Setari Cookie-uri

Novynette?

Buna, sunt Rosa , am 32 de ani si sunt din Cluj,sunt noua in acest forum.Am si eu o problema si de aceea va cer sfatul...
Iau Novynette anticonceptionale de aproape 2 ani, prima data in viata mea la recomandarea medicului meu ...voi aveti spooting de la ele, scurgeri maronii(sangerari)in timpul administrarii lor??? ...eu am cateodata toata luna, ma simt patata, mereu murdara apoi scurgerile dispar de la o zi la alta, alteori sunt 2-3 luni legate si nu am scurgeri ...e ca si cum dupa menstruatie nu s ar mai opri sangerarea si raman mereu patata.
Medicul meu spune ca e ceva normal oarecum .....sunt prea stresata eu ...... stresul le provoaca ....iau valium ori ceva frunze de coca impreuna cu novynette ori ce naiba sa mai fac ????
Rosa1977
Postat pe 13 Octombrie 2009 11:07
ma poate ajuta cineva cu un raspuns? s-a mai intamplat cuiva? Sunt nocive pastilele astea?
Rosa1977
Postat pe 14 Octombrie 2009 09:47
Buna, am luat si eu o perioada Novynette, cred ca vreo 6 luni si apoi inca trei luni, insa nu m-am confruntat cu probleme ca si a ta.
Poate ca sasa reactioneaza organismul tau la dozajul hormonal respectiv.
Eventual intreaba doctorul tau daca nu ar fi indicat sa schimbi cu un alt medicament...
Numai bine!
adadso
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:04
buna numele meu este Amy si eu am luat novynet dar de la ele nu am avut singerari intre menstre dar stiu ca singerarile intre menstre pot aparea in primele 2-3 luni .cred ca ar trebui sa le schimbi pt ca se pare ca nu sint tocmai ok
healthy007955
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:29
Buna. Eu am folosit Novynette 7 ani. N-a avut nici un efect secundar. N-as putea sa spun nimic despre secretii, pentru ca au aparut doar in ultimul an si nu erau din cauza pastilelor, ci din cauza une rani pe col pe care am facut-o se pare de la tampoanele interne (zise medicul). Acum am renuntat la pastile ca cica nu favorizeaza vindecarea ranei, dar le duc dorul pentru ca au fost foarte eficiente...
flory_84
Postat pe 23 Noiembrie 2009 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Machiatul ochilor rosii 4 De la: camiflorea 27 Martie 2010 22:10
sarcina 10 De la: carmen_1 9 Februarie 2010 19:40
Sotia: Nu am chef de sex! De ce? 71 De la: 100101 28 Iulie 2012 18:54
dureri de sani 26 De la: 9 Aprilie 2013 16:46
dinti de portelan? 1 De la: dyadya 15 Iunie 2010 09:45