Setari Cookie-uri

M-am vindecat de cancer mamar! Cititi acest topic este ft important !

De la: ldstanescu, la data 2010-01-25 10:36:54Mai ene m gabriel tu nu stii sa respecti opinia altora si de aceea interventiile tale enerveaza.Daca numai tu detii adevarul, ce mai cauti pe site-ul asta? Eu vreau sa aflu din experienta altora si nu ma intereseaza acordul sau dezacordul pentru o problema prin care nu ai trecut.
poate totusi ai invatat in scoala ca "in opinia mea" este urmata de argument,asta cer eu ,nu pareri absurde.
ene_m_gabriel
Postat pe 25 Ianuarie 2010 10:42
foarte frumos din partea ta karina ca impartasesti :-* ma bucur pentru tine !
sab628
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:54
TE ROG DIN SUFLET SA-MI TRIMITI SI MIE NR. DE TELEFON AL D-LUI POPA. FRATELE MEU ARE LEUCEMIE GRANULOCITARA CRONICA .ADRESA MEA DE E-MAIL ESTE :catana_tatiana@yahoo.com
Cumii de mutumiri !
healthy013072
Postat pe 22 Februarie 2010 13:32
Buna ziua!As dori nr. de telefon al dnului. Popa din Lugoj.va rog din suflet sa ma ajutati sa intru in legatura cu dansul.Multumesc anticipat!.
Il puteti comunica la adresa mail mioarasora@yahoo.com
kudika081830
Postat pe 11 Martie 2010 14:30
De la: iupi24, la data 2010-01-15 20:54:53Tare m-as bucura sa gaseasca cineva solutia la cancer...dar sunt numai minciuni..daca mergeti la Oncologie o sa va povesteasca oamenii de pe acolo...ce n-au incercat.....sunt asa de rare cazurile de vindecare si alea sunt pentru cei ce au cancerul in faza incipienta.
Si mai e vorba ca in cancer ai nevoie Dumnezeu, de speranta, de iubirea si sustinerea celor din jur..iar pe tine nici macar ai tai nu te sustineau deja se pregateau de inmormantare..

oooooo...de unde stiti d-voastra? uite ca eu m-am vindecat, cei drept nu cu "citostatice naturiste" ci cu citostatice adevarate, de un cancer destul de avansat...in clinica de oncologie din iasi, sub supravegherea prof.dr.caransevici...ar trebui sa va actualizati informatiile , pt ca medicina a evoluat si acum o mare parte din noi,"oamenii de la oncologie", cum ne numiti dumneavoastra, ne vindecam.
k_mizi
Postat pe 11 Martie 2010 14:49
Karina, Dumnezeu te/a vindecat prin acest tratament.El te/a ajutat sa cunosti acesta persoana si sa descoperi ca Dumnezeu ne si te iubeste atat de mult incat nu vrea sa fim bolnavi. ma bucur nespus pentru tine! Sa fii sanatoasa1
healthy014873
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:20
AS DORI SA OBTIN CARTEA DLUI POPA BOGDAN DACA MA POATE AJUTA CINEVA SAU O COPIE...SI AS DORI SA AFLU FARA INTARZIERE UNDE POATE FI GASIT ACEST OM,AM MARE NEVOIE DE EL.IN SITE ORICAT M-AM UITAT,NU ESTE NICI UN NR. DE TELEFON AL DLUI POPA BOGDAN.DACA CINEVA POATE POSTA DATELE DE CONTACT ALE ACESTUI OM,RAMAN PROFUND INDATORATA.
MULTUMESC ORICUI IMI POATE FURNIZA ORICE RELATIE PT CA SUNT IN CONTRATIMP.
CU MULTUMIRI,mioarasora@yahoo.com
kudika081830
Postat pe 13 Aprilie 2010 21:56
cereai un caz vindecat cu citostatice
Am 40 de ani si in urma cu cinci ani am fost operata si tratata cu citostatice si cobaltoterapie pentru un neoplasm mamar stadiu IIB.La un an de la operatie m-am intors la serviciu si lucrez ture de noapte de 12 ore.Nu mi-am prelungit doar viata, ci chiar traiesc.N-au fost usoare cele 6 cure de citostatice,dar am rezistat cu sustinerea familiei si a prietenilor si mai important a lui Dumnezeu.
