Setari Cookie-uri

vreau si eu un sfat...

buna tuturor!pfff..cu ce sa incep...?cunosc un baiat de 1 ani si ceva timp...cand ne-am cunoscut,el vroia sa iesim impreuna insa eu nu l-am placut...nu mi se parea a fi genul meu,insa dupa 1 an..am inceput sa vb...aproape toata vara am vb doar la tel...eu nu aveam timp sa ies pt k aproape tot timpul zilei eram la munk...lucrez intr-un call center si veneam f obosita acasa,fapt pt kre nu mai aveam chef sa ies deloc,insa intr-o seara,in octombrie la inceputul lunii,am iesit cu el...mi-a placut f mult...am fost impreuna pana acum 3 sapt.dupa 2 sapt eu m-am mutat singura si tot o data s-a mutat si el ma mn...nu planuisem nimic,,,doar ca asa s-a intamplat...m-am atasat f mult de el,chiar am inceput sa tin f mult la el,sunt genul de pers care ma atasez f repede daca pers respectiva imi place...insa fiind amandoi in aceeasi casa...au intervenit mici neintelegeri...din partea lui sa spun asa....orice faceam pe el il deranja...si anume faptul daca eram un pic mai neindemanatica,dand peste un pahar...sau chestii de astea marunte...ne ciondaneam vreo 5 min dupa care trecea...dar din ce in ce mai mult interveneau aceste discutii...la un moment dat..s-au cam terminat...pot sa spun k era mai ok...erau momente cand ne intelegeam de minune...pana cand int-o seara...mi-a zis k vrea sa se intoarca la fosta...am zis ok..spunandu-mi k el nu are garantia k ea vrea sa se impace cu el,dar el a zis k incearca si daca face asta,vrea sa ne desp ca nu e corect fata de mn sa fie si cu mn si cu ea,asta daca ea ar vrea...insa am zis ok..daca el asta vrea,i respect decizia.doar ca in momentul in care trebuia sa plece nu a putut,abia dupa 3 ore a plecat,iar o sapt ma tot suna si vb cu mine ca si cum am fi fost inca impreuna...imi trimitea mesaje... ma suna,iar seara ..stateam cate 1 ora si cva la tel pana sa adormim...iar de 2 sapt nu prea mai vb..nici la tel nici pe mess....f rar...mi-e greu fara el...mi-e dor de el...si as vrea sa ma impac cu el.nu s-a impacat cu fosta.el are 24 ani,eu 20 ani ,suntem amandoi in zodia rac-el e nascut pe 9 iulie,eu pe 10 iulie.Il apreciez f mult,e o persoana deosebita in tot ceea ce face...o pers respectata de f multa lume...insa...eu il vreau inapoi si nush cum sa fac..:((
kudika098312
Postat pe 23 Decembrie 2009 03:34
probabil, e genul de om , care e foarte exgent, in toate, sau doar motive, de a se intoarce la fosta.daca a plecat de la tine, inseamna ca vrea sa ia o decizie, si ptr. asta vrea sa fie singur.cred ca el va iubeste pe amindoua. esti chiar asa sigura, ca el nu sa inpacat ,cu fosta?eu cred, ca daca acum in ultimul timp nu te mai suna, si toate celalante, inseamna ca a renuntat la tine, si a ramas cu cealanta.ce e de facut? 1 daca el a ales asta, inseamna ca tu trebue sai respecti decizia, si prin asta el a dat ,dovada ca nu tea iubit, suficient. 2 e sal cauti tu , si sa discuti cu el la modul, cel mai serios, problema, si 3 uital. cautati alt baiat care sa te iubeasca cu adevarat, si sa te merite, si care daca stai cu el sa nuti caute nod in papura ptr. orce. aia, nui iubire. adevarata. cind iubesti pe cineva, stiind ca si el te iubeste, aceste lucruri marunta, se trec cu vederea. ce el era perfect in toate?.mai ales trebuia sa fie intelegator cu tine, stiind, ca vii surmenata de la servici.eu am 24 de ani de casatorie, dar mie niciodata sotul, nu mia reprosat, ca am scapat ceva din mina,sau alceva. din contra ,eu ii zic uite draga ce neatenta sunt, ca am dat peste o sticla si am sparto. iar el imi spune, ca ce te consumi asa ptr. un fleac, sa mai intimpla ce sai, faci. vezi , aici e dragoste, e iubire si tot ce vrei.el nu trebuia sati reproseze nimic, mai ales ca era si in casa ta.fii inteleapta, capul sus, si mergi inainte, viata e frumoasa, daca stii sati alegi persoana potrivita
kudika098645
Postat pe 23 Decembrie 2009 09:19
doi raci?! neh...i-ati gandul. nu functioneaza. ai nevoie de un leu! ti-se pare deosebit pentru ca te tot tachineaza?
