Setari Cookie-uri

virgina la 30 de ani

e patologic? exista risc de cancer?

Postat pe 31 Octombrie 2008 16:00
nu stiu dar de curind am vazut un reportaj la stiri si concluzia cancerului de colo uterin era din ce am inteles k daca iti incepi viata sexuala mai tirziu ai sanse sa nu faci cancer de col uterin
bogdan_7000
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:26
de cand virginitatea e o boala?
cred ca e metoda sa nu te imbolnavesti, poate ceva pe la cap din cauza lipsei.
nu stii ce pierzi!
stella_m
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:00
fiecare are dreptul sa faca ce vrea, dar nu ma pot stapani sa nu am o curiozitate si sper sa ma lumineze cineva: cei care ajung in asemenea situatii, de virgini "tardivi", nu au dorinte, nu au fantasme, nu se misca sangele in ei mai repede, chiar niciodata? probabil ca pe langa o incercare fizica o fi si una psihica sa faci fata, voit sau nevoit, abstinentei de genul asta... pareri?

eu una nu sunt virgina si chiar ma bucur...
megas
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:50
Wowwwwwwwwwwwwwwwwww..... virginica la 30 de ani chiar nu credeam k se mai poate in zilele noastre. acum cind totul se deplaseaza cu viteza luminii, tu ai cam ramas in urma draga mea..... eu zic k nu e sanatos. nu e nicio boala, dar nu e sanatos din punct de vedere fizic. de unde aceasta stare? poate de la frica de penis, sau frica de actul sexual propriu zis? chiar nu-mi dau seama..... dar te sfatuiesc sa rezolvi cumva problema, k s-ar putea sa treaca anii prea repede pe linga tine si sa nu mai cunosti niciodata cele mai frumoase placeri ale vietii
domnita_89
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:48
hai, ma... cele mai frumoase placeri ale vietii... ce atata exprimare categorica. eu inteleg sa spui omului ca nu stie ce pierde, pana nu incearca, dar totusi, sa faci din amor, fie el si doar carnal, cele mai frumoase placeri ale vietii, mai e pana acolo... nu prind fluturi, dar sa vezi ce extaz imi da mie faptul ca mi-am luat niste carti de care aveam nevoie si pe care mi le doream... poate ar trebui sa mentionezi si asta la "frumoasele placeri ale vietii". asa, o sa fiu si eu de acord cu tine... in caz contrar, ma fac frate cu dracu si spun ca esti doar geloasa pe biata fata ca ea e fata mare si tu nu si o imbii la prostii....
megas
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:57
Chiar daca te face sa te simti aiurea cand toti din jur numai despre asta vorbesc (mai mult sau mai putin), nu cred ca e cel mai grav lucru care sa ti se poata intampla.
Plus ca nu cred ca e vorba de o alegere, sau de o abstinenta.
Cine stie?
Poate fi vorba de multe motive, negasirea persoanei potrivite, neincredere...
Iar ca sa fie una din marile placeri ale vietii chiar trebuie sa fie ceva placut, cu o persoana placuta...
Iar viata inseamna multe... si placeri, si necazuri...
Sarah_healthy
Postat pe 26 Decembrie 2008 10:27
mda...nu stiu ce sa spun, fiecare cum crede si simte..., dar mie imi vin inevitabil in gand stirile acelea despre femei care se pastrau fecioare si pana la urma venea unul si le viola...
lara007_healthy
Postat pe 26 Decembrie 2008 11:04
si eu am o prietena de 30, virgina. nu e un defect, cred ca se pune prea mult accent pe sexualitate. e chestiune de alegere si nu se intampla nimic daca n-o faci. ea nu are defecte fizice, e sanatoasa, draguta si inteligenta.
eleain
Postat pe 26 Decembrie 2008 16:59
Cred ca as putea sa fac bani frumosi sa lansez pe net :
DEZVIRGINEZ FEMEI CARE LE E TEAMA SAU NU SUNT DEZVIRGINATE SI NU AU CU CINE
fiorelo
Postat pe 26 Decembrie 2008 21:32
sincer, nu e normal. adica poate nu gasesti persoana potrivita din prima sau poate n-o gasesti niciodata, dar nu poti sta asa...si mai devreme sau mai tarziu te cam ajunge problema asta. suntem oameni, avem niste instincte...nu inteleg cum de exista persoane care chiar raman virgine.
ameliemelo
Postat pe 26 Decembrie 2008 21:52
Intuiesc ca persoanele care isi pastreaza virginitatea pana la varste mari au o conceptie idealista asupra dragostei barbat-femeie si aspira la o iubire absoluta,dorind sa daruiasca totul persoanei iubite,inclusiv ofranda virginitatii.Viata insa demonstreaza k acest gen de iubire e doar un concept literar,si cel mai trist ar fi ca ,asteptand atatia ani sa dai peste o persoana total nepotrivita care sa nu aprecieze asta.Sexul nu e totul in viata,exista atatea care iti aduc impliniri mai mari.Iar cel care nu este sclavul hormonilor este demn de apreciat.Succes mult in a gasi barbatul potrivit!Sunt multe femei care au debutat precoce si care regreta.Echilibru in toate! Numai bine atat virginelor cat si nevirginelor!Lucrurile au o importanta mai mare sau mai mica in masura in care noi le dam putere!
dora06ale@yahoo.com
Postat pe 27 Decembrie 2008 09:37
Ati vazut virgin la 40 de ani? :))
lara007_healthy
Postat pe 28 Decembrie 2008 10:11
virgin nu..ca nu a facut ceva cu vreo femeie da,dar a facut singur si nu mai e virgin
e cam rau sa inaintezi in varsta virgina ca abstinenta asta duce la tulburari psihice...incearca sa gasesti barbatul potrivit...un om fericit in totalitate e atunci cand are si viata sexuala...si poti sa faci cancer la san..din cauza hormonilor.oricum esti d apreciat
giuk
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:57
nu trebuie sa ai orgasm doar prin penetrare asa ca nu o plange ca face cancer
din cauza asta.
ninasave
Postat pe 1 Ianuarie 2009 13:04
De la: domnita_89, la data 2008-12-04 20:48:26Wowwwwwwwwwwwwwwwwww..... virginica la 30 de ani chiar nu credeam k se mai poate in zilele noastre. acum cind totul se deplaseaza cu viteza luminii, tu ai cam ramas in urma draga mea..... eu zic k nu e sanatos. nu e nicio boala, dar nu e sanatos din punct de vedere fizic. de unde aceasta stare? poate de la frica de penis, sau frica de actul sexual propriu zis? chiar nu-mi dau seama..... dar te sfatuiesc sa rezolvi cumva problema, k s-ar putea sa treaca anii prea repede pe linga tine si sa nu mai cunosti niciodata cele mai frumoase placeri ale vietii


