Setari Cookie-uri

exoftalmie tiroidiana-rezultate si tratamente

uite mai petrica ce parere au oamenii despre tine,

CITEZ:
"Daca erai un tip destept (ENEMGRABRIEL) nu foloseai un astfel de vocabular. Nu m-am putut abtine sa nu comentez, spunandu-ti ca esti de cea mai joasa speta. De ce intri pe astfel de forumuri, sa arati ca esti destept folosind cuvinte triviale si jignind? Daca vrei sa-ti faci publicitate, pune mana si invata cum se promoveaza un produs si incearca sa ai bun simt, niciodata nu e prea tarziu! Nu faci decat sa demonstrezi ca faci parte din randul celor pe care ii amintesti intr-un comentariu. Nu suntem un popor de inculti, nu generaliza. Nu toti suntem la fel. "Acel popor" de care aminteai esti tu, promovezi lipsa de educatie si de bun simt. Macar abtine-te sa mai faci comentarii..sunt de prisos, iar oamenii sunt satuli de cei care se dau destepti si care in fond sunt niste frustrati si niste marginalizati de societate. Esti genul care striga "uite-ma aici, sunt destept si emit niste judeti de neegalat", dar in fond nici macar nu stii cine esti, un fel de Magda Ciumac sau Stelian Ogica al forumurilor. Nu te obosi sa imi raspunzi prin expresii de doi lei, pentru ca oamenii frustrati nu reusesc decat sa se scufunde si mai mult in frustrarea lor. E un sfat prietenesc..."

cand iti spune unul ca esti beat nu-l crezi,dar cand iti spun mai multi....ar trebui sa mergi la culcare
4Life
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:12
O sa ziceti ca sar de la un subiect la altul.
DAr daca este adevarat ce sa spune despre 2012 unii dintre noi vor disparea.

In mod normal nu trimit ganduri negative la adresa nimanui dar Terra chiar are nevoie de o curaþenie generalã.
Imi cer scuze faþã de cei care au probleme reale de sãnãtate ºi îmi pare rãu pt ei pt cã au parte doar de cuvinte "nespãlate" pe acest forum.

P.S.
Cel care se va simþii lezat de spusele mele cu siguranþã îmi va da replicã ....
Deci,
Plantvita
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:51
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-02 08:38:26
De la: TF_, la data 2009-11-01 22:12:24
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-01 10:22:39
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-31 18:36:47
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-30 18:28:51
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-30 10:37:03silvica tata,ori esti incult ori vrei sa pari vreun vraci ,pai mai silvica sau geanina,aloe vera care se gaseste in produsele voastre oare este in stare naturala si cat oare se gaseste aloe vera in produsele voastre?Eu nu am ocoloit niciodata un raspuns adevarat,vad ca tu nu sti sa raspunzi decat cu afirmatii NEFONDATE SI NEDOVEDITE STIINTIFIC,TE MAI INTREB ODATA:IN CARE LABORATOR AI STUDIAT TU COMOPZITIA CHIMICA A PRODUSELOR FOREVER SI AI AJUNS LA CONCLUZIA CA ARE INGREDIENTE DE SINTEZA SI CE PREGATIRE AI TU CA SA TE CREDEM SAU SA-TI CREDEM ABERATIILE TAMPITE?
Nu ocoli intrebarea mea ,impertinentule.
ocolesc ce vreau mai amice idiot...METILPARABEN, POLISORBAT 20, SORBITOL si PROPILPARABEN sunt produse chimice de sinteza care se regasesc in compozitia unor produse de la FOREVER,produe cu aloe vera...scrie pe eticheta produselor chiorule !!!!!

p.s. habar nu ai ce vinzi si ce promozvezi ....
Mai prapaditule,unde dracu ai analizat tu compozitia chimica din produse si cine esti tu ca si cunostiinte si nu te cunoaste nimeni ?Ti-am explicat pai talambule ca sunt substante chimice de origine naturala de unde si pretul ridicat al produselor,nu poti sa faci produse de calitate naturale cu bani putini.Te-am intrebat bai talambule ,ce cauta sorbitolul in compozitia colastrei care nu reusesti sa o introduci in tara decat ilegal,sorbitol ce l-ai studiat la socola si ai ajuns la concluzia ca este un "e",ce cauta mai talambule aloe vera in compozitia colastrei(se pare ca este singurul ingredient cu valoare asupra sistemului imunitar),cat este aloe vera in compozitie?Te ascunzi dupa raspunsuri impertinente si neconcludente.Defapt ce dracu te mai intreb bai incultule,tu confunzi vitamina c cu acid ascorbic+ca mintea ta bolnava considera acidul ascorbic natural ca fiind un "e".
ene_m_gabriel
Postat pe 2 Noiembrie 2009 11:21
De la: BIANCABIA, la data 2009-07-24 09:28:09Va rog daca cineva sufera de asa ceva sa ma ajute sa ma dumiresc si eu ce sanse sunt sa pot tine sub control aceasta afectiune aparuta in urma hipertiroidiei Basedow.In momentul de fata fac tratament cu solumedrol insa nu stiu ce rezultate voi avea.Help me pls!


Pentru exoftalmia tiroidiana-Oftalmopatia Graves bilaterala sau mult mai rar unilaterala existau pana de curand o serie de medicamente oftamologice speciale (picaturi) avand ca substanta activa Sulfatul de Guanitidina-avand denumirea comerciala ISMELIN sau THILODIGON. E drept ca este un tratament vechi si cu posibile efecte adverse de luat in seama,in special pentru barbati.De precizat ca actioneaza cu precadere asupra retractiei palpebrale a muschilor superiori ridicatori ai pleoapei.De asemenea pentru exoftalmia propriu-zisa (cresterea diametrului globului ocular si implicit a a presiunii intraoculare) se utilizau sau poate se mai utilizeaza injectii locale sub ochi cu CELESTINE; DIPROPHOS;PROPANOLOL,etc-dar pentru care e nevoie de un medic oftamolog cu mana foarte sigura.Problema e ca cele doua medicamente sus ,mentionate( ISMELIN sau THILODIGON) au fost scoase din fabricatie din anul 2008 de catre compania ALKON sau NOVARTIS.Trebuie insa spus ca in ciuda riscurilor(guanetidina fiind practic un drog)-pentru cei care le suporta efectul este uluitor.Chiar nu pot intelege de ce au fost scoase din fabricatie,fiind medicamente absolut exceptionale pentru unii(probabil pentru altii greu de suportat sau chiar devastatoare,in functie de diversele complicatii pe care le mai au).Dar pentru exoftalmie pura cu retractie palpebrala fara alte complicatii am constatat,chiar pentru fiica mea efecte extrem de pozitive.
kudika322273
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:16
exoftalmia tiroidiana, denumita si BOALA BASEDOW , este o afectiune autoimuna !!!!

http://www.romedicale.ro/boala-basedow-graves-usa-exoftalmica-hipertiroidia-informatii-medicale-endocrinologie-391/
4Life
Postat pe 21 Septembrie 2010 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am fost diagnosticata cu hpv 8 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:08
inrre anticonceptionale 11 De la: archie123 1 Aprilie 2012 14:05
spasmofilie 3 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:29
O intrebare! 2 De la: nata456 6 Mai 2009 10:37
buna 1 De la: yomoki22 21 Martie 2010 18:56