Setari Cookie-uri

Ceaiuri din plante pentru zona intima

De la: healthy003660, la data 2009-11-12 22:16:20Am uitat sa-ti spun ca a fi taran nu e o rusine, daca asta te-a deranjat.Si da ai dreptate am 47 de ani si nu mi-e rusine eu i-mi port cu demnitate varsta.Mie nu mi-e rusine de asta,cum i-ti este tie ca esti taran.A fi taran nu e o rusine cum nici a fi domn nu e o virtute.Mi-am permis sa te apostrofez tocmai pt ca eu am trecut prin viata si tu nu.Mai ai multa mamaliga de mancat pana sa ti lectii altora.Ti-am atras atentia doar ca nu este elegant sa te amesteci unde nu-ti fierbe oala si atat.Se pare ca nu ai inteles, motiv pt care eu constat ca nu esti barbat si nu ai demnitate atata timp cit continui sa intri in polemica cu toata lumea.Esti penibil.

...permiti unui tzaran sa faca o corectura? multumesc.Se scrie corect "iti este" se scrie corect "imi port" . Hai ca m-ai lamurit si cu scoala. Am mai spus odata; sunt mandru ca sunt tzaran! Da o pagina in urma. Nu pot sa cred, totusi...47 si asemenea limbaj...hmm.
100101
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:28
Stimata d-na LILISHOR,
Va rog DIN SUFLET-, si eu am avut o histerectomie doar de uter- adica nu radicala- si am ramas cu un prolaps de vezica - cistocel- care nu se da batut nici dupa inca 2 interventii chirurgcale. Va rog mult, aveti idee, se mai poate face ceva? Daca aveti amabilitatea sa-mi raspundeti, sau sa-mi dati un Nr. tel de-al Dvs. si va sun eu ! Medicul spune ca este vesnic recidivant din cauza relaxarii tesuturilor- am 52 ani-, alti ginecologi afirma ca m-ar mai putea repara. Nu mai am incredere !
Cu speranta, 0742156395 _ Timisoara
ppppp
Postat pe 14 Noiembrie 2009 12:59
CAT DE DES FACI SPALARILE> DE 2 ORI PE ZI?
O SAPTAMANA?
PT CANDIDA
kudika014414
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:29
Draga 'kyru' inainte de a arunca cu noroi ar trebui sa te informezi putin.
1. nu suntem toate niste nespalate ce ne cotarcim ca matele cu primul carel vedem in cale. Mai sunt pe site si DOAMNE in adevaratul sens al cuvantului si nu ne convine sa fim bagate in aceeasi oala cu tipele pe care le frecventezi tu(pt ca banuiesc ca ai trecut printr-o experienta urata si ai luat ceva de pe la vreo nespalata...ai si tu grija pe unde umbli de alta data)
2 daca te documentai putin vedeai si tu ca, candida se poate face si din consumul exagerat de antibiotice sau dupa un tratament cu un antibiotic puternic pe o perioada mai lunga
3 candida poate fi luata si de pe colacul de la wc deci nu e neaparat sa fii coarda ca sa te imbolnavesti de asa ceva
Cat despre tratamente fetelor zic xca cel mai verificat de mine sunt spalatul cu apa calda in care ati dizolvat putin bicarbonat de sodiu.garantat scapati repede
sauerclaudia
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:56
De la: sauerclaudia, la data 2009-11-15 18:56:53Draga 'kyru' inainte de a arunca cu noroi ar trebui sa te informezi putin.
1. nu suntem toate niste nespalate ce ne cotarcim ca matele cu primul carel vedem in cale. Mai sunt pe site si DOAMNE in adevaratul sens al cuvantului si nu ne convine sa fim bagate in aceeasi oala cu tipele pe care le frecventezi tu(pt ca banuiesc ca ai trecut printr-o experienta urata si ai luat ceva de pe la vreo nespalata...ai si tu grija pe unde umbli de alta data)
2 daca te documentai putin vedeai si tu ca, candida se poate face si din consumul exagerat de antibiotice sau dupa un tratament cu un antibiotic puternic pe o perioada mai lunga
3 candida poate fi luata si de pe colacul de la wc deci nu e neaparat sa fii coarda ca sa te imbolnavesti de asa ceva
Cat despre tratamente fetelor zic xca cel mai verificat de mine sunt spalatul cu apa calda in care ati dizolvat putin bicarbonat de sodiu.garantat scapati repede

...stimabila, in primul rand invata gramatica limbii romane, minimala, pentru a scrie cat de cat corect!Pe urma, daca cunosti sensul cuvatului "coatarcit" ma indoiesc ca esti vre-o DOAMNA asa mare, precum te-ai catalogat singura.Si in incheiere; esti superficiala si citesti pe sarite. Nu am balamat pe nimeni, am recomandat consultul la medicul de specialitate, pentru un tratament corespunzator si urmarit efectele acestuia.Deoarece, ma indoiesc, ca vre-o bolanava de candida, care este incadrata la BTS, atentioneaza partenerul sexual. Astfel se provoaca o imbolnavire in lant.Asta am spus, la medic!Nu spalaturi cu ceai de gargara. Si hai ca ai zis si ceva bine; fara sa-ti dai seama, ca asa-i cand ai gurita mare, la inceput spui ce sti, dupa care nu mai sti ce spui.
Iti dau un copy/paste din ce ai scris tu:

