Setari Cookie-uri

leucocite in urina

BUNA
REZULTATUL ANALIZEI DE URINA ARATA CA AM LEUCOCITE FRECVENTE, ADICA 500,
DACA AVETI CEVA EXPLICATII IN LEGATURA CU ASTA , VA ROG SA IMI IMPARTASITI PAREREA DVS....sunt in ceata....
cry_cristinuta
Postat pe 28 Mai 2010 09:11
este un semn ca regimul de alimente nu aste corespunzator cautati sa folositi fructe si salate care sunt mai agreabile pt. corp apa multa sa spele factorul cauzator evitati dulciuril grasimile prajelile si o sa vedeti ca o sa va fie mai bine si nu o sa mai fie prezentt leucocitele in urina sanatate
kudika016454
Postat pe 5 Iunie 2010 06:44

E indicata si parerea dr. nefrolog, pentru stabilirea cauzei si dietei. Multa sanatate!
kudika141146
Postat pe 5 Iunie 2010 09:11

VA RECOMAND O ECOGRAFIE;IN GENERAL,DACA NU ESTE O INFECTIE URINARA,CAUZATA DE UN E-COLI SPRE EXEMPLU,INSEAMNA NISIP,SAU PIETRE LA RINICHI,CARE POT FI CAUZATE DE MINERALELE DIN APA,SAU PRECIPITAREA CALCIULUI DIN ORGANISM,FURAREA ACESTUIA.
ESTE BINE SA FOLOSITI LA BAUT SI GATIT APA PURIFICATA OSMOTIC,LEGUME SI FRUCTE SI EVITAREA DUCIURILOR SINTETICE CARE,MULTE DIN ELE, PRIN DEZECHILIBRUL cREAT ALBALANTEI CALCIU-FOSFOR,IN LOC SA ADUCA CALCIUL IN ORGANISM IL FURA

DACA ESTE O INFECTIE,DUPA TRATAMENTUL RECOMANDAT DE CATRE MEDICUL NEFROLOG
ESTE BINE SA VA INVESTIGATI POSIBILELE FOCARE DE INFECTIE CE POT APAREAIN CORP(DANTURA,NAS,GAT,URECHI)

VA DORESC MULTA SANATATE!!!
traian.tatari@yahoo.com
traiant
Postat pe 5 Iunie 2010 11:56
Va multumesc din suflet pentru indicatii.... am inceput un tratament cu antibiotic si voi reface analiza.. sper sa fie bine si , deasemenea voi incerca sa tin cont si de sfaturi.. va multumesc!
cry_cristinuta
Postat pe 5 Iunie 2010 14:36
leucocitele sunt celule inflamatorii care apara organismul in caz de infectii! ele de asemeni formeaza puroiul. In acest caz daca urina este tulbure, urinezi des si prezinti si usturimi la mictiune (tipic fara febra) inseamna ca ai o infectie de tract urinar-ITU (cel mai posibil cu E.coli), de mentionat ca femeile sunt predispuse la astfel de infectii. daca nu ai simptomele mentionate e posibil sa fie doar o inflamatie usoara sau leucocitele sa fie din vagin (rar in nr mare). de obicei se face tratament cu Ciprofloxacin(cel mai utilizat in ITU). dar zici ca ai inceput un tratament e f bine si repetarea analizelor e de asemeni bine venita! din fericire se vindeca usor dar ignorata duce la complicatii chiar pana la insuficienta renala! recomandata hidratarea ("spala" bacteriile din tractul urinar) asa ca bea cel putin 2L de lichide pe zi! multa sanatate iti doresc!
ema_ghitiu
Postat pe 5 Iunie 2010 18:16
Multumesc mult pentru explicatii si pentru indicatii.... nu am simptome de infectie urinara .. am avut in trecut si stiu cum e....cred ca mai mult e de la de la sterilet .. am mai avut probleme de genul asta dar niciodata nu am facut analize la urina.... sper sa fie ok .... o seara frumoasa!
cry_cristinuta
Postat pe 5 Iunie 2010 21:17
eu am patit asa cand am facut analiza urinei dupa ciclu imediat!
babalica
Postat pe 5 Iunie 2010 22:06
TE ROG ,DA-MI MAI MULTE DETALII DESPRE SITUATIE....BABALICA.. MULTUMESC!
cry_cristinuta
Postat pe 6 Iunie 2010 08:20
Pai simplu,am fost programata pt analize de sange si urina si intre timp mi-a venit si ciclu menstrual,ce era sa fac ,am sunat o fosta colega de liceu care lucreaza in domeniu si mi-a zis ca la analiza urinei s-ar putea sa iasa leucocite asa a si fost iar dr de fam. cand mi le-a citit m-a si intrebat dak am fost la ciclu sau dupa ciclu imediat,in cazul asta nu e nici o probl.la microscop normal ca apar, dar cine ti le citeste stie mai bn cum stau treburile.
babalica
Postat pe 7 Iunie 2010 13:01




