Setari Cookie-uri

M-am vindecat de cancer de col uterin rapid!

4Lfe a scris:
Nu se face publicitate acestor metode de tratament si de vindecare pentru ca nu permit marii colosi farmaceutici. Ai auzit de BIG PHARMA? Dar de FDA? Dar de OMS? Sunt toate in mana marilor bancheri sionisto-masoni. La fel ca si industria petrol-chimica. Astea sunt terapii naturiste. Nu pot fi brevetate, pentru ca nu se vrea. Ca aduc prea putin venit in conturile acestor capuse, ale acestor viermi care se hranesc si prospera numai prin suferintele umanitatii. Interesul lor este de a inmulti si agrava bolile in lume, ca astfel sa isi poata desface produsele lor pline de chimicale si daunatoare 100%, ingosandu-si conturile proprii si astfel asigurandu-si acel cunoscut perpetuum mobile.

Foarte adevarat
colnago
Postat pe 15 Februarie 2010 09:25
Scuze, Terra_Mater a scris
colnago
Postat pe 15 Februarie 2010 09:28
CUM?
luminitamoga
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:46
Buna.Si eu din pacate am fost diagnosticata cu astel de boala.Am avut insa noroc ca l-am depistat din timp si acum pot spune ca analizele mi-au iesit foarte bine , ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Eu am urmat tratament cu un produs pe baza de aloe si niste picaturi de oxigenare celulara de la firma Euronet si cu credinta am reusit sa trec peste aceste momente urate din viata mea.Acum nici nu imi vine sa cred si sper ca totul sa fie bine in continuare si sa nu recidiveze.
Sanatate tuturor
kudika174909
Postat pe 6 Iunie 2010 15:40
De la: anitta, la data 2010-06-06 15:40:45Buna.Si eu din pacate am fost diagnosticata cu astel de boala.Am avut insa noroc ca l-am depistat din timp si acum pot spune ca analizele mi-au iesit foarte bine , ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Eu am urmat tratament cu un produs pe baza de aloe si niste picaturi de oxigenare celulara de la firma Euronet si cu credinta am reusit sa trec peste aceste momente urate din viata mea.Acum nici nu imi vine sa cred si sper ca totul sa fie bine in continuare si sa nu recidiveze.
Sanatate tuturor
in afara de reclama cu tenta de vanzare nu pot constata decat minciuni,
Acest suc de aloe nu este pe baza de aloe,este super diluat si nu are sigla consiliului stiintific international pentru aloe,pentru concentratie ,puritate . Iata ce se scrie despre acest suc mediatizat de o insa doctor pe la OTV:
Nume produs:
Aloe Vera - ALOE VERA EXTRA 1000

Cod: 002
Pret pentru membri Euronet *: 20.05 EUR
Pret cu amanuntul **: 26.07 EUR

Descriere:

ALOE VERA EXTRA, suc 1000 ml
Supliment alimentar , 99,55% suc cu pulpa de Aloe barbadensis Miller ( Aloe vera ), provenit din culturi biologice certificate, fara adaos de apa , NEPASTEURIZAT ( maxima conservare a celor peste 150 de componente active )
Cu ce este conservat gelul?
Cine a stabilit concentratia de aloe vera din bidon?
De ce nu este ambalat intr-un bidon cu fotoprotectie?
Macar la aceste intrebari sa-mi raspundeti si mie.Cand am intrebat pe OTV pe aceasta cucoana prin SMS,nu s-au pus din regie aceste intrebari?Oare nu cumva va folositi de renumele plantei pentru a distruge imaginea aloei vera si pentru a da tepe prin intermediul acestor excroci de vanzatori de aloe?
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Iunie 2010 15:50
am mai gasit ceva pe siteul acestor excroci de la euronet,iata:Mod de administrare: 50 ml. dimineaþa înainte de masã, sau seara înainte de
culcare. Se poate consuma simplu, sau împreunã cu alte lichide. Agitaþi
înainte de utilizare. Dupã deschidere flaconul va fi pãstrat în frigider ºi
va fi consumat în maxim 30 de zile. Ingrediente: Suc pur de Aloe
Vera- 99,21%, Excipienþi: Acid citric, benzoat de sodiu, sorbat de
potasiu, sucralozã, acid fosforic, arome naturale.





ce dracu rol are acidul fosforic in combinatie cu aloe vera?Nu cred ca celelalte ingrediente sunt naturale?Acidul citric de la ce provine?Benzoatul de sodiu?si celelalte?
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Iunie 2010 15:53
De la: enemgabriel, la data 2009-06-16 22:32:58
De la: banderas, la data 2009-06-16 22:20:23Buna seara! Ma numesc Andreea si vreau sa va spun ca am urmat tratamentul de pe www.cancerigen.ro si m-am vindecat de cancer.Este incredibil.A mai folosit cineva acest tratament natural?Am inteles de la oncologul meu ca acest tratament vindeca si cancerul mamar.

Imi pare rau sa va spun dar sustineti niste aberatii.Cum puteti dovedi aceste lucruri?Va rog sa postati RMN-ul inainte si dupa.Cine ma rog a scris tampenia aia de carte?De ce nu are un premiu nobel in medicina respectivul ins?Sunt afirmatii grosolane si de cel mai prost gust.Asteptam rezultatele RMN-ului.

