Setari Cookie-uri

vreau sa slabesc

buna fetelor am o mare problema . vreau sa dau jos 10 kg pina in luna iunie dar sincer nu reusesc sa -mi inving foamea asta nebuna cind imi pun in gind sa vreau sa tin un regim atunci am pofta de mincare mai multa sunt disperata ca am 78 de kg la 1, 65 problema este ca am probleme mai mult pe solduri , talie , acolo se pune cel mai mult ce regim as putea tine mentionez ca dupa ora 6 nu mai maninc dar in schimb cind sunt stresata , nervoasa atunci mie si foame daca nu iau masuri acum tind sa se adune kg si le dau si mai grau jos un sfat va rog pls
kudika032207
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:23
BUNA ! MIE MI SE PARE CA MANANCI PE FOND NERVOS....ACUM, SUNT O GRAMADA DE CARTI PE TEMA ASTA ! INCEARCA SA GASESTI CE TE CHINUIE CU ADEVARAT! CAT DESPRE DIETA, EU TIN DIETA MIHAELEI BILIC SI SUNT FOARTE MULTUMITA ! TE PUP
sab628
Postat pe 23 Ianuarie 2010 16:49
dimineata bea o cafea ,pe la 10 un pachet de biscuite si o cana de apa pe la 12 sau14 iar o cafea si seara inainte de culcare o cana de ceai cu 2 felii de paine .face asta macar 2 sapt .succes
oprea_robert73
Postat pe 30 Ianuarie 2010 20:28
Buna! Cunosc persoane care s'au confruntat cu aceesi problema....Consultati un medic, sa nu luati ceea ce auziti...nu stit ce reactii adverse are....
Eu imi doresc din tot sufletul sa ma ingras..am 12 ani si 37 kg..1. 53 inaltime..shi nu sunt multumita..asta e
La revedere
___Anna___
Postat pe 31 Ianuarie 2010 10:38
Cum,Robertino?cafea,apa si biscuiti?nimic?si iar cafea?Si dupa cafea,un ceai de curatire...cred ca e un regim de maxima stresare...glumesti,nu?Nu e mai bine sa manance de 5 ori pe zi,pui fiert sau la gratar,cate un ou,salata,iaurt degresat?
healthy005889
Postat pe 1 Februarie 2010 08:52
utilizeaza METODA MONTIGNAC ,are rezultat sigur daca o respecti .SUCCES !
IOANA1947
Postat pe 3 Februarie 2010 16:21
Stiti ce ma intreb?Oare cum a reusit sa slabeasca dna dr. Monica Pop?Ca nu mai e de recunoscutcat de mult a slabit.Voi stiti?
healthy005889
Postat pe 4 Februarie 2010 08:06
consuma apa apa apa dimineata priz si seara Asa a slabit d
-na Monica Pop 9 zile nu a baut decit apa Bravo ei merita numai felicitari
healthy011575
Postat pe 4 Februarie 2010 08:34
Stati ca am gasit."Medicul Monica Pop s-a înfometat ºi a slãbit 35 de kilograme. Cunoscuþii credeau cã are o afecþiune gravã,a izbutit sã slabeascã nu mai puþin de 35 de kilograme în nouã luni.Nouã zile a bãut doar apã ºi o cafea neîndulcitã dimineaþa",pana i s-a facut rau,"DIETA SORA CU MOARTEA"nu e un exemplu bun pentru un cadru medical
healthy005889
Postat pe 5 Februarie 2010 10:36
De la: healthy011575, la data 2010-02-04 08:34:55consuma apa apa apa dimineata priz si seara Asa a slabit d
-na Monica Pop 9 zile nu a baut decit apa Bravo ei merita numai felicitari
mai traieste,daca mai traieste care este starea sanatatii?
ene_m_gabriel
Postat pe 5 Februarie 2010 12:24
buna
fetelor va dau eu un regim
de dimineata la 8
mancati
2 feli cu branza de vaci si o grefa
sau 4 linguri cu cerale si un iaurt degresat
sau 5 feli de sunca de pui
la 12 aveti supa de leguma fara cartofi si morcovi + un gratar din peste pui vita la alegere + o salata mare
la 16 un iaurt degresat
puteti inlocui masa de 12 cu cea de la ora 16
la 19
aveti
salata de crudintati din morcov si telina
sau mamalinga cu branza de vaci
sau salata de fructe
succes la slabit da-ti si voi o cura de slabire
alinuta_intasneata
Postat pe 7 Februarie 2010 15:49
De la: healthy003524, la data 2010-01-20 16:23:07buna fetelor am o mare problema . vreau sa dau jos 10 kg pina in luna iunie dar sincer nu reusesc sa -mi inving foamea asta nebuna cind imi pun in gind sa vreau sa tin un regim atunci am pofta de mincare mai multa sunt disperata ca am 78 de kg la 1, 65 problema este ca am probleme mai mult pe solduri , talie , acolo se pune cel mai mult ce regim as putea tine mentionez ca dupa ora 6 nu mai maninc dar in schimb cind sunt stresata , nervoasa atunci mie si foame daca nu iau masuri acum tind sa se adune kg si le dau si mai grau jos un sfat va rog pls


