Setari Cookie-uri

SLABESC MANCAND ORICE DAR NUMAI PANA LA ORA 16

...A incercat cineva ceaiurile ZEIN???? spuneti-mi si mie va rog de unde le pot procura...Multumesc!
miha47
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:45
Da, si nu sunt bune de nimic. Sora mea a folosit timp de 6 luni si nimic..nici un semn..
CosminAvram
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:50
Si eu la fel am 160 si ma simt bine la kg 47,tot la fel m-am ingrasat si eu si foarte repede am pus pe mine intr-o saptamana 4 kg nu stiu cum ma pot aptine am o prob a mea cand mananc sunt psedata sa nu ma ingras si parca mai rau este cum pot scapa de opsesia aceasta?
alinaice83
Postat pe 19 Noiembrie 2009 19:25
nu am inteles faza cu mananc orice si slabesc,pe urma numai maanc dulciuri si paine decat ocazional.nu ai cum sa stai nemancata de la ora 16.00 pana cand iei micul dejun.asta chiar e vrajeala.pe bune.
weronik68
Postat pe 27 Noiembrie 2009 15:29
Eu am incercat sa nu mananc dupa ora 16 nimic, uneori serveam o cana de ceai neindulcit sau un mar daca imi era sete si am slabit 2-3kg/luna.Dar cand mi-am permis cate ceva in plus ca veneam tarziu acasa sau doar numai cutare aliment si atat ca doar maine o sa renunt la altele lucrurile s-au schimbat...DECI merge daca ai vointa si vrei cu adevarat si o spun din proprie experienta caci am slabit asa tare frumos dar trebuie sa avem mare vointa caci merita
bote_healthy
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:46
SUBSCRIU SI EU LA ACEST COMENTARIU.URMARIND ACEST SUBIECT DEZBATUT IN MEDIA DE ANI DE ZILE ,AM AJUNS LA CONCLUZIA CA CEL MAI LA INDEMANA SI SIGUR TRATAMENT ESTE SA MANANCI PANA LA ORA 16 CEL TARZIU 17 .REZULTATUL FIIND SIGUR,EXCEPTAND CAZURILE DISFUNCTIILOR METABOLICE.CU MULTI ANI IN URMA CINEVA MI-A RECOMANDAT O CURA CU GREFE.CAND MI SE FACEA FOAME MANCAM O GREFA CARE-MI TAIA POFTA DE MANCARE SI ASTA NU A DURAT DECAT 3 ZILE.LA MINE A PRINS F.BINE.MULT SUCCES DACA VRETI SA INCERCATI.
valenti
Postat pe 19 Ianuarie 2010 09:55
e adevarat ca la inceput..la mine a fost vorba de doua zile...iti e f greu sa nu mananci dupa ora 16...dar...cu putina ambitie reusesti orice.
mie mi-e fost greu...dar uite ca acum se vad rezultatele..mai ales ca si sotul ma sprijina in asta...adica nici el nu mananca dupa ora 16..de trei ori pe saptamana ,bicicleta ,o jumatate de ora si...gata. am 43 de ani si acum 1 luna aveam 81 kg. acum am 78kg...deja m-am obijnuit sa nu mai mananc dupa ora 16...si daca ,totusi mi-e foame...mananc un fruct si atat...succes tuturor!
torrelavega
Postat pe 16 Martie 2010 17:38
De la: inghetata, la data 2009-05-10 11:56:32Am descoperit recent (cca 2 luni), ca mancand doar pana la ora 16.00, se slabeste foarte frumos.
E adevarat ca paine mananc doar ocazional, iar dulciuri mai putine ca inainte, cand traiam doar din ele.
Anul trecut, dupa ce am observat ca ma ingrasasem 7-8 kg de la renuntarea la fumat,(de la 47 la 54) mi-am dat seama ca tre sa fac ceva. Asadar, la 54 Kg si 1,60 m, am inceput porcaria de dieta de schimbare a metabolizmului, sau daneza cum se numeste, cea de 13 zile, in urma careia am slabit vreo 4 Kg dar am pus inapoi vreo 6.
Si iata-ma la inceputul lui Aprilie 2009 cu 56,5 Kg. Ceva de groaza, imi venea sa mor.
Si am inceput usurel sa nu mai mananc nimik dupa ora 16.00(ultima masa cand veneam de la serv). Si chiar se vedeau rezultate, 500-700 gr pe zi(la inceput), in conditiile in care nu-mi privam organizmul de absolut nimik.
Dar stiti ca la inept sa slabeste mai usor, dupa care, ultimele Kg , nu mai vor cu dat naiba. Eu as vrea 50 Kg, si sunt convinsa ca daca ma ambitionez putin, si fac si putin sport, reusesc, dar deocamdata sunt multumita asa.
Sunt multumita totusi ca stagnez la 52 Kg, mancand orice. Cateodtata, rar chiar si noaptea, la o nunta sau botez.
Daca aveti nevoie de alte informatii sunt aici! V-am pupat.
healthy015162
Postat pe 19 Aprilie 2010 13:28
De la: weronik68, la data 2009-11-27 15:29:46nu am inteles faza cu mananc orice si slabesc,pe urma numai maanc dulciuri si paine decat ocazional.nu ai cum sa stai nemancata de la ora 16.00 pana cand iei micul dejun.asta chiar e vrajeala.pe bune.