gabriel, sustin ideea ta!
si chiar nu inteleg cu unii oameni pot sa fie atat de naivi....ca sa nu ma gandesc tocmai la smecherii.( spun smecheri in ideea ca ar face bani din suferinta)
Prietena mea cea mai buna a murit anul acesta in martie de cancer la san, a incercat absolut tot ce s-a putut, de la naturiste la citoastatice, TOT.in Romania, Germania, Faranta, si totul a fost in zadar.
din 2006 de cand i-a fost " descoperit"( pentru cei ce stiu citi analize o sa le scriu aici: carcinom ductal invaziv mamar stg cT3N1M0. st III) am citit cu ea nopti si zile tot ce am gasit pe net si in librarii,si-a comandat fel de fel de carti de pe net, despre aceasta cumplita boala, atata timp cat statisticile sunt sumbre, oriunde citesti, cum sa crezi ca bei ceai si trece, nicio simpla raceala nu trece doar de la ceai, sau hai sa zic, trece, insa pana si o raceala netratata are urmari in timp, nu?!
Oricum pentru mine cancerul este o boala inca fara inteles, fara tratament!( in stadiile 3 si 4)
Din cate am citit eu, sustin: norocul omului si atat...zic noroc pt. ca daca il depistezi in primele 2 statii sansele sunt mari pentru vindecare, insa daca e descoperit in stadiile 3 si 4 tratamentele sunt doar pentru prelungirea vietii, in niciun caz nu se mai pune problema vindecarii.
Intrebati orice oncolog si o sa vedeti ce va raspunde, ei au statistici si cazuri concrete, in vraci eu nu cred!
Sanatate multa tuturor!
Da, si eu as vrea sa vad analizele celor care sustin ca s-au vindecat.
stem_29
Postat pe 29 Iunie 2010 09:32
De la: healthy010370, la data 2009-12-17 12:18:55Fratilor voi sunteti inconstienti?scuzatima ca ma adresez asa.Cancerul este sursa principala de decimare a populatiei la ora actuala.In buzunarul industriei farmaceutice intra 80 de miliarde de dolari anual.Cine cerceteaza un posibil tratament impotriva cancerului?Raspuns:Toti si defapt nimeni.stiati ca cea mai posibila sursa a cancerului o reprezinta o ciuperca numita candida?
Eu propun ceva pt ca studiaz subiectul de cativa ani.Eu platesc din buzunar un tratament naturist care a dat rezultate in multe cazuri de cancer.Mai multe nu spun pt ca eu sunt decat un student pricajit pe care nu il baga nimeni in seama.Fac doar un anunt:Daca ai cancer si vrei sa incerci o alternativa sunama la 0722651589 si vorbim mai multe.te rog nu ignora subiectul si ai incredere ca nu vorbesc prostii.Cancerul se vindeca doar cu ajutorul si sprijinul sistemului imunitar.As mai spune ca aceasta maladie este sensibila si vulnerabila in fata suprimari solidelor.oameni buni cercetatorii striga de ani de zile faptul ca el se hraneste cu proteine,alimentatie solida.

Dragul meu " studentel" toate relele vin de la un sistem imunitar " subred" nu ne zici o noutate; da, cred ca exista tari care fac cercetare, da, cred ca industria farmaceutica ar claca daca n-ar mai vinde ' otravurile" numite citostatice, cred intr-o anumita masura ca leac exista, insa, inca nu-i pe piata, si nu e pe piata nici pentru bogatasi, ca dovada ca mor si ei pe capete.
Repet si sustin, cand ai cancer nu poti sta sa suni la un nr. de telefon si sa primesti prin posta 3 feluri de ceai si sa astepti minunea sa se intample( adica vindecarea)
am postat mai sus povestea pe scurt a prietenei mele, eu sunt in Cluj, am batut oncologia cu ea de N ori, am auzit acolo povestea unei doamne care a refuzat tratamentul oncologic si a facut un tratament naturist, au adus-o cei din familie pe targa!
Un organism slabit si cu imunitate care tinde spre zero, nu-l poti alimenta cu ceaiuri!
In fine, probabil ca-s prea inversunata, nu vreau sa sperii pe nimeni..insa eu fiind in Cluj,( o alta poveste) am avut o amica din Suceava, de pe net, fata avea cancer limfatic( de la un nenorocit de semn), la fel descoperit...... s-a dus si ea.
Sustin sus si tare, norocul omului! pana nu demult ziceam ca norocul noi ni-l facem........aiurea, nu-i asa, ni-l facem noi insa intr-un mic procent, restul e destin!
Ceea ce am uitat sa mentionez, prietena mea si-a facut mamografii ecografii anuale la policinica privata.....deci....
MULT NOROC TUTUROR!
P.S.
stiti "care e vorba" cu cei care au murit pe Titanic, nu?!
se zice ca sanatate aveau, cu norocul au stat rau:)
sa fim optimisti!
stem_29
Postat pe 29 Iunie 2010 09:50
De la: stem_29, la data 2010-06-29 09:50:49
De la: healthy010370, la data 2009-12-17 12:18:55Fratilor voi sunteti inconstienti?scuzatima ca ma adresez asa.Cancerul este sursa principala de decimare a populatiei la ora actuala.In buzunarul industriei farmaceutice intra 80 de miliarde de dolari anual.Cine cerceteaza un posibil tratament impotriva cancerului?Raspuns:Toti si defapt nimeni.stiati ca cea mai posibila sursa a cancerului o reprezinta o ciuperca numita candida?
Eu propun ceva pt ca studiaz subiectul de cativa ani.Eu platesc din buzunar un tratament naturist care a dat rezultate in multe cazuri de cancer.Mai multe nu spun pt ca eu sunt decat un student pricajit pe care nu il baga nimeni in seama.Fac doar un anunt:Daca ai cancer si vrei sa incerci o alternativa sunama la 0722651589 si vorbim mai multe.te rog nu ignora subiectul si ai incredere ca nu vorbesc prostii.Cancerul se vindeca doar cu ajutorul si sprijinul sistemului imunitar.As mai spune ca aceasta maladie este sensibila si vulnerabila in fata suprimari solidelor.oameni buni cercetatorii striga de ani de zile faptul ca el se hraneste cu proteine,alimentatie solida.

