Setari Cookie-uri

Hotii de scutere

Buna ziua la toata lumea!
simt nevoia sa va povestesc ce sa intimplata familiei mele; la implinirea virstei de 18 ani fratele meu a primit in dar de la tata un scuter,cumparat in rate bineinteles ,rate pe care le plateste si acum,fiind pensionar nu si-ar fi permis sa cumpere cu bani cash.Toate bune si frumoase pina acum o luna cind hotii sau gindit sa intre noaoptea in curte sa il fure,durere mare de nedescris atit pentru fratele cit si pentru parintii mei,am reusit sa alin acea durere cumparind-ui din banii mei un scuter nou nout de toata frumusetea,in seara de Sf.Maria a fost invitat de prieteni sa bea o cafea la un popas nu stiu daca e cazul sa dau nume,cred ca nu, acest popas se afla la 3 KM de locuinta parintilor , vreau sa va spun ca nici o luna nu avea de cind l-am cumparat si lau furat in acea seara si pe asta.Durerea mea este si mai mare acum pentru ca la ora 1 noaptea l-am auzit la telefon pe fratele meu plingind in disperare ca i-a fost furat scuterul din parcarea care era pazita de o firma de paza!Va scriu aceste rinduri crezind ca mi se alina durerea,dar vad ca nu ,ceea ce simt este o ura imensa impotriva hotilor de scutere si a hotilor de tot felul,nu va ginditi cit rau faceti? nu e vorba de valoare ,este vorba de faptul ca cineva sufera si va blesteama zilele,sa dea Dumnezeu sa simtiti si voi duerea pe care o simt acele persoane in momentul in care voi nu va ginditi decit sa furati!
maryquin
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:07
imi pare rau pt.tine si mai ales pt. fratele tau.tara asta este in mare parte plina de hoti de aceea e bine sa fie imprevizibibil.vad ca fratele tau este chinionist....dar nu te supara cati ani are?mai multa atentie in aceasta privinta.pakat ca mai ales te-ai sacrificat si tu si tatal tau....el munceste?poup
kudika098374
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:34
De la: healthy006580, la data 2009-09-18 18:34:02imi pare rau pt.tine si mai ales pt. fratele tau.tara asta este in mare parte plina de hoti de aceea e bine sa fie imprevizibil.vad ca fratele tau este ghinionist....dar, nu te supara, cati ani are?mai multa atentie in aceasta privinta.pakat ,ca mai ales, te-ai sacrificat si tu si tatal tau....el munceste?poup
kudika098374
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:35
imi cer mii de scuze ca nu ti-am raspuns pina acum ,dar nu am facut altceva decit sa caut RS NOS pe net,poate il gasesc la anunturi de vinzare!,referitor la intrebarea ta are 21 ani ,dar e un pic cam prea credul
maryquin
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:31
eu am scuter si toata vara am mers pe el oriunde.

1. am lant d-ala mare de motoare cu care il leg oriunde ma duc si crede-ma ca toata vara numai cu el emrgeam pste tot si il legam chit si numai 15 minute pana la piata tot il leg;
2. seara il tin in garaj , (d-ala de bloc).

. PS: niciodata sa nu il tii dezlegat!
voi cum le-ati tinut de v-au furat 2?

cristinne83
Postat pe 11 Noiembrie 2009 12:38
Buna poti sa ai lant de lant , daca e sa ti-l fure tot ti-l fura,nu te poti pune cu hotii! sper sa nu ti se intimple pentru ca e dureros!
Bafta si ai grija cu viteza
maryquin
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:06
unul la-u furat din curte ,nu era legat dar avea coarnele blocate ,iar pe celalalt din fata unui restaurant la 3 km de casa, ce pot sa fac,asta e

maryquin
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:08
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:09
instalati pe ele sisteme antifurt, cu localizare GPS.
100101
Postat pe 15 Noiembrie 2009 11:08
jajajajajaj
mirela_ghindescu
Postat pe 25 Martie 2010 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureaza prea mult... 6 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:23
Se poate, sau nu, sa se vindece cancerul 13 De la: Terra_Mater 20 Martie 2010 16:49
Cine elibereaza bilet de trimitere pt.analize gratuite? 6 De la: ioana_maddy20 4 Martie 2014 15:32
Salut! 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 15:39
Help! 17 De la: kudika447042 6 Octombrie 2011 13:05