nu-i vrajeala....si eu de cateva zile nu mananc dupa ora 16 si sunt ok ! bine, eu am antrenament timp de 4-5 ani nu am mancat nimic dupa ora 18 si m-am mentinut la 45kg dar nu stiu ce s-a intamplat si am renuntat si in decurs de un an am pus 8kg...sunt disperata
acum incerc varianta cu ora 16....
am uitat sa ma prezint sunt issa !
issa_h
Postat pe 23 Aprilie 2010 21:09
Poti slabi 3-5 kg pe luna fara senzati de foame fara diete si infometare .Mama a slabit 20 kg in 5 luni pt mai multe rezultate intra pe contul meu . Daca te-ai saturat de dietele minune iti las datele mele de contact .
tel 0748100741 sau 0726461445 mail: centruwellness_pitesti@yahoo.com
messenger: centruwellness_pitesti. SUCCES
sorinporojan
Postat pe 23 Aprilie 2010 21:54
As dori sa intreb daca acest "nimic, dupa ora 16", este chiar nimic, sau se pot manca mere sau morcovi?...

Eu nu prea pot sa nu mananc, chiar nimic. Oare daca mananc mere sau morcovi, ar putea sa aiba ceva efect?
healthy005455
Postat pe 23 Aprilie 2010 22:05
eu zic ca poti sa mananci un morcov sau un mar...eu de regula nu mai mananc nimic, nimic...doar acum am uitat si am baut o gura de cola
eu ma culc in fiecare zi dupa miezul noptii si nu am senzatia de foame , doar mi-e pofta uneori pe ceva...
issa_h
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:19
De la: inghetata, la data 2009-05-10 11:56:32Am descoperit recent (cca 2 luni), ca mancand doar pana la ora 16.00, se slabeste foarte frumos.
E adevarat ca paine mananc doar ocazional, iar dulciuri mai putine ca inainte, cand traiam doar din ele.
Anul trecut, dupa ce am observat ca ma ingrasasem 7-8 kg de la renuntarea la fumat,(de la 47 la 54) mi-am dat seama ca tre sa fac ceva. Asadar, la 54 Kg si 1,60 m, am inceput porcaria de dieta de schimbare a metabolizmului, sau daneza cum se numeste, cea de 13 zile, in urma careia am slabit vreo 4 Kg dar am pus inapoi vreo 6.
Si iata-ma la inceputul lui Aprilie 2009 cu 56,5 Kg. Ceva de groaza, imi venea sa mor.
Si am inceput usurel sa nu mai mananc nimik dupa ora 16.00(ultima masa cand veneam de la serv). Si chiar se vedeau rezultate, 500-700 gr pe zi(la inceput), in conditiile in care nu-mi privam organizmul de absolut nimik.
Dar stiti ca la inept sa slabeste mai usor, dupa care, ultimele Kg , nu mai vor cu dat naiba. Eu as vrea 50 Kg, si sunt convinsa ca daca ma ambitionez putin, si fac si putin sport, reusesc, dar deocamdata sunt multumita asa.
Sunt multumita totusi ca stagnez la 52 Kg, mancand orice. Cateodtata, rar chiar si noaptea, la o nunta sau botez.
Daca aveti nevoie de alte informatii sunt aici! V-am pupat.