Dragul meu " studentel" toate relele vin de la un sistem imunitar " subred" nu ne zici o noutate; da, cred ca exista tari care fac cercetare, da, cred ca industria farmaceutica ar claca daca n-ar mai vinde ' otravurile" numite citostatice, cred intr-o anumita masura ca leac exista, insa, inca nu-i pe piata, si nu e pe piata nici pentru bogatasi, ca dovada ca mor si ei pe capete.
Repet si sustin, cand ai cancer nu poti sta sa suni la un nr. de telefon si sa primesti prin posta 3 feluri de ceai si sa astepti minunea sa se intample( adica vindecarea)
am postat mai sus povestea pe scurt a prietenei mele, eu sunt in Cluj, am batut oncologia cu ea de N ori, am auzit acolo povestea unei doamne care a refuzat tratamentul oncologic si a facut un tratament naturist, au adus-o cei din familie pe targa!
Un organism slabit si cu imunitate care tinde spre zero, nu-l poti alimenta cu ceaiuri!
In fine, probabil ca-s prea inversunata, nu vreau sa sperii pe nimeni..insa eu fiind in Cluj,( o alta poveste) am avut o amica din Suceava, de pe net, fata avea cancer limfatic( de la un nenorocit de semn), la fel descoperit...... s-a dus si ea.
Sustin sus si tare, norocul omului! pana nu demult ziceam ca norocul noi ni-l facem........aiurea, nu-i asa, ni-l facem noi insa intr-un mic procent, restul e destin!
Ceea ce am uitat sa mentionez, prietena mea si-a facut mamografii ecografii anuale la policinica privata.....deci....
MULT NOROC TUTUROR!
P.S.
stiti "care e vorba" cu cei care au murit pe Titanic, nu?!
se zice ca sanatate aveau, cu norocul au stat rau:)
sa fim optimisti![/quoteAh, vrei sa zici ca nu mai trebuie sa se hraneasca cei care au cancer, nu?:)
Hai sa nu fiu rautacioasa, daca-i vorba de acea ' cura" cu clisma cu cafea, cu cele 41 de zile cat traieste o celula canceroasa in organismul uman..is povesti, crede-ma.
stem_29
Postat pe 29 Iunie 2010 10:10
Fratilor, este mult mai usor sa-i spui unui om ca e urat decat sa-i schimbi modul de viata. Cancerul poate fi vindecat daca schimbi modul de viata. Am vazut cancer vindecat la cel putin 4 persoane, si asta numai din ce cunosc eu, dar numarul celor vindecati este destul de mare, probabil 1 persoana din 10 iti va spune ca are o ruda sau prieten vindecat de cancer prin nu stiu ce metoda. Da, sunt diferite metode si toate au dat rezultate. Desi ele sunt diferite, au ceva in comun: nu s-a folosit chimioterapie, radiatii si nici operatie. Altfel nu am fi avut atatea vindecari, ba dimpotriva, 9 persoane din 10 cunosc pe cineva care a murit de cancer dupa operatie, chimioterapie, etc...Prea multi oameni mor desi fac ce spune doctorul, rata de vindecare prin chimioterapie sau operatie este atat de mica incat ar trebui interzisa. Dar ce se intampla ? medicul sperie pacientul spunandu-i ca mai are f putin de trait si ca trebuie sa se hotarasca in cel mai scurt timp daca doreste operatie sau chimio, ca nu este de gluma s.a.m.d. Cancerul se stie ca se dezvolta in mai multi ani, poate chiar 10 ani pana cand devine deranjant de sesizabil si persoana ajunge la medic, asadar ar mai trai cel putin 2 ani fara sa faca nimic si nu 2- 6 luni asa cum i s-a spus. Vindecarea prin schimbarea dietei vi se pare o vrajitorie ? In tarile in care dieta este diferita fata de cea occidentala, rata canecrului dar si a bolilor cardiovasculare si diabet este mult mai mica, iar la anumite "popoare" ce traiesc in colturi de lume mai izolate este practic inexistenta, ei nu au auzit niciodata de cancer. Cei care nu au urmat chimioterapie si nici operatie au trait mai multi ani decat cei care au mers orbeste pe mana medicului, dar acum vine vestea cea buna: cei care au schimbat dieta, in 6 luni au devenit sanatosi tun si la analize nu mai aveau nici urma de cancer, uite ca au mers pe calea bunului simt si a dietei naturale: legume si fructe crude, salate, sucuri facute acasa la storcator, nimic mai dulce decat marul verde, eliminarea zaharului si a orcarui produs ce il contine, eliminarea painii, eliminarea orcarui aliment prajit, adaugarea in dieta a unor superalimente de ex. polen, goji beri,aloe vera, laptisor de matca, usturoi, enzime de la plafar, afine, urzica, seminte de dovleac, uleiuri vindecatoare de in de canepa si eliminarea uleiului de floarea soarelui (oxideaza si produce radicali liberi, deci hraneste cancerul) Deasemeni adaugarea catorva ciuperci medicinale precum Rishi, Cordiceps, Shiitake & Maitake. Toate acestea intaresc sistemul imunitar cu pana la 800 % - 1000 %, deci organismul are cu ce lupta. Apoi doar scotand zaharul si tot ce este dulce din dieta, celula canceroasa nu mai are hrana !!! ( se stie ca are de 6pana la 15 % mai multi receptori insulinici decat calula sanatoasa, practic tumora se hraneste cu zahar ! ) Doar eliminand zaharul stopam evolutia cancerului. Apoi facem totul sa intarim sistemul imunitar. Acest stil de viata intinereste, te umple de energie, te face muuult mai puternic si practic invingi orice boala. Nu stii sa gatesti crud ? Exista milioane de retete pe net, numai in limba romana exista 50 de mii. este firesc, este natural, organismul recunoaste hrana, o poate folosi caci are toate enzimele si nutrientii intacti, nu este pasteurizat, omogenizat, conservat, distrus, fiert, prajit, otravit, pus in punga de plastic colorat si pus pe rafturi ! Creste in gradina si este testat de mii si zeci de mii de ani. Nimeni nu moare de la legume si fructe proaspete, de fapt lipsa acestora ne baga in pamant. Daca nu crezi asta si daca nu ai incercat niciodata, daca nu ai vazut niciodata cancer vindecat prin dieta si te aflii printre cei care spun : "decat sa mananc fara paine sau fara zahar sau fara fripturica prefer mai bine sa mor" atunci mergi pe chimioterapie si alimente procesate in mii de feluri si ambalate f. frumos, eu iti urez sanatate. daca cu operatie si chimio se vindecau macar 50 % dintre oameni, era inca ok, mai exista juma-juma sanse la viata, dar vezi statisticile, practic e moarte sigura, fiinda cancerul se raspandeste dupa operatie peste tot in organism, metastaza adica. Va invit sa vizionati The Gerson Miracle, Healing Cancer from Inside Out, Food Matters, Raw For Life. Le gasiti pe torrenturi. Vedeti experti si oameni de stiinta (multi au fost medici de spital dar vazand ca nu sunt rezultate si vazand cum mor oamenii au renuntat la chimio si s-au retras din acest sistem ) ...vedeti cum vindeca de zeci de ani cancer si diabet in spitale -particulare desigur- pt ca in spitale "normale" nu ai voie sa incerci altceva decat chimio sau operatii care sunt f. f. scumpe ! ....e vorba de bani...Cand nu a fost vorba de bani ? Treziti-va ! Daca nu aveti incredere in acest stil de viata, inseamna ca nu l-ati incercat, sunteti probabil foarte atasati de painea cu unt , de ouala prajite etc etc. Fiecare cu drumul sau, unii sunt fanatici dupa sanatate, altii idolatrizeaza fripturica, sau micii cu bere. A-propos, suntem nr 1 in europa la cancer de san si de colon...Carnea tocata=mai multe sanse de cancer de colon. Citeste, cauta , descopera, vezi cine s-a vindecat, intreaba-l cum a facut, ce a facut, apoi vei vedea toate acestea cu alti ochi. Pana nu vezi cu ochii tai cancerul vindecat prin schimbarea dietei...Orice vorba este = cu zero. iti dau doar o idee, dar tu cerceteaza si veidescoperii mai multe. Adevarul ne este ascuns si asta doar din lacomie, doar pentru bani. Nu te duce si tu ca oaia la taiere, sunt mii si mii de oameni care au murit dupa operatie, apoi li s-a spus ca organismul lor a reactionat gresit. Oare au dreptate medicii si omul a fost creeat gresit ? Omul este perfect si daca ajuti sistemul imunitar cu enzime , hrana enzimatica adica vie, atunci nici o boala nu te poate atinge ! Succes.
CLOROPHILE
Postat pe 9 August 2010 23:57
scuze, am vrut sa spun ca celula canceroasa are de 6 pana la 15 ori mai mare numarul de receptori insulinici decat celula sanatoasa si nu de 6 pana la 15 % .
CLOROPHILE
Postat pe 10 August 2010 00:02
De la: CLOROPHILE, la data 2010-08-10 00:02:49 scuze, am vrut sa spun ca celula canceroasa are de 6 pana la 15 ori mai mare numarul de receptori insulinici decat celula sanatoasa si nu de 6 pana la 15 % .


