Setari Cookie-uri

Dermatita Pitiriaziforma

Buna! de curand am fost diagnosticata cu dermatida pitiriaziforma. In urma cu aproximativ 3 saptamani mi-a aparut pe san o ciupercuta de culoare rosie care cu timpul s-a marit si a inceput sa se cojeasca si sa ma manance foarte tare. Am fost la dermato si un medic mi-a spus ca este o eczema micotica, in urma careia mi-a prescris Ketoconazol si un preparat, o alifie. M-am dat cu crema, destul de buna, in schimb am luat 4 pastile de ketoconazol si l-am intrerupt deoarece faceam febra foarte mare, imi era greata si aveam stari de somnolenta. Febra a continuat si in urmatoarea saptamana si pe corp mi-au aparut foarte multe bubite rosii care ma mancau ingrozitor, unele dintre ele se si cojeau. Dupa am ajuns la spitalul de boli infectioase, unde am fost si internata. Mi s-au facut toate analizele si nu mi s-a pus nici un diagnostic. Este o infectie, dar nu se stie de unde si din ce cauza... Am fost la dermato iar si mi s-a spus: dermatida pitiriaziforma.
Acum sunt externata pentru ca nu mai suportam conditiile groaznice din spital... ce imi puteti recomanda? ce sa fac in continuare? sunt foarte speriata... va rog mult ajutati-ma!!!
Doryana
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:03
De la: dory_crz, la data 2009-09-16 11:03:01Buna! de curand am fost diagnosticata cu dermatida pitiriaziforma. In urma cu aproximativ 3 saptamani mi-a aparut pe san o ciupercuta de culoare rosie care cu timpul s-a marit si a inceput sa se cojeasca si sa ma manance foarte tare. Am fost la dermato si un medic mi-a spus ca este o eczema micotica, in urma careia mi-a prescris Ketoconazol si un preparat, o alifie. M-am dat cu crema, destul de buna, in schimb am luat 4 pastile de ketoconazol si l-am intrerupt deoarece faceam febra foarte mare, imi era greata si aveam stari de somnolenta. Febra a continuat si in urmatoarea saptamana si pe corp mi-au aparut foarte multe bubite rosii care ma mancau ingrozitor, unele dintre ele se si cojeau. Dupa am ajuns la spitalul de boli infectioase, unde am fost si internata. Mi s-au facut toate analizele si nu mi s-a pus nici un diagnostic. Este o infectie, dar nu se stie de unde si din ce cauza... Am fost la dermato iar si mi s-a spus: dermatida pitiriaziforma.
Acum sunt externata pentru ca nu mai suportam conditiile groaznice din spital... ce imi puteti recomanda? ce sa fac in continuare? sunt foarte speriata... va rog mult ajutati-ma!!!
ai putea folosi si un stimulent al sistemului imunitar,pe langa ceea ce ti-a recomandat medicul.Cel mai eficient si fara niciun efect advers,deoarece toate ingredientele sunt naturale este TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research. Acest produs poate asigura o activitate cu pana la 437% pentru sistemul imunitar !!! daca doresti detalii,lasa-mi o adresa de mail unde ti le pot trimite.
4Life
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:36
eu am o alergie dinainte de craciun si nu mai stiu ce s fac si de la ce e.
la inceput am avut o eruptie pe fata si piept, acum s-a retras dar mai am mici bubite care ma mananca peste tot, chiar si in cap. am facut tratament cu hidrocortizon, prednison , claritine si multe altele. acum chiar ca m-am speriat pt ca am avut si eu o ciupercutacare semana cu ptiriazis cu ceva timp in urma la care se mai vede doar conturul
manuela_sulma
Postat pe 6 Ianuarie 2010 22:29
De la: 4Life, la data 2009-09-16 11:36:21
De la: dory_crz, la data 2009-09-16 11:03:01Buna! de curand am fost diagnosticata cu dermatida pitiriaziforma. In urma cu aproximativ 3 saptamani mi-a aparut pe san o ciupercuta de culoare rosie care cu timpul s-a marit si a inceput sa se cojeasca si sa ma manance foarte tare. Am fost la dermato si un medic mi-a spus ca este o eczema micotica, in urma careia mi-a prescris Ketoconazol si un preparat, o alifie. M-am dat cu crema, destul de buna, in schimb am luat 4 pastile de ketoconazol si l-am intrerupt deoarece faceam febra foarte mare, imi era greata si aveam stari de somnolenta. Febra a continuat si in urmatoarea saptamana si pe corp mi-au aparut foarte multe bubite rosii care ma mancau ingrozitor, unele dintre ele se si cojeau. Dupa am ajuns la spitalul de boli infectioase, unde am fost si internata. Mi s-au facut toate analizele si nu mi s-a pus nici un diagnostic. Este o infectie, dar nu se stie de unde si din ce cauza... Am fost la dermato iar si mi s-a spus: dermatida pitiriaziforma.
Acum sunt externata pentru ca nu mai suportam conditiile groaznice din spital... ce imi puteti recomanda? ce sa fac in continuare? sunt foarte speriata... va rog mult ajutati-ma!!!
ai putea folosi si un stimulent al sistemului imunitar,pe langa ceea ce ti-a recomandat medicul.Cel mai eficient si fara niciun efect advers,deoarece toate ingredientele sunt naturale este TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research. Acest produs poate asigura o activitate cu pana la 437% pentru sistemul imunitar !!! daca doresti detalii,lasa-mi o adresa de mail unde ti le pot trimite.
minciuni si iar minciuni,zici ca nu gaci comert in Romania si tu un biet excroc incerci sa-i pacalesti pe oamenii cu adjective care mai de care,esti penibil si in acelasi timp mincinos.437% .serios?nu exista asa ceva ,este exact ca si cand ai vrea sa umpli un rezervor de benzina de 40 de litri incercand sa bagi in el 41 de litri ,sa fim seriosi,este cea mai mare bazaconie spusa vreodata de un excroc.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratament 4 De la: office_salinasusesi_ro 18 Februarie 2010 23:44
PROGRAM PENTRU COPII AGRESIVI: 26-27 MARTIE 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 13 Februarie 2010 14:42
Transplanutul de rinichi 148 De la: dianana 19 Iulie 2016 15:51
Marirea sanilor 13 De la: kudika472042 21 Noiembrie 2011 19:47
Buna as vrea un pic de ajutor!!!! 33 De la: ale_ale 14 Octombrie 2009 21:18