"1. nu suntem toate niste nespalate ce ne cotarcim ca matele cu primul carel vedem in cale. Mai sunt pe site si DOAMNE in adevaratul sens al cuvantului si nu ne convine sa fim bagate in aceeasi oala cu tipele pe care le frecventezi tu(pt ca banuiesc ca ai trecut printr-o experienta urata si ai luat ceva de pe la vreo nespalata...ai si tu grija pe unde umbli de alta data) "

Dupa care spui:

copy/paste
"Cat despre tratamente fetelor zic xca cel mai verificat de mine sunt spalatul cu apa calda in care ati dizolvat putin bicarbonat de sodiu.garantat scapati repede "

Cu asta, ai spus tot! Quod Erat Demonstrandum !

P.S. Nu te erija tu, in purtatoarea de cuvant a Doamnelor...raman la parerea mea, ca aici ai un minus mare (asta ca sa excelez in politete) judecand dupa "ilustrul" d-voastra vocabular si mod de exprimare. "cotarcim"
100101
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:25
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:25:42
De la: sauerclaudia, la data 2009-11-15 18:56:53Draga 'kyru' inainte de a arunca cu noroi ar trebui sa te informezi putin.
1. nu suntem toate niste nespalate ce ne cotarcim ca matele cu primul carel vedem in cale. Mai sunt pe site si DOAMNE in adevaratul sens al cuvantului si nu ne convine sa fim bagate in aceeasi oala cu tipele pe care le frecventezi tu(pt ca banuiesc ca ai trecut printr-o experienta urata si ai luat ceva de pe la vreo nespalata...ai si tu grija pe unde umbli de alta data)
2 daca te documentai putin vedeai si tu ca, candida se poate face si din consumul exagerat de antibiotice sau dupa un tratament cu un antibiotic puternic pe o perioada mai lunga
3 candida poate fi luata si de pe colacul de la wc deci nu e neaparat sa fii coarda ca sa te imbolnavesti de asa ceva
Cat despre tratamente fetelor zic xca cel mai verificat de mine sunt spalatul cu apa calda in care ati dizolvat putin bicarbonat de sodiu.garantat scapati repede

...stimabila, in primul rand invata gramatica limbii romane, minimala, pentru a scrie cat de cat corect!Pe urma, daca cunosti sensul cuvatului "coatarcit" ma indoiesc ca esti vre-o DOAMNA asa mare, precum te-ai catalogat singura.Si in incheiere; esti superficiala si citesti pe sarite. Nu am balamat pe nimeni, am recomandat consultul la medicul de specialitate, pentru un tratament corespunzator si urmarit efectele acestuia.Deoarece, ma indoiesc, ca vre-o bolanava de candida, care este incadrata la BTS, atentioneaza partenerul sexual, astfel se cauzeaza o imbolnavire in lant.Asta am spus, la medic, nu spalaturi cu ceai de gargara. Si hai ca ai zis si ceva bine; fara sa-ti dai seama, ca asa-i cand ai gurita mare, la inceput spui ce sti, dupa care nu mai sti ce spui.
Iti dau un copy/paste din ce ai scris tu:

"1. nu suntem toate niste nespalate ce ne cotarcim ca matele cu primul carel vedem in cale. Mai sunt pe site si DOAMNE in adevaratul sens al cuvantului si nu ne convine sa fim bagate in aceeasi oala cu tipele pe care le frecventezi tu(pt ca banuiesc ca ai trecut printr-o experienta urata si ai luat ceva de pe la vreo nespalata...ai si tu grija pe unde umbli de alta data) "

Dupa care spui:

copy/paste
"Cat despre tratamente fetelor zic xca cel mai verificat de mine sunt spalatul cu apa calda in care ati dizolvat putin bicarbonat de sodiu.garantat scapati repede "

Cu asta, ai spus tot! Quod Erat Demonstrandum !

P.S. Nu te erija tu, in purtatoarea de cuvant a Doamnelor...raman la parerea mea, ca aici ai un minus mare (asta ca sa excelez in politetete) judecand dupa "ilustrul" d-voastra vocabular si mod de exprimare. "cotarcim"
EU ZIC S-O LASI MAI USOR CU GRAMATICA
ene_m_gabriel
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:28
apa cu bicarbonat intr-adevar e f buna
stiu de la dermatolo9g
ciresik_dulce
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:33
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:28:16
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:25:42
De la: sauerclaudia, la data 2009-11-15 18:56:53Draga 'kyru' inainte de a arunca cu noroi ar trebui sa te informezi putin.
1. nu suntem toate niste nespalate ce ne cotarcim ca matele cu primul carel vedem in cale. Mai sunt pe site si DOAMNE in adevaratul sens al cuvantului si nu ne convine sa fim bagate in aceeasi oala cu tipele pe care le frecventezi tu(pt ca banuiesc ca ai trecut printr-o experienta urata si ai luat ceva de pe la vreo nespalata...ai si tu grija pe unde umbli de alta data)
2 daca te documentai putin vedeai si tu ca, candida se poate face si din consumul exagerat de antibiotice sau dupa un tratament cu un antibiotic puternic pe o perioada mai lunga
3 candida poate fi luata si de pe colacul de la wc deci nu e neaparat sa fii coarda ca sa te imbolnavesti de asa ceva
Cat despre tratamente fetelor zic xca cel mai verificat de mine sunt spalatul cu apa calda in care ati dizolvat putin bicarbonat de sodiu.garantat scapati repede