===============================
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 7 Iunie 2010 17:25
MULTUMESC .. ASTFEL AM SA AM GRIJA CAND VOI REPETA ANALIZELE SA NU FIU IN PERIOADA CU PRICINA.
cry_cristinuta
Postat pe 10 Iunie 2010 20:07
De la: healthy006470, la data 2010-05-28 09:11:24 BUNA
REZULTATUL ANALIZEI DE URINA ARATA CA AM LEUCOCITE FRECVENTE, ADICA 500,
DACA AVETI CEVA EXPLICATII IN LEGATURA CU ASTA , VA ROG SA IMI IMPARTASITI PAREREA DVS....sunt in ceata....


e semn de infectie urinara!
camiflorea
Postat pe 11 Iunie 2010 12:34
Daca este vorba doar de leucocite in urina , fara alte simptome , se indica produse pe baza de plante ex.
*Cystinol acut 3x2 tb/zi 10zile asociat cu
*Esberitox 3x3 tb/ zi timp de 30 zile plus
*Actimel 2x1 bc/ zi min. 2 sapt .
Astfel evitati reinfectia , rezistenta bacteriana si candidoza .
Dr.Eli
healthy011235
Postat pe 11 Iunie 2010 13:25
De la: healthy011235, la data 2010-06-11 13:25:00 Daca este vorba doar de leucocite in urina , fara alte simptome , se indica produse pe baza de plante ex.
*Cystinol acut 3x2 tb/zi 10zile asociat cu
*Esberitox 3x3 tb/ zi timp de 30 zile plus
*Actimel 2x1 bc/ zi min. 2 sapt .
Astfel evitati reinfectia , rezistenta bacteriana si candidoza .
Dr.Eli


adica sa faca direct tratament fara investigatii? interesant!
camiflorea
Postat pe 11 Iunie 2010 17:12
De la: camiflorea, la data 2010-06-11 17:12:16
De la: healthy011235, la data 2010-06-11 13:25:00 Daca este vorba doar de leucocite in urina , fara alte simptome , se indica produse pe baza de plante ex.
*Cystinol acut 3x2 tb/zi 10zile asociat cu
*Esberitox 3x3 tb/ zi timp de 30 zile plus
*Actimel 2x1 bc/ zi min. 2 sapt .
Astfel evitati reinfectia , rezistenta bacteriana si candidoza .
Dr.Eli


adica sa faca direct tratament fara investigatii? interesant!

buna intrebare..... ms
cry_cristinuta
Postat pe 16 Iunie 2010 22:22
Nu m-ai nimerit. Next time....








================================
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 18 Iunie 2010 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o mare problema 47 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 13:50
cum sa am sani fermi ? 39 De la: BEL_AMY1 15 Februarie 2011 09:57
pietre la rinichi 6 De la: 333_ro_xy 13 Iulie 2011 01:28
doctor la spitalul militar sectia maxilo facial 8 De la: elisa_healthy 31 Iulie 2012 15:40
ABSORBANTELE atat de necesare 1 De la: ioanabobocea 17 Noiembrie 2009 23:04