Setari Cookie-uri

poate raspunde cineve?

buna ziua,

am o nelamurire daca ma puteti ajuta.m-am culcat cu o fata pe 4 decembrie 2009,era in ultima zi de ciclu.nu am folosit prezervativ,ea nu lua anticonceptionale si m-am terminat in ea.am crezut ca a ramas insarcinata dar i-a venit ciclul in luna urmatoare adica pe la sfarsitul lunii decembrie.acum la sfarsitul lunii ianuarie nu i-a mai venit ciclul deloc.a facut cateva teste de sarcina si i-au iesit pozitive.mentionez ca singura data m-am culcat cu ea pe 4 decembrie 2009.ea acum zice ca e gravida cu mine.e posibil?adica nu trebuia sa nu ii vina ciclul din prima luna daca era cu mine?asta e intrebarea mea urgenta,e gravida cu mine?astept raspuns urgent va rog.multumesc.
ALyN_healthy
Postat pe 2 Februarie 2010 22:36
teoretic stand asa lucrurile nu poate fi insarcinata cu copilul tau. de ce n-o insotesti la ginecolog, sa va spuna cate saptamani de sarcina sunt? ca la ecograf se vede. ar trebui sa fie in jur de 9-10 acum. si mai incolo, daca povestea continua si vei mai avea suspiciuni se poate face un test.
eleain
Postat pe 2 Februarie 2010 22:44
ms frumos.dar daca m-am culcat cu ea pe 11 decembrie si ciclul i-a venit in mod normal pe 28 decembrie?daca ramanea pe 22 ii mai venea?adica mai poate veni dupa sarcina chiar daca au fost doar 2 saptamani?
ALyN_healthy
Postat pe 2 Februarie 2010 23:57
in loc de 22 e 11 scz
ALyN_healthy
Postat pe 2 Februarie 2010 23:59
da, este posibil sa-i vina ciclul si daca e insarcinata. la unele femei se intampla. daca in 4 era in ultima zi de ciclu si sa zicem ciclul ii dureaza 3-4 zile atunci in 11 putea sa fie in perioada fertila.
dar cel mai bine va lamureste un ginecolog, investigand cat dureaza ciclul si intervalele dintre menstruatii din lunile precedente sarcinii. oricum va trebui sa fie vazuta si probabil o vei insoti.
eleain
Postat pe 3 Februarie 2010 13:59
da se poate sa fie insarcinata si chiar de tine
andrea083
Postat pe 3 Februarie 2010 21:10
Poate fi insarcinata cu tine, iar ciclul poate fi regulat sau mai putin regulat pana la luna a IV de sarcina. Dupa luna a VI de sarcina, se pot face testele pentru a vedea daca este al tau sau nu....pana una alta, nu trebuie sa vezi sfarsitul lumii in asta; te poate marca, pentru toata viata. Bafta!
gabbrry
Postat pe 15 Februarie 2010 13:26
nu are cum sa fie insarcinata cu tine sub nici o forma.inainte cu zece zile de ciclu si dupa ciclu cu 10 zile nu ramane gravida.asa ca nu este cu tine.
anda44_healthy
Postat pe 18 Februarie 2010 21:41
femeia este un OM nu o masinarie sau un calculator sa fie totul programat . imi pare rau pt. tine dar uneori calculele o iau razna si da cu virgula!!! deci mai pe scurt : DA poate fi insarcinata cu tine, cunosc cazuri care au avut si 4 luni ciclu peste sarcina ..mai ales daca fata e cam tanara ..in primii ani ciclul nu este regulat din punctul acesta de vedere....dar daca ai dubii inseamna ca fata nu se culca doar cu tine ??!! si atunci sansele sunt 50%... sunt teste de sarcina un pic mai avansate care iti spune si durta sarcinii cu aproximatie.. incearca si unul asa poate iti mai dispar din dubii...si nu mai uita de prezervativ data viitoare ca femeile sunt hoate uneori sau pur si simplu blegute!!
Adelyna84
Postat pe 24 Februarie 2010 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea sub semnul stresului 17 De la: ana_m 21 Ianuarie 2010 18:16
Plipii colorectali 6 De la: dobrita1 26 Februarie 2010 07:04
Examenul papanicolau 2 De la: carmenstan 23 Septembrie 2008 09:17
chiar nu exista remediu??? 15 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 10:56
Sunt insarcinata ??????sunt disperata astept un raspuns 24 De la: zuzuuk 19 Iulie 2010 17:25