...stimabila, in primul rand invata gramatica limbii romane, minimala, pentru a scrie cat de cat corect!Pe urma, daca cunosti sensul cuvatului "coatarcit" ma indoiesc ca esti vre-o DOAMNA asa mare, precum te-ai catalogat singura.Si in incheiere; esti superficiala si citesti pe sarite. Nu am balamat pe nimeni, am recomandat consultul la medicul de specialitate, pentru un tratament corespunzator si urmarit efectele acestuia.Deoarece, ma indoiesc, ca vre-o bolanava de candida, care este incadrata la BTS, atentioneaza partenerul sexual, astfel se cauzeaza o imbolnavire in lant.Asta am spus, la medic, nu spalaturi cu ceai de gargara. Si hai ca ai zis si ceva bine; fara sa-ti dai seama, ca asa-i cand ai gurita mare, la inceput spui ce sti, dupa care nu mai sti ce spui.
Iti dau un copy/paste din ce ai scris tu:

"1. nu suntem toate niste nespalate ce ne cotarcim ca matele cu primul carel vedem in cale. Mai sunt pe site si DOAMNE in adevaratul sens al cuvantului si nu ne convine sa fim bagate in aceeasi oala cu tipele pe care le frecventezi tu(pt ca banuiesc ca ai trecut printr-o experienta urata si ai luat ceva de pe la vreo nespalata...ai si tu grija pe unde umbli de alta data) "

Dupa care spui:

copy/paste
"Cat despre tratamente fetelor zic xca cel mai verificat de mine sunt spalatul cu apa calda in care ati dizolvat putin bicarbonat de sodiu.garantat scapati repede "

Cu asta, ai spus tot! Quod Erat Demonstrandum !

P.S. Nu te erija tu, in purtatoarea de cuvant a Doamnelor...raman la parerea mea, ca aici ai un minus mare (asta ca sa excelez in politetete) judecand dupa "ilustrul" d-voastra vocabular si mod de exprimare. "cotarcim"
EU ZIC S-O LASI MAI USOR CU GRAMATICA



Mos ene...vezi-ti de "corobetzele" matale, sa intru sa-ti stric jucariile!
100101
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:43
DEJA ESTI PENIBIL SI NICI MULTA MINTE NU AI,CREZI CA STAU SA-TI REPROSEZ INEPTIILE ,M-AU DERANJAT NESIMTIRILE TALE VIS A VIS DE EXPRIMARI,NU AI TU ALURA DE CRITIC ,POATE DE NESIMTIT
ene_m_gabriel
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:47
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:47:53DEJA ESTI PENIBIL SI NICI MULTA MINTE NU AI,CREZI CA STAU SA-TI REPROSEZ INEPTIILE ,M-AU DERANJAT NESIMTIRILE TALE VIS A VIS DE EXPRIMARI,NU AI TU ALURA DE CRITIC ,POATE DE NESIMTIT
Asa este, Mos ene!Multumit?Acuma du-te matale, fa pipi si mars la culcare.Ca tot ai un nume predestinat somnului. Apropo, crezi ca astfel, te ridici in ochii femeilor pentru ati vinde mizeriile?
100101
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:54
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:54:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:47:53DEJA ESTI PENIBIL SI NICI MULTA MINTE NU AI,CREZI CA STAU SA-TI REPROSEZ INEPTIILE ,M-AU DERANJAT NESIMTIRILE TALE VIS A VIS DE EXPRIMARI,NU AI TU ALURA DE CRITIC ,POATE DE NESIMTIT
Asa este, Mos ene!Multumit?Acuma du-te matale, fa pipi si mars la culcare.Ca tot ai un nume predestinat somnului. Apropo, crezi ca astfel, te ridici in ochii femeilor pentru ati vinde mizeriile?
LIMBAJUL SPUNE TOT,FRUSTRAREA ISI SPUNE CUVANTUL.,MIZERIE ESTI DUMNEAT,NU VAND NIMIC SI TI-AM SPUS CA NU INTRU IN POLEMICA CU INCULTII.
ene_m_gabriel
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:01
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:54:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:47:53DEJA ESTI PENIBIL SI NICI MULTA MINTE NU AI,CREZI CA STAU SA-TI REPROSEZ INEPTIILE ,M-AU DERANJAT NESIMTIRILE TALE VIS A VIS DE EXPRIMARI,NU AI TU ALURA DE CRITIC ,POATE DE NESIMTIT
Asa este, Mos ene!Multumit?Acuma du-te matale, fa pipi si mars la culcare.Ca tot ai un nume predestinat somnului. Apropo, crezi ca astfel, te ridici in ochii femeilor pentru ati vinde mizeriile?
LIMBAJUL SPUNE TOT,FRUSTRAREA ISI SPUNE CUVANTUL.,MIZERIE ESTI DUMNEAT,NU VAND NIMIC SI TI-AM SPUS CA NU INTRU IN POLEMICA CU INCULTII.
ene_m_gabriel
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:01
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 20:01:28
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:54:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:47:53DEJA ESTI PENIBIL SI NICI MULTA MINTE NU AI,CREZI CA STAU SA-TI REPROSEZ INEPTIILE ,M-AU DERANJAT NESIMTIRILE TALE VIS A VIS DE EXPRIMARI,NU AI TU ALURA DE CRITIC ,POATE DE NESIMTIT
Asa este, Mos ene!Multumit?Acuma du-te matale, fa pipi si mars la culcare.Ca tot ai un nume predestinat somnului. Apropo, crezi ca astfel, te ridici in ochii femeilor pentru ati vinde mizeriile?
lIMBAJUL SPUNE TOT,FRUSTRAREA ISI SPUNE CUVANTUL.,IZERIE ESTI DUMNEAT,NU VAND NIMIC SI TI-AM SPUS CA NU INTRU IN POLEMICA CU INCULTII.

