Setari Cookie-uri

probleme hormonale??????'sau ce

buna nu stiu poate ma puteti ajuta cu vrun sfat sau ati patit si voi.am plecat in spania acum 4 ani.inaint am avut 57 kg.si dupa 3 luni mam ingrasat 32 kg.am ajuns la 90 kg.in timp de 3 luni.si dupa acea in timp de 3 ani mam mai ingrasat 8 kg.deci in prezent am 98 kg.de de atunci nu mam mai ingrasat dar nuci nu am slabit.am avut diete.si tot felu de pastile.anticonceptionale nu folosesc.am fosst la mai multi medici dar nu imi spun nimic concret.
sper sa ma puteti ajuta. oare ce poate fi??????????
astept raspunsurile voastre.mananc 1-2 ori pe zi.dulciuri nu mananc nu imi plac.ce pot avea?
brigitta7
Postat pe 13 Februarie 2010 02:48
De la: brigitta7, la data 2010-02-13 02:48:46buna nu stiu poate ma puteti ajuta cu vrun sfat sau ati patit si voi.am plecat in spania acum 4 ani.inaint am avut 57 kg.si dupa 3 luni mam ingrasat 32 kg.am ajuns la 90 kg.in timp de 3 luni.si dupa acea in timp de 3 ani mam mai ingrasat 8 kg.deci in prezent am 98 kg.de de atunci nu mam mai ingrasat dar nuci nu am slabit.am avut diete.si tot felu de pastile.anticonceptionale nu folosesc.am fosst la mai multi medici dar nu imi spun nimic concret.
sper sa ma puteti ajuta. oare ce poate fi??????????
astept raspunsurile voastre.mananc 1-2 ori pe zi.dulciuri nu mananc nu imi plac.ce pot avea?


O intrebare mama ta este slaba sau grasuta?
CB_06
Postat pe 13 Februarie 2010 04:41
Buna.Da,e o situatie dificila.Eu am stat 6 luni in Sicilia,am pus 10 kg f.rapid,fara sa imi dau seama.Multe romance in tari cu clima mediteraneaNA AU ACEASTA PROBLEMA:aM CUNOSCUT in Sicilia 2 romance care in cateva luni au pus 25 -30 kg.Clima ne influenteaza organismul.Nu la toata lumea dar la unii da.Eu mananc dulciuri de cand ma stiu dar doar cand plec din tara ma ingras.Acum sunt la Berlin,aici iar am depus tot ce am dat jos in tara.Eu folosesc anticonceptionale si poate si asta influenteaza.Sunt dezamagita .Singura ta solutie e sa mananci f.sanatos,fara paine ,grasimi,multe salate,fructe,peste la gratar,orez,iaurt cu cereale cateva luni.Aici 2tipe de peste 90 kg au ajuns la 55 de kg.Dar trebuie si sa te mentii apoi,altfel depui la loc.Daca vrei iti dau e-mail-ul meu ca si eu ma apuc de regim ,poate tinem impreuna,trebuie sa ne reglam metabolismul ca asa nu e bine.Eu simt kilogramele depuse si cand vad ce bine arata tipele alea dupa regim.Si se simt super.Adevarul e ca un regim sanatos iti regleaza tot organismul.Astept sa ma contactezi.Pupici,Claudia
aromena33
Postat pe 20 Februarie 2010 13:51
e-mail-ul meu e aromena33@yahoo.co.uk mess aromena33
aromena33
Postat pe 20 Februarie 2010 13:53
De la: brigitta7, la data 2010-02-13 02:48:46buna nu stiu poate ma puteti ajuta cu vrun sfat sau ati patit si voi.am plecat in spania acum 4 ani.inaint am avut 57 kg.si dupa 3 luni mam ingrasat 32 kg.am ajuns la 90 kg.in timp de 3 luni.si dupa acea in timp de 3 ani mam mai ingrasat 8 kg.deci in prezent am 98 kg.de de atunci nu mam mai ingrasat dar nuci nu am slabit.am avut diete.si tot felu de pastile.anticonceptionale nu folosesc.am fosst la mai multi medici dar nu imi spun nimic concret.
sper sa ma puteti ajuta. oare ce poate fi??????????
astept raspunsurile voastre.mananc 1-2 ori pe zi.dulciuri nu mananc nu imi plac.ce pot avea?


Ti-ai schimbat alimentatia, stilul de viata, poate esti si mai stresata si ti-ai dereglat metabolismul, poate si hormonal sa fi aparut probleme. Ideal ar fi sa revii in tara, sa iei legatura cu un endocrinolog si un nutritionist care sa iti recomande o serie de analize si vreun tratament si dieta. Nu pe forum gasesti solutia. Daca ai tinut o multime de cure nu ai facut decat sa-ti adancesti problema.
camiflorea
Postat pe 20 Februarie 2010 23:48
pt aromena33 si brigitta: am inceput un regim alimentar de 3 sapt si deja se vad semnele...nu simt ca mi-ar fi foame si nici nu iau nici un fel de pastila minune sau ceaiuri miraculoase....doar mananc sanatos...mi-ar placea sa aud si regimul pe care vrei sa-l incepi aromena..: daca vrei te rog sa vb pe mess...imi doresc mult sa slabesc id meu e : mogda_mezalina multumesc anticipat
k_mizi
Postat pe 21 Februarie 2010 00:01
nu stiu daca ar putea fi o explicatie dar si eu sunt plecata din tara de 4 ani si m-am mai ingrasat cei drept , nu mult, dar in general noicei care schimbam mediul avem si schimbari de genul acesta ... si fara nici o suparare , dar contact sexual ai mai avut ? stii ca si aici e o legatura??
Adelyna84
Postat pe 24 Februarie 2010 23:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
APARAT PENTRU TESTARE DIAGNOSTICARE SI TRATAMENT INCLUSIV CANCER 1 De la: healthy006304 23 Decembrie 2009 14:04
Usturime vaginala 12 De la: kudika_1022471 19 Ianuarie 2017 13:53
Despre bebe urgent 1 De la: adelia 3 Decembrie 2009 21:19
fibrom uterin 49 De la: robi_tza98 1 Martie 2021 11:25
Se poate sa fiu insarcinata? 13 De la: Valy90 9 Martie 2011 17:24