corina40_healthy
Postat pe 14 Aprilie 2010 18:32
Dragii mei va scriu ca sa vedeti ca sint si supravietuitori tratati cu citostatice,cobaltoterapie si tamoxifen tot ce afirm se gaseste in fisa mea de la instit oncologic BUCURESTI.Am fost operata in 5.oct 1989 de cancer la sin stadiu 2-B cu extirparea sinului si inlaturarea ganglionilor de sub brat.Am facut 12 serii de chimioterapie,25 sedinte de cobalt,si 2 ani tratament cu tamoxifen.Nu am crezut ca voi trai dar D-ZEU A FACUT ACEASTA MINUNE.Ce vreau sa va spun ca nu m-am pensionat desi mi s-a recomandat m-am dus cu puterea la servici imi doream din suflet sa fiu intre oameni .La inceput mia fost f greu apoi am inceput sa prind putere si din 1992 am lucrat ture de 12 ore cu 48 liber.Aveam atunci cind m-am operat 39 de ani i-am implinit in spital iar acum anul acesta implinesc 60.ASA CA FITI OPTIMISTE SI CU AJUTORUL LIU D-ZEU TOTUL ESTE POSIBIL.Am intilnit oameni cu suflet de aur ,si acum pentru linistea mea merg odata pe an la control la doctorul care m-a operat ,in toti acesti ani nu am intrerupt legatura .Pentru linistea mea am venit la control din 3 in 3 luni pina la 5 ani apoi odata pe an pina in prezent. D-ZEU sa va dea multa sanatate.
healthy014360
Postat pe 14 Aprilie 2010 21:54
am sustinut-o si pe alte topicuri si am sa o fac si acum.. preparatele naturiste sunt doar adjuvante in cazul afectiunilor foarte grave, cum ar fi un cancer de exemplu, ceea ce spune si indica oncologuil este sfant, cu suplimente alimentare ajuti organismul sa se refaca dupa ce citostaticele si-au facut treaba...
camiflorea
Postat pe 14 Aprilie 2010 21:58
Buna ziua! Tratamentele naturiste sunt eficiente atunci cand se adauga un combinat pentru marirea sistemului imunitar cu un procent de minim 130% . In cartea Terapeutului Lungu Gabriel exista dovada clara de ce un tratament naturist este eficient alaturi de imunostimulatoare. Cancerul se vindeca dar doar 1% respecta strict un tratament naturist , exemplu Cura lui Rudolf Breuss care este ft greu de tinut, si cei care nu au cunostiinte medicale se sperie si renunta din cauza austeritatii digestive. Scriitori medicali si Terapeuti cum este Si Dl.Inginer Popa Bogdan , Dr. Botez , Dr. Parvulescu, au mentionat si modificat tratamentul lui Breuss pentru a fi urmat cum trebuie fara "foame excesiva" . Cancerul se vindeca doar pentru cei care au puterea sa tina un tratament "incomod" , chimioterapia fiind pentru cei comozi dar ineficienta.
Dr_ViorelCrisan
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:11
D-LE DOCTOR eu am respectat tot ce mi s-a spus ca tratament de doct.oncolog,am zis ca daca e sa mor sa fiu cu sufletul impacata ca am facut tot ce mi s-a recomandat si uite sint si astazi dar o cunostinta operata odata cu mine a refuzat orice tratament,tratidu-se cu naturiste pe moment a fost f bine fata de mine care facind un an chimioterapie abia puteam sta pe picioare,dar dupa f scurt timp ia a facut metastaze si a murit de f mult timp.Asa ca daca ne ajutam cu naturiste organismul este f bine dar nu trebue renuntat la tratamentul propus de oncolog.Eu nu am tinut regim de niciun fel dar nici nu am facut exces.ASA CA NU POT FI DEACORD CU D-STRA CA CEI COMOZI ACCEPTA CHIMIOTERAPIA,ACCEPTI ORICE NUMAI SA TRAIESTI
healthy014360
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:54