Asa este Mos ene!Ai dreptate..."cultule" daca tot ai ales sa latri, vezi ca nu se folosesc virgule, dupa majuscule. Si dupa cum mananci litere, cred ca scri, sub influenta lui Bachus!
100101
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:06
De la: kyru, la data 2009-11-15 20:06:56
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 20:01:28
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:54:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:47:53DEJA ESTI PENIBIL SI NICI MULTA MINTE NU AI,CREZI CA STAU SA-TI REPROSEZ INEPTIILE ,M-AU DERANJAT NESIMTIRILE TALE VIS A VIS DE EXPRIMARI,NU AI TU ALURA DE CRITIC ,POATE DE NESIMTIT
Asa este, Mos ene!Multumit?Acuma du-te matale, fa pipi si mars la culcare.Ca tot ai un nume predestinat somnului. Apropo, crezi ca astfel, te ridici in ochii femeilor pentru ati vinde mizeriile?
lIMBAJUL SPUNE TOT,FRUSTRAREA ISI SPUNE CUVANTUL.,IZERIE ESTI DUMNEAT,NU VAND NIMIC SI TI-AM SPUS CA NU INTRU IN POLEMICA CU INCULTII.

Asa este Mos ene!Ai dreptate..."cultule" daca tot ai ales sa latri, vezi ca nu se folosesc virgule, dupa majuscule. Si dupa cum mananci litere, cred ca scri, sub influenta lui Bachus!
mai brutus vezi ca m-am corectat,esti penibil si jalnic de nesimtit.iti repet ca nu ma cert cu prostii,daca iti place sa fii recunoscut mergi la carcium.
ene_m_gabriel
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:13
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 20:13:31
De la: kyru, la data 2009-11-15 20:06:56
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 20:01:28
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:54:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:47:53DEJA ESTI PENIBIL SI NICI MULTA MINTE NU AI,CREZI CA STAU SA-TI REPROSEZ INEPTIILE ,M-AU DERANJAT NESIMTIRILE TALE VIS A VIS DE EXPRIMARI,NU AI TU ALURA DE CRITIC ,POATE DE NESIMTIT
Asa este, Mos ene!Multumit?Acuma du-te matale, fa pipi si mars la culcare.Ca tot ai un nume predestinat somnului. Apropo, crezi ca astfel, te ridici in ochii femeilor pentru ati vinde mizeriile?
lIMBAJUL SPUNE TOT,FRUSTRAREA ISI SPUNE CUVANTUL.,IZERIE ESTI DUMNEAT,NU VAND NIMIC SI TI-AM SPUS CA NU INTRU IN POLEMICA CU INCULTII.

Asa este Mos ene!Ai dreptate..."cultule" daca tot ai ales sa latri, vezi ca nu se folosesc virgule, dupa majuscule. Si dupa cum mananci litere, cred ca scri, sub influenta lui Bachus!
mai brutus vezi ca m-am corectat,esti penibil si jalnic de nesimtit.iti repet ca nu ma cert cu prostii,daca iti place sa fii recunoscut mergi la carcium.

Ce-ai facut?!!! Ce sa te "corectezi" mai Mos ene!Tu trebuiesti "reconstituit" de-a intregul!Chiar si asa, mare lucru nu iese din tine.Gata, am terminat!Am coborat prea jos, sa dialoghez cu tine.Esti praf si pulbere, mai saracie!Du-te in amarul tau.
100101
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:21
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:54:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:47:53DEJA ESTI PENIBIL SI NICI MULTA MINTE NU AI,CREZI CA STAU SA-TI REPROSEZ INEPTIILE ,M-AU DERANJAT NESIMTIRILE TALE VIS A VIS DE EXPRIMARI,NU AI TU ALURA DE CRITIC ,POATE DE NESIMTIT
Asa este, Mos ene!Multumit?Acuma du-te matale, fa pipi si mars la culcare.Ca tot ai un nume predestinat somnului. Apropo, crezi ca astfel, te ridici in ochii femeilor pentru ati vinde mizeriile?
KYRULE...!!!! rade ciob de oala sparta frate !!!! mergi matale la culcare si numai face observatie altora prietene ca si tu esti la fel de praf..." ati vinde mizeriile" sau " A-TI VINDE MIZERIILE " ???? oare ai uitat sa pui o cratima din nestiinta sau din graba ???
4Life
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:32
asa este!am uitat cauza, ia-o cum vrei tu.
100101
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 20:13:31
De la: kyru, la data 2009-11-15 20:06:56
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 20:01:28
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:54:40
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:47:53DEJA ESTI PENIBIL SI NICI MULTA MINTE NU AI,CREZI CA STAU SA-TI REPROSEZ INEPTIILE ,M-AU DERANJAT NESIMTIRILE TALE VIS A VIS DE EXPRIMARI,NU AI TU ALURA DE CRITIC ,POATE DE NESIMTIT
Asa este, Mos ene!Multumit?Acuma du-te matale, fa pipi si mars la culcare.Ca tot ai un nume predestinat somnului. Apropo, crezi ca astfel, te ridici in ochii femeilor pentru ati vinde mizeriile?
lIMBAJUL SPUNE TOT,FRUSTRAREA ISI SPUNE CUVANTUL.,IZERIE ESTI DUMNEAT,NU VAND NIMIC SI TI-AM SPUS CA NU INTRU IN POLEMICA CU INCULTII.

