Setari Cookie-uri

SLABESC MANCAND ORICE DAR NUMAI PANA LA ORA 16

Felicitari, dar personal cred ca esti unul din putinii oameni normali care ajung innainte de ora 16 acasa de la servici, cand lucrezi de la 8 la 20 si ajungi la 10 noaptea acas nu prea cred ca mai poti tine acest regim, daca te gandesti ca la munca nu poti sa maninci o masa calumea, doar sendwich-uri sau fructe si eventual cu o mina sa maninci si cu cealalta sa lucrezi in continuare
irystoica
Postat pe 10 Iulie 2009 21:29
De la: iry1976, la data 2009-07-10 21:29:48Felicitari, dar personal cred ca esti unul din putinii oameni normali care ajung innainte de ora 16 acasa de la servici, cand lucrezi de la 8 la 20 si ajungi la 10 noaptea acas nu prea cred ca mai poti tine acest regim, daca te gandesti ca la munca nu poti sa maninci o masa calumea, doar sendwich-uri sau fructe si eventual cu o mina sa maninci si cu cealalta sa lucrezi in continuare
pai cine te pune sa lucrezi in stilul asta ???si cand te gandesti ca poate mai ai inca 25 ani pana la pensie !!! oare unde se ajunge cu acest mod de viata ??? o idee interesanta pe :

http://4life-romania.blogspot.com
4Life
Postat pe 10 Iulie 2009 21:51
pai din pacate am ajuns sa ne rugam sa ne tina astia la servici 24 din 24 numai sa avem servici.Eu spre exemplu acum am ajuns acasa plecata de la ora 9dimineata.De mancare nici nu poate fi vorba iar toata ziua am mancat 1,5 rondea de somon la gratar iar acum o piersica si un ceai.Si de slabit ioc.
healthy003660
Postat pe 11 Iulie 2009 00:15
De la: TF_, la data 2009-07-10 21:51:38
De la: iry1976, la data 2009-07-10 21:29:48Felicitari, dar personal cred ca esti unul din putinii oameni normali care ajung innainte de ora 16 acasa de la servici, cand lucrezi de la 8 la 20 si ajungi la 10 noaptea acas nu prea cred ca mai poti tine acest regim, daca te gandesti ca la munca nu poti sa maninci o masa calumea, doar sendwich-uri sau fructe si eventual cu o mina sa maninci si cu cealalta sa lucrezi in continuare
pai cine te pune sa lucrezi in stilul asta ???si cand te gandesti ca poate mai ai inca 25 ani pana la pensie !!! oare unde se ajunge cu acest mod de viata ??? o idee interesanta pe :