Citeste statisticile si atunci nu o sa mai crezi in povesti de adormit copiii.
Cancerul descoperit in orice stadiu, se considera 100% vindecat, si te scot cei de la oncologie din evidentele lor doar dupa 10 ANI!..si asta-i vorba de stadiile 1 si 2.
Daca citeai ma sus, am scris ceea ce am vorbit cu medici care au studiat peste 20 de ani, in tara si prin strainatate....conferinte, discutii pe afara cu alti medici, si e clar, cancerul in stadiul 3-4 nu e tratabil deloc, e doar agonie....cat rezista organismul supus la medicamente.
Scria fata care a deschis topicul ca " pica" cei cu moralul slab, nici poveste, in stadiile 3 si 4 pica toti, mai devreme sau mai tarziu...statisticile arata clar, maxim 5 ani de la descoperire, insa si astia 5 ani cu recidive ,tratamente si chin.
Spun asta pt. ca am vazut cum stau lucrurile cu ochii mei.
De la stadiul 3 la 4 e un pas mic, ca de la nota 9 la 10.
De la stadiul 1-2, pana la 3 e mult, majoritatea scapa, insa sunt sub observatie, cum ziceam, 10 ani.
Si incetati cu hranitul aiurea, un organism care-i supus la citoastatice are nevoie de alimentatie sanatoasa si buna, nu fara aia, fara cealalta.

Oricum niciunui om nu ii sunt bune prajelile in exces.
stem_29
Postat pe 10 August 2010 14:48
Si cei prinsi in stadiul 2 pier...iar cancerul "se simte" doar in stadiile 3 si 4, cand esti ca si dus...
kudika226898
Postat pe 10 August 2010 16:50
De la: kudika226898, la data 2010-08-10 16:50:53Si cei prinsi in stadiul 2 pier...iar cancerul "se simte" doar in stadiile 3 si 4, cand esti ca si dus...


Nu, sa stii ca am o colega de munca, careia la un control PapaN i-a fost descoperit cancer stadiul 2 ( deci uterin) si e ok.
I-au facut o conicizare, dupa o operatie si e super ok acum...
Si culmeaaaa, e de 41 de ani si abia acum 3 ani cand i-a fost descoperit a fost prima oara la un PapaN.
Cele cu stadiul 3 au 90% ( poate chiar mai mult) recidive in primii 2 ani, si multe alte probleme de sanatate, dau din una in alta, pt. ca deja apuca sa afecteze ganglionii si medicii nu au cum stii daca s-a " ratacit" vreo celula canceroasa si in alta parte decat in organul la care a fost depistat.( d'aia se si numeste metastaza)
Iar in ceea ce priveste " simtitul" asa este, in stadiile incipiente il descoperi printr-o minune.
Eu de aceea si sustin ca e vorba si de noroc.
stem_29
Postat pe 10 August 2010 20:00
De la: stem_29, la data 2010-08-10 20:00:29
De la: kudika226898, la data 2010-08-10 16:50:53Si cei prinsi in stadiul 2 pier...iar cancerul "se simte" doar in stadiile 3 si 4, cand esti ca si dus...


Nu, sa stii ca am o colega de munca, careia la un control PapaN i-a fost descoperit cancer stadiul 2 ( deci uterin) si e ok.
I-au facut o conicizare, dupa o operatie si e super ok acum...
Si culmeaaaa, e de 41 de ani si abia acum 3 ani cand i-a fost descoperit a fost prima oara la un PapaN.
Cele cu stadiul 3 au 90% ( poate chiar mai mult) recidive in primii 2 ani, si multe alte probleme de sanatate, dau din una in alta, pt. ca deja apuca sa afecteze ganglionii si medicii nu au cum stii daca s-a " ratacit" vreo celula canceroasa si in alta parte decat in organul la care a fost depistat.( d'aia se si numeste metastaza)
Iar in ceea ce priveste " simtitul" asa este, in stadiile incipiente il descoperi printr-o minune.
Eu de aceea si sustin ca e vorba si de noroc.