de unde ideea ca traim doar pentru sex? si daca nu mai esti virgina ce ai realizat?
camiflorea
Postat pe 6 Ianuarie 2009 14:53
De la: fiorelo, la data 2008-12-26 21:32:26Cred ca as putea sa fac bani frumosi sa lansez pe net :
DEZVIRGINEZ FEMEI CARE LE E TEAMA SAU NU SUNT DEZVIRGINATE SI NU AU CU CINE


corect gramatical ar fi fost "carora le e teama" ... dar dupa preocuparile pe care le ai, cui ii mai trebuie limba romana?
camiflorea
Postat pe 6 Ianuarie 2009 14:56
De la: ameliemelo, la data 2008-12-26 21:52:16sincer, nu e normal. adica poate nu gasesti persoana potrivita din prima sau poate n-o gasesti niciodata, dar nu poti sta asa...si mai devreme sau mai tarziu te cam ajunge problema asta. suntem oameni, avem niste instincte...nu inteleg cum de exista persoane care chiar raman virgine.


daca ne bizuim numai pe instincte, da, e greu sa ramai virgina, dar cand te bizui pe creier si autocontrol, placerile vietii le poti gasi si in altceva.
camiflorea
Postat pe 6 Ianuarie 2009 14:57
De la: giuk, la data 2008-12-29 13:57:08virgin nu..ca nu a facut ceva cu vreo femeie da,dar a facut singur si nu mai e virgin
e cam rau sa inaintezi in varsta virgina ca abstinenta asta duce la tulburari psihice...incearca sa gasesti barbatul potrivit...un om fericit in totalitate e atunci cand are si viata sexuala...si poti sa faci cancer la san..din cauza hormonilor.oricum esti d apreciat