http://4life-romania.blogspot.com

nevoia te pune
o familie nu se intretine din nimic.
vdaiana
Postat pe 11 Iulie 2009 01:16
ma scuzati ca intervin,dar dieta nu se tine fara exercitii fizice, deci...oricat de nemancat ai sta,cand simti ca ai ajuns la greutatea optimasi te pui pe mancat te faci la loc...
healthy003969
Postat pe 11 Iulie 2009 01:21
Hehehehehe....ce de discutii, ca nu se poate, ca asa si pe dincolo. Stiti cum se pune de fapt problema?" Daca vrei cu adevarat, poti!"Cu exceptia persoanelor care au probleme de sanatate, oricine poate sa slabeasca, dar nu vrea cu adevarat sa faca ceva. Daca s-ar putea sa ne trezim intr-o dimineata slabe, silfide si sa mancam ca "spartele" oricand si in orice combinatie, ar fi ideal. Importanta este educatia, deci gandirea, de-aici pleaca totul, din mintea noastra..In loc sa ne vaitam mai bine am trece la actiune, dar nu oricum, aici e un spil ;).Se incepe prin a-ti lua o pauza, un caiet si un creion(mai bine pix..ca nu se sterge ) in care sa ne notam tot ce ne place sa mancam, ce nu ne place, ce ne face bine sau ce nu ne face bine, avantajele de a fi slaba si dezavantajele de a fi grasa, ce ne-ar motiva sa ne apucam de o dieta, mai bine spus de un mod de viata avantajos pentru noi insine si FOARTE IMPORTANT, sa invatam sa scoatem din vocabularul nostru zilnic expresia "NU POT" inlocuind-o cu POT ORICE DORESC(bineinteleles in limita rationalului ). Iar daca ai de slabit mult, asa cum am slabit eu, vei vedea, ca atunci cand ajungi in faza de "platou" trebuie sa apelezi la o alta dieta, schimbandu-le pana ajungi la greutatea dorita.
Educandu-ne organismul sa manance ce ii face bine vom ajunge in stadiul in care intrand intr-un restaurant sau magazin alimentar, uitandu-ne la produse pe care alta data le vedeam apetisante dar care ne faceau rau sa strambam din nas gandindu-ne ca ne fac rau si sa ni se para ca de fapt arata rau. De multe ori unele lucruri le facem inconstient, organismul, creierul nostru, de fapt inconstientul nostru lucreaza pentru noi.
Despre faptul ca motivam ca facem mancare celolalti din familie si nu rezistam nu mai spun ca iar este vorba de educarea vointei ci despre faptul ca dam familiei sa manance mancaruri grele, ca ne imbolnavim familia cu buna stiinta. Ca educarea vointei pleaca din familie si-apoi ne miram de ce copiii nostri au obiceiuri nesanatoase sau ca generatiile viitoare sunt generatii de obezi, ca apar fel si fel de boli. Cum sa nu apara bolile daca ne chinuim organismul silindu-l sa digere multa mancare nesanatoasa in timp scurt, facandu-l astfel sa nu mai functioneze ca orice organism normal?Despre faptul ca muncim mult,ca suntem obosite cand ajungem acasa si nu mai avem chef sa facem nimic sau sa pereparam ceva diferit pentru noi,cred, de fapt sunt convinsa ca ceea ce facem facem din obligatie, fara tragere de inima, fara placere si apoi, ne miram de ce lucrurile ies asa cum ies. Lucrurile facute cu placere nu ti se par grele oricat de obosita ai fi. Te poti relaxa preparand mancare(nu e o gluma!!!)pentru cei dragi, impreuna cu ei, asa vei fi mai sanatos, mai relaxat, chipurile familiei tale vor radia de bunadispozitie si sanatate. Probabil de-asta se spune ca "esti ceea ce faci si ceea ce mananci"
Este mult de discutat pe aceasta tema si am multe lucruri de facut si stiti ceva? Imi face o placere nebuna sa muncesc, sa creez, sa ma bucur de tot ce este frumos in jurul meu.
Mult succes in educarea vointei!
healthy001253
Postat pe 11 Iulie 2009 13:20
De la: healthy002386, la data 2009-07-09 20:31:49buna, si eu as vrea sa slabesc dar daca as gasi un regim in care sa pot manca dupa ora 16 intucat abia de la ora asta mi-e foame . cea mai placuta masa estea cea in familie cand ne strangem toti in jurul mesei si stam la palavre si mancam tot ce este mai bun . asta se pune rau de tot datr asta este viata
daca ai sa poti manca fara carne(poti pui de max 2 ori pe saptamana si peste cat doresti) cu siguranta dupa o luna ai sa slabesti cel putin 2-3 kg...si sa renunti la bauturi carbogazoase si la dulciuri !!! sa te feresti si de inlocuitorii de zahar,deoarece produc pofta de mancare !!! si daca masa de seara din familie este cea mau"dulce" de ce dupa acea masa nu ar fi foarte oportuna si o plimbare ???
4Life
Postat pe 11 Iulie 2009 15:54
De la: marcuc, la data 2009-07-08 13:46:50Esti grozava sa stii, am la 1.70 80 KG,am reusti cu mari sacrificii sa slabesc 2 kg, doar atat. Este adevart ca mai mananc si seara-ora20- insa imi este f foame. Cu ai reusti pana la urma?