100101
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:06
multumesc...insa ...nu erau motive,pt ca e genul de persoana care spune in fata ce are de zis...zic k nu s-a impacat cu fosta,pt ca tot timpul pe pe messenger...in timpul zilei e la munk,la el la firma si sta pe mess,si seara sta pana dim pe mess...iar daca el e cu o fata nu sta pe mess..faza e ca,din cate mi-a povestit,ea nu vrea sa se impace cu el..dar el a zis k incearca.da e cam exagerat el in relatii,vrea sa fie totul aproape perfect,insa era si gelos..pt ca intr-o seara cand am iesit de la munk,am vb cu 2 prietene sa mergem la un suc si din gluma i-am cerut si nr chelnerului,dupa ce am plecat de acolo,m-amm int cu el in oras si am venit acasa, k el tocmai plecase de la firma.si "greseala"mea e ca i-am zis ce am facut.si de aici a pierdut un pic de incredere si de atunci nu am mai iesit cu nicio prietena,daca era ceva,veneau ele la mine.nu plecam numai sa nu ma cert cu el,k la fel am vrut o data sa ies cu fetele si intr-un fel mi-a interzis.poate e prea mult spus interzis,dar intr-un fel asta a facut.si la cat de mult tin la el,prefer sa nu fac anumite chestii,doar ca sa nu ma cert cu el.de ex si acum e pe mess..:(( as vb cu el,dar...?nu stiu...pt ca in urma cu aproape 2 sapt i-am trimis sms si i-am spus sa se hotarasca:pt k el nici nu ma vrea dar nici nu ma lasa..din moment ce ne-am desp,de ce ma cauta si vb cu mine asa?pt k sincer ma rascolea si preferam sa vb cu mine normal,nu iubita in sus,iubita in jos...si nu mi-a raspuns,a doua zi m-a sunat,f revoltat ca ce era cu mesajul acela?iam explicat si a zis k din moment ce am vb in seara aceea,mai are rost sa mai zica ceva?..ocolea rasp...dar f clar mi-a dat de inteles k nu mai vrea...in zilele urmatoare,tot ma intreba daca mi-am gasit pe cineva,ma intreba daca poate veni la mine..si la ore tarzii.si erau zile knd imi spunea ca sunt momente cand isi doreste in sec2 sa vina la mine si momente in care nu vrea sa vb cu mine...oare ce i-am facut?sau ce nu i-am facut??pt ca din rel lui anterioare,din cate stiu...cam era inselat si lasat..oare vroia sa-i fac si eu asa?
kudika098312
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:11
alynutza, chestia cu racii...am glumit!