ti se pare ca ar fi bolnavi psihici calugarii? sau ca ar face calugaritele cancer la san ?
camiflorea
Postat pe 6 Ianuarie 2009 14:59
cami, sunt de aceeasi parere cu tine. la noi sexul e supraevaluat, din cauza asta ne-am si creat o anumita "faima", noi, romancele.
cunosc o fata care da atata importanta laturii fizice incat, despartindu-se de prietenul ei intr-un mod umilitor, a acceptat sa se vada in continuare cu el "ca sa nu-i iasa cosuri", calcandu-si in picioare orice urma de demnitate si, desigur, spulberand orice sansa de a se intoarce impreuna cu el si de a avea respectul lui.
personal cred ca fiecare lucru are locul lui, nu sunt pentru nici un fel de extrema sau exagerare; cine iubeste si este iubit, sa iubeasca cu trup si suflet, cine nu, poate foarte bine sa faca alte lucruri pana apare iubirea, daca trebuie sa apara.
exemplul pe care tu l-ai dat cu calugarii este elucidant: abstinenta intareste spiritul.
eleain
Postat pe 7 Ianuarie 2009 19:58
calugarii bolnavi psihic... ...tot ce-i posibil:D
Despre calugarite ce sa zic...in general fete sarace care n-au unde merge in alta parte...deci mna...n-ar trebui sa le iei neaparat ca pe niste modele...
lara007_healthy
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:24
cred ca gresesti pt ca sant calugarite care au terminat o facultate si sant mult mai destepte dacat multe altele care arata tot ce au prin ziare sau reviste sau prin dorobanti ...
ninasave
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:57
De la: camiflorea, la data 2009-01-06 14:59:52
De la: giuk, la data 2008-12-29 13:57:08virgin nu..ca nu a facut ceva cu vreo femeie da,dar a facut singur si nu mai e virgin
e cam rau sa inaintezi in varsta virgina ca abstinenta asta duce la tulburari psihice...incearca sa gasesti barbatul potrivit...un om fericit in totalitate e atunci cand are si viata sexuala...si poti sa faci cancer la san..din cauza hormonilor.oricum esti d apreciat


ti se pare ca ar fi bolnavi psihici calugarii? sau ca ar face calugaritele cancer la san ?



boli psihice m-am referit ca devin foarte ciudati...au alte gandiri,au fixuri...rautate..calugarii si maicutzele sunt altceva...ele au kemare pt asa ceva,sunt ajutate de Dzeu sa nu o ia pe cale gresita mintal...iar cancer lasan se face din cauza hormonilor in marea majoritate,ca nu iti pui in miscare hormonii asa cum treb(am inv la fac)..
giuk
Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:33
si cine nu-ti da voie sa ai preocupari spirituale , nu numai crestine, obligandu-te sa te arunci catre sex ca intr-o barca de salvare. atata vreme cat toti avem creier, toti ne putem controla deopotriva reactiile, cu conditia sa vrem. la facultate ti s-a spus ca monahii nu au hormoni?
camiflorea
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:48
" cred ca gresesti pt ca sant calugarite care au terminat o facultate si sant mult mai destepte dacat multe altele care arata tot ce au prin ziare sau reviste sau prin dorobanti ..."

Daca sunt atat de destepte, de ce nu profeseaza sau sa-si aduca cumva aportul in societate, inloc sa stea intr-un schit si sa..."croseteze".
lara007_healthy
Postat pe 9 Ianuarie 2009 18:26
De la: camiflorea, la data 2009-01-06 14:57:38
De la: ameliemelo, la data 2008-12-26 21:52:16sincer, nu e normal. adica poate nu gasesti persoana potrivita din prima sau poate n-o gasesti niciodata, dar nu poti sta asa...si mai devreme sau mai tarziu te cam ajunge problema asta. suntem oameni, avem niste instincte...nu inteleg cum de exista persoane care chiar raman virgine.


daca ne bizuim numai pe instincte, da, e greu sa ramai virgina, dar cand te bizui pe creier si autocontrol, placerile vietii le poti gasi si in altceva.