ti-ai testat tiroida?
sab628
Postat pe 11 Iulie 2009 20:10
De la: vdaiana, la data 2009-07-11 01:16:16
De la: TF_, la data 2009-07-10 21:51:38
De la: iry1976, la data 2009-07-10 21:29:48Felicitari, dar personal cred ca esti unul din putinii oameni normali care ajung innainte de ora 16 acasa de la servici, cand lucrezi de la 8 la 20 si ajungi la 10 noaptea acas nu prea cred ca mai poti tine acest regim, daca te gandesti ca la munca nu poti sa maninci o masa calumea, doar sendwich-uri sau fructe si eventual cu o mina sa maninci si cu cealalta sa lucrezi in continuare
pai cine te pune sa lucrezi in stilul asta ???si cand te gandesti ca poate mai ai inca 25 ani pana la pensie !!! oare unde se ajunge cu acest mod de viata ??? o idee interesanta pe :

http://4life-romania.blogspot.com

nevoia te pune
o familie nu se intretine din nimic.
in acest sent poti face mult mai multe decat crezi ca ai putea face !!!!
4Life
Postat pe 11 Iulie 2009 22:10
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 31 Iulie 2009 22:00
si nu ai voie sa mananci dupa ora 16 nimic? nici macar fructe?
izzabela
Postat pe 4 August 2009 17:42
Doamna nu are nevoie de neurolog pentru ca si eu stiu de mult de aceasta metoda pentru a slabi.
Pot spune ca metoda funczioneaza sigur si dupa un timp i-ti intra in refllex.
healthy004975
Postat pe 10 August 2009 17:03
si mie mi-a fost greu sa nu mananc dupa o anumita ora, sau sa ma abtin de la un kitkat, insa m-am obisnuit. mananc foarte multa salata de varza verde, cu putina sunca, pui la cuptor cu legume, mult pepene verde, castraveti verzi si murati, etc.
dar inainte de toate recomand o detoxifiere cu supa de brusture. aici e reteta, am gasit-o pe net:
Ingrediente 6 portii:

500 g coaste porc/pui marinate cu 1 lingura sos soia si 1/2 lingurita sare
brusture feliat
1/2 cana curmale chinezesti uscate
1/2 cana catina de gard/ Wolfberry( Lycium barbarum)*
1 morcov,feliat
2 curmale uscate
4 litri apa
sare si piper dupa gust

Pregatire:

Aduci apa la fiert in oala mare,pui toate ingred,aduci iar la fiert.Scoti spuma,ce se ridica.Micsorezi la mic focul si fierbi 4-8 ore in functie de aragaz.
Aceasta supa e foarte dulce,cu o usoara tenta de amaraciune data de brusture.Servesti supa cu orez.Fii pregatit dupa ce mananci sa vizitezi des baia pt ca e diuretica,ajutand toxinele sa se elimine din corp.Ai grija sa bei multa apa pt a nu te deshidrata.

catina de gard/ Wolfberry( Lycium barbarum)* / secretul tibetan si chinez al sanatatii

Rezultatele studierii acetei plante releva urmatoarele actiuni:
- sustine un sistem imunitar sanatos;
- are proprietati de incetinire a proceselor de imbatranire datorita compusilor antioxidanti;
- previne aparitia tumorilor canceroase;
- are un rol important de protectie hepatica;
- ajuta la imbunatatirea acuitatii vizuale;
- au proprietate de intensificare nutritionala si atletica.