Asa este Mos ene!Ai dreptate..."cultule" daca tot ai ales sa latri, vezi ca nu se folosesc virgule, dupa majuscule. Si dupa cum mananci litere, cred ca scri, sub influenta lui Bachus!
mai brutus vezi ca m-am corectat,esti penibil si jalnic de nesimtit.iti repet ca nu ma cert cu prostii,daca iti place sa fii recunoscut mergi la carciuma.
ene_m_gabriel
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:01
Draga kyru nu stiu de cand vocabularu face sau nu face o doamna,eu nam zis ca sunt vreo doamna din marea societate sau cu sange albastru care sa pastreze eticheta si sa vorbeasca cu cuvinte alese(desi sunt si acolo destule care folosesc cuvinte mult mai deocheate decat"cotarcitul" meu), mam referit la faptul ca sunt o doamna in familia mea si in comunitatea in care traiesc la sensul ca nu poate nimeni sa ma arate cu degetul nici ca am fost cu alti barbati afara de sotul meu,nici ca m-am purtat necuviincios sau ca n-am respectat pe careva. In al doilea rand din cauza faptului ca pe situri scriu in graba nu sunt prea atenta la semnele ortografice sau chiar la gramatica(oricum nu cred ca am dat vreun examen ceva,am scris doar un sfat). E drept ca trebuia sa zic ca "cel mai bun tratament este "si nu "cele mai bune tratamente sunt"si sa enumar doar unul dar in graba am uitat sal scriu pe cel de-al doilea. Dar oricum nu am de gand sa-mi pun mintea cu unul ca tine care n-are ce face decat sa critice pe unul si pe altul si sa puna petice la orice cratima sarita sau la orice virgula pusa gresit. vorba celui de mai sus esti doar un frustrat care sta 24 din 24 de ore in fata calculatorului si critica pe altii,pesemne ca tu esti PERFECTIUNEA in persoana. Oricum nu-ti voi mai raspunde la provocari din 2 motive: 1 nu am timp prea mult de stat in fata tastaturii pt ca am de crescut si educat 2 baieti care sper din suflet sa nu ajunga ca tine ( ignoranti) si 2 nu vorbesc cu mister perfectiune care se leaga de o virgula si nu stie ca,candidoza este o boala pe care femeile o pot face sau lua si daca-s virgine. Cat despre faptul ca ar trebui sa anunte fetele ca au candida pe partenerii de dragoste de ce ar face asta?Pe voi nu va afecteaza cu nimic aceasta bacterie,iar pt a te anunta ca sa nu o transmiti la alta de ce sa o faca cand saraca poate crede ca e singura din viata ta?Ah, cred ca nu prea esti stabil in relatii, asta e problema si sari dumneata din floarea in floare. Asta e riscul meseriei,esti flutulas,roagate sa nu iei vreo boala ce te va afecta si pe tine Cat despre faptu ca tu ai trimis la medic o fata cu aceasta afectiune iar nu cred ca e o idee buna,daca s-ar duce toate ar trebui sa stam pt un consult la ginecolog nu cate 20' cat stam acum ci cate 3-4 ore.Si iti mai dau un sfat" daca nu esti mecanic nu te mai baga sub capota"
sauerclaudia
Postat pe 15 Noiembrie 2009 22:52
PS. ma indoiesc ca in viata ta ai intalnit o DOAMNA ca sa ai habar macar cum arata sau cum se comporta asa ca poate schimbi topicul si te duci la unul care ti se potriveste.Aici sincer esti pe dinafara total
sauerclaudia
Postat pe 15 Noiembrie 2009 23:03
pana cand mi-a trecut, am facut spalaturi.
Roxandy
Postat pe 16 Noiembrie 2009 15:10
De la: sauerclaudia, la data 2009-11-15 22:52:29Draga kyru nu stiu de cand vocabularu face sau nu face o doamna,eu nam zis ca sunt vreo doamna din marea societate sau cu sange albastru care sa pastreze eticheta si sa vorbeasca cu cuvinte alese(desi sunt si acolo destule care folosesc cuvinte mult mai deocheate decat"cotarcitul" meu), mam referit la faptul ca sunt o doamna in familia mea si in comunitatea in care traiesc la sensul ca nu poate nimeni sa ma arate cu degetul nici ca am fost cu alti barbati afara de sotul meu,nici ca m-am purtat necuviincios sau ca n-am respectat pe careva. In al doilea rand din cauza faptului ca pe situri scriu in graba nu sunt prea atenta la semnele ortografice sau chiar la gramatica(oricum nu cred ca am dat vreun examen ceva,am scris doar un sfat). E drept ca trebuia sa zic ca "cel mai bun tratament este "si nu "cele mai bune tratamente sunt"si sa enumar doar unul dar in graba am uitat sal scriu pe cel de-al doilea. Dar oricum nu am de gand sa-mi pun mintea cu unul ca tine care n-are ce face decat sa critice pe unul si pe altul si sa puna petice la orice cratima sarita sau la orice virgula pusa gresit. vorba celui de mai sus esti doar un frustrat care sta 24 din 24 de ore in fata calculatorului si critica pe altii,pesemne ca tu esti PERFECTIUNEA in persoana. Oricum nu-ti voi mai raspunde la provocari din 2 motive: 1 nu am timp prea mult de stat in fata tastaturii pt ca am de crescut si educat 2 baieti care sper din suflet sa nu ajunga ca tine ( ignoranti) si 2 nu vorbesc cu mister perfectiune care se leaga de o virgula si nu stie ca,candidoza este o boala pe care femeile o pot face sau lua si daca-s virgine. Cat despre faptul ca ar trebui sa anunte fetele ca au candida pe partenerii de dragoste de ce ar face asta?Pe voi nu va afecteaza cu nimic aceasta bacterie,iar pt a te anunta ca sa nu o transmiti la alta de ce sa o faca cand saraca poate crede ca e singura din viata ta?Ah, cred ca nu prea esti stabil in relatii, asta e problema si sari dumneata din floarea in floare. Asta e riscul meseriei,esti flutulas,roagate sa nu iei vreo boala ce te va afecta si pe tine Cat despre faptu ca tu ai trimis la medic o fata cu aceasta afectiune iar nu cred ca e o idee buna,daca s-ar duce toate ar trebui sa stam pt un consult la ginecolog nu cate 20' cat stam acum ci cate 3-4 ore.Si iti mai dau un sfat" daca nu esti mecanic nu te mai baga sub capota"