Bine ar fi sa sacape colega ta, dar tare mi-e teama ca nu trece pragul celor 5 ani...
kudika226898
Postat pe 10 August 2010 20:23
http://www.trilulilu.ro/Cubanezu54/62288bdc7f65b4

aici poate intelege oricine cum se poate vindeca cancerul !!!!! indiferent de forma sa !!!

singurul produs ce poate stimula activitatea celulelor NK, despre care se vorbeste in filmuletul de mai sus, cu pana la 437% !!! este TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research !!!

http://media.4life.com/us/pdf/pps/TRI-FACTOR%20PLUS_PPS_110509_US.pdf
4Life
Postat pe 11 August 2010 16:34
Toti medicii spun ca nu este tratabil cancerul ...Nu e tratabil la ei in spitale, dar mai interesati-va de terapia Gerson si multe alte metode asemanatoare sa vedeti cat de mare e rata vindecarilor atunci cand schimbi modul de alimentatie. Vindecare 95 % dintre pacienti, nu s-au putut vindeca cei care au incercat dieta gerson dupa multiple operatii si 2 randuri de chimioterapii, practic ei veneau dupa cativa ani de autodistrugere, iar sistemul lor imunitar era practic inexistent. Toti ceilalti, inclusiv persoane care au trecut prin chimioterapie dar numai o singura data s-au vindecat prin schimbarea dietei. Gasiti pdf cu terapia gerson si vedeti mai multe. Acest medic a vindecat cancer si multe alte boli declarate incurabile inca din 1925. daca se spune ca nu e tratabil cancerul. atunci de ce se mai incearca chimio si operatii ? Macar lasau oamenii in pace sa moara linistiti. A incerca la nesfarsit aceeasi otrava fara rezultate, reusind doar sa distruga sistemul imunitar , practic singurul aliat al omului in lupta cu boala este distrus prin chimiotarepie...totul este o gluma proasta care mai costa si foarte multi bani. daca nu ati vazut oameni vindecati prin legume si fructe proaspete (si neprajite ) atunci vorbim degeaba. mergeti pe chimioterapie si altele... Observ ideea inradacinata ca "trebuie sa mancam DE TOATE " ca sa avem sanatate. Unde sunt legumele proaspete si fructele ? sau acestea nu sunt considerate alimente ? Numai ce e carne branza sau oua e considerata hrana si avem dipret fata de tot ce este planta. Nu degeaba suntem singurul mamifer de pe planeta care se imbolnaveste de cancer diabet si boli cardiovasculare; suntem singurul mamifer care nu suporta plantele verzi. spanac, varza etc varza calita nu este acelasi lucru cu salata de varza cruda ! Tocmai asta te vindeca de toate bolile, salata ! Eu va dau solutia care merge, mai intrebati si pe altii, mai cititi o carte de exemplu terapia Gerson si mai sunt multe altele. Nu pot sa va explic toate mecanismele care se petrec atunci cand mananci hrana vie- cruda, dar va spun ca aici sta secretul a zeci poate sute de institutii de vindecare din intreaga lume. Acolo lucreaza specialisti, oameni de stiinta care au cercetat problema si au rezultate, cu experienta de 20 - 35 de ani chiar. Acestia au invins cancerul de mii de ori in cariera lor, imi pare rau sa va zzic dar nu-i comparati pe acesti colosi in vindecarea cancerului si a multor alte boli cu medicul dvs de familie care va spune ca diabetul nu e vindecabil sau ca e pe fond nervos apoi va mai spune ca nici cancerul nu este vindecabil si alte prostii. peste 1 an maxim 2 veti auzi cu totii despre aceste vindecari si in Romania. Nu are cine sa plateasca reclama la Tv ca acesti medici nu sunt companie si nu vand nimic, dar se va afla. Atunci veti intelege mai multe. Exact planta vie care te vindeca este cel mai dispretuita, pentru ca ni s-a indoctrinat in ultimii 30 de ani ca doar carnea contine proteine complete ???!!! Studiati problema si vedeti ce-i cu proteinele, apoi vorbiti. In fine, v-am dat solutia, mergeti mai departe pe fir si aflati cum stau lucrurile, gasiti persoane vindecate prin schimbarea dietei si discutati cu ele, veti fi uimiti si nu veti mai inghitii pastilele ca pe capsuni. In postarea mea mai de sus am dat numele catorva documentare in care vorbesc acesti oameni de stiinta care au invins cancerul si alte boli considerate nevindecabile. de ce nu pot ei implementa metodele lor in orice spital din lume ? Este vorba de miliarde de dolari aici, se strang multe fonduri pentru cercetare in lupta cu cancerul si practic sunt mai multi care traiesc bine din asta decat cei care mor de cancer. Cercetati problema. nu ramaneti in ideile invechite gen ""as muri fara carne sau fara paine"pentru ca asta nu va aduce vindecare. painea si carnea si zaharul merg bine cu chimiotarepie, operatii si am un prieten care a murit pentru ca a mers pe mana medicilor, s-a dus la taiere si a murit in cateva saptamani dupa operatie. Sigur ar mai fi trait si acum. desigur i-a placut hrana traditionala romaneasca dar asta nu aduce nimic bun pentru sanatate, vedeti in ultimii 10 ani cata lume moare de cancer si cat de multi fac diabet si boli cardiovasculare ! Numarul lor se dubleaza o data la 5- 10 ani. In urmatorii 10 ani vom avea 2 din 3 persoane bolnave de diabet si 1 din 3 cu cancer ! Romanul este ultimul din Europa la multe lucruri , atunci de ce nu ar fi si la schimbarea dietei ? ""mai bine mor decat sa traiesc fara carne zahar sau paine !! "" Atunci sanatate .... ( ce spuneai ? trebuie sa mancam de toate ca asa e bine ? mananca tu "de toate" si asteapta sa plece cancerul la plimbare dup-aia ...)
CLOROPHILE
Postat pe 11 August 2010 16:57
De la: 4Life, la data 2010-08-11 16:34:13http://www.trilulilu.ro/Cubanezu54/62288bdc7f65b4

aici poate intelege oricine cum se poate vindeca cancerul !!!!! indiferent de forma sa !!!

singurul produs ce poate stimula activitatea celulelor NK, despre care se vorbeste in filmuletul de mai sus, cu pana la 437% !!! este TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research !!!