100101
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:13
pff... sa stii ca ai dreptate,sunrt zile cand chiar ma tachineaza.Ma refeream la faptul k e f descurcaret la varsta lui,pt ca de 3 ani si-a facut o mica afacere,si multe pers il respecta pt ceea ce face,in viata de zi cu zi,si pe langa faptul ca ne ciondaneam asta vreo 5-10 min pe zi,dar restul timpului se purta chiar frumos cu mine...pfff...nu stiu daca m-am facut destul de inteleasa
kudika098312
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:15
am citit despre compatibilitate rac- rac...si intr-adevar...se zice k NU.pt k eu sunt orgolioasa,el pfff mai mult decat sunt eu....si...cam nasol
kudika098312
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:16
cel mai bine m-am inteles cu un varsator:d
kudika098312
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:18
el nu e decis ce vrea. si cu cine vb el pe mes?tiai pus intrebarea? daca joaca rol dublu? tu asta iti doresti, un om gelos, indecis in ce vrea? sfatul meu e sa vb cu el, si spunei sa se schimbe, alfel o termini cu el. fii mai ferma cu el. ca daca te vede ca esti moale, si ca faci ca totul sa fie bine sa nul, superi pe el,ce zice, a asta ma iubeste la nebunie, si pot so controlez cum vreau, so modelez dupa mine.de aceia iti spun, fii mai ferma si inpunate in fata lui. tu pui suflet, in relatia asta, dar el? gindestete si la tine. char iti place sa te complaci in asta, asa doar de dragul lui?parerea mea e ca, daca asa ii este felul, nul vei putea schimba.dar ma rog tu incerrca, daca nu, sa faci ce tiam spus mai inainte
kudika098645
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:24
sa stii ca kiru are dreptate, cauta pe cineva din leu, bafta si sa ne tii la curent
kudika098645
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:29
dar eu il vreau inapoi..pt ca tot di casa imi aminteste de el,orice lucru cumparat..orice in casa...mi-am schimbat si locul unde dormeam,nu mai sa nu-l caut prin pat...mi-e greu fara el,pt k niciodata nu am stat singura,am stat cu sora mea,totusi era cineva din familie,insa cand m-am mutat,el a fost familia mea..2 luni si un pic...timp foarte putin...si sentimente prea mari...nu pot sa nu spun ca nu a simtit ceva pt mine,pt k il simteam..eu "ma oftic" pt k aproape 4 ani am stat cu cineva,care m-a inselat si ne-am desp,dar nici macar o zi nu am plans, dupa 4 ani nimic si dupa 2 luni si ceva...sunt asa????pfff...de obicei sunt f ambitioasa,orgolioasa,dar cam mi-am calcat pe orgoliu din cauza lui si ma cam oftica...pt k am zis k nu mai vreau sa vb cu el,imi spune sa ramanem prieteni...cum poti fi prieten cu o pers pt care simti ceva mai mult dect o prietenie?sa mi vb de iubitele lui??pfff...fac crize:))) si iam zis k nu mai vreau sa vb cu el,insa nu pot ..si daca imi spune un"buna" simt ca imi creste inima de 10 ori
kudika098312
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:30
sti ce face el? iti pune sare pe rana. aiurea. daca te iubea se schimba doar de dragul tau.si mai ales cati mai vb si despre iubitele lui. of in ce situatie esti. stiu ca tie foarte greu fara el asta din cauza cal iubesti la extrem. dar va trece iti spun eu. stii ce sa faci?fii foarte rece cu el, vorbestei in dungi.o perioada. daca el e tot sa, te rog , cauta altul. acest barbat nu te merita. du lucrurile cumparate de el , in alta parte. schima, ambientul camerei.esi cu prietenele, la o discoteca, la un film. schibate. ce vrei sa suferi toata viata, dupa cineva care nu te merita? la tine nu te gindesti de loc? esti tinara, frumoasa desteapta
kudika098645
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:41
pfoai...fetele astea! mai, pe vremea mea, fetele nu se indragosteau chiar asa nebuneste...ori poate ca eram eu urat ca draq si n`aveau de cine!
pai ce sfat sa-ti dau eu tie...daca iti zic uita-te in jur ca-i plin de baieti, imi raspunzi ca-l vrei doar pe "ghita" ! No, da` ghita are alte planuri si se pare ca tu nu faci parte componenta din ele. Hai fi realista pana nu devin sesibil si incep sa plang pentru tine. Dupa cum vad esti o fata frumoasa!