Poti merge la un nutritionist, dar nu la unul oricare si la unul care-ti va cere si analizele la zi. Nu o sa te coste mult, mergi cu trimitere de la medicul de familie si-ti faci analizele si daca ai de dat 10 Kg nu vei plati multi bani dar, numai stiind ca te monotorizeaza cineva vei avea ambitia de a merge pana la capat.Macar din jena fata de acel nutritionist....Iti va face o dieta personalizata, care se va adapta nevoilor tale. Dace esti din Bucuresti, iti pot recomanda eu unul, altfel poti cauta in orasul unde locuiesti. Garantat, vei scapa de kg alea in 3 luni si nici nu vei simti ca suferi de foame. Eu asta am facut fix tot pentru 10kg insa, usor am mai scapat de 4. Succes!
miki2009
Postat pe 16 Martie 2010 16:51
Iti recomand cu incredere un produs natural din gama DETOXAMIN.
Intra pe site www.energetix.ro
Acolo vei gasi destule informatii.Daca nu te dumiresti, scrie-mi pe adresa:migona56@yahoo.com Ce este f. important de retinut,NU PRODUCE DEPENDENTA,nu are contraindicatii.Este un produs revolutionar, prelucrat cu nanotehnologie.Este bun,pentru multe afectiuni.Le trateaza si chiar le vindeca .Izoleaza celula bolnava si nu-i mai da posibilitatea sa se dezvolte.
Slabirea, seface datorita faptului ca stratul adipos este absorbit incet si uniform de catre muschi si nu apar incretituri pe piele.
Nu are restrictii de alimentatie si nici nu impune gimnastica.

O zi buna,
Ecaterina
migona56
Postat pe 16 Martie 2010 16:53
buna, im momentul in care scriu am in fata o cana de ceai verde cu prune uscate si fibre, in urma cu doua zile am fost la nutritionist. Mentionez ca de 9 luni am venit sa muncesc in Portugalia, in august anul trecut aveam 65 de kg, astazi am 75,3. saptamana trecuta am fost la farmacie special sa-mi cumpar ceva de slabit, farmacistul m-a intrebat daca nu vreau sa merg peste 2 zile la o consultatie gratuita la nutritionist, chiar la sediul farmaciei. am fost de acord, am facut cateva teste pt a-mi stabii procentul de grasime din corp, de apa, in fine... mi-a dat o dieta personalizata in functie de raspunsurile mele la testele facute. i-am spus ca nu beau lapte si mi-a inlocuit laptele cu iaurt... si in plus mi-a prescris o reteta cu un ceai (ceai verde si ceai de java) de drenaj limfatic. fff bun si pt rinichi.
lorelay21
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:00
uite dieta mea:
mic dejun 9/9,30 - iaurt fara grasime si fara zahar
- o chifla sau doua felii de paine integrala cu o felie de sunca presata sau cascaval
gustare 11.00 - un fruct
pranz 13-14 - carne sau peste
- salata sau legume fierte
- doua linguri de orez sau paste
gustare 15-16 - un fruct
gustare 18-19 un iaurt 0% grasime
cina 20.00 - carne sau peste
- salata sau legume
- fara cartofi, paste sau orez
inainte de a dormi o cana de ceai
nu am voie nimic prajit, totul fiert, la cuptor sau pe gratar
de baut doar apa, sau ceai neindulcit
eu cred ca o sa dea rezultate dar aveam nevoie de o motivatie, cum spunea cineva mai sus de rusine fata de medic si pt binele meu o sa ma tin cu sfintenie de dieta asta. pentru ca la o inaltime de 1,65 greutatea de 75,3 este foarte mare, si in conditiile in care am si o hernie de disc. toata greutatea imi apasa pe coloana, multa bafta la slabit
lorelay21
Postat pe 14 Aprilie 2010 13:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buze inflamate 2 De la: healthy002409 9 Iunie 2009 03:21
Junghi intercostal 3 De la: healthy017339 15 Martie 2011 03:19
sa fie rinichi sau ovarele 8 De la: 51160 6 Ianuarie 2010 16:53
Forumurile publice-un pericol pentru sanatatea umana? 25 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 17:57
CURS RELATIA PSIHOTERAPEUTICA: 27-29 NOIEMBRIE 2009 4 De la: bellaaa 18 Ianuarie 2010 22:38