si obisnuiesc sa gatesc o bunatate de supa, e o reteta finlandeza, din cate am inteles. luati cele mai proaspete legume pe care le gasiti (cartofi, ridichi, morcovi, mazare, orice si le fierbeti in lapte. stiu ca suna ciudat, dar e delicioasa.as vrea sa pot posta o poza, insa nu pot

druidi
Postat pe 17 August 2009 17:03
am uitat sa mentionez faptul ca am incul is dieta mea uleiul de canepa. e foarte sanatos si are o gramada de proprietati. nu cumva sa il folositi la prajit, ca isi pierde proprietatile il folositi la salate, sau puteti sa "stropiti" cartofii deja prajiti
druidi
Postat pe 17 August 2009 17:06
PENTRU ALYNNA 001....COOL!MI-A PLACUT RASPUNSUL
healthy005562
Postat pe 22 August 2009 17:34
Salve!
Hrana pana la ora 16! E o idee pe care o sa o aplic si eu, de azi. "Non ut edam vivo, sed ut vivam edo", principiul nobil, exercitiu de vointa, intarirea caracterului, etc.
Am slabit in 25 zile 6 kg, doar mancand mai putin, si band apa/ceai.
Am citit aici o expresie amuzanta: "5 min. gustul bun in gura, si toata viata pe funf-abdomen" Trist dar adevarat.
Doamne Ajuta!
anna
kudika080124
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:43
da,este adevarat si la mine are efect ,dar eu cred ca trebuie avut grija si cat mananci la o masa, nu trebuie sa te indopi pana nu mai poti nici sa te ridici de la masa ,si sa se renunte la sucuri gazoase si apa minerala .
sweetmarylin
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:37
Eu am reusit sa slabesc cam 8 kg. in vreo 4 luni,fara un regim draconic. Am redus f. mult dulciurile,painea mai deloc,gatesc mai dietetic iar seara nu mananc dupa ora 20. Important este sa incerci sa nu faci anumite asocieri:
- proteine animale cu carbohidrati (ex. carne + cartofi)
-fructele nu se asociaza ci se mananca separat. Azi mananc prune,maine mere sau dimineata mancate fructele care contin mai mult zahar(strugure,para,pruna) iar seara mar.
lactatele nu se asociaza cu paine
Eu mananc dimineata un bol de musli cu fructe uscate cu lapte,pe la 11 un fruct,la pranza mancare gatita,dar fara paine,iar daca mananc ciorba nu amnanc si felul doi,pe la ora 18 un iaurt si pe la 20 beau un ceai verde pt. ca m-am lasat de fumat si ceaiul are efect laxativ.
Daca mananc intr-o zi mai mult,din motive care nu tin de mine,o nunta sau alt eveniment unde nu ma duc si spun ca tin cura de slabire, a doua zi manan fructe si iaurt. Fiecare incearca o anumita dieta si pana la urma gaseste ce i se potriveste. Sfatul meu este sa mergeti totusi la un medic nutritionist,mai ales daca s-a depasit varsta de 30 de ani cand se dau mai jos kilogramele.
Bafta multa celor care lupat cu kilogramele in plus!
c_predescu
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:26
Ai dreptate ca intervalul de timp de la ora 16 pana la culcare este mare si trebuie sa mai mananci ceva, altfel te trezesti peste noapte de foame. Ce trebuie sa stii este faptul ca exista centre de nutritie unde dieta este alcatuita pe mai multe mese (3 mese principale si 2gustari), dar regula este ca ultima masa sa fie cu cel putin trei ore inainte de culcare. In acest ca nu ti se mai face foame peste noapte, iar dimineata simti doar ca trebuie sa mananci ceva nu o senzatie de foame profunda. Poate ca ti-ar prinde bine daca ai incerca si sa stii ca da rezultate bune.
healthy007691
Postat pe 21 Octombrie 2009 23:19
Cu atatea saracie, noi saraci pensionari slabim de foame, nu se pune problema ce, si cat samancam din pacate.Citesc sa mancam fructe, legume dar sunt cele mai scunpe la bugetul nostru.RUSINE cum am ajuns paria societati dupa 40 ani de munca si 6 ani de facultate.
elsopotyi
Postat pe 7 Noiembrie 2009 09:03
De la: elsopotyi, la data 2009-11-07 09:03:22Cu atatea saracie, noi saraci pensionari slabim de foame, nu se pune problema ce, si cat samancam din pacate.Citesc sa mancam fructe, legume dar sunt cele mai scunpe la bugetul nostru.RUSINE cum am ajuns paria societati dupa 40 ani de munca si 6 ani de facultate.
nu e o rusine ca esti sarac ,este rusinos ca nu faci nimic sa iesi din aceasta stare.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Noiembrie 2009 09:06
Buna ziua,