Buna,

mi se pare interesant regimul tau, insa parca e prea devreme ora 16 ca sa inchei cu mesele dintr-o zi.
Si eu am observat ca se poate slabi daca nu mananci dupa o anumita ora. in plus, e important sa ai un orar fix pt fiecare masa si daca reduci si din cantitatea de mancare, atunci cu siguranta ai sanse sa slabesti.

gasisem si un articol despre diminuarea portiilor de mancare:
http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=53&sid=217673e65a7d4dbd00296dc53d3cc973





Monicamm85
Postat pe 12 Mai 2010 12:37
Ce-l mai mic pret de pe piata!!! Slabeste sanatos, mancand normal, cu ajutorul pastilelor facute pe baza de plante.. Pastilele se numesc Lida Daidaihua Slimming Capsule,sunt din China. Eu am slabit mult, si nu au efecte negative, sunt din plante din Tibet, 100% naturale. Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email si iti spun pretul: merycamerzan@yahoo.com sau suna-ma la nr: 0744 551 225
merycam
Postat pe 12 Mai 2010 17:44
cat slabesc dak nu mananc timp de o 2 luni dupa ora 6? dak mai fac si putin sport, elimin grasimile etc..?
vika_jigulina
Postat pe 10 Iulie 2010 16:56
De la: issa_h, la data 2010-04-24 20:19:39eu zic ca poti sa mananci un morcov sau un mar...eu de regula nu mai mananc nimic, nimic...doar acum am uitat si am baut o gura de cola
eu ma culc in fiecare zi dupa miezul noptii si nu am senzatia de foame , doar mi-e pofta uneori pe ceva...

tu nu manaci nimic? dar cu cet raiesti cu aer poluat?!
roz5blue6lila7
Postat pe 10 Iulie 2010 16:59
De la: vika_jigulina, la data 2010-07-10 16:56:35cat slabesc dak nu mananc timp de o 2 luni dupa ora 6? dak mai fac si putin sport, elimin grasimile etc..?

nu iti poate raspunde nimeni la intrebarea asta. deoarece depinde de cat, ce si cand mananci in restul zilei, de ce sport practici si la ce intensitate este capabil corpul tau sa-l practice. si nu este indicat sa elimini grasimile. citeste cate tipuri de grasimi sunt, care fac bn organismului si ce rol au in org.
Ronnie_Coleman
Postat pe 10 Iulie 2010 18:17
De la: inghetata, la data 2009-05-10 11:56:32Am descoperit recent (cca 2 luni), ca mancand doar pana la ora 16.00, se slabeste foarte frumos.
E adevarat ca paine mananc doar ocazional, iar dulciuri mai putine ca inainte, cand traiam doar din ele.
Anul trecut, dupa ce am observat ca ma ingrasasem 7-8 kg de la renuntarea la fumat,(de la 47 la 54) mi-am dat seama ca tre sa fac ceva. Asadar, la 54 Kg si 1,60 m, am inceput porcaria de dieta de schimbare a metabolizmului, sau daneza cum se numeste, cea de 13 zile, in urma careia am slabit vreo 4 Kg dar am pus inapoi vreo 6.
Si iata-ma la inceputul lui Aprilie 2009 cu 56,5 Kg. Ceva de groaza, imi venea sa mor.
Si am inceput usurel sa nu mai mananc nimik dupa ora 16.00(ultima masa cand veneam de la serv). Si chiar se vedeau rezultate, 500-700 gr pe zi(la inceput), in conditiile in care nu-mi privam organizmul de absolut nimik.
Dar stiti ca la inept sa slabeste mai usor, dupa care, ultimele Kg , nu mai vor cu dat naiba. Eu as vrea 50 Kg, si sunt convinsa ca daca ma ambitionez putin, si fac si putin sport, reusesc, dar deocamdata sunt multumita asa.
Sunt multumita totusi ca stagnez la 52 Kg, mancand orice. Cateodtata, rar chiar si noaptea, la o nunta sau botez.
Daca aveti nevoie de alte informatii sunt aici! V-am pupat.


Tine-o tu tot asa cu mancat orice pana la 16 si organismul tau se va obisnui si-o sa ajungi inapoi de unde ai plecat.

Postat pe 10 Iulie 2010 19:42
De la: inghetata, la data 2009-05-10 11:56:32
Si am inceput usurel sa nu mai mananc nimik dupa ora 16.00(ultima masa cand veneam de la serv). Si chiar se vedeau rezultate, 500-700 gr pe zi(la inceput), in conditiile in care nu-mi privam organizmul de absolut nimik.

chiar asa nu privezi corpu de nimic....decat ca il privezi de mancare pt vreo 15h
Ronnie_Coleman
Postat pe 10 Iulie 2010 22:43
De la: vika_jigulina, la data 2010-07-10 16:56:35cat slabesc dak nu mananc timp de o 2 luni dupa ora 6? dak mai fac si putin sport, elimin grasimile etc..?



