Setari Cookie-uri

SANI MOI DIN CAUZA ATICONCEPTIONALELOR

De la: varga_melinda2003, la data 2009-11-17 13:17:24Buna fetelor...cand am fost in cala a 11 am luat anticonceptionale pt ca am avut cosuri...si nu pot sa zic ca m-a ajutat....dupa o perioada mi-au trecut ,si nu am mai luat pirule,dar nici parul nu mi-a cazut ,nici sanii nu mi s-au lasat...am fost acum recent la ginecolog si am avu un nodul la sanul drept si ocare micropolichistice....m-am operat,si m-am dus inapo la medic ca sa-mi prescrie niste anticonceptionale pt ca in timp sa pot face bebe...ca asa am sanse minime...nu va prostiti sinu credeti orice...mergeti la medic sa va prescrie un anticon. care sa vi se potriveasca...si nu pirule de alea gratuite ca alea nu-s bune...ceea ce priveste sanii sunt foarte multe exercitii care sa-i intareasaca si sunt si uleiuri(din cate stiu biobust ulei de intarire si marire a sanilor...sincer nu stiu cat de eficient este in ceea ce priveste marirea sanilor dar de intarit intareste....)pup si aveti grija de voi





.... frateeeeeeee, mare e gradina ta ... pai mai fetelor chiar in halul asta ??? ... anticonceptionale in clasa a 11 pentru ca aveai cosuri ??? ... apoi anticonceptionale pentru a avea copii ??? ... voi chiar mai sinteti intregi la minte ??? ... nici macar un strop de logica ??? ... chiar nu va intereseaza sanatatea voastra ??? ... chiar e atit de greu sa faceti o relatie intre cauze si efecte ??? ... inteleg ca medicii sint obligati sa gindeasca strict in limitele care le-au fost impuse in facultati pe baza unor ''descoperiri'' vechi de citiva zeci de ani sau relativ noi impuse pe baza unor ''legi'' fara demonstratie, dar chiar nu va spun nimic avalansa de cancere din romania ??? ... de dereglari hormonale ??? ... de sterilitate ??? ... nu mai de mult de citiva zeci de ani in urma femeile nu luau anticonceptionale (nici nu existau ''minunatele'' anti-baby - numele spune tot), nasteau si isi cresteau copii, nu se stresau din cauza sinilor, a caderii parului, a cosurilor, nu mureau pe capete din cauza cancerului .... chiar nu sesizati efectele dar si cauzele producerii lor ??? ... ce s-a schimbat ??? ... nu vi se pare ca se degenereaza intentionat calitatile umane ... nu mai este o rusine sa curvarasesti, esti acuzata/ironizata daca iti doresti copii, ca esti obligata sa iti asumi ''responsabilitatea'' si ''dreptul'' de ati extermina proprii copii si a te auto-schilodi, ca se induce incet dar sigur ideea femeii ca obiect sexual in felul acesta degrevind barbatii de a isi mai asuma responsabilitati si obligatii ? ... copii vostri vor fi mindrii de ''experienta'' pe care le-o lasati ...
Iskander_
Postat pe 19 Noiembrie 2009 02:50
Pentru fermitatea sanilor va recomand Lotiunea Grobust. www.grobust.ro id: sanatatesexuala
scumpica20
Postat pe 14 Decembrie 2009 10:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat va rog mult 25 De la: Ame_ly 24 August 2010 00:02
contraceptia pentru barbati 36 De la: amalia79_healthy 19 Aprilie 2012 15:08
ovule 1 De la: rubya 3 Aprilie 2010 02:19
Sunt sanse de sarcina? 3 De la: Mydyxx 21 Octombrie 2013 17:15
poati avea orgasm fara a simti plkacerea?????????? 23 De la: rashela 11 Decembrie 2010 22:06