100101
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:46
momentan nu a apukt sa-mi vb despre iubite,pt k "i-an cam taiat-o"intr-o seara am vb cu el aproape o ora,imi spunea ca se duce la una,si k e in fata blocului la ea,dar cand te duci la o tipa stai o ora in fata blocului sa vb cu fosta la tel knd aia te asteapta???cam dubios..nu l-am crezut,si dupa aprox 30 min i-am trimis mesaj si l-am intrebat ce are de gand,sa nu ma mai amageasca atat,sa se hotarasca,ori cu mine,ori fara!nu mi-a rasp,m-a unat a 2 a zi,f revoltat de ce i-am trimis mesaj cand eu stiam k el se duce la o tipa...era tarziu ...1-2 noaptea...si mai aveam cateva haine la el...vreo sapt imi tot spunea sa ne int sa-mi dea hainele,dar eu am evitat si nu le-am cerut,sa nu zica ca am un pretect sa ma vad cu el,intr- seara m-a sunat sa mi zica ca vine sa mi aduca hainele,iam rasp,i-am zis frum sa ma anunte cand ajunge la mn si cobor in afta bl sa le iau...cam a inghitit in sec...se astepta sa urce...dar am avut zile in care am fost indiferenta cu el...si se simtea refuzat si insista sa vina la mine...a mai venit dupa o sapt...a ramas la mine....nu vb f mult cu mine...nicci macar nu am deschis subiectul...ce facem?mai e cale de intors?nici el,nici eu...doar ma privea...frum...i era dor de mine...dar...?nu stiu...imi da de inteles k nu poate nici cu mine,nici fara...e singura pers in care am avut incredere,incredere..dar acum...?dupa tot ce imi face..tot il vreau...sunt genu de pers care nu ma las asa usor pana nu e cum zic eu...
kudika098312
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:52
ma refeream la faptul k daca raman prietena cu el,sa inceapa sa-mi povesteasca de iubitele lui???
kudika098312
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:56
De la: alynutza, la data 2009-12-23 10:56:46ma refeream la faptul k daca raman prietena cu el,sa inceapa sa-mi povesteasca de iubitele lui???

cum adica...pai chestile astea le fac poate pustanii. Un barbat nu poate face asta. Eu astept dragoste de la tine si in acelasi timp iti vorbesc de fostele mele?!! ciudat!
100101
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:59
cine stie...ma astept la orice din partea lui..kne e pe mess,sunt linistita...adik...stiu k e ori acasa ori la firma, ptk i stiu programul...de ex,eu intru pe mess,doar pt el.deja cun orele knd intr si knd iese,daca nu intr o zi,..pfff incep si ma gandesc ...unde e?eu de obicei sunt tare sunt o fire care nu las de la mine,poate ca si faptul ca sunt de la 14 ani sing in buc,fara familia langa mine...am invatat de mica sa ma descurc sing si asta m-a cam intarit,dar acum???de ce suntt asa moale???
kudika098312
Postat pe 23 Decembrie 2009 11:11
fii tare in continuare, si nu te mai gindi la el. cu siguranta vei intilni adevarata fericire. nu dispera niciodata nui tirziu
kudika098645
Postat pe 23 Decembrie 2009 14:20
ar fi bn asa...daca el m-ar lasa si nu m-ar m-a amagi...de ex 3 zile nu am vb cu el,insa azi...a inceput sa vb cu mn....ca nu stie ce sa faca de sarbatori....pffffm-am abtinut enorm de mult sa nu-l invit la mn de sarbatori...cu toate ca nu am niciun plan..ma voi duce la munk...pt ca,clientii cosmote nu stiu de zilele de sarbatori...ei suna x(
kudika098312
Postat pe 24 Decembrie 2009 01:45
sper sa nu te superi pe mine, dar el te cam tine de umplutura.comportate cu el, cum se comporta si el cu tine. tiam mai spus, punei conditia, ca daca te iubeste cu adevarat sa se schimbe , de nu, fai papucii.