Strategia slabirii in greutate se bazeaza pe succesiunea ciclurilor "slabire - mentinere", care cuprind:

Perioade de slabire propriu-zisa (de 1 - 3 luni) in care greutatea scade cu 3 - 8 kg prin dieta hipocalorica, exercitiu fizic, terapie comportamentala si medicatie corespunzatoare.

Mentinerea efectului 2 - 6 luni prin exercitiu fizic, terapie comportamentala, dieta si medicatie corespunzatoare.

Un rol important trebuie sa-l aiba profilaxia obezitatii, avand in vedere faptul ca mai mult de 40% dintre obezii adulti au fost obezi si in copilarie. Spre deosebire de obezitatea survenita la maturitate, care se datoreaza cresterii volumului celulelor adipoase (hipertrofie), obezitatea survenita in copilarie se datoreaza numarului crescut de celule adipoase (hiperplazie), fiind astfel mult mai greu de tratat la maturitate decat de prevenit/combatut din timp (numarul de celule tinde sa ramana permanent acelasi, fixat din perioada copilariei).

Grasimea este o problema reala pentru multi oameni. Rezolvarea acestei probleme inseamna rezolvarea unei probleme de sanatate importante, cu repercursiuni asupra propriei imagini, cu un efect pozitiv asupra increderii de sine, permitand un stil de viata mult mai antrenant si dinamic. Nu este un drum usor, dar prin constientizarea problemei, cu vointa si cu repere bine stabilite si urmarite, obiectivele pot fi atinse. Scopul nu este doar de a slabi, ci si de a mentine mai apoi greutatea in limitele normale, uneori aceasta fiind partea cea mai dificila.


Iata mai jos remediul natural pentru absorbtia si arderea grasimilor la cura de slabire :

Slim Formula + Super Lecitina (sau Omega 3) + Pure Yucca + Spirulina Max.

- Toate produsele care se administreaza inainte de masa se iau cu un avans de 30 de minute cel putin fata de mesele principale.

- Toate produsele care se administreaza dupa masa se iau la cel putin 30 de minute dupa mesele principale.

- Se recomanda optim 3 reprize a cate 30 de minute de exercitii fizice pe zi.

- Se recomanda ca, in paralel cu utilizarea produselor, sa se consume zilnic multa apa plata, ceaiuri, fiind contraindicate apele si sucurile carbogazoase.

- Se va evita stresul si se va cultiva o atitudine psihica pozitiva fata de evenimente si fata de procesul de slabire.