http://media.4life.com/us/pdf/pps/TRI-FACTOR%20PLUS_PPS_110509_US.pdf


Iar MLM-ica, minte mica...
kudika226898
Postat pe 11 August 2010 17:32
Mersi pentru informatiile utile ! Asa ar trebui sa fim cu totii, sa aducem ajutor prin a informa CE DA REZULTATE SI CE NU DA REZULTATE. pana acum , in ultimii 50 - 80 de ani s-a vazut clar ca operatiile si otravurile numite chimio sau radiatii NU VINDECA NIMIC, dar in schim distrug cel mai bun prieten al omului , singurul care lupta cu boala: SISTEMUL IMUNITAR. As vrea sa vad un medic oncolog invitand un membru al familiei sale la chimioterapie, stiind cat de grava si de gresita este procedura; de fapt nici un medic oncolog nu recomanda asa ceva familiei sale ! Dimpotriva, cei care lucreaza in acest domeniu si au vazut cu ochii lor ce se petrece si cati oameni mor, merg spre alte metode fara otrava, pentru ca stiu ca sunt mai multe sanse acolo. Sunt zeci poate sute de persoane in tara noastra care vindeca, au vindecat cancer si multe alte boli. Ei pot fi gasiti pe internet, multi au cabinete particulare si recomanda dieta legume fructe, uleiuri -grasimi bune, gen ulei de in ulei de canepa , proteine din plante ( brocolli spanac, diferite seminte, hemp seeds-nuts, etc ) Un medic bun in gasiti la www.altamed.wordpress.com este din constanta si consultatiile sunt gratuite. pe site-ul sau gasiti si cateva documentare cu interviuri cu multi specialisti vindecatori , medici naturopati, nutritionisti si persoane care au invins cancerul etc etc toate sunt cu titrare pe acest site. Sanatate multa si orice informatie in legatura cu vindecarea este binevenita. Haideti sa terminam cu pesimismul asta comunist gen "nu se vindeca nimeni, toata lumea moare"pentru ca nu este adevarat. Din ce in ce mai muli oameni se vindeca si incearca hrana vie, schimbarea stilului de viata toxic si lipsit de minerale enzime nutrienti, pentru ca de aici plaeca toate bolile: intoxicare cu alimente conservate, coloranti e - uri etc pe de o parte , ceea c e aduce probleme in transmiterrea informatiei de la creier catre organe, catre proteine mai exact, si 2: mancam fara sa ne hranim, nu avem minerale, vitamine si mai ales enzimele lipsesc cu desavarsire din alimentatie pentru ca tot ce mancam este fiert sau prajit sau produs intr-o fabrica la temperaturi inalte, pasteurizat etc etc . Deci ne folosim enzimele proprii pentru digestia acestor otravuri lipsite de minerale enzime si viata de fapt, si nu mai avem suficiente enzime pentru metabolism , mentinerea organelor si repararea diverselor tesuturi, eliminarea toxinelor, etc. Deci cu timpul devenim distrusi pe interior, plini de reziduuri si toxine si lipsiti de minerale si enzimele care de fapt curata, aduc viata si intinerire. Este mult de vorbit pe aceasta tema, invit inca o data sa vedeti Food Matters, Raw for Life, Gerson Miracle, The gerson cure. Le gasiti pe torrente pe net. Sanatate multa si haideti sa ne unim fortele in loc sa ne luam la injurat, asa cum fac multe persoane nefericite...stau in casa si incep sa injure in stanga si in dreapta pesroane pe care nu le cunosc si mai ales injura pe cei care intr-adevar au realizat ceva...practic incearca sa impiedice mersul inainte, progresul in general. Nu se poate vindecare ? Cu putina inteligenta putem intelege ce se petrece in copul nostru, si mai ales putem ajuta organismul, sa-i dam ce are nevoie, enzime intacte si minerale mancand crud (ex. salata de varza in loc de varza calita ) si sa nu il mai intoxicam cu mancare gen fast food cartofi prajiti. Sunt mii de studii pe tema asta si orice boala se amelioreaza imediat schimband dieta. Se vede de pe o zi pe alta ! |Vedeti specialistii vorbind in aceste documentare ca sa va convingeti. :)
CLOROPHILE
Postat pe 12 August 2010 16:50
Pe net sunt tot felul de snapani ce se pretind vraci...lasa tu povestile "progresiste"...cancerul nu s-a vindecat pana acum...
Si ca sa te folosesc exemplul tau...ce folos ca nu calesti varza, daca ea e plina de chimicale si provine din OMG-uri...? ...unde e latura sanatoasa a alimentatiei?????
kudika226898
Postat pe 12 August 2010 18:46
limbajul tau de lemn gen " cancerul nu se vindeca" si mai multe nu stii ...e echivalent cu a purta ochelari de cal. vezi mai bine cati oameni s-au vindecat deja si daca nu cunosti pe nimeni care s-a vindecat, nici nu cauta ca probabil vei spune ca sunt mincinosi. cine este mincinos, cel care nu iti vinde nimic si iti spune sincer cum s-a vindecat el sau medicul care iti baga chimioterapie si te baga practic in pamant pe banii tai dar in acelasi timp spune ca si tine "" cancerul nu e vindecabil "" ? este vindecabil ! dar fara otrava ! spuneam haideti sa strangem randurile si sa ne unim fortele sa gasim resurse si terapii care merg intr-adevar si distrug celulele canceroase si nu pe cele vii asa cum fac citostaticele...dar evident, prostia romaneasca este de neinvins. Urmatorul la rand sa ia doza de otrava ...restul care au vindecat cancerul sunt doar niste vraci pentru ca nu folosesc otrava...am inteles...tu sa faci echipa cu cei care stau la coada la chimioterapie si in acelasi timp spun ca nu e vindecabil. chiar nu vedeti tampenia care se petrece ? nici macar nu este comic...deja provoaca dezgust. "nu e vindecabil dar daca mancam aceasta otrava vom distruge sistemul imunitar si poate...cine stie ...95 % din cei care au incercat au murit deja..dar ....altceva nu exista ca asa spun niste tampiti"" exista ! exista mai multe modalitati de a intari sistemul imunitar si exista intelepciunea de a nu baga in tine otrava. Tu esti ala care sta pe net si injura oamenii ? iti ofer gratuit sponsorizare de la mine prima saptamana de otravuri din programul de autodistrugere in care crezi cu disperare tu si cei ca tine. Nu mai injura ca nu iti mai raspund ..esti prea ipocrit.
CLOROPHILE
Postat pe 13 August 2010 17:57
la ce mai dai link- uri catre medicamente care intaresc sistemul imunitar ? spui ca nu s-a vindecat nimeni de cancer pana acum...sau numai daca cumpara ce zici tu se vor vindeca in premiera mondiala ? uite ce zpuneai de vraci mincinosi , tu esti ala care vinde pe net produse si apoi spune ca nu este vindecabil cancerul, faci acelasi lucru pe care il fac si medicii ba chiar mai rau. aduci dezinformare. vezi documentarele despre care ti-am spus si dup-aia mai vorbim. vezi oameni de stiinta care au studiat 35 de ani problema si care au rezultate de peste 80 % vindecare cancer multiple scleroze diabet lupus si alte boli groaznice. vezi ce spun ei si pacientii care s-au vindecat si dup-aia sa comentezi pe net. deocamdata se vede ca nu stii si nu ai auzit nimic. nici macar din romania nu ai auzit pe nimeni vindecat, mai cauta si o sa gasesti, daca ai bunavointa si bun simt. dupa ce recunosti ca este vindecabil atunci adaugi link la produsul tau miraculos care creste celulele natural killers. dar crede-ma ca daca bagi prajeala in tine si unt si oua prajite nu o sa faci nimic cu nici un produs. nimic nu merge sa iei cand sangele si organismul este oncarcat de toxine, pentru ca sistemul imunitar este consumat la maxim de invazia acestora. mai intai faci curat , lasi organismul sa rasufle usurat, apoi el poate lupta cu boala si desigur intaresti sistemul imunitar cu mai multe metode pentru ca sunt multe. sanatate !
CLOROPHILE
Postat pe 13 August 2010 18:10
De la: kudika226898, la data 2010-08-12 18:46:48Pe net sunt tot felul de snapani ce se pretind vraci...lasa tu povestile "progresiste"...cancerul nu s-a vindecat pana acum...
Si ca sa te folosesc exemplul tau...ce folos ca nu calesti varza, daca ea e plina de chimicale si provine din OMG-uri...? ...unde e latura sanatoasa a alimentatiei?????
postarile tale denota o imensa prostie !!! cancerul sub orice forma este vindecabil...dupa cum spune colegul de mai sus, numai sistemul imunitar poate face asta !!!!

