiti!



Ockty ....na, te-am prins si io in ''fapt''...stai sa te
anastasia_m
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:55
nastyyy!
i-ar m-am bagat intr-o discutie fara sens...deja regret ....partea buna e ca am dat peste tine aici
_oktober_
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:57
regretele nu'si au rostul!!!! zi-le ........ca le zici bine!!!!
anastasia_m
Postat pe 24 Septembrie 2010 17:00
De la: anastasia_m, la data 2010-09-24 17:00:44regretele nu'si au rostul!!!! zi-le ........ca le zici bine!!!!


de mentionat ca nu sunt impotriva clinicilor private...deloc...doar ca uneori asteptarile sunt prea mari,privatul e vopsit cu prea mult roz...statul cu prea mult gri...pana la urma e o chestiune de optiune....cred insa ca nu suntem suficient de informati insa....deocamdata la noi spitalul de stat are personal cu mai multa experienta iar asistentele nu au fost angajate dupa cat de bine arata....sau debutante(cu tot respectul pt ele) ca se multumesc si cu bani putin...pana la urma tot o afacere e...repet,nu sunt anti privat...am nascut de doua ori la stat si nu pt ca nu mi-as fi permis privatul...am stiut de ex ca la cel mai mare si frumos spital privat nu exista incubatoare speciale pt nou nascuti cu eventuale probleme...desi am avut o sarcina super....mi-au spus ca in caz de ceva tot la stat va fi trimis bebeul...asa ca am platit pt o rezerva la stat,la noi exista...si am fost ingrijita de profesionisti....a doua oara nici rezerva nu mi-am luat si chiar a fost ok...
_oktober_
Postat pe 24 Septembrie 2010 17:08
Ca-i clinica privata, ca-i clinica de stat, pana la urma e optiunea parintilor viitorului bebelus. Dar sa ajungi la concluzia ca-i periculos sa soliciti asistenta medicala de specialitate in clinicile de stat din Romania, asta-i strigator la cer!
Gata, mi-am varsat nervii. Promit sa n-o mai fac.
Lucia38
Postat pe 24 Septembrie 2010 17:14
esti suparata? de asta nu m-ai pupat in cafenea? las ca te fugaresc io acuma si cand te prind cand te pup ....
_oktober_
Postat pe 24 Septembrie 2010 17:29
De la: _oktober_, la data 2010-09-24 17:29:09esti suparata? de asta nu m-ai pupat in cafenea? las ca te fugaresc io acuma si cand te prind cand te pup ....

nu-s suparata, scumpa!!!
dar inca nu ma pot abtine sa ma minunez cate chestii interesante citesc pe forumul asta.
si, ca sa fiu cinstita pana la capat, venisem aici sa-ti dau o mana de ajutor.
Lucia38
Postat pe 24 Septembrie 2010 17:32
fetelor este 12.000 de lei o nastere intr-o clinica particulara...hai sa fim seriosi...cati parinti tineri isi permit sa-si puna acei banuti deoparte din salariul de bugetar...si aici vb strict de nastere, ca daca mai punem la socoteala toate analizele si ecografiile facute in timpul sarcinii, iti da cu virgula si te apuca amocu'
pup si io fetele mele...se stiu ele care
miss_darine
Postat pe 24 Septembrie 2010 17:49
De la: miss_darine, la data 2010-09-24 17:49:37 fetelor este 12.000 de lei o nastere intr-o clinica particulara...hai sa fim seriosi...cati parinti tineri isi permit sa-si puna acei banuti deoparte din salariul de bugetar...si aici vb strict de nastere, ca daca mai punem la socoteala toate analizele si ecografiile facute in timpul sarcinii, iti da cu virgula si te apuca amocu'
pup si io fetele mele...se stiu ele care

dar halatul? cat costa halatul? dincolo era mai ieftin...
acuma serios, sunt si spitale cu tarife mai mici.
Lucia38
Postat pe 24 Septembrie 2010 17:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt insarcinata si nu stiu ce sa fac!!! 189 De la: kiss_my_ass 22 Februarie 2012 12:41
despre infectia clamedya 27 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:27
Fertilizare cu selectie de gene 5 De la: 2001iubi 23 Decembrie 2010 07:57
Nasterea prin cezariana 51 De la: Lore1922 28 Mai 2010 15:50
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:34