Setari Cookie-uri

matreata severa

AM MATREATA CA UN FEL DE COJI CARE APAR A DOUA ZI DUPA APALAT.Am incercat diverse sampoane din farmacii,stiti cumva un remediu care da rezultat?
simona03
Postat pe 18 Iulie 2009 11:54
S-ar putea sa ai psoriazis. Eu cred ca ar fi bine sa mergi la un dermatolog. Eu ca metoda naturista stiu ca e bine sa te clatesti pe par cu ceai de urzica. In doi litri de apa pui un buchet mare de urzici vii ( adica alea care inteapa) si dupa ce apa devine verde inchis o lasi la racit si te clatesti pe par dupa ce te-ai spalat cu sampon.Deasemenea e recomandabil sa folosesti un sampon natural pe baza de plante care sa nu contina sodium laureath sulfate. Sa lasi parul sa se usuce natural, sa incerci sa folosesti cat mai putine produse cosmetice pentru par ... Sper ca ti-am putut fi de folos. Toate cele bune!
frozen_autumn
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:52
http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://www.drdorindragos.ro/pl%20ante/vetrice.jpg&imgrefurl=http://www.drdorindragos.ro/plante_uvz.html&u%20sg=__oKZFLxU0i_yOKXnbLsSEbMR62T8=&h=130&w=100&sz=7&hl=ro&start=2&um=1&tb%20nid=5wVMdF71rDtYvM:&tbnh=91&tbnw=70&prev=/images%3Fq%3Dvetrice%26hl%3Dro%20%26sa%3DX%26um%3D1
aici ai mai multe detalii
frozen_autumn
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:57
Poate fi vorba de o dermatita seboreica.Sistemul nervos cind este prea excitat asta se intimpla,sa fie o explozie.Iti indic sa te duci la un examen micologic si accolo t-i se va da raspunsul exact,dar inainte de a oo face nu folosi gel de par ,fixativ sau alte substante in afara de samponul pe care il folosesti.Evita cafeaua,tigarile si stressul si vezi cum te simti.Si eu ma confrunt cu aceasi problema "inestetica" dar apare pe timple si folosesc betaderm.Pt siguranta si linistea ta dute mai intii la micologie,daca esti din Bucuresti la Dermatologie la spitalul Colentina.
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:57
Se numeste NOZORAL, sampon sau pastile.....eu de ani de zile iau cite 10 pastile si le pisez si pun in sampon si nu mai am nici o problema....este adevarat ca daca ma spal de 4 ori fara acele pastilute in sampon imi reapare
corystst
Postat pe 14 Octombrie 2009 16:29
De la: corystst, la data 2009-10-14 16:29:37Se numeste NOZORAL, sampon sau pastile.....eu de ani de zile iau cite 10 pastile si le pisez si pun in sampon si nu mai am nici o problema....este adevarat ca daca ma spal de 4 ori fara acele pastilute in sampon imi reapare


nizoral! e un antimicotic!
camiflorea
Postat pe 3 Noiembrie 2009 08:54
Eu stiu ca samponul se numeste NIZORAL
kudika010152
Postat pe 3 Noiembrie 2009 18:16
buna fetelor numele meu este rodica si as avea nevoi de nr de tel al dr nicolau romeo mersi astept raspuns
healthy008223
Postat pe 3 Noiembrie 2009 19:26
Dermatita seboreica se trateaza foarte bine si cu produse din gama SELEGEL de la DUCRAY. Se foloseste mai intai samponul tratament si dupa aceea samponul obisnuit.Tratamentul este de durata si trebuie gasita cauza care o produce (alimentatia, sucurile, stresul, etc.).
Da rezultate dupa cateva spalari. Este foarte adevarat ca nu trebuie folosit fixativ, spuma sau gel de par.
Eu am incercat si un tratament cu tinctura de urzica (2 linguri) amestecata cu 1 lingura de apa (am parul scurt). Se fac frictiuni pe scalp cu acest amestec, se lasa sa actioneze 2-3 ore ( eu am stat si toata noaptea), dupa care se spala cu Selegel.
Va doresc multa sanatate.
nicole_24
Postat pe 26 Ianuarie 2010 10:29

Recomandari