kudika098645
Postat pe 25 Decembrie 2009 09:19
relatia asta nu inseamna pentru el decat un divertisment, un loc la care sa se intoarca daca ramane singur... din momentul in care a plecat sa se impace cu fosta, a si pus capat relatiei voastre. nu te amagi! nu te-a iubit si nu te va iubi vreodata, altfel nu ar fi vrut sa plece niciodata... spui ca esti orgolioasa, unde ti-i orgoliul cand el incearca azi cu una, maine cu alta si daca nu merge tot la tine vine? ce esti tu? mama ranitilor? doar sa se foloseasca de tine si atat?
camiflorea
Postat pe 25 Decembrie 2009 09:30
vreau sa spun ca de azi inainte ma voi ambitiona sa-l indepartez de mine....am zis sa las de la mine mult si sa zic hai ca poate poate o sa mai fie ceva,in seara de Craciun am vb cu el,mi-a zis pe mess ca vrea sa vina la mine,ca are putina treaba si ma suna...dar nu a sunat si nu a venit.Asa ca nu ma merita...va multumesc pt sfaturi...dar gata nu mai vreau sa fiu "bataia lui dfe joc" sa fiu acolo unde vrea el cand e singur.o sa-mi fie greu,dar eu mi-am cam pierdut orgoliul pt el!
kudika098312
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:01
asa ca o sa vada si cum sunt eu:realista!iar cand intr-adevar o sa vrea el,o sa fie prea tarziu!
kudika098312
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:03
kudika098645
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:47
bravoooooooooooo asa te vreau
kudika098645
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:48
nu am inteles niciodata de ce atunci cand piata este plina de lapte, unii vor sa-si cumpere vaca !!!

p.s. cauta-ti un peste sau un scorpion daca te tine,sa vezi atunci trai !!!
4Life
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:11
pfff...pesti am avut..4 ani...si m-a lasat...si ce bine a facut:)))
kudika098312
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:58
nu prea am noroc in dragoste
kudika098312
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:15
De la: alynutza, la data 2009-12-27 21:58:37pfff...pesti am avut..4 ani...si m-a lasat...si ce bine a facut:)))
acum , dupa cele spuse de tinestau si ma gandesc:DE CE TE-A LASAT DUPA 4 ANI ???

p.s. norocul este dupa cum si-l face omul...intotdeauna!!!
4Life
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:24
pt ca a cunoscut pe altcineva...e o poveste cam lunga....in ultimul an...nu ne mergea prea bine...si stiam ca si-a gasit pe altcineva,...dar...a zis k sfarseste rel...am zis ok...iar cu o luna inainte sa ne mutam impreuna mi-a zis k e ink cu ea si vrea sa ramana cu ea...nu mai simteam nimic pt el,desi urma sa fac pasul de a ramane cu el...pt ca ma si ceruse...faceam o mare greseala...dar e bn k a zis el k ramane cu ea..pfiuuu..m-a usurat intr-un fel,ne-am desp de 2 ani,ei 2 locuiesc impreuna,insa de cateva luni bune ma tot cauta...inssa eu nu mai vreau deloc....gandul si inima mea e la altineva...care sper sa-mi treaca....si vreau sa ma ambitionez sa-l uit..insa cu norocul...pf...in ultimii 2 ani...o rel de durata...cea mai lunga a fost 8 luni...si acum ...ultimul...aproape 3 luni...pun prea mult suflet...si ...o iau in freza
kudika098312
Postat pe 27 Decembrie 2009 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
efecte secundare postinor-help 10 De la: mihaelaghet 9 Mai 2011 18:08
Drogurile 7 De la: goanga 11 Martie 2010 20:37
negi genitali 119 De la: monalisaaa 11 Mai 2012 23:37
va rog ajutati-ma 5 De la: camiflorea 1 Aprilie 2010 15:13
chiuretaj biopsic 7 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:08