" daca nu esti mecanic nu te mai baga sub capota"[/quote]

Chery...iar ai sfeclito! is chiar mecanic, fir`ar al draq de meserie. Inca unul bun, cu Politehnica facuta pe vremea lu`raposatu!Eh...acuma am voie sa-mi "bag capul sub capota"?Si iti mai spun ceva,un secret;pentru mine conteaza cum se exprima o doamna, mai mult decat, cum arata!
100101
Postat pe 16 Noiembrie 2009 19:40
De la: kyru, la data 2009-11-16 19:40:12
De la: sauerclaudia, la data 2009-11-15 22:52:29Draga kyru nu stiu de cand vocabularu face sau nu face o doamna,eu nam zis ca sunt vreo doamna din marea societate sau cu sange albastru care sa pastreze eticheta si sa vorbeasca cu cuvinte alese(desi sunt si acolo destule care folosesc cuvinte mult mai deocheate decat"cotarcitul" meu), mam referit la faptul ca sunt o doamna in familia mea si in comunitatea in care traiesc la sensul ca nu poate nimeni sa ma arate cu degetul nici ca am fost cu alti barbati afara de sotul meu,nici ca m-am purtat necuviincios sau ca n-am respectat pe careva. In al doilea rand din cauza faptului ca pe situri scriu in graba nu sunt prea atenta la semnele ortografice sau chiar la gramatica(oricum nu cred ca am dat vreun examen ceva,am scris doar un sfat). E drept ca trebuia sa zic ca "cel mai bun tratament este "si nu "cele mai bune tratamente sunt"si sa enumar doar unul dar in graba am uitat sal scriu pe cel de-al doilea. Dar oricum nu am de gand sa-mi pun mintea cu unul ca tine care n-are ce face decat sa critice pe unul si pe altul si sa puna petice la orice cratima sarita sau la orice virgula pusa gresit. vorba celui de mai sus esti doar un frustrat care sta 24 din 24 de ore in fata calculatorului si critica pe altii,pesemne ca tu esti PERFECTIUNEA in persoana. Oricum nu-ti voi mai raspunde la provocari din 2 motive: 1 nu am timp prea mult de stat in fata tastaturii pt ca am de crescut si educat 2 baieti care sper din suflet sa nu ajunga ca tine ( ignoranti) si 2 nu vorbesc cu mister perfectiune care se leaga de o virgula si nu stie ca,candidoza este o boala pe care femeile o pot face sau lua si daca-s virgine. Cat despre faptul ca ar trebui sa anunte fetele ca au candida pe partenerii de dragoste de ce ar face asta?Pe voi nu va afecteaza cu nimic aceasta bacterie,iar pt a te anunta ca sa nu o transmiti la alta de ce sa o faca cand saraca poate crede ca e singura din viata ta?Ah, cred ca nu prea esti stabil in relatii, asta e problema si sari dumneata din floarea in floare. Asta e riscul meseriei,esti flutulas,roagate sa nu iei vreo boala ce te va afecta si pe tine Cat despre faptu ca tu ai trimis la medic o fata cu aceasta afectiune iar nu cred ca e o idee buna,daca s-ar duce toate ar trebui sa stam pt un consult la ginecolog nu cate 20' cat stam acum ci cate 3-4 ore.Si iti mai dau un sfat" daca nu esti mecanic nu te mai baga sub capota"