mai citeste, mai documenteaza-te inainte sa spuii cretinitati pe aici !!!

nu se vrea tratarea cancerului, din alte motive....insa el este vindecabil !!!!

http://www.trilulilu.ro/Cubanezu54/62288bdc7f65b4

iar cel mai eficinet produs pentru stimularea activitatii celulelor NK este TRANSFER FACTOR PLUS...DEMONSTRAT STIINTIFIC !!!!!
4Life
Postat pe 14 August 2010 03:22
"Spuii"???? MLM-ica, nu te mai agita ca sifonul.... ...se vede de la o posta ca in afara de povestea MLM-ului nu mai stii nimic...
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 09:09
De la: 4Life, la data 2010-08-14 03:22:22
De la: kudika226898, la data 2010-08-12 18:46:48Pe net sunt tot felul de snapani ce se pretind vraci...lasa tu povestile "progresiste"...cancerul nu s-a vindecat pana acum...
Si ca sa te folosesc exemplul tau...ce folos ca nu calesti varza, daca ea e plina de chimicale si provine din OMG-uri...? ...unde e latura sanatoasa a alimentatiei?????
postarile tale denota o imensa prostie !!! cancerul sub orice forma este vindecabil...dupa cum spune colegul de mai sus, numai sistemul imunitar poate face asta !!!!

mai citeste, mai documenteaza-te inainte sa spuii cretinitati pe aici !!!

nu se vrea tratarea cancerului, din alte motive....insa el este vindecabil !!!!

http://www.trilulilu.ro/Cubanezu54/62288bdc7f65b4

iar cel mai eficinet produs pentru stimularea activitatii celulelor NK este TRANSFER FACTOR PLUS...DEMONSTRAT STIINTIFIC !!!!!






... de cine e demonstrat ''stintific'' ? ... ... arata studii, categorii de oameni, afectiuni avute, afectiuini tratate ... ce usor e pentru unii sa spuna - demonstrat ''stiintific'' ... ... ca pe vremea comunismului ... toti ''stiau'' multe dar nu le explicase nimeni cum se face demonstratia problemei ... dar erau siguri ... ''vazusera'' undeva vorbindu-se ...
marco918
Postat pe 14 August 2010 09:15
Nimeni nu s-a vindecat de cancer....
Lasa povestile cu "suna-ma ca sa-ti explic teoria lui Papura Voda, despre care nici eu nu stiu tot, doar ce mi-au bagat in cap cei care m-au racolat"......
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 09:15
bine ca ne certam ...tipic romanesc... zilnic mor cel putin 10 persoane de cancer si noi ne certam ca prostii. haideti sa dam exemple si sa directionam spre ceva care intr-adevar a dat rezultate. Pacat ca cei care deja s-au vindecat nu au curajul sa iasa in fata si sa raspunda la emailuri si la telefon. probabil ar fi bombardati zilnic de sute de persoane si e de inteles. Sanatate va doresc si sa ne dam seama ca doar colaborarea aduce rezultate.
CLOROPHILE
Postat pe 14 August 2010 17:16
De la: marco918, la data 2010-08-14 09:15:24
De la: 4Life, la data 2010-08-14 03:22:22
De la: kudika226898, la data 2010-08-12 18:46:48Pe net sunt tot felul de snapani ce se pretind vraci...lasa tu povestile "progresiste"...cancerul nu s-a vindecat pana acum...
Si ca sa te folosesc exemplul tau...ce folos ca nu calesti varza, daca ea e plina de chimicale si provine din OMG-uri...? ...unde e latura sanatoasa a alimentatiei?????
postarile tale denota o imensa prostie !!! cancerul sub orice forma este vindecabil...dupa cum spune colegul de mai sus, numai sistemul imunitar poate face asta !!!!

mai citeste, mai documenteaza-te inainte sa spuii cretinitati pe aici !!!

nu se vrea tratarea cancerului, din alte motive....insa el este vindecabil !!!!

http://www.trilulilu.ro/Cubanezu54/62288bdc7f65b4

iar cel mai eficinet produs pentru stimularea activitatii celulelor NK este TRANSFER FACTOR PLUS...DEMONSTRAT STIINTIFIC !!!!!