Buna, aici nu sunt de acord cu tine, chimioterapia este devastatoare, sa fii cu sufletul impacata ca ai ai facut ce a zis doctorul este o mare greseala, trebuie sa faci ce e bine si marea majoritate a doctorilor stiu ce este conventional, de ce un doctor nu accepta ideea de tratament naturist? Nu sunt practic aceleasi ingrediente??? Regimul este iarasi ft important, NU POTI MANCA CARNE CAND AI CANCER, NICI DE PUI NICI DE PESTE DE NICI UN FEL. Nici un fel de proteina pentru ca celula canceroasa se hraneste cu Proteine si se inmultumeste de ordinul milioanelor si se extinde. Un tratament naturist nu este recomandat simplu, si alaturi de imunostimulatoare sau citostatice pentru marirea capacitatii sistemului imunitar sa faca fata . Un om daca nu mananca gresit (carne,cafea zahar si mancaruri tratate chimic), dar are toate vitaminele in corp si proteine naturale(nu din carne) luate din natura vie nu moarta nu se poate imbolnavi de cancer. Si cancerul se distruge pe acelasi principiu ,Totul trebuie sa fie viu in corp nu mort (mancare) . Are dreptate dr. Crisan cand spune ce spune. Si ce spuneti dvs ca nu conteaza ce tratament faci ca sa traiesti este gresit, CONTEAZA ca tratamentul te vindeca si trebuie sa il alegi pe cel mai bun nu ce iti pica mai repede la mana cum este CHIMIOTERAPIA. Eu cum crezi ca m-am vindecat? In nici un caz cu Chimioterapie, Am luat citostatice la inceput pentru a diminua celulele, dar tot tratamentul naturist si produsele pentru imunitate m-au salvat. Sunt intr-adevar cazuri care sunt la inceput si chimioterapia ii ajuta desi eu nu cred decat temporar se micsoreaza numar celulelor canceroase si se intampla sa recidiveze, de ce? pentru ca mancam proteine si se dezvolta aceste celule canceroase, Oricum ai scapa de cancer trebuie sa ai grija toata viata ce mananci si ce bagi in organism.
Documentati-va in Tratamentul secret al cancerului sa vedeti o schema de tratament completa si o sa imi dati dreptate. Trebuie sa fiti documentati inaninte sa va aruncati in mainile doctorilor. Pentru ca ei nu merg decat pe medicina conventionala care de multe ori ii paraseste pe cei bolnavi de cancer.
Adrianaraileanu
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:16
MAI LASA-NE, MAI GIGI CONTRA, CU PARERILE TALE,SI PRODUSELE TALE, CAUTA-TI ALTA PIATA DE DESFACERE,LA TIRG SAU LA PIATA ACOLO POTI GASI OAMENI ASEMANATORI TIE,SI LASA-NE PE NOI CEI INTERESATI CU ADEVARAT DE ACEST SUBIECT,SA DECIDEM PT. NOI.ESTI CAPABIL SA JIGNESTI, PE ORICINE CHIAR SI PROFESIONISTI,DOAR ASA SA FI REMARCAT SI NEGATIV BINEINTELES SPUI CA AI FACULTATEA VIETII!NU TE CRED!ACOLO IN PRIMUL RIND INVETI CODUL BUNELOR MANIERE,ORI TIE ITI LIPSESTE.ESTI REPETENT!
kudika131534
Postat pe 17 Aprilie 2010 20:30
si mama mea a avut cancer mamar.si dupa 1 an de la diagnosticare a murit! sincer nu cred in tratarea cancerului cu citoastatice.
Irina_Ioana
Postat pe 17 Aprilie 2010 23:52
sunt de acord cu ,,healthy012664"
Irina_Ioana
Postat pe 17 Aprilie 2010 23:55
Karina nu te culca pe urechea ca gata esti bine si da-i sfaturi altora,eu am fost f. sincera in tot ce am spus toate fazele de tratament prin care am trecut .stai sa treci de 20 de ani de la depistarea cancerului apoi sa-mi dai mie lectii ce sa maninc si ce nu ,doctorul a spus asa maninci tot ce-ti cade bine dar cu masura si uite am trait sa conversez cu tine.Multa sanatate iti doresc si multi ani de aici inainte.SI MAI MULT D-ZEU HOTARASTE CE FACE CU NOI.
healthy014360
Postat pe 19 Aprilie 2010 18:04
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:18
buna...as dori si eu mai multe detalii in legatura cu tratamentul pe care l`ati urmat...as dori si numarul domnului Popa Bogdan...nush la cine sa mai apelez...mama mea sufera de cancer mamar..a urmat mai multe tratamente dar fara niciun folos:(...akm doctorii i`au spus k tumoarea s`a extins...sunt disperata:( va rog frumos spuneti-mi si mie un tratament sau un doctor bun.daca este adevarat faptul k dumneavoastra v`ati vindecat de cancer ajutati`ne si pe noi! va rog frumos.
kudika_12635
Postat pe 22 Iulie 2012 20:15
Stimata Doamna!