nu ne bizuim doar pe instincte, doar nu suntem animale. dar cred ca viata sexuala este destul de importanta, iar de la o varsta fiecare persoana simte nevoia sa faca si lucrul asta...cunosc si eu o tipa care are cam 36 de ani si nu are o relatie, ma indoiesc ca a avut. cred ca e virgina si deja se comporta ca o fata batrana, adica e tot timpul irascibila, nu suporta sa o contrazici, deprimata...deci?
ameliemelo
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:59
daca tot aveti probleme cu sexul eu zic sa incercatii remedii naturiste asa poate va vindecati de virginitate: www.caraghiaur.ro
lucian_rich
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:26
Doamne,ce decandenta! Cred ca nobilii romani si filosofii greci s-ar simti umiliti!
Draga mea,daca ai reusit pana la varsta asta sa iti pastrezi integritatea psihica si morala,sunt convinsa ca vei ramen in acelasi echilibru.
Cat despre ceialti ... indrazniti sa vorbiti despre irascibilitate, dezechilibru etc?!Hm?! Eu v-as propune o oglinda ...mai cititi o data ce si cum ati scris si poate intelegeti... Daca nu, nu mai conteaza!
Pentru "swee" si"quik": ar fi o idee sapetreceti vreo saptamana intr-o manastire si veti vedea ca monahii nu stau chiar asa,sasejoace de-a-statul-degeabasi nici nu au neuronii in repaus.
Eu cunosc personal cativa calugari,iar dintre ei majoritatea au absolvit cate o facultate(si nu din cele "trecute" pe bani).Ba chiar una dintre monahii este doctor in biologie (cu DOCTORAT, pentru cine nu stie despre ce este vorba). In ziua de azi, saracia nu mai este unul dintre motivele pentru care un crestin alege calea monahismului.
Dar, pentru o astfel de grupare de oameni care confunda moralitatea cu patologia si desfranarea, cu normalitatea ce rost mai au explicatiile? Mi-a placut "oferta" unuia: poate nu mergecu primul, dar ... probabil pe la al zecelea o sa ajunga la concluzia ca ...mai are de cautat
Ne mai intrebam de ce s-a ajuns ca cei mici sa faca ceea ce fac... Daca parintii lor gandesc acum ca singuraplacere a vietii este sexul ... probabil ca asa "gandesc" si animalele in perioada de rut... Pacata ca la ei perioadele astea sunt scurte! Uite ce pierd!!
ea_she
Postat pe 13 Ianuarie 2009 06:40
Elena70, pana la urma care e problema ta? Esti virgina la 30 de ani sau esti casatorita, ai doua fete si te inseala sotul? Ambele nu pot sa fie!!!
bongoi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 20:10
De la: ea_she, la data 2009-01-13 06:40:23Doamne,ce decandenta! Cred ca nobilii romani si filosofii greci s-ar simti umiliti!
Draga mea,daca ai reusit pana la varsta asta sa iti pastrezi integritatea psihica si morala,sunt convinsa ca vei ramen in acelasi echilibru.
Cat despre ceialti ... indrazniti sa vorbiti despre irascibilitate, dezechilibru etc?!Hm?! Eu v-as propune o oglinda ...mai cititi o data ce si cum ati scris si poate intelegeti... Daca nu, nu mai conteaza!
Pentru "swee" si"quik": ar fi o idee sapetreceti vreo saptamana intr-o manastire si veti vedea ca monahii nu stau chiar asa,sasejoace de-a-statul-degeabasi nici nu au neuronii in repaus.
Eu cunosc personal cativa calugari,iar dintre ei majoritatea au absolvit cate o facultate(si nu din cele "trecute" pe bani).Ba chiar una dintre monahii este doctor in biologie (cu DOCTORAT, pentru cine nu stie despre ce este vorba). In ziua de azi, saracia nu mai este unul dintre motivele pentru care un crestin alege calea monahismului.
Dar, pentru o astfel de grupare de oameni care confunda moralitatea cu patologia si desfranarea, cu normalitatea ce rost mai au explicatiile? Mi-a placut "oferta" unuia: poate nu mergecu primul, dar ... probabil pe la al zecelea o sa ajunga la concluzia ca ...mai are de cautat
Ne mai intrebam de ce s-a ajuns ca cei mici sa faca ceea ce fac... Daca parintii lor gandesc acum ca singuraplacere a vietii este sexul ... probabil ca asa "gandesc" si animalele in perioada de rut... Pacata ca la ei perioadele astea sunt scurte! Uite ce pierd!!


Ai si tu dreptatea ta, nu trebuie sa privim sexul ca pe singura placere a vietii...pentru ca unele persoane asa il privesc, dar nici sa ne calugarim...mi se par niste extreme.
ameliemelo
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
implanon implantat 4 De la: iina 24 Noiembrie 2011 14:01
efecte secundare postinor-help 10 De la: mihaelaghet 9 Mai 2011 18:08
Nu mi.a venit menstruația 2 luni 1 De la: kudika_1024348 11 Martie 2017 19:31
Sa fie oare de la anticonceptionale?! 21 De la: healthy005774 30 Martie 2010 16:17
Cui ii este jena de medicul ginecolog?? 36 De la: stem_29 28 Iunie 2010 11:30