Cred ca ai vrut sa spui daca nu mai manaci nimic dupa ora 18 timp de 2 luni,sau nu?
Barbie30
Postat pe 10 Iulie 2010 23:04
da am vrut sa zik dupa ora 18:00 scz
vika_jigulina
Postat pe 11 Iulie 2010 11:08
cunosc o persoana care a slabit asa,dar nu mai manca dupa ora 3 nimic si in cateva luni a slabit 12kg.
kudika_18694
Postat pe 18 Octombrie 2012 13:15
Buna tuturor,
in urma cu cateva saptamani am vazut reclama celor de la rithual paris pe www.rithual.ro ,cum ca ceaiurile lor rithual silhouette te slabesc 7 kg in doar 2 saptamani.
Bineinteles ca am fost atrasa si mi-am facut comanda,eu avand 64kg la 1,60.
Am cumparat ceaiurile,am mancat mai light si am slabit 8 kg in acele doua saptamani.Initial m-am speriat,am slabit in prima saptamana 4,5 kg si in a doua 4kg.M-am speriat pentru ca m-am gandit ca o sa ma ingras imediat la loc si mi-am impus sa nu mai mananc seara dupa ora 6 poate voi reusi sa ma mentin.Zis si facut,am luat ultima masa la 17.30,18 maxim si am reusit sa ma mentin,acum mananc orice,a trecut o luna si ceva de cand am slabit si ma simt extraordinar. Nu mi-a fost rau absolut deloc in toata aceasta perioada,chiar ma simt mai bine si mai plina de viata .Am incercat si rithual derm de la ei ,la fel si acela este un produs cu efecte,la mine s-au vazut rezultate pe ten,mi-a curatat tenul.Rar se intampla sa gasesti niste produse care sa dea asemenea rezultate.
kudika_32485
Postat pe 26 Martie 2013 20:10
Slabitul asta nu se face doar luand pastile , ceaiuri si diete.Pe bune , este nevoie de muuulta miscare si sa nu avem acel aspect de piele lasata atunci cand dam jos X kg.
RoxRoxy
Postat pe 6 August 2013 15:49
De la: kudika_32485, la data 2013-03-26 20:10:08Buna tuturor,
in urma cu cateva saptamani am vazut reclama celor de la rithual paris pe www.rithual.ro ,cum ca ceaiurile lor rithual silhouette te slabesc 7 kg in doar 2 saptamani.
Bineinteles ca am fost atrasa si mi-am facut comanda,eu avand 64kg la 1,60.
Am cumparat ceaiurile,am mancat mai light si am slabit 8 kg in acele doua saptamani.Initial m-am speriat,am slabit in prima saptamana 4,5 kg si in a doua 4kg.M-am speriat pentru ca m-am gandit ca o sa ma ingras imediat la loc si mi-am impus sa nu mai mananc seara dupa ora 6 poate voi reusi sa ma mentin.Zis si facut,am luat ultima masa la 17.30,18 maxim si am reusit sa ma mentin,acum mananc orice,a trecut o luna si ceva de cand am slabit si ma simt extraordinar. Nu mi-a fost rau absolut deloc in toata aceasta perioada,chiar ma simt mai bine si mai plina de viata .Am incercat si rithual derm de la ei ,la fel si acela este un produs cu efecte,la mine s-au vazut rezultate pe ten,mi-a curatat tenul.Rar se intampla sa gasesti niste produse care sa dea asemenea rezultate.



Dragutz formulata reclama , da io tot nu te cred
Rotty_
Postat pe 6 August 2013 15:53
De la: kudika_18694, la data 2012-10-18 13:15:36cunosc o persoana care a slabit asa,dar nu mai manca dupa ora 3 nimic si in cateva luni a slabit 12kg.