" daca nu esti mecanic nu te mai baga sub capota"


Chery...iar ai sfeclito! is chiar mecanic, fir`ar al draq de meserie. Inca unul bun, cu Politehnica facuta pe vremea lu`raposatu!Eh...acuma am voie sa-mi "bag capul sub capota"?Si iti mai spun ceva,un secret;pentru mine conteaza cum se exprima o doamna, mai mult decat, cum arata! [/quote]kyrule,daca tot zici ca esti un mecanic foarte bun,da-mi si mie ceva detalii despre motorul Wankel sau despre motorul Otto....
4Life
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:36
Vizavi de tema aceasta, mergeti la plafar si cereti 'Ceai pt igiena intima', care este un amestec de plante si ovule Conimed (Crema solida cu extract uleios de pelin si galbenele).Sunt foarte eficiente.
Cat despre dl care posteaza acele comentarii care nu isi au rostul, sunteti vinovate ca ii raspundeti.Mai bine va concentrati la tema, ajutand astfel pe cele care cer un sfat.Asa poate nu mai are ce comenta si isi vede de problemele lui.
Multa sanatate.
l3badan3agra
Postat pe 17 Noiembrie 2009 00:39
De la: kyru, la data 2009-11-11 19:30:02Da ce mai dragelor, voua va este rusine sa mergeti la medic pentru un tratament adecavat si eficace cu antibiotice?
Bine ca nu va este rusine sa ascundeti asta partenerului si sa-l infectati, sa poata transmite boala voastra mai departe.
Va spun eu un ceai bun! Ceaiul de matraguna, sa-l beti dimineata 3 cani pe stomacul gol. Si daca n-are efect pana la pranz, administrati doza dublu!

Ce pacat ca habar nu ai despre ce e vorba dar esti ironic la adresa altora !
Nu stiu daca are sens sa-ti povestec acum cap-coada despre ce e vorba dar ca sa stii asa pt cultura ta generala aceasta afectiune este mai ales o reactie adversa fata de tratam indelungat cu antibiotice. Asa ca nici matraguna nu e buna dar nici antibioticele pe care vrrei tu sa le luam!

PS Doctorii dau toti acelasi tratament* tantum rosa, lomexin si ovule) care din pacate nu si-a dovedit eficienta decat cel mult temporara.
bastiuta
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:20
Chery...iar ai sfeclito! is chiar mecanic, fir`ar al draq de meserie. Inca unul bun, cu Politehnica facuta pe vremea lu`raposatu!Eh...acuma am voie sa-mi "bag capul sub capota"?Si iti mai spun ceva,un secret;pentru mine conteaza cum se exprima o doamna, mai mult decat, cum arata! [/quote]kyrule,daca tot zici ca esti un mecanic foarte bun,da-mi si mie ceva detalii despre motorul Wankel sau despre motorul Otto....

Uneori esti chiar simpatic.... si azi e " uneori "
kukla
Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:39
De la: kukla, la data 2009-11-23 18:39:45Chery...iar ai sfeclito! is chiar mecanic, fir`ar al draq de meserie. Inca unul bun, cu Politehnica facuta pe vremea lu`raposatu!Eh...acuma am voie sa-mi "bag capul sub capota"?Si iti mai spun ceva,un secret;pentru mine conteaza cum se exprima o doamna, mai mult decat, cum arata!
kyrule,daca tot zici ca esti un mecanic foarte bun,da-mi si mie ceva detalii despre motorul Wankel sau despre motorul Otto....

Uneori esti chiar simpatic.... si azi e " uneori " [/quote]



pai, sa facem "uneori" in fiecare zi! Imi pare rau ca am fost inteles gresit.In esenta era doar o intrebare, in doua randuri.Se putea da un raspuns foarte simplu, sau daca nu merita efortul, se putea ignora.Nu merita sa extrapolam discutia.Sincer, n-am vrut sa ofensez pe nimeni.Imi cer scuze doamnelor cu care am intrat in polemica pe acest topic,unde nu prea aveam prea multe de zis.Nu-mi sta in caracter sa jignesc pe nimeni, cu atat mai mult doamnele.Inca odata, scuze va rog!
100101
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:22
De la: kyru, la data 2009-11-23 19:22:08
De la: kukla, la data 2009-11-23 18:39:45Chery...iar ai sfeclito! is chiar mecanic, fir`ar al draq de meserie. Inca unul bun, cu Politehnica facuta pe vremea lu`raposatu!Eh...acuma am voie sa-mi "bag capul sub capota"?Si iti mai spun ceva,un secret;pentru mine conteaza cum se exprima o doamna, mai mult decat, cum arata!
kyrule,daca tot zici ca esti un mecanic foarte bun,da-mi si mie ceva detalii despre motorul Wankel sau despre motorul Otto....