Pentru mai multe detalii despre produse,preturi si O dieta alimentara sanatoasa si echilibrata d.p.d.v al armoniei si diversitatii nutritionale va rog sa ma contactati pe Avram2Cosmin@yahoo.com
CosminAvram
Postat pe 7 Noiembrie 2009 12:15
Treaba asta cu nemancatul dupa 4 e o ineptie!
Eu am tinut-o o luna si am slabit, dar cand am renuntat(desi continuam sa mananc doar dietetic) m-am ingrasat mai tare ca inainte!
Fetelor sa nu o incercati! Organismul se infometeaza groaznic, sunteti slabite si metabolismul se da complet peste cap! la urmatoarea dieta (Montignac) mi-a fost f greu cateva luni - organismul nu voia deloc sa "coopereze" pentru ca metabolismul era dat peste cap.
Nu va infometati aiurea. Faceti sport si mancati sanatos. Nu va bateti joc de sanatatea voastra cu porcarii de diete care va baga in spital
ama_ama
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:25
Treaba asta cu nemancatul dupa 4 e o ineptie!
Eu am tinut-o o luna si am slabit, dar cand am renuntat(desi continuam sa mananc doar dietetic) m-am ingrasat mai tare ca inainte!
Fetelor sa nu o incercati! Organismul se infometeaza groaznic, sunteti slabite si metabolismul se da complet peste cap! la urmatoarea dieta (Montignac) mi-a fost f greu cateva luni - organismul nu voia deloc sa "coopereze" pentru ca metabolismul era dat peste cap.
Nu va infometati aiurea. Faceti sport si mancati sanatos. Nu va bateti joc de sanatatea voastra cu porcarii de diete care va baga in spital
ama_ama
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:25
dk nu-ti perminte serviciul, at poti sa mananci si seara,dar nu asa gras,cv usor gratar sau supe hmm nuj ce sa-i zic
m_geani
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:57
Sunt convinsa ca s-au dat multe sfaturi pe tema asta si sunt n diete,care te ajuta sa slabesti,dar eu am o problema si nu reusesc sa-i gasesc raspuns:vreau sa slabesc,fac sport,dar nu pot tine regim pentru ca am ulcer,adica nu mananc fructe si legume[pot mananca doar fierte,dar nu imi plac],mananc gratar,supe,dar si cartofi,orez,biscuiti,branza,smantana si paine;ce imi sugerati?
healthy005916
Postat pe 7 Noiembrie 2009 20:21
felicitari...voi incerca si eu
oanadan200@yahoo.com
Postat pe 7 Noiembrie 2009 22:05
Este destul de greu atunci cand toata familia ia cina seara,iar tu trebuie sa te abtii. Eu personal imi propun de ceva timp sa tin dieta asta.La serviciu nu imi place sa ma car cu mancarea dupa mine, plec de acolo dupa ora 5.Cand am mult de lucru, nu mananc numic. Sper sa reusesc. De maine incep dieta asta, iar seara o sa incerc sa mananc un iaurt daca nu rezist.Fructele ies din discutie, pentru ca nu mi-au placut niciodata. E un chin pentru mine, daca trebuie sa mananc asa ceva.
parangsm
Postat pe 8 Noiembrie 2009 07:22
la mine ii extrem de simplu sa nu mai mananc dupa ora 18,chiar daca mi foame.asa mi-am pus in gand si la cat de incapatzata sunt acum nu mai mere nici cu sila.in tpul zilei in schimb situatzia se inverseaza,nu mere dozat sau la ore fixe.manc cinshpe feluri toate de-odata,mi greu sa ma apuc de gimnastica organizata frumos.daca incep cv renuntz la scurt tp.singurul lucru de care tzin cont e sa manc sanatos,chiar daca exagerez uneori...
shoeshine
Postat pe 8 Noiembrie 2009 18:01
buna vroiam sa te intreb cv ......mancai orice la orice ora ....doar mai putine dulciuri si mai putina paine ...........si in cat timp ai slabit ?......
ingeras_cu_buze_dulci
Postat pe 11 Noiembrie 2009 10:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te-ar tenta sa devii vegetariana, sau esti deja? 15 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 08:07
Sondaj :Terapii-naturiste.com intreaba 1 De la: Terapii_Naturale_1 17 Iulie 2012 13:21
RETETA MEA DE SALBIT 123 De la: migabgo 30 Octombrie 2013 10:42
PENTRU TOATA LUMEA 3 De la: office_salinasusesi_ro 15 Februarie 2010 08:00
cum poti slabi daca nu ai un program fix? 94 De la: dearness 6 Noiembrie 2013 13:36