Setari Cookie-uri

marker tumoral

buna ,sant noua pe aici si am cautat ce sant markerii tumorali ,cum se fac si pentru ce se fac .Cine hotaraste ca trebuiesc facute aceste amalize si in ce limite sant normala .Ma scuzati sant multe intrebari dar am o vecina care mi-a spus i s-a facut aceasta analiza si a fost apoi la cluj sa se opereze de fibrom .Nu ca as dori si eu sa fiu operata de asa ceva ,dar mi s-a spus ca am fibrom de vreo 10 ani si ca nu e nevoie sa il operez daca nu ma deranjeaza ,am intrat la menopauza si mi s-a spus ca se atrofiaza ,am facut testu papanicolau si imi spune sa il repet peste 3 luni .
kudika051850
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:27
Buna seara! incerc sa ati raspund la intrebare. Este foarte bine sa te urmaresti periodic asa dupa cum ti s-a spus pentru a nu avea surprize neplacute! asa este normal pentru orice femeie care se pretuieste. Eu am avut probleme mari, insa am reusit sa scap cu ajutorul lui D-zeu, de aceea am si intervenit. Markerii din cate stiu eu sant analize speciale pentru cancer. Din cate stiu eu, s-au din ceea ce am auzit se fac pentru probleme la san, insa nu cunosc limitele . Sfatul meu este sa mergi la control! Multa sanatate!
lelly
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care este cel mai bun sterilet? 17 De la: blanch 26 Iunie 2015 16:43
PHARMATEX OVULE 1 De la: healthyflo 9 Mai 2010 14:45
Crema tratament Bacchara 3 De la: office_salinasusesi_ro 19 Februarie 2010 15:38
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:30
ce se poate ace pentru marirea sinilor 28 De la: mitura 15 Aprilie 2011 20:42