... de cine e demonstrat ''stintific'' ? ... ... arata studii, categorii de oameni, afectiuni avute, afectiuini tratate ... ce usor e pentru unii sa spuna - demonstrat ''stiintific'' ... ... ca pe vremea comunismului ... toti ''stiau'' multe dar nu le explicase nimeni cum se face demonstratia problemei ... dar erau siguri ... ''vazusera'' undeva vorbindu-se ...
marco...as fi rautacios daca as face referire la localitatea in care-ti traiesti viata...referitor la epoca mai sus amintita de tine, cea a comunismului, se pare ca ai ram,as cu ceva din acea perioada...numai in comunism asteptau oamenii sa le dea cineva mura in gura informatii, locuri de munca, case de la stat, s.a.m.d.... noi romanii ,in '89 am vrut sa trecem la capitalism....pai mai fraticule( sa folosesc termeni de pe la caracal) , cauta detaliile despre studiile de specialitate facute deaulungul timpului si ai sa te convingi ca este asa cum spun eu, fiindca eu, am citit o mare parte din ele...de ce trebuie sa-ti dau eu mura in gura ???? tu nu esti in stare sa-ti sadisfaci curiozitatea asta, daca tot te freaca grija de subiectul dezbatuit pe aici ???


p.a.

sunt peste 3000 de studii de specialitate , facute inca din anii '70 asupra a ce reprezinta TRANSFER FACTOR....este imposibil sa nu gasesti detalii daca esti asa interesat sa vezi daca un MLM-ica precum sunt eu, mananca rahat sau spune ceva adevarat !!
4Life
Postat pe 14 August 2010 19:36
De la: 4Life, la data 2010-08-14 19:36:44
De la: marco918, la data 2010-08-14 09:15:24
De la: 4Life, la data 2010-08-14 03:22:22
De la: kudika226898, la data 2010-08-12 18:46:48Pe net sunt tot felul de snapani ce se pretind vraci...lasa tu povestile "progresiste"...cancerul nu s-a vindecat pana acum...
Si ca sa te folosesc exemplul tau...ce folos ca nu calesti varza, daca ea e plina de chimicale si provine din OMG-uri...? ...unde e latura sanatoasa a alimentatiei?????
postarile tale denota o imensa prostie !!! cancerul sub orice forma este vindecabil...dupa cum spune colegul de mai sus, numai sistemul imunitar poate face asta !!!!

mai citeste, mai documenteaza-te inainte sa spuii cretinitati pe aici !!!

nu se vrea tratarea cancerului, din alte motive....insa el este vindecabil !!!!

http://www.trilulilu.ro/Cubanezu54/62288bdc7f65b4

iar cel mai eficinet produs pentru stimularea activitatii celulelor NK este TRANSFER FACTOR PLUS...DEMONSTRAT STIINTIFIC !!!!!






... de cine e demonstrat ''stintific'' ? ... ... arata studii, categorii de oameni, afectiuni avute, afectiuini tratate ... ce usor e pentru unii sa spuna - demonstrat ''stiintific'' ... ... ca pe vremea comunismului ... toti ''stiau'' multe dar nu le explicase nimeni cum se face demonstratia problemei ... dar erau siguri ... ''vazusera'' undeva vorbindu-se ...
marco...as fi rautacios daca as face referire la localitatea in care-ti traiesti viata...referitor la epoca mai sus amintita de tine, cea a comunismului, se pare ca ai ram,as cu ceva din acea perioada...numai in comunism asteptau oamenii sa le dea cineva mura in gura informatii, locuri de munca, case de la stat, s.a.m.d.... noi romanii ,in '89 am vrut sa trecem la capitalism....pai mai fraticule( sa folosesc termeni de pe la caracal) , cauta detaliile despre studiile de specialitate facute deaulungul timpului si ai sa te convingi ca este asa cum spun eu, fiindca eu, am citit o mare parte din ele...de ce trebuie sa-ti dau eu mura in gura ???? tu nu esti in stare sa-ti sadisfaci curiozitatea asta, daca tot te freaca grija de subiectul dezbatuit pe aici ???


p.a.

sunt peste 3000 de studii de specialitate , facute inca din anii '70 asupra a ce reprezinta TRANSFER FACTOR....este imposibil sa nu gasesti detalii daca esti asa interesat sa vezi daca un MLM-ica precum sunt eu, mananca rahat sau spune ceva adevarat !!


Pai, daca tot l-ai aburit cu produsul minune, explica-i...dar se pare ca nu prea stii ce sa spui...du-te la MLM-oiul sef, sa-ti dea pliantul cu raspunsurile asteptate...oricum, te-a bagat scurt in buzunar...
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 20:03
De la: cresterea_in_inaltime, la data 2009-06-16 22:20:23Buna seara! Ma numesc Andreea si vreau sa va spun ca am urmat tratamentul de pe www.cancerigen.ro si m-am vindecat de cancer.Este incredibil.A mai folosit cineva acest tratament natural?Am inteles de la oncologul meu ca acest tratament vindeca si cancerul mamar.


mars
Shhh
Postat pe 14 August 2010 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ganglioni axilari 5 De la: healthy014360 5 Aprilie 2010 21:32
poati avea orgasm fara a simti plkacerea?????????? 23 De la: rashela 11 Decembrie 2010 22:06
Ajutor!!!!Spalaturi vaginale!!! 4 De la: deliapetrescu@yahoo.com 1 Iulie 2011 20:16
avortul -cea mai rusinoasa afacere a zilelor noastre.. 6 De la: Mihaela214 23 Iunie 2011 05:33
Intrerupere de sarcina prin medicatie 51 De la: healthy006322 21 Septembrie 2015 19:45