Treaba asta cu lipsa de mancare este cat se poate de proasta. Corpul are nevoie de hrana si daca nu ii dam ne imbolnavim. Si eu eram la fel ca si tine, dar am ales sa merg la doctor si la recomandarea sa am luat slim&fit. Nu regret sunt atat de multumita de kg si mai ales de modul de a slabi
RoxRoxy
Postat pe 6 August 2013 16:02
De la: bote_healthy, la data 2009-12-02 20:46:09Eu am incercat sa nu mananc dupa ora 16 nimic, uneori serveam o cana de ceai neindulcit sau un mar daca imi era sete si am slabit 2-3kg/luna.Dar cand mi-am permis cate ceva in plus ca veneam tarziu acasa sau doar numai cutare aliment si atat ca doar maine o sa renunt la altele lucrurile s-au schimbat...DECI merge daca ai vointa si vrei cu adevarat si o spun din proprie experienta caci am slabit asa tare frumos dar trebuie sa avem mare vointa caci merita



eu nu sunt de acord cu treaba de a nu a mai manca dupa o anumita ora.Poti in schimb sa elimini ce este gras , acidulat , mancare nepotrivita sa le inlocuiesti cu salate , diete adecvate , frcute , legume, lichide multe .Mie asa mi-a fost recomandat pentru ca impreuna cu pastilele pe care le iau ( slim&fit )sa se vada si efectele dorite.
RoxRoxy
Postat pe 6 August 2013 16:27
De la: ismi3ismi, la data 2009-07-08 08:04:38 Nu pot rezista de foame de la ora 16 pana seara.As vrea,dar nu pot.Ma ia ameteala,tremuratul,si trebuie neaparat sa mananc,din pacate.



Pai ca sa nu mai intampini pb asta trebuie sa incerci sa iei ceva care sa iti taie pofta de mancare si niciodata sa nu te infometezi. Eu sunt multumita pt ca inca din prima sapt am reusit sa scap de foamea excesiva cu slim&fit.
RoxRoxy
Postat pe 6 August 2013 16:28
De la: healthy002386, la data 2009-07-09 20:31:49buna, si eu as vrea sa slabesc dar daca as gasi un regim in care sa pot manca dupa ora 16 intucat abia de la ora asta mi-e foame . cea mai placuta masa estea cea in familie cand ne strangem toti in jurul mesei si stam la palavre si mancam tot ce este mai bun . asta se pune rau de tot datr asta este viata



Vrei sa slabesti..sau nu vrei? Daca vrei esti hotarat din cap pana in picioare , eu una cei care sunt asa intre..e ceva neserios , in schimb daca esti cu adevarat preocupat chiar te implici
RoxRoxy
Postat pe 6 August 2013 16:30
deci vreau sa spun ca si eu am incercat sa nu mai mananc nimic dupa ora 15:00, si a fost greu la inceput dar m-am obisnuit partea buna e ca nu mai bagam in mine ca sparta mancam portii mici, nu mai aveam pofta de mancare asa mare ca si inainte si am slabbit pt ca imi picau hainele de pe mine. am renuntat sa ma cantaresc ca disperata cum o faceam inainte in fiecare zi , si eu cred ca sunt importanti multi factori in slabire si toata faza cu slabirea e un proces defapt ,,nu poti slabi in 12 zile nush cate kg numa daca vrei sa te infometezi rau de tot, trebuie sa stii ca dureaza, treptat cu pasi marunti dar siguri o sa ajungi unde iti doresti, trebuie sa faci sport asta e foarte important, si sa ai o altfel de mentalitate....adica sa nu fi disperata chiar daca e normal asa suntem noi oamenii ,dar cu rabdare si pe rand pas cu pas cred ca se rezolva toate. Tin sa spun ca nu cred in pastile de slabit(slabesti si te ingrasi cand te lasi de ele ,,,asta e si idea comertului acestor pastile minune sa fii dependent de ele si sa dai bani bani bani pe ele) si daca chiar e greu sau ai probleme de sanatate du-te la un nutritionist iti e mult mai bine decat niste pastile minune, si daca cineva iti recomanda pastile sau ceva produse de;ale lor ,,,,candeste0te ca ei vor banii tai nicidecum ca tu sa ajungi sanatos,,,,si eu cred ca e adevarat,,,am mai auzit de herballife .....cred ca si aia e o minciuna gogonata,
NanaBanana
Postat pe 26 Martie 2016 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor! 6 De la: kudika_953911 3 Februarie 2014 20:53
Bugetul vostru alocat mancarii 15 De la: diana2724 18 Octombrie 2012 13:17
WELLSTAR 1 De la: epopescu58 19 Ianuarie 2009 08:36
VAGINOPLASTIA 3 De la: hatice 1 Ianuarie 2010 02:07
APARAT PENTRU TESTARE DIAGNOSTICARE SI TRATAMENT INCLUSIV CANCER 29 De la: healthy001807 30 Ianuarie 2010 19:28