Uneori esti chiar simpatic.... si azi e " uneori "




pai, sa facem "uneori" in fiecare zi! Imi pare rau ca am fost inteles gresit.In esenta era doar o intrebare, in doua randuri.Se putea da un raspuns foarte simplu, sau daca nu merita efortul, se putea ignora.Nu merita sa extrapolam discutia.Sincer, n-am vrut sa ofensez pe nimeni.Imi cer scuze doamnelor cu care am intrat in polemica pe acest topic,unde nu prea aveam prea multe de zis.Nu-mi sta in caracter sa jignesc pe nimeni, cu atat mai mult doamnele.Inca odata, scuze va rog! [/quote]

Eu am inteles punctul tau de vedere, iar de simtit ofensata, chiar nu m-am simtit. Pentru ce m-as fi simtit ofensata ?
Dupa cum am spus uneori ma amuzi cu raspunsurile pe care le dai.Esti probabil prea spumos pentru anumite persoane.
kukla
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:15
De la: kyru, la data 2009-11-11 19:30:02Da ce mai dragelor, voua va este rusine sa mergeti la medic pentru un tratament adecavat si eficace cu antibiotice?
Bine ca nu va este rusine sa ascundeti asta partenerului si sa-l infectati, sa poata transmite boala voastra mai departe.
Va spun eu un ceai bun! Ceaiul de matraguna, sa-l beti dimineata 3 cani pe stomacul gol. Si daca n-are efect pana la pranz, administrati doza dublu!


sa-ti fie rusine..atat iti spun esti un nesimtit!!!!!
as vrea si eu macar o data sa aiba si barbatii 10% din problemele pe care le are o femeie
ralusobo
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:53
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:43:52
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-15 19:28:16
De la: kyru, la data 2009-11-15 19:25:42
De la: sauerclaudia, la data 2009-11-15 18:56:53Draga 'kyru' inainte de a arunca cu noroi ar trebui sa te informezi putin.
1. nu suntem toate niste nespalate ce ne cotarcim ca matele cu primul carel vedem in cale. Mai sunt pe site si DOAMNE in adevaratul sens al cuvantului si nu ne convine sa fim bagate in aceeasi oala cu tipele pe care le frecventezi tu(pt ca banuiesc ca ai trecut printr-o experienta urata si ai luat ceva de pe la vreo nespalata...ai si tu grija pe unde umbli de alta data)
2 daca te documentai putin vedeai si tu ca, candida se poate face si din consumul exagerat de antibiotice sau dupa un tratament cu un antibiotic puternic pe o perioada mai lunga
3 candida poate fi luata si de pe colacul de la wc deci nu e neaparat sa fii coarda ca sa te imbolnavesti de asa ceva
Cat despre tratamente fetelor zic xca cel mai verificat de mine sunt spalatul cu apa calda in care ati dizolvat putin bicarbonat de sodiu.garantat scapati repede

...stimabila, in primul rand invata gramatica limbii romane, minimala, pentru a scrie cat de cat corect!Pe urma, daca cunosti sensul cuvatului "coatarcit" ma indoiesc ca esti vre-o DOAMNA asa mare, precum te-ai catalogat singura.Si in incheiere; esti superficiala si citesti pe sarite. Nu am balamat pe nimeni, am recomandat consultul la medicul de specialitate, pentru un tratament corespunzator si urmarit efectele acestuia.Deoarece, ma indoiesc, ca vre-o bolanava de candida, care este incadrata la BTS, atentioneaza partenerul sexual, astfel se cauzeaza o imbolnavire in lant.Asta am spus, la medic, nu spalaturi cu ceai de gargara. Si hai ca ai zis si ceva bine; fara sa-ti dai seama, ca asa-i cand ai gurita mare, la inceput spui ce sti, dupa care nu mai sti ce spui.
Iti dau un copy/paste din ce ai scris tu:

"1. nu suntem toate niste nespalate ce ne cotarcim ca matele cu primul carel vedem in cale. Mai sunt pe site si DOAMNE in adevaratul sens al cuvantului si nu ne convine sa fim bagate in aceeasi oala cu tipele pe care le frecventezi tu(pt ca banuiesc ca ai trecut printr-o experienta urata si ai luat ceva de pe la vreo nespalata...ai si tu grija pe unde umbli de alta data) "

Dupa care spui:

copy/paste
"Cat despre tratamente fetelor zic xca cel mai verificat de mine sunt spalatul cu apa calda in care ati dizolvat putin bicarbonat de sodiu.garantat scapati repede "

Cu asta, ai spus tot! Quod Erat Demonstrandum !

P.S. Nu te erija tu, in purtatoarea de cuvant a Doamnelor...raman la parerea mea, ca aici ai un minus mare (asta ca sa excelez in politetete) judecand dupa "ilustrul" d-voastra vocabular si mod de exprimare. "cotarcim"
EU ZIC S-O LASI MAI USOR CU GRAMATICA



Mos ene...vezi-ti de "corobetzele" matale, sa intru sa-ti stric jucariile!




dar tu n-ai alta treaba? lasa-ne in puii mei sa ne sfatuim ca deasta e facut forumul..sa mor daca pot sa citesc ceva de aberatiile tale
ralusobo
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Escorte 1 De la: sabrina_me01 27 Martie 2010 18:29
donez 27 De la: diana1981 7 Martie 2011 18:24
Aparatul epilator 26 De la: inimioara_magica 18 Noiembrie 2009 14:53
Însãrcinatã sau nu??? 3 De la: adryanaaa 3 August 2016 15:59
Candidoza - partenerul refuza tratamentul 62 De la: OanaSun 14 Martie 2011 01:15