Setari Cookie-uri

Vechea problema - casatorit, fara relatii sexuale

Salut tuturor. Sunt un barbat de 30 de ani, casatorit si am si o minune de fetita. Problema este urmatoarea: - in ultimele 18 luni, sotia mea a facut dragoste cu mine doar de... atentie - cinci ori!!! Nu mi-e jena sa spun ca, la ultimele doua partide, mi s-a tot spus: "hai tati, termina mei repede". Si asta dupa ce aproape ajunsesem sa ma rog de ea si incepusem s-o pistonez la greu. Simt ca innebunesc. Nu vreau s-o insel, nu ma intereseaza altceva decat ea, de cate ori am facut dragoste cu ea am fost deosebit de atent si de tandru, nu m-am grabit si am incercat sa aduc un pic de picant in relatia sexuala. Insa, dupa, nasterea micutei, relatia noastra s-a racit total.
Povestea sotiei mele este una dificila: - o femeie cu o expedienta relationala bogata (vreo opt sau noua relatii pasagere, un avort si o tentativa de casatorie, abrupt sectionata dupa ce amanta a venit la ea la usa sa-l caute pe iubit).
Eu am sosit in viata ei dupa acest incident si, cu toate ca, in pat, imi povestea cat de minunat va fi sa avem un bebe si cat de bine va fi in urmatorii ani, mi-a spus, intr-un moment de sinceritate ca... : "Eu nu te iubesc atat de mult cat ma iubesti tu"!
Insa, ceea ce este mai important, in ciuda faptului ca mi-a spus de mai multe ori ca sexul pentru ea nu este important, inainte de nasterea fetitei, aveam o relatie sexuala satisfacatoare. Imi tot spune ca ma iubeste dar ca, la un moment dat, in urma insistentelor mele, ma vede ca pe un barbat cu sticla de bere in mana care ii spune sotiei: "Hai f. nevasta, craceste-te"!
Ce Doamne-iarta ma sa mai fac? Intalnirile intime cu mine, in baie, nu mai au niciun efect.

Va pup si astept sfaturile voastre.
life_is_love
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:08
Nu esti singurul cu situatia aceasta.
Tin minte ca iubitul meu citise pe Softpedia o situatie asemanatoare,numai ca acolo era vorba de 6 ani de cand sotia nu mai avea contact sexual cu sotul...

Aici e vorba de comunicarea dintre voi.Incearca sa o sustii (si probabil ca o si faci,din moment ce ai spus ca o iubesti),dar da-ti silinta pentru a o face sa uite trecutul sau.Lucrul acesta poate o deranjeaza enorm,desi nu iti spune sau nu e vizibil...
In trecut,si eu am fost dezamagita,am trecut cu greu,dar mi s-a tot spus ca trebuie sa NU MAI TRAIESC IN TRECUT!Viitorul conteaza si prezentul,de care trebuie sa profit,si sa valorific ceea ce am langa mine

Dar ai rabdare,desi nu vrea sa faceti dragoste,trebuie sa o iei cu calm.
Incearca altceva care ar putea sa o schimbe.Gandeste-te la ceva care ar putea rasturna situatia in ceva bun.
Incearca sa o mai cunosti...sa vezi ce altceva mai prefera?!
Copilul a fost o bucurie pentru voi,dar mai ales pentru ea.
Fa-o sa inteleaga ca familia este pe primul loc pentru tine,dar trebuie sa fie si pentru ea,nu ca o obligatie,ci ca un potop de fericire !!!


Daca imi mai vine ceva in minte sa iti transmit...o voi face!
Momentan sunt obosita-franta,si nu as vrea sa spun ceva gresit.
Te sustin!!!


P.S.: sunt momente cand femeia "nu are chef",dar asta nu inseamna ca acolo trebuie sa te si opresti
Poate are nevoie de alinare,de o mangaiere tandra,de un sarut...ceva romantic,diferit de a face doar sex.O schimbare -zic eu- de care noi,femeile,avem mare nevoie,de cele mai multe ori!


A,da,si inca ceva!
Spui ca a zis odata de faptul ca "nu te iubesc cat ma iubesti tu".
Cine stie ce starea avea in momentul acela...
Orice om spune multe lucruri fara sa-si dea seama,cand e suparat,sau are o nemultumire,sau un stres de ceva vreme...
Inca odata iti spun sa AI MARE RABDARE CU EA si sa O AJUTI sa scape de un anume zbucium interior pe care-l poarta zi de zi...
Exista ceva,si totusi...nu se stie inca ce.
Cu totii suntem putin ciudati...de aceea avem nevoie de cineva langa noi,ca sa ne scoata acea ciudatenie in afara ...
vss
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri de cap inainte cu cateva zile de ciclu 5 De la: Donamishi 3 Februarie 2010 08:36
ginecologi- cluj 31 De la: 17 Septembrie 2015 23:21
DURERI IN TIMPUL ACTULUI SEXUAL 17 De la: healthy007069 17 Aprilie 2010 10:03
am nevoie de ajutorul vostru..va multumesc 9 De la: healthy005744 16 Decembrie 2009 15:23
Pete de la soare sau Psoriazis?????? 6 De la: office_salinasusesi_ro 21 Martie 2010 11:18