Setari Cookie-uri

Masa expansiva intra si extrapalvina stanga cu etiologie incerta infectioasa versus tumorala

Masa expansiva intra si extrapalvina stanga cu etiologie incerta infectioasa versus tumorala.

Mama are niste dureri insuportabile la picior in zona feselor pe partea stanga , aceasta durerea revine aprope in fiecare seara cand se pune in pat , in timpul zilei nuprea o doare , daca nu intervine (cu injectii,medicamente pentru a calma durerea)nu poate sa stea jos (mai ales seara). Dupa mai multe radiografii in care nu sau gasit nimica ... cineva ia indicat sa mearga la Bucuresti , dupa mai multe RMN-uri (cu si fara ser) , tomografe si altele ... nu se stia exact ce este , dar i sa gasit ceva la picior(zona feselor) , dupa o sedinta a medicilor inca nu se stie exact ce este , asa ca au operat-o si iau recoltat cateva probe si au fost trimise la laborator.
Doctorii iau dat momentan un diagnostic(probabil , dar nu sigur) : Masa expansiva intra si extrapalvina stanga cu etiologie incerta infectioasa versus tumorala.

Suntem in asteptarea rezultatului probelor duse la,laborator(in 4-7 zile vom afla rezultatul).

ZONA
http://i26.tinypic.com/2im9hty.png

Am consultat mai multi medici(si cei de la Bucuresti au zis) ca poate sa fie o masa de grasime adunata dupa o injectie .

Tatal meu a dus proba spre laborator ... si sa uitat la ea ... mi-a zis ca era ca o grasime si avea culoarea alb(putin spre galben)

Zona cu acea tumoare este de 1-3 cm este intre muschi si os , apasandui pe nervul sciatic.


Medici de la Bucuresti nu au dat un verdict final , zu zis ca poate sa fie Masa expansiva intra si extrapalvina stanga cu etiologie incerta infectioasa versus tumorala , Grasime Adunata in acea zona , Celuleadunate ... dar au zis ca ce mai mare pondere o are Masa expansiva intra si extrapalvina stanga cu etiologie incerta infectioasa versus tumorala .

As vrea sa stiu mai multe despre Masa expansiva intra si extrapalvina stanga cu etiologie incerta infectioasa versus tumorala , daca se poate trata , daca da cum si altele.

Va multumesc !
L33t_0514
Postat pe 11 August 2009 11:19
cel mai indicat este spitalul din szeged ungaria. doctori f buni, competenti unde nu primesti niciodata raspunsul "nu stim ce este". luati cu voi toata analizele si rmn-urile.de la o injectie slaba sansa sa se formeze o masa de asemenea dimensiuni si sa ajunga intrapelvin
alia13
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
virusul hepatic C se transmite si pe cale sexuala? 37 De la: vivianapopescu 14 Martie 2013 19:18
% ? 76 De la: kudika002003 10 Mai 2011 14:28
oare as putea fi insarcinata? 4 De la: a_alia 26 Februarie 2010 08:49
imi doresc enorm un bebe 3 De la: kudika515446 28 Martie 2014 12:28
Sotia: Nu am chef de sex! De ce? 71 De la: 100101 28 Iulie 2012 18:54