Sora mea a fost diagnosticata acum cateva zile cu cancer la san, dupa biopsie , ecografie , mamografie.
I-a prescris tratament chimioterapeutic, 6 sedinte, una la 3 saptamani.
Nodulul gasit este cat o pruna mijlocie, nu a avut nici un simptom, dureros sau scurgei, decat mamelonul putin retras spre interior si o mica mancarime.Ea a mers la medicul de familie ptr a face niste analize de rutina si a fost trimisa de urgenta la analize mai amanuntite.
Spuneti-mi si mie adresa domnului Popa, sau macar ce v-a recomandat d-stra de in 3 luni v-ati vindecat.
Sora mea nu are atata amar de bani ptr clinicile alea.
De asta am apelat la dtra,aici!
Va multumesc foarte mult si multa sanatate!
kudika_28736
Postat pe 4 Aprilie 2013 13:30
De la: kudika_28736, la data 2013-04-04 13:30:22Stimata Doamna!
Sora mea a fost diagnosticata acum cateva zile cu cancer la san, dupa biopsie , ecografie , mamografie.
I-a prescris tratament chimioterapeutic, 6 sedinte, una la 3 saptamani.
Nodulul gasit este cat o pruna mijlocie, nu a avut nici un simptom, dureros sau scurgei, decat mamelonul putin retras spre interior si o mica mancarime.Ea a mers la medicul de familie ptr a face niste analize de rutina si a fost trimisa de urgenta la analize mai amanuntite.
Spuneti-mi si mie adresa domnului Popa, sau macar ce v-a recomandat d-stra de in 3 luni v-ati vindecat.
Sora mea nu are atata amar de bani ptr clinicile alea.
De asta am apelat la dtra,aici!
Va multumesc foarte mult si multa sanatate!


Multa sanatate surorii tale!
kudika_32792
Postat pe 25 Aprilie 2013 17:30
Am o cutie sigilata de Tyverb 250 mg ( 70 comprimate filmate ) si inca o cutie inceputa cu 20 de comprimate,toate cele 90 de buc la pretul de 1000 ron usor negociabil. Pt. detalii - IM sau E-mail klau_adrian_2007@yahoo.com
Claudiu_Adrian_1
Postat pe 30 August 2013 16:18
Buna seara!

Cu speranta ca poate inca mai aveti contul activ - sunt o fata a carei bunica sufera de cancer mamar; am citit cu interes mesajul postat de dvs si mi-as dori daca se poate, sa ma ajutati sa iau legatura cu acest domn Popa Bogdan, care, din cate am observat, nu mai are nr de telefon postat pe internet, si anume 0769913084.
Va multumesc si sper sa pot lua legatura cu acest domn prin intermediul dvs. Va multumesc din suflet
kudika343526
Postat pe 12 Octombrie 2013 20:32
Buna. Ai putea te rog sa imi zici si mie reteta cu morcovi si gerneni de grau. Cum se face si cand se bea. De cate ori. Ms
Anto_Ella_1
Postat pe 21 Februarie 2016 12:10
Buna ziua,numele meu este Adriana.Am fost diagnosticata cu cancer malign la sansul stang.Am 42 de ani si am o fetita de 8 ani.Doresc ,daca se poate sa imi dati contactul domnului POPA BOGDAN.Va multumesc di suflet! Adresa mea de email este adriana.pantiru @gmail.com
Adriana_Pantiru_1
Postat pe 12 Ianuarie 2017 06:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dianele si greturile 40 De la: OanaSun 12 Martie 2011 12:18
Ciclu menstrual intarzie de 4 zile , testul de sarcina negativ. 7 De la: Roxanaa_Mariia_1 16 Noiembrie 2013 16:24
ma ajutatii! 10 De la: kiss_my_ass 20 August 2011 20:58
De ce nu am orgasm? 25 De la: jOsephine23 17 Februarie 2021 17:40
nu stiu ce sa fc 9 De la: healthy012743 